Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Trzy typy MB pod Socket A - co wybrać??

Jaka MB wybrac?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jaka MB wybrac?

    • Abit NF7-SL (v2.0)
      26
    • Asus A7V880 Via KT880
      2
    • Epox 8RDA+
      9
    • Inna
      6
    • Zostac przy Solteku SL-75KAV rev.F5
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie mam Solteka SL-75KAV a w nim AthlonaXP 1700@2600, ale chyba czas go zmienić. Wobec tego wytypowałem sobie trzy płyty(patrz ankieta), ale nie potrafie się zdecydować na którąś.

Zależy mi na stabilności, bezawaryjności no i o/c też by się przydało :D

 

Na razie moim typem jest Epox.

 

I mam dwa pytania:

- a Epox 8RDA+ pracuje juz z FSB 400, bo on oczywiście SoundStorma ma?? :)

- jaki dzwiek ma Asus? Tak wogole to chyba całkiem ciekawa ta płytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe trzeba być kimś ważnym aby zauważyć nty topic o tym samym :lol:

 

To "tylko" ankieta, ale tweak.pl jest forum na tyle dużym, że spora większość problemów była już poruszona...

 

Z tej trójki oczywiście Abit... :D

 

->Epox za kiepsko z fsb...

->Asus na kt880... różnie z oc, asusy nie są dobre w oc... (niezawsze, ale i tak gorsze od abita) no i brak soundstorma...

 

PS. Cytat z jednogo ze sklepów... "zintegrowana karta dźwiękowa -> tak (ADI SoundMAX 6-channel audio CODEC)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki oczywiście Abit... :D

->Epox za kiepsko z fsb...

Nawet wtedy jesli nie zamierzam robic zadnych modow na abicie to nadal bedzie lepsza, instalowania żadnych beta biosow, bo nie zamierzam potem biegac w poszukiwaniu programatora.

Chcialbym na razie poprostu pusci mojego xp 10-11x200MHz - chyba epox powinien sobie poradzic, a na abicie bedzie potrzebny jakis mod + bios inny pewnie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linoge prestan sie tak odzywac w ogole, zero szacunku, czy ty czujesz sie kims waznym? bez przesady chlopie. to jest ankieta.

nie no masz racje ankieta sie rozni od zapytania przepraszam moja wina tylko ze jak przez chwile pomyslisz to dojdziesz do tego ze sens a takze przeslanie obu tych opracowan bedzie takie samo wystarczy w searchu wpisac abit vs epox itd

ps

bez szukania:(pierwsza strona amd)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=92510

szukanie:

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=93435

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=84178

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=80777

mozna sobie jeszcze wiecej poszukac to nie jest problem ... :evil:

Ty okazujesz wiele szacunku zwracajac sie do kogos z malej litery ;) i Twoja wypowiedz tak wiele wnosi do tematu nic dodac nic ujac ;]

BremkinsCorp.- pomysl czasem to nie boli :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Epoxie 8RDA+ bez problemu otrzymasz FSB 235MHz. Rzeczywiście Epox nie poleci tak jak NF7, ale nawet Abit bez modów i specjalnych biosów niczym się nie wyróżnia. Ja mam Epoxa i nie nażekam.

Jedyne co mi się w nim nie podoba to zasilanie procesora z linii +5V, dletgo jeśli go wybierzesz, musisz też sobie kupić dobry zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Epoxie 8RDA+ bez problemu otrzymasz FSB 235MHz. Rzeczywiście Epox nie poleci tak jak NF7, ale nawet Abit bez modów i specjalnych biosów niczym się nie wyróżnia. Ja mam Epoxa i nie nażekam.  

Jedyne co mi się w nim nie podoba to zasilanie procesora z linii +5V, dletgo jeśli go wybierzesz, musisz też sobie kupić dobry zasilacz.

aktualnie mam CHIEFTECA 420-302DF i przez najblizsze lata nie zamierzam go zmieniac:P

 

wiec raczej na pewno wezme tego Epoxa akurat mi na niego idealnie starczy, bo sprzedalem juz SL-75KAV + 2x256sdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze , mam rubicony , po drugie po co modować ???

po trzecie płyta działa na fsb 270 ale na na moim procu , po czwarte ma uguru , po piąte ma lcd , tyle starczy ???

aha , są modowane biosy do tej płyty , ok 20 , ale po co je wgrywać ???

ja osiągnołem 250 fsb stable na standard biosie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rubycony -> tylko się cieszyć :D

masz uguru :lol: no i co z tym fantem zrobisz :lol:

masz lcd, no szkoda, że nie plazma :lol:

 

Ogólnie AN7 nie jest zła, może masz po prostu lepszy egzemplarz... (jednak i tak jest większy odsetek ludzi zadowolonych i wolących NF7)

PS. Co mi z FSB270 pewnie przy 3-4-4-11... spójrz w ranking i zobacz jak się ma wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uguru jest supe , działa mi jak trzeba , normalnie reguluje wszystkie napięcia :| , fsb , wszystko , lcd sie przydaje , jak wsadziełm lepszy ram to odrazu było 2.5 , to zależy od ramu a nie od płyty :)

 

aida : 3500/1300 , nie jest źle , tylko nie wiem czymu powiedzialeś cytat: PS. Co mi z FSB270 pewnie przy 3-4-4-11... spójrz w ranking i zobacz jak się ma wydajność...

 

to logiczne że jak mam zły ram to nie będzie więcej , twierdzisz że na nf7 miałbym cl 2??? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam an7 i do tego bartona 2500+ mobile z odblokowanym mnoznikiem, hynixy d43. mam rubicony a proc idzie na 10x285. przy mniejsyzm mnozniku moze by sie dalo dac 300fsb ale teraz mam 2v a nie chce dawac wiecej, an7 rzadzi lepszy do oc niz nf7 zdecydowanie an7 polecam;] a timingi 3 4 4 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam an7 i do tego bartona 2500+ mobile z odblokowanym mnoznikiem, hynixy d43. mam rubicony a proc idzie na 10x285. przy mniejsyzm mnozniku moze by sie dalo dac 300fsb ale teraz mam 2v a nie chce dawac wiecej, an7 rzadzi lepszy do oc niz nf7 zdecydowanie an7 polecam;] a timingi 3 4 4 8

dobrze ci poszło , mówiłem ze ta płyta ma potenciał w oc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem niedowiarkiem i myśle że inni też chcieliby zobaczyć dowody na to super oc na an7- zapodajcie screeny z aidą32, cpuz, i primem chodzącym w tle tak zeby maił juz chociaż te kilkanaście testów za sobą. szczególnie interesuje mnie to fsb 285 ;D

nie chce na Was jakoś najeżdżać, ale jedno pytanie samo ciśnie mi się na usta: czemu nie ma wasz jeszcze tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=66447 ???!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uguru jest supe , działa mi jak trzeba , normalnie reguluje wszystkie napięcia :| , fsb , wszystko , lcd sie przydaje , jak wsadziełm lepszy ram to odrazu było 2.5 , to zależy od ramu a nie od płyty :)

 

aida : 3500/1300 , nie jest źle , tylko nie wiem czymu powiedzialeś cytat: PS. Co mi z FSB270 pewnie przy 3-4-4-11... spójrz w ranking i zobacz jak się ma wydajność...

 

to logiczne że jak mam zły ram to nie będzie więcej , twierdzisz że na nf7 miałbym cl 2??? :lol:

:lol: Nie o to mi chodziło :lol:

Tylko o to, że moje 246 2-2-2-11 jest bardziej wydajne od Twojego 270 3-4-4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...