Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Bez problemow. ponad 7000 w 3dmarku 2k3 550/700 (jednak sa arty, ale bardzo niewielkie). Znizylem pamiątki na 675 wtedy wynik był już 6900 zdużym hakiem, ale bez artów :wink:

1375983[/snapback]

a u kogo kupiłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temperatury Winfasta 6200 na standardowym chłodzeniu? Ja podczas idle 60 stopni a w stresie okolo 90 stopni. Chce porownac. Opznienie dla procka to az 145 stopni ale czy 90 to nie za duzo w stresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na standardowym napięciu i standardowym wiatraku zwolnionym do 7V mam ok. 45-50C w idle i 60-65 w stressie.

 

no właśnie tylko temp

tez bym sie chciał dowiedziec ile mam na swoim 6200 po zapodaniu pelta tylkko nie wiem jak odblokowac te odczyty temp na winfascie bez zadnego cudowania wam pokazuje ?

Widzę, że masz Gigabyte'a :( (w panelach ForceWare też nie mam wskazań temperatury), możesz spróbować wgrać bios od Winfasta i zobaczyć w Hardware Monitor od WinFox 2

 

Jaka jest lepsza procedura flashowania biosu - przez WinFoxa czy nVflash?

 

Wogóle czy ktoś przeglądający ten wątek albo o GF 6600 od początku pamięta czy ktoś opisywał tu albo tam całą procedurę flashowania "krok po kroku"? (nie wiem czy jest sens przeszukiwać tyle podstron :sad:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie jak wygladają artefakty spowodowane przetaktowaniem pamięci RAM karty ??? (bo na rdzeniu to juz miałem :) i czy ich pojawienie się oznacza ze slak trafił kość pamieci ? (u mnie winfast 6200@6600 leci na 570 na rdzeniu i 740 na pamieciach .... i właśnie ... PAMIĘCI !!! ? (ciekaw jestem ile jeszcze moge im dołożyć?) 3dsmark03 7691 p ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie jak wygladają artefakty spowodowane przetaktowaniem pamięci RAM karty ???

1387733[/snapback]

czarne trójkąty - różnych wielkości i proporcji

 

(u mnie winfast 6200@6600 leci na 570 na rdzeniu i 740 na pamieciach

1387733[/snapback]

jaki producent karty? wgrywałeś jakiś bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki producent karty? wgrywałeś jakiś bios?

1387780[/snapback]

LEADTEK WINFAST GEFORCE 6200 128 MB AGP TD BOX! (Allegro)

 

tak zmodowany FX6600 z podwyższonym napięciem na rdzeniu do 1.4V

Edytowane przez adikpioro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1

Jakiego 6200 na AGP brać z postów wynika, że najlepiej. Z postów wynika, że Winfast, 6200 choć na allegro można znaleźć takie coś Gigabyte GF 6200@6600 256 bit 128 DDR 128 bit DVI 3,6ns A wy co byście doradzili.

 

Pytanie 2

Jaka jest głośność wiatraka po zmodowaniu GF6200 .

 

Pytanie 3

Czy Arctic Cooling NV Silencer 1 wejdzie na tą kartę ?????? wiem że za tą cenę karta+radiator miałbym pełnego 6600 ale mi chodzi też o ciszę w kompie teraz mam wszystko wyciszone a mój radek 9550 @ 9600 jest na pasywnym więc jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie 1

 

Pytanie 2

 

Pytanie 3

 

1390346[/snapback]

ad. 1 Wydaje mi się, że Winfast jest optymalny, kosztuje 410zł, bardzo duże szanse na odblokowanie potoków i podkręca się do poziomu 450-470/700-750 (po wgraniu biosu GPU nawet powyżej 550)

 

ad. 2 Też przeszkadza mi głośność komputera, w moim komputerze hałas generuje kilka Arctic Fan Pro TC (nic nie słyszę) i wentylator z HuntKey'a BS3000 (słychać szum powietrza). Po włożeniu karty usłyszałem irytujący dźwięk generowany przez te małe, wkurzające wiatraczki na kartach graficznych :mad: Jednak po podłączeniu go pod 7V jest bezgłośny (znów tylko słyszę szum z zasilacza, a temp. na GPU w stressie poniżej 60C).

 

ad. 3 Żaden nie wejdzie na wersję AGP (przeszkadza mostek HSI) ale jak zrobisz jak napisałem wyżej też będziesz miał ciszę i jeszcze zaoszczędzisz pieniądze (ja na to straciłem około 3zł i 15 minut czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

sorki, że nie przeczytałem tego wszystkiego bo potrzeba mi info na szybko..

kupiłem karte WinFasta 6200 na AGP i przystąpiłem do modowania..

zrobiłem wszystko tak jak jest na stronie e-gieldy o modowaniu ale przy zmianie w rivatunerze 6200 na 6600 (ostatni krok) nic się nie dzieje..po restacie nadal jest 6200..:/

czy to zależy jakie mam stery?? (mam najnowsze od Nvidi i Leadteka- tam są dwie wersje - jedna dla 6200 6600 6800 i tylko dla 6200 - btw nie wiecie ktora jest lepsza??) i w zależności jakie stery zainstaluje to w rivatunerze mam napisane albo "6200" albo "6200 TD"...:/

czytałem jeszcze coś o wgraniu biosu do karty...czy to w ogóle jest bezpieczne?? jak coś nie wyjdzie to można to jakoś cofnąć?? znalazłem na jakiejś stronce bios do 6600 i do 6600GT..który wybrać jeśli już miałbym wgrać??

robiłem też testy na tym swoim "6200" w 3dMarku 2003.. Mhz zmieniałem przy pomocy PowerStripa i zmieniłem na 460 rdzeń i 670 pamiątki..(na wyższych coś się cięło..tzn. uruchamiając 3dMarka albo długo myślał albo w którymś momencie się zawieszał albo się restartował - można się było tego zpodziewać zaglądając do szczegółów w 3DMarku przed uruchomieniem: jeśli rdzeń mimo przetaktowania wskazywał na te swoje fabryczne 300 Mhz to znaczyło, że coś będzie nie tak..:) )

i na tych swoich 460/670 osiągnąłem wynik w 3DMArku 2003 6215 pkt..

i teraz nie wiem.. na pewno potoki się odblokowały..bo mam napisane 8x1.. ale nie wiem czy funkcje 6600 (chyba coś takiego jak HDR i coś tam jeszcze) mam u siebie...:/

czy ktoś mógłby mi pomóc? :)

chodzi o to żeby zmienić w opisie z 6200 na 6600...żeby można było ustawić większe wartości na rdzeniu i pamiątkach...(bo czytałem że u innych to dochodzi do 550 Mhz na rdzeniu..:))

czy ktoś w ogóle miał kiedyś taki przypadek albo spotkał się z nim i byłby w stanie mi pomóc...byłbym bardzo wdzięczny..

z góry Wielki THX..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie jest - też nie potrafię spowodować, żeby system widział kartę jako 6600 i obsługiwał HDR, nie zależy to od sterowników ani biosu - jeśli komuś to sie udało niech napisze

 

jeśli chcesz wgrać bios to napewno nie od 6600GT!, w rachube wchodzi bios od 6600 z 1.4V na GPU

 

można przywrócić stary bios ale zanim zaczniesz się bawić radzę poczytać trochę o tym - szczególnie polecam wątek poświęcony GF 6600

 

nie wiem jaki masz procesor ale wynik powyżej 6000 3dmarków03 osiąga się dopiero po podkręceniu i odblokowaniu potoków, więc wszystko w porządku

 

550Mhz na GPU można osiągnąć dopiero po wgraniu biosu z podwyższonym napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha..to ok..:)

a co do tego biosu.. bo znalazłem tak oznaczony: Leadtek6600_128_05[1].43.02.57.68 czy to jest ten bios?? nie napisałbyś po krótce jak to jest z wgrywaniem?? czy aby wgrać ten bios trzeba podwyższyć napięcie na 1,4v??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli komuś to sie udało niech napisze

Prosze bardzo:

 

1. Wejdz z menadzer urzadzen i odnajdz grafike.

2. Wejdz we wlasciwosci, a nastepnia zakladka sterownik. W niej dajesz na Aktualizuj sterownik.

3. W kreatorze dajesz na "zainstaluj z listy lub okreslonej lokalizacji (zaawansowane)".

4. Teraz dajesz "nei wyszukuj, sam wybiore sterownik." Teraz powinniscie widziec NVIDIA Geforce 6200. U gory w tym samym oknie odchacz opcję "POKAŻ ZGODNY SPRZĘT". Teraz ukazala sie cala lista kart. My wybieramy 6600.

5. Po resecie kompa powinienniscie miec juz 6600. Sprawdzcie HDR w Far Cry, miodzio.

 

 

Enjoy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo:

 

1. Wejdz z menadzer urzadzen i odnajdz grafike.

2. Wejdz we wlasciwosci, a nastepnia zakladka sterownik. W niej dajesz na Aktualizuj sterownik.

3. W kreatorze dajesz na "zainstaluj z listy lub okreslonej lokalizacji (zaawansowane)".

4. Teraz dajesz "nei wyszukuj, sam wybiore sterownik." Teraz powinniscie widziec NVIDIA Geforce 6200. U gory w tym samym oknie odchacz opcję "POKAŻ ZGODNY SPRZĘT". Teraz ukazala sie cala lista kart. My wybieramy 6600.

5. Po resecie kompa powinienniscie miec juz 6600. Sprawdzcie HDR w Far Cry, miodzio.

Enjoy!

1393732[/snapback]

 

:D udało się!! :D wielkie THX Itachi..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazlem cos interesujacego:

 

FORCE WARE

Wersja: 71.89

Data publikacji: 14 kwiecień 2005

 

Najważniejsze nowości:

 

- Pełna obsługa GeForce 6200 z TurboCache™, NVIDIA PureVideo™ i NVIDIA SLI™ !!!

- Dodane ponad 70 profili aplikacji dla gier z certyfikatem SLI

- Wsparcie Microsoft® DirectX® 9.0c i OpenGL® 1.5

- Rozwiązany problem z overclockingiem przy pracy w trybie SLI

- Pełna lista poprawek w dokumencie Release Notes

Nie wiem o co hasa, ale jest raczej dobrze :wink: Oto link http://www.nvidia.pl/drivers/winxp_2k_71.89.html !

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

mam problem z odblkowaniem raz to to ze w 1 okienku jak sie włacza RIVA TUNER nie pisze 128-bit NV43 (A2,4x1,3vp) with 128 DDR tylko

128-bit NV43 (A4,4x1,3vp) with 128 DDR , druga sprawa wchodzę tak jak to pisze na egieldzie do opcji http://www.egielda.com.pl/pliki/6200_zdjecie_3.gif tutaj naciskam na ten pierwszy BIT00 wciskam 1 na klawiaturze (zaznacza się fajka ale nadal pisze disabled), nastepnie OK potem zaznaczam „Allow enabling hardware masked units”. i po restarcie nic sie nie zmienia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że masz RivaTuner w wersji 15.4

 

Masz czwartą rewizję GPU (A4) - tutaj chyba wszyscy mają A2 - możliwe, że w tym tkwi problem - czyżby nVidia coś zablokowała? :sad:

Edytowane przez mosciu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na in4.pl napisali, że Sparkle 6200 ma zegary pamięci ustawione na 500 MHz. Ja mam tego Sparkle i od kupienia zegary pamięci miałem ustawione na 550 MHz ?? Potoki bez problemu się dały odblokować bez żadnych artefaktów, a wgrywająć CoolBits-a zegary mogłem podnieść do wartości 600 na rdzeń i 1400 na pamięc bez żadnego biosu od 6600. Mało tego dało się tak pozmieniać sterowniki w windowsie, że 6200 jest widoczny jako 6600 w RivaTuner 15.4 !!?? Czy to nie dziwne...?

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym :

http://www.sirius.pl/news.php?id=4675.

Czy ten i przeładowanie biosu od GF6600, są jedynymi sposobami na podniesienie napięcia na rdzeniu?!

Czy tylko ten manewr daje możliwość podniesienia zegarów rdzenia powyżej 450MHz.??!!!!!

Czy ktoś już podjął się tego wyzwania,próby hardware'owego podniesienia napięcia napięcia na rdzeniu ???!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ten manewr daje możliwość podniesienia zegarów rdzenia powyżej 450MHz.??!!!!!

Hm.. ja bez tego manewru moge ciagnac do 600 :wink: Ale co sie wtedy stanie to nie wiem (jak narazie moj max na standardowym chlodzeniu to 465/680 ^^' - oczywiscie otwarta buda! :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...