Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam =)

 

Czytalem topic i sam w koncu nie wiem czy oplaca sie ladowac w GF6200 czy nie :/

 

mysle nad takimi 2 kartami:

 

6200 winfasta za 425 zl

 

i nad 6600 winfasta za 500 zl

 

Nie wiem czy ten 6200 jest modowalny i czy nawet jak za niewielka doplata zalatwilbym sprawdzony egzemplarz to nie lepiej wziac 6600 ktora jest na DDR3 tyle ze 128 bit?! prosze o jakies podpowiedzi

 

P.S ogolnie to szukam nowej grafy bo moj radek 9550 sie pokruszyl pod proxima :/ jajowaty blok :/

 

P.S2 ten DDR3 co pisze na proline to chyba raczej sciema co? bo kukam na strone

producenta i widze zwykle ddry.

 

P.S 3 jest jeszcze mozliwosc dostac 6200 sparkla na allegro za 400 zl.

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam =)

 

Czytalem topic i sam w koncu nie wiem czy oplaca sie ladowac w GF6200 czy nie :/

 

mysle nad takimi 2 kartami:

 

  1330289[/snapback]

ja tez widzisz sie zastanawiam i chyba jednak dozbieram albo poczekam i kupie 6600 bo dopłata naprawde niewielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten 6200 jest modowalny i czy nawet jak za niewielka doplata zalatwilbym sprawdzony egzemplarz to nie lepiej wziac 6600 ktora jest na DDR3 tyle ze 128 bit?!  prosze o jakies podpowiedzi

 

P.S2 ten DDR3 co pisze na proline to chyba raczej sciema co? bo kukam na strone

producenta i widze zwykle ddry.

W co nalezy wierzyc :rolleyes: W to co podaje sklep komputerowy w ktorym nierzadko pracuja lole czy w dane zawarte na stronie producenta :wink: Zostawie to bez komentarza :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak ja na 6200 prolinka mialem na athlonie 2000+ 512 5190 3dmarkow w 03 i jakies 2140 w 05 przy 4 potokach 410core/680 ram

pamiatki brac 3,6 i patrzec czy samsung!! bo sie lepiej kreca, prolinki sa niemodowalne, winfasty chyba raczej tak

jak 6600 jest o 70 pln drozsze brac 6600 maja odblokowana kompresje z

any more questions?

ja prolinka wymieniam wlasnie na 6600 winfasta bo byl niemodowalny :/

tylko mysle , dlaczego taki duzy wynik mialem... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobi ktoś może jakieś małe podsumowanie jakie modele 6200 najlepiej kupić?

1332544[/snapback]

Sam zamierzam kupić 6200 oczewiście do podkręcania i myśle że najlepsze są Sparkle Winfast lub Asus bo te można najlepiej przetaktować. Nie wiem jegdak która jest najlepsza najlepiej jakby ktoś jeszcze się wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym mieć taki przypadek żeby się modował to bym brał od ręki

1334655[/snapback]

na pewno moduje się 6200 Gigabyta a jego opis jest świetnie opisany w najnowszym Komputer świat ekspert tylko trudno znaleźdź model na AGP i są one najdroższe ale też na 100% modowalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno moduje się 6200 Gigabyta a jego opis jest świetnie opisany w najnowszym Komputer świat ekspert tylko trudno znaleźdź model na AGP i są one najdroższe ale też na 100% modowalne

1334688[/snapback]

 

czy to możliwe 100% gdzie je dostać i jak z ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem gf 6200 agp winfasta, odblokowałem potoki i podkręciłem tak jak piszą na egieldzie czy w ekspercie bez problemu. Za nic jednak nie mogłem sprawić (czyli Riva tuner 15.4 :)), żeby karta była widoczna jako 6600.

No więc zacząłem kombinować coś z biosem z winfoxa... i error. I nic, aż do restartu. Komp nie rusza, czarny ekran. :(

 

Próbowałem zflaszować bios nvflashem na karcie PCI, z dosa, ale bios jaki znalazłem to tylko do 6600, no i dalej wyskakują błędy.

Wniosek z tego, że mój egzemplarz karty biosu od 6600 nie przyjmuje :(

 

Proszę zatem o pomoc, czyli albo co robie źle, albo jeśli ktoś może zgrać swój bios i mi podrzucić na adres: brut-all@go2.pl, będę dźwięczny :) (jak wspomniałem nigdzie nie ma do 6200)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodowałeś teog Winfasta? Jakoś uczciwie chodził.

 

BTW. Dawno mnie tu nie było. Przed chwilą przeczytałę wszystko od nowa i poweim wam że niezła zadyma z tymi 6200 jest. Wogóle moim zdaniem, to nVidia z tym nV44A t ozintegrowałą sobie HSI z chipem i nie dość, że 0MOddingu t ojeszcze 0 podkręcania :? . Wogóle przydałoby się jakieś podsumowanie tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze zmodowałem, ale nie do końca. Na odblokowaniu potoków i podkręceniu się skończyło (wyniki w 3dMarcu w podpisie, ale na zegarach 450/650). Uparłem sie na wykrywanie jako 6600, no i ciągle karta leży :(. Nie mogę znaleźć biosu (ponawiam prośbę o przysłanie !!), bo 6600 wywala pełno błędów (albo tak już mam zknocone, że nic już nie pomoże :()

 

Tak czy siak uważam, że ta karta to świetny zakup i polecam ją z całego serca. (tylko sobie w brode pluje, że musiałem w tym WinFoxie grzebać :mur: )

 

Powiedzcie, czy uznają mi gwarancje w serwisie po flashowanym biosie ?? (w końcu sami mi dali tego WinFoxa :angry: ). Jak nie, to :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!!!

mam te sama karte,takie same wyniki i .........ten sam problem co "brut_all"(oprucz biosu bo go jeszcze nie zmienialem) :-P

Moze juz ktos konkretnie wie co z tym dalej zrobic,ktory bios i co z napieciami rdzenia,czy w orginalnych winfasta do GF6600 te| jest 1,4V tak jak w sparklach czy 1,3 ???!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupic sobie karte Winfasta 6200 ale moje pytanie brzmi czy te karty w koncu sie moduja czy nie? wiem ze nie mozna powiedziec ze sie na 100% moduja, bo nie kazdy egzemplarz, ale niedawno jeszcze krazyla pogloska ze 6200 na AGP jest NIMODOWALNY wogole, co robic? bo cena 6200 na Agp od Winfasta spadla juz do 410zl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włożyłem nową kartę do kompa (Winfast GF6200, 128 MB). Zainstalowałem najnowsze stery 71.83 po restarcie kaszani mi sie Windows :/ Wygląda to tak, że ikonki są zamazane, w menu start są podwójne katalogi, tapeta mi znika, albo zamiast niej są tylko kolorowe pasy :/ System jest świeży po reinstalce, więc nic ze starych sterów nie zostało (wczesniej siedział Radeon 9550).

 

Gry takie jak Brothers in Arms, NFS2U, HL2 chodzą ok , za to Doom 3 po wczytaniu levelu pokazuje czarny obraz (z dzwięku słyszałem że można strzelać ) wiec gra chodziła tyle że bez obrazu ;/ Wnioskuje zatem, że to raczej tryb 2D jest jakoś skopany.

 

Próbowałem innych sterów (76.10 - najnowsze bety), Via 4in1 mam wersje 4.49, próbowałem odpalać kartę w trybie AGPx4 i z różną AGP Aperture Size. (Wast Writes mam oczywiście wyłączone)

 

Nie wiem już co robić :/ Odpalałem kartę na innym kompie (Duron 1300 + Jetway 663AS Pro) i o dziwo chodziła spoko. W Windzie nie było takich objawów.

 

Nie wiem już co robić, pomóżcie! (moje ostatnie przypuszczenie to takie że karta sie gryzie z płytą, ale czy takie by były objawy ?? )

 

 

Aha, wtyczka od zasilania karty oczywiście podpięta bezpośrednio do zasiłki. Konfig: Sempron 2400@2800, Asrock K7Upgrade-880, 512 DDR400 Elixir, Maxtor 80 GB, Nec 3520A, Cheiftec 360W (1136H)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac w moim podpisie mam Abita Guru, wykrenconego calkiem niezle. Nie myslalem nawet nad jego wymiana az przeczytalem topic o 6200. Ile WinFast wyciaga na defaulcie? Cena 410 z; w PcProjekt tez wydaje sie byc kuszaca :> wnerwiajace jest to, ze producenci zeruja na tym, ze ludzie nie zdazyli sie jeszcze z roznych powodow (zazwyczaj budrzetowych) przeniesc na PCI-E i zawyzaja strasznie ceny kart na AGP (chyba w celu zmuszenia nas do calkowitej przesiadki na pcie i zamkniecia starego rozdzialu i starej linii produkcyjnej ;) Tak ze zaczolem powoli rozwazac sprzedaz guru i dolozenie kilku zlotych w celu przesiadki na winfasta 6200. nigdy nie bylem zwolennikiem takich mizernych przeskokow, lecz na wiekszy poki co najzwyczajniej w swiecie po studencku mnie poki co nie stac ;c a tu jeszcze A64 Vennice i San diego na horyzoncie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac w moim podpisie mam Abita Guru, wykrenconego calkiem niezle. Nie myslalem nawet nad jego wymiana az przeczytalem topic o 6200. Ile WinFast wyciaga na defaulcie? Cena 410 z; w PcProjekt tez wydaje sie byc kuszaca :> wnerwiajace jest to, ze producenci zeruja na tym, ze ludzie nie zdazyli sie jeszcze z roznych powodow (zazwyczaj budrzetowych) przeniesc na PCI-E i zawyzaja strasznie ceny kart na AGP (chyba w celu zmuszenia nas do calkowitej przesiadki na pcie i zamkniecia starego rozdzialu i starej linii produkcyjnej ;) Tak ze zaczolem powoli rozwazac sprzedaz guru i dolozenie kilku zlotych w celu przesiadki na winfasta 6200. nigdy nie bylem zwolennikiem takich mizernych przeskokow, lecz na wiekszy poki co najzwyczajniej w swiecie po studencku mnie poki co nie stac ;c a tu jeszcze A64 Vennice i San diego na horyzoncie ;D

1352283[/snapback]

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=155 => 6200 w przewazajacej liczbie testow przegrywa z 9600xt (abit guru po o/c), więc wg mnie przesiadka nie ma duzego sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka nie ma wogole sensu jesli Gf 6200 sie nie zmoduje, niestety na razie mamy za malo wypowiedzi ludzi ktorzy go maja, zeby sie dowiedziec jaka jest realna szansa na zmodowanie i dobre podkrecenie :D Trzeba troszeczke poczekac. Gorzej maja sie Ci ktorzy chca kupic teraz grafike tania, bo Abitow nie mozna obecnie nigdzie dostac, przynajmniej tych non XT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj się zgodzę, zmodowany 6200, czyli w sumie 6600, jest kartą lepszą niż 9600xt, ale nie zawsze (nadal bazuję na testach na egieldzie). zdarza się, ze 9600 jest wydajniejsze, ale raczej wygrywa 6600, a dokladajac o/c gf to juz hoho :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kupiłem Sparkle'a tydzień temu u siebie w miejscowym sklepie. Jestem miło zaskoczony. Pamięci - Hynix 3,6ns (często trafiało się na 4ns). No i chwila prawdy, odblokowanie w RivaTunerze jednostek TMU z 4x2 na 8x1 :) Bez problemu wszystko śmiga :) Bez kręcenia na 8x1 osiąga 4800 w 3dmarku2k3. Na razie w sumie wykręciłem ją na 480/705 (na tych ustawieniach mam coś 6500 smarków) na standarwodym chłodzeniu, ale wiem, że to jeszcze nie koniec bojów, znajdę tylko lepsze chłodzonko, wymienię zasilacz, podkręce bardziej sprzęcior i jazda :) Aaa.. No i jeszcze jedno, nie dawałem biosu z 6600 , bo się nieco obawiałem, poczekam sobie na konkretną wersję RivaTuner'a, która bez problemu będzie go odblokowywać. Także akutalnie chyba nie mam włączonej jednej opcji z 6600 , a mianowicie hdr ... Czy to daje jakaś różnice w 3dmarkach / wydajności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kupiłem Sparkle'a tydzień temu u siebie w miejscowym sklepie. Jestem miło zaskoczony. Pamięci - Hynix 3,6ns (często trafiało się na 4ns). No i chwila prawdy, odblokowanie w RivaTunerze jednostek TMU z 4x2 na 8x1 :) Bez problemu wszystko śmiga :) Bez kręcenia na 8x1 osiąga 4800 w 3dmarku2k3. Na razie w sumie wykręciłem ją na 480/705 (na tych ustawieniach mam coś 6500 smarków) na standarwodym chłodzeniu, ale wiem, że to jeszcze nie koniec bojów, znajdę tylko lepsze chłodzonko, wymienię zasilacz, podkręce bardziej sprzęcior i jazda :) Aaa.. No i jeszcze jedno, nie dawałem biosu z 6600 , bo się nieco obawiałem, poczekam sobie na konkretną wersję RivaTuner'a, która bez problemu będzie go odblokowywać. Także akutalnie chyba nie mam włączonej jednej opcji z 6600 , a mianowicie hdr ... Czy to daje jakaś różnice w 3dmarkach / wydajności ?

1352752[/snapback]

W rivatunerze odblokowales nieaktywne potoki 6600 ma 8 potokow :wink:

Tym hdr bym sie nie przejmowal wydajnosci to Ci niestety nie doda... 3dmarki chyba nawet tego nie obsluguja,jedyna aplikacja jaka widzialem z hdr byl far cry a spadek wydajnosci byl zalosny :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winfasty na AGP sie elegancko modują (sam mam taki), poszedł gładko na 8 potoków i podkręcony na 470/670. I to jeszcze nie koniec, bo więcej nie próbowałem. Na razie martwię mnie te problemy z Windowsem, o których pisze wyżej... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winfasty na AGP sie elegancko modują (sam mam taki), poszedł gładko na 8 potoków i podkręcony na 470/670. I to jeszcze nie koniec, bo więcej nie próbowałem. Na razie martwię mnie te problemy z Windowsem, o których pisze wyżej... :(

1352955[/snapback]

testujcie ludziki te WinFasty bo sa po 410 zl na AGP :D bardzo jestem ciekaw. ktos tam wyzej pisal, ze przesiadka z guru nie ma sensu, na guru nie wyciagne za lich zadne choc by nie wiem co wiecej niz 4350 w 2k3, baa pokusze sie nawet o 4400 czego jeszcz nie zaobserwowalem, a poki co ja mam najwyzszy wynik na tweaku :D a widze ze 6200 @ 6600 ponad 6000 pkt idzie gladko co sie oczywiscie przedklada na osiagi w grach itepe.

 

Wiec testujcie ludziki WinFasty 6200 AGP bo sa po 410 zyli !!! czekamy z niecierpliwoscia na jakis pelny test wprawionego overclockera !!!

 

edit: nie podoba mi sie tylko baardzo chlodzenie standardowe WinFasta :| a moze sie myle i jest wydajne? bo w guru stockowe chlodzenie naprawde jest suuuper!

 

edit2: nieee, to juz jest przegiecie! jeszcze przed chwila WinFast byl po 410 pln, teraz juz po 425. zdziercy jedni ! karta zdrozala dokladnie 10 min temu :( ::Aktualizacja cennika: 2005-03-27 16:31.::

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie jeszcze zdrozeje jak sie sprzedawcy jeszcze dowiedza ze 6200AGP jest jednak modowalny.... tez nie jestem z tego zadowolony :( Ale spoko to i tak nie jest zle jak na taka karcioszke, pytanie jest jeszcze jedno co ze wspomnianymi spadkami FPS w grach i z bolacymi oczami.... bo to mnie martwi najbardziej :/

 

eeee no stary co Ty gadasz ja dalej widze na Pcprojekcie cene jak byk 410zl i ostatnia aktualizacja 13.03...

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus masz moze mozliwosc prztetestowania Sparkle vs WinFast pod wzgledem modowania? sa to chyba najtansze releasy 6200 ! Sparkle juz chyba testowales wiec jeszcze WinFast, ktory jest tanszy o jakies 50 zl i gitarka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...