Skocz do zawartości
SGJ

Zanim Zapytasz O Zasilacz! Przeczytaj!

Rekomendowane odpowiedzi

1. Chcesz kupić nowy zasilacz? Nie wiesz jaki? Masz do wyboru kilka zasilaczy i nie wiesz który kupic? Nie zakładaj nowego tematu!!

Przeczytaj to:

kupujemy zasilacz

 

Pytaj w temacie:

 

Chcesz kupić ZASILACZ ?? Nie wiesz jaki ?? Zajrzyj !!

 

 

2. Posiadasz zasilacz i nie wiesz czy jego napięcia są dobre? Nie musisz się o to pytać. Przeczytaj:

czy te napiecia sa dobre? Czyli tolerancja ATX

 

Pamiętaj, że wskazania napięć z programów/biosu mogą nie być prawidłowe. Zawsze sprawdzaj napięcia za pomoca miernika. Przeczytaj również:

METODOLOGIA POMIARÓW

 

 

3. Test zasilaczy

 

 

4. Chcesz uruchomić zasilacz bez płyty głównej? Takie tematy tez już były.

Połącz Zielony z Czarnym we wtyczce ATX. Pamiętaj, że zasilacz musi być obciążony!!! (wystarczy stary napęd CD-ROM lub HDD, niekoniecznie 100% sprawny).

 

 

5. Przed założeniem innego tematu o zasilacz, użyj Wyszukiwarki.

 

 

6. Powtarzające się tematy będą blokowane i usuwane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załączyłem program everest/sisoft sandra/mbm i omało co nie spadłem ze stołka, napięcia wychodzą parenaście procent ponad normę, co robić ?

po pierwsze spytaj się mamy czy Cię kocha, a potem weź patelke i walnij się w łep, napięć nie mierzy się programami, tylko miernikiem, właśnie do tego on służy

 

ale ja nie mam miernika

szkoda Ci 8zł-15zł na miernik, patem będziesz żałował że połowa kompa poszła z dymem, a koszt znacznie wrośnie

 

a jakie są tolerancje napięć ?

dla napięć dodatnich (czyli 3.3V, 5V, 12V) tolerancja - 5%

dla napięć ujemnych (czyli -12V, -5V) tolerancja - 10%

 

ojejku, zasilacz mi piszczy/cyka, co robić ?

spokojnie to tylko cewki wpadają w rezonans, nie jest to groźne dla zasilacza, można to zneutralizować zaklejając cewkę silikonem sanitarnym

 

 

co jest ?, we wtyczce ATX brak jest jednego pinu, mianowicie tego od -5V, oszukali mnie ?

nie, nowa norma ATX 2.01 nie wymaga lini -5V, ani kompy jej nie wymagają (już), o ile mnie pamięć nie myli to sound blaster live (albo jakiś inny nowszy) potrzebował jej

 

chciałem sprawdzić zasilacz bez podłączania go do prądu, jak to zrobić ?

ano trzeba połączyć spinaczem/drucikiem zielony kabel we wtyczce ATX z byle jakim czarnym, puki będzie połączenie puty zasilacz będzie pracował

 

jezu, mam płyte z wtyczką ATX 24pin a zasilacz z wtyczką ATX 20pin, co robić ?

nic, dodatkowe 4piny są potrzebne do zasilania prądorzernych kart graficznych na PCI-E (ew. SLI)

 

w sytuacji odwrotnej czyli zasilacz ATX 24pin a płyta 20pin, może być problem, wtyczka nie wejdzie, ale naszczęście producęci wczas się skapowali i jest możliwość odłączanie dodatkowych 4pinów

 

mam zasilacz codegen/tracer/made in china, wszystko mi piknie śmiga, o co wam chodzi, przecież te zasilacze są spoko

 

tak, teraz działa ok, ale za pół roku będzie mały pyk i pół kompa w popiół, chińskie zasilacze mają duży rozrzut jakościowy, jeden może chodzić do usranej śmierci a drugi spali się przy włączaniu, po prostu kiepskie elementy ale jak to mówią: no risk, no fun

 

w takim razie jaki zasilacz kupić ?

 

wystarczy że dla świętego spokoju kupisz chociaż forton'a, dość tani i dobry, dobre są także chieftec, antec, huntkey, tagan itd. zresztą zobacz na zenfist.pl sprzedają tam tylko dobre zasilacze

 

 

 

w miedzyczasie będe dodawał nowe Q&A

 

 

 

jak ktoś utworzy topic w którym jest odpowiedź na pytanie zamieszczone w tym FAQ, to razem z Benito ;) przyjedziemy do niego i mu to uświadomimy (ręcznie)

 

 

 

fajnie by było jakby jakiś mod przykleił ten topic. thx

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...