Skocz do zawartości
Moog

Długopis i molex

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem szukałem i nieznalazłem choć kiedyś czytałem tutaj o takim sposobie wyjmowania molexów iż tylko końcówkę długopisu się wkłada i pin wyskakuje . Pomóżcie mi znaleść proszę . Albo powiedzcie konkretnie jaki potrzeba bo próbowałem ze 20 i żaden nie pasi . ! A mam dość pierd .... męczenia się z igłą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli niechce ci sie igła to poszukaj jakiegos długopisa w którym na końcu jest metalowa okrągła końcówka.Najlepiej jeżeli ma ona kształt rurki a nie stożkowaty.Srednica najlepiej jak ma 3 mm(jeżeli niema to doszlifować) i 13 mm dł.Ja mam coś takiego ale nietety niemam jak wrzucic zdjecia na serwa:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy macie problemy...

 

pin jest zbudowany mniej więcej tak:

.......^.......

.......l.l.......

.......l.l.......

..../.l.l......

 

Na dole masz 2 haczyki, które trzymają go w obudowie, bierzesz mały śrubokręcik, wpychasz go tak, żeby przygiąć piny i po sprawie - powinien wyjść sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo wlasnie o taka rurke od "zelopisu" ktora miala taka srednice, ze ta metalowa koncowka od molexa wchodzila w srodek, a te "skrzydelka" sie chowaly i mozna bylo wyciagnac koncowke

i tyle ;]

qr ale jazda :P pani z sklepu mnie ochraniła że rozkręcam długopisy :lol: i nie znalazłem czy ma to jakąś fachową nazwę , firmę . Czy jest to po prostu żelowy długopis z metalową końcówką :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odczep ty sie od metalowych koncowek ;]

Chodzi konkretnie o jakakolwiek rurke, ktora srednice wewnetrzna ma minimalnie wieksza niz srednica koncowki, a srednice zewnetrzna na tyle mala zeby weszla do molexa. I wsio ;]

No i oczywiscie musi byc na tyle sztywna, zeby byla w stanie zgiac te "skrzydelka".

 

@J-A-J-O - ja robilem doklanie w ten sposob ;] I nie narzekam. Molexa rozkladalem w ok 20sek. Problem sprawil tylke ten 12V, ale to juz inna bajka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwidoczniej nie mam takich zdolności manualnych :? a jeszcze jedno czy przy zmienianiu molexa mam zachowac tylko kolejność pinów czy tez stronę

:lol: co to za pytanie... zawsze mozesz spróbowac podłączyc hdd zamiast 5V 12V i vice versa..... silniki krokowe przezyją. ale elektronika chyba niebardzo...

 

PO KOLEI TAK JAK BYŁY...! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy macie problemy...

 

pin jest zbudowany mniej więcej tak:

.......^.......

.......l.l.......

.......l.l.......

..../.l.l......

 

Na dole masz 2 haczyki, które trzymają go w obudowie, bierzesz mały śrubokręcik, wpychasz go tak, żeby przygiąć piny i po sprawie - powinien wyjść sam.

poco jakies scyzoryki, czy srubokrety ?:P

 

Rozkrecilem pierwsyz dlugopis najzwyklejszy jaki mialem - nie zelpen, wziolem wklad, nalozylem go na pina w moleksie (leko cisno wchodzi), pociagnolem z drugiej strony i wyszedl kabelek. ROzebranie calego zabiera z 15 sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie lamerskie pytanko :

 

w molexie są 4 kabelki - czarwony - czarny - czarny - żółty

i moje pytanko brzmi czy jesli zamienie miejscami te czarne kabelki to nic sie niestanie ?? tzn. 1czrny zamienie miejscem z 2czarnym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy wy te molexy rozbieracie kilka razy dziennie? :lol: byle jakim małym srubokrentem to można zrobić a tu specjalnie powstają wynalazki w celu "masowego rozbrajania molexów" :] moim zdaniem widły z igły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...