Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sory chlopaki bo pewnie wszystko jest wyjasnione w tym temacie ale nie mam mozliwosci przebywania dlugo w sieci wiec mam do was pytanie.

 

Mam karte Ladtek(Winfast) 6200TD 128mb.(AGP)

Czy da sie ja zmodowac na 6600 lub inna aby odblokowac dodatkowe mozliwosci , potoki itd. ??

Jesli tak ,podajcie jakis adres gdzie jest opis jak tego dokonac , zmiana biosu itp. Dzieki z gory .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie wczoraj pochowałem R9550 -zamordowany przez chłodzenie :)

 

zastanawiam sie nad zakupem R9800pro lub tak wychwalane w tym temacie WinFast GF A6200TD128 128MB 128bit AGP - wydaje mi sie ze jesli istnieje 100% szansa na odblokowanie dodatkowych 4 potoków razem 8, jest to zdecydowanie lepsza karta od r9800 ze względów na bardziej nowoczesny silnik z PS 3.0 i VS 3.0

 

w poniższym linku mam karte za 425zł brutto (

WinFast GF A6200TD128 128MB 128bit AGP )

w tym temacie piszecie ze karta bardzo dobrze kręci sie na orginalnym chłodzeniu + jest prawie 100% pewność 8 potoków.

Zalezy mi na tym aby ktoś mi doradził ponieważ straciłem karte (240zł) i wywaliłem 50zł na chłodzenie które zabiło mi sprzęt (Ati silencer rev 1), więc jestem prawie 300zł do tyłu i chciałbym dokonać tym razem porządnego zakupu

 

http://sklep.proline.com.pl/shop.php?prodi...0305f3132385f41

 

ps

proponował bym aby osoba która załozyła ten temat edytowała go i wstawiła ankiete ( czy twój 6200 sie zmodował? tak czy nie .... cos w tym stylu)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w PCP jest taniej( 410zł). Myśle, że lepiej jest kupić w kraku  :D

1548380[/snapback]

sorry :) ale nie wiem o jaki dokładnie sklep chodzi :P "PCP"

 

update :)

juz wiem 1548473[/snapback]

z tego co wiem, potoki w GF mozna odblokować programem "Riva tuner" (sciągnij najnowsza wersje ) + podkręcic karte do poziomu 6600 albo i wyżej jak sie da :)

-tez Riva tuner

 

tylko karta musi byś 128bit (szyna), jesli jest 64 bit to zapomnij o 8x1

 

 

tu masz opis : KLIK!!!!

 

Program Riva tuner : KLIK !!

Na samym dole kliknij "I Agree" i ściągaj! 1.1Mb

 

Żeby mieć pełnego 6600 przerabiasz sposobem opisanym w linku, i podkręcasz pamieci do 550mhz . Od tej pory masz pełnego 6600, na AGP nie ma gwarancji ze da rade odblokowac potoki ale WinFasty 6200 128bit AGP!! (broń Boże 64bit) daja duża szanse. Oczywiście to nie koniec mozliwości OC tej karty, rdzeń daje rade podkręcic sie do 450mhz (co daje wydajność wypełniania aż 3600MP!!), pamieci w okolicach 700mhz !

 

Życzę powodzenia !

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem poszukać pomocy tutaj bo w najbliższym tygodniu czeka mnie zakup grafy. Myślę o modelu GF6200 i zmodowaniu. Mam w zasięgu karty

 

Gigabyte GV-NX62128D 128MB (128-bit)

 

oraz

 

Gainward Pro/1460 TV + DVI 128MB (128-bit)

 

w ostateczności

 

Leadtek A6200 TD 128MB (128-bit)

 

Wszystkie karty AGP.

 

Prosiłbym o wskazówki czy walczyliście z modowaniem i jaki są wyniki.

 

Gaiward - zastanawia że pamiątki są 5 ns :(

Leadtek - nie znam tych kart

Gigabyte - wygląda mi najkonkretniej

 

Najgorsze że nie wiem co mi przywiozą do sklepu a mogę kupić w swoim City tylko w jednym z przyczyn technicznych i np nie wiem jakie bedą pamięci.

W kazdym razie wybór jak dla mnie Gigabyte lub Gainward.

 

To mój pierwszy post tutaj więc proszę w razie upss... o wyrozumiałość.

Pozdrawiam All

Edytowane przez benio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HiS - dzieki wielkie. :), tzn ja mam niby odblokowane potoki przy pomocy Riva tuner a chodzi mi bardziej o ten bios aby zmodowac ja na stale ale nie moge znalesc od modelu 6600 winfasta.

 

aRczii - jesli masz taki bios od winfasta 6600-128mb , to czy moglbys mi go udostepnic na jakims serwerku lub przeslac ??

Dzieki z gory.

 

email:

pablopl malpa btk kropka net kropka pl

(malpa to @ itd...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem poszukać pomocy tutaj bo w najbliższym tygodniu czeka mnie zakup grafy. Myślę o modelu GF6200 i zmodowaniu. Mam w zasięgu karty

 

........

 

1549409[/snapback]

bierz TYLKO! WinFast'a(Leadtek) 410zł - ja juz zamówiłem

(Winfast GF 6200 128 MB 128 Bit AGP TV) tu masz prawdopodobność moda 2 na 3 karty lub nawet 3/3

 

http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow...d_produktu=1501

 

z tego co wiem Gainward Pro/1460 TV + DVI 128MB (128-bit) w ogóle sie nie moduje :/ i do tego ma shitowate pamieci 5ns

 

Gigabyte GV-NX62128D 128MB (128-bit) - słabo, tak 1 karta na 5

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aRczii -  jesli masz taki bios od winfasta 6600-128mb , to czy moglbys mi go udostepnic na jakims serwerku lub przeslac ??

Dzieki z gory.

 

email:

pablopl malpa btk kropka net kropka pl

(malpa to @ itd...)

 

1550099[/snapback]

tez prosił bym o taki biosik, abym po zakupie karty i spr potoków, mógł odrazu przystapić do podmiany juz sprawdzonego na WinFaście, biosu.

(chodzi mi o bios WinF 128bit 128mb agp 6600, i napięcie 1.4 v dla rdzenia) ...

 

ps

czy po podmianie biosu na taki z 1.4 v (rdzeń) - firmowe chłodzenie wyrabia ?? np na 500mhz ... żebym nie pochował kolejnej karty :/ (bude mam jak zawsze otwarta z 3 wiatrakami)

 

eMail : 9550@vp.pl

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tu macie mój biosik:

1550165[/snapback]

mi przechodzi smarki nawet na 540, std. chłodzonko, otwarta buda, jeden wentyl wyciągający, teraz zbieram na pentka xc-80cu i będzie zabawa :P

Edytowane przez aRczii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, tu macie mój biosik:

1550699[/snapback]

BIG THX ! tego było mi trzeba :D juz nie moge sie doczekać tego GF ! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki aRczii.

 

Mowisz 540 :) mi teraz na 470 tylko na 480 juz sa arty i reset.

Dziwi mnie to ze na standardowym wentylku bo przeciez napiecie jest wieksze to bardziej sie grzeje, czyzbym jakis slabszy model trafil? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aRczii

Edytowałeś czymś swojego biosa? Ściągnąłem go z ciekawości i Nibitor pokazał straszne herezje (brak możliwości sprawdzenia zegarów, prędkość wentyla na 219% i jeszcze kilka innych :) ).

 

Przy okazji, może komuś się przyda. Oto mój bios:

http://assasinator.fm.interia.pl/bios.rar

Jest to Winfast 1.4v z paroma poprawkami: zegary na 450/600, zoptymalizowane timingi (z biosu Sparkle Ultra - najlepsze do OC), brak boot message.

 

I na koniec: czy tylko ja miałem problem z monitorem przy biosie innym niż oryginał? Monitor był niepoprawnie wykrywany i na chwilę gasł przy zmianie opcji w sterownikach. U mnie pomogło podłączenie go przez DVI i przejściówkę.

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem poszukać pomocy tutaj bo w najbliższym tygodniu czeka mnie zakup grafy. Myślę o modelu GF6200 i zmodowaniu. Mam w zasięgu karty

 

1549409[/snapback]

gigabite kture podałeś jest na PCI-E !!!

 

na AGP :

http://sklep.benchmark.pl/pelny_17338.html

 

mam ją i nie udało mi się jej modować na 6600 :mur:

być może temu że, ma GPU ver. A4, ale bez problemu odblokowałem czujnik temperatury

Edytowane przez msz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks wszystkim za podpowiedzi kupię Winfasta i z nim powalczę ;) ale.......

na stronie PC Projekt ta karta ma nazwę Winfast GF 6200 128 MB 128 Bit AGP TV.

Niestety nie mogę u nich kupić więc wczoraj potuptałem do sklepu i wszystko się niby zgadza pokazywali mi na monitorze identyczną (z wyglądu) kartą

tyle tylko że ta nazywa się Winfast GF A6200 128 MB 128 Bit AGP TV. Przed 6200 dodane jest A tak samo jest na stronie producenta Leadtek

Na pudełku na stronie Leadteka jest A6200 jak jest u was ? i czy te A ma znaczenie?

Na zdjęciach na karcie są takie oznaczenia LR2A28 PCB REV: A (a troszkę niżej) ASYY REV: A1 (te A1 jest na białym polu) czy u was jest podobnie ?

 

Sorki za taką drobiazgowość ale taki zakup prędko się nie powtórzy i wolę się upewnić.

Pozdrawiam All

benio

Edytowane przez benio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięks wszystkim za podpowiedzi kupię Winfasta i z nim powalczę ;)  ale....... 

na stronie (...)

"A" to leadtekowskie oznaczenie kart na AGP. Nie wchodząc w szczegóły model A6200 TD jest dobry a A6200 TDH zły :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki aRczii.

 

Mowisz 540 :)  mi teraz na 470 tylko na 480 juz sa arty i reset.

Dziwi mnie to ze na standardowym wentylku bo przeciez napiecie jest wieksze to bardziej sie grzeje, czyzbym jakis slabszy model trafil? :)

1550846[/snapback]

może otwórz bude i zapewnij lepsza cyrkulacje powietrza dodajac wiatraki,

to tylko moje "może", bo może juz tak zrobiłeś :)

jak miałem R9550 R.i.P, otwarta obudowa dała zdecydowanie lepsze efekty/efektywność OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aRczii

Edytowałeś czymś swojego biosa? Ściągnąłem go z ciekawości i Nibitor pokazał straszne herezje (brak możliwości sprawdzenia zegarów, prędkość wentyla na 219% i jeszcze kilka innych :) ).

 

Przy okazji, może komuś się przyda. Oto mój bios:

1551099[/snapback]

U mnie tylko twoj bios otworzyl sie normalnie w edytorze i pokazal info , czyli napiecia i reszte .

Przy innych biosach albo wywala ze nie moze odczytac albo nie ma zadnych informacji , co do biosu aRczii'ego te tez widzialem ze jest 219% przy fanspeed..

Assassin_-Jak ci chodzi ten biosik ,slyszalem ze lepiej timingow nie ruszac? Jakie zegary udalo ci sie uzyskac?

Masz wlaczone "Sideband Addressing" , jakiego masz procka bo czytalem ze SBA działa tylko z płytami pod Intela.

 

I jeszcze jedno , ktore z tych opcji powinny byc wlaczone:

- Force adapter scaling?

-Skip DDC skanning?

- Non-Native Panel Control?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko twoj bios otworzyl sie normalnie w edytorze i pokazal info , czyli napiecia i reszte .

Nibitor w obecnej wersji nie obsługuje dobrze zmian napięcia na Geforce'ach 6200 i 6600 Non-GT. Z moim biosem też nie jest zbyt różowo - niezależnie od ustawienia napięcia na 1.3v i 1.4v i tak jest 1.4 :)

 

Assassin_-Jak ci chodzi ten biosik ,slyszalem ze lepiej timingow nie ruszac? Jakie zegary udalo ci sie uzyskac?

Masz wlaczone "Sideband Addressing" , jakiego masz procka bo czytalem ze SBA działa tylko z płytami pod Intela.

Tak, mam Intela. SBA jest włączone też w oryginalnym biosie, więc jeśli płyta go nie obsługuje, opcja po prostu się nie uaktywni... chyba.

Obecnie działa mi na 500/700, bez vmodów. Próbowałem też 530/720, ale po pewnym czasie miałem niewielkie artefakty i wróciłem do poprzednich, nie wnikając, czy to wina rdzenia czy pamięci. Może jak będę miał trochę czasu...

Na standardowych timingach już na 660 były wyraźne arty, więc te są dużo lepsze. Jest o nich mowa w tym wątku:

http://www.mvktech.net/component/option,co...id,15542/#15542

Do testów timingów spod Windowsa można użyć programu nTimings.

Oryginalny bios Winfast 1.4v jest tu:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1446756

 

I jeszcze jedno , ktore z tych opcji powinny byc wlaczone:

- Force adapter scaling?

-Skip DDC skanning?

- Non-Native Panel Control?

Najlepiej zostawić je jak jest. Mają one związek z monitorem. DDC to informacje o monitorze zapisane w nim samych (tylko w nowszych modelach).

 

Edit: To właśnie informacje zapisane w DDC nie są poprawnie wykrywane na biosach innych niż oryginał. Jak wspomniałem, jeśli komuś to przeszkadza można podłączyć monitor poprzez przejściówkę DVI.

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...