Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

mosciu22, wiec sadzisz ze np. Pentagram XC nie zmniejszy temp w stosunku do tego tyciego wentyatorka ktory jest standardowo?, sadze ze to tak jakbym zdjal teraz pentka z cpu i zalozyl orginalny boxowy radiator :? Narazie dalem na rdzeniu najwiecej 500 poniewaz wiecej sie obawiam uszkodzenia. Karta przy tych 500 na rdzeniu jest juz bardzo goraca chociaz dodatkowo stoin na niej wiatrak 80mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boisz sie dac powyżej 500MHz na GPU ??

 

Na standardowym chłodzeniu dawałem 560

 

Kumpel wsadził sobie jakiś radiatorek na grafę i bez żadnego moda moze wrzucić 600MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamianie standardowego wiatraka na coś lepszego spadnie tylko temperatura, OC może się poprawić nieznacznie - nie opłaca się.

 

O układ nie ma co się obawiać. GPU pasywnych kart Gigabyte'a w stressie osiąga ~110C. Przedstawiciele firmy zapytani czy nie obawiają się o zalew serwisów uszkodzonymi kartami odpowiedzieli, że zgodnie ze specyfikacją termiczną układu temperatura jest dopuszczalna i nie widzą powodów, dla których mieliby zmieniać chłodzenia w swoich kartach. Prócz tego GPU posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem.

 

Większe ryzyko wiąże się z podkręcaniem pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzen przy 500 w trakccie 3dmarka oiaga 80*, moze spróbuje zaraz dacz 550 ale...

wydaje mi sie ze mozna bedzie wtedy na karcie wode na kawe zagotowac, albo stopia sie jakies czesci :)

Moze ten moj standartowy wentylek jest trfefny i nie chlodzi tak dobrze jak wasze.

Co do pamieci, 700 bez radiatorow jest juz niebezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na standardzie 540 dalem na rdzeniu i jakos karta przezyla tylko glupi bylem i przesmarowalem rdzen moim mx-1 i temp. odrazu wzrosta z 55C idle na 64C i teraz karta sie juz ciach!kowo kreci. I tak niedlugo 6800le bedzie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś bliższe informacje o tym

1565620[/snapback]

z MSi nie masz pewności ze uda sie odblokowac dodatkowe potoki a WinFast taka pewnosc daje prawie w 99%

 

jesli nie masz zamiaru odblokowac potoków to kupno tej karty mija sie z celem, przesiadka z 4 potokowej R9550 na 4 potok. GF6200 ?? czy to ma sens ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś bliższe informacje o tym

1565620[/snapback]

Tanio coś, w takiej cenie chodzą wersje 64bit a tu pisze 128... pamięci 4ns, ale jezeli to są takie hynixy jak na gigabyte'cie to powinny latać bez problemów na 650-700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z MSi nie masz pewności ze uda sie odblokowac dodatkowe potoki a WinFast taka pewnosc daje prawie w 99%

 

jesli nie masz zamiaru odblokowac potoków to kupno tej karty mija sie z celem, przesiadka z 4 potokowej R9550 na 4 potok. GF6200 ?? czy to ma sens ??

1565657[/snapback]

Nie mówię, że chcę ją dla siebie - na dniach raczej będę miał Winfasta ;). Po prostu jak za tą cenę to napewno lepsze rozwiązanie niż jakieś 64bitowe cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ta sama co w komputroniku za 339 (ptzynajmniej tak mi sie wydaje, ze to ten sam model) - pytalem handlowca w komputroniku, ta cena nie jest pomylka...

ma mostek hsi, wiec szansa na modowanie jest wieksza niz w przypadku natywnych kart na agp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze za ta cene karta prezentuje sie wyjatkowo interesujaco.

 

W niemieckim condrad.de jest mega promocja i karta do kupienia po 69 Euro (normalnie jest po 100E) wiec moze to stad ta okazja komputronika [339zl] i na allegro [289zl]

 

w pozostalych polskich sklepach - od 453zl do 479zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedzwonilem do tego sprzedawcy:

 

kart jeszcze niema, niewiadomo jak ta karta wyglada, jakie ma pamieci

podobno na 100% sa 128bitowe bo tak podali mu w hurtowni :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ta sama co w komputroniku za 339 (ptzynajmniej tak mi sie wydaje, ze to ten sam model) - pytalem handlowca w komputroniku, ta cena nie jest pomylka...

ma mostek hsi, wiec szansa na modowanie jest wieksza niz w przypadku natywnych kart na agp...

1566139[/snapback]

Natywnych kart z AGP nie da się odblokowac :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem LEADTEK 6200TD :)

Od razu poszedł do dzieła riva tuner i w 3dsmarkach 0 artów! B)

Dodatkow na kości pamięci założyłem raidatorki (od spodu zwykłe podłużne, od strony rdzenia dałem małe radiatorki jak na kości BGA lub mofsety)... karta bez żadnego dodatkowego nawiewu daje rade na 450/700 B) B) B)

Karta daje bardzo dobry obraz - 1600x1200 na 21' monicie.

 

Muszę przyznać, że lekko się obawiałem zakupu tej karty (brałem pod uwagę 9800Pro), ale się nie zawiodłem! :-)

 

Z czystym sumieniem polecam tą grafkę wszystkim!

 

 

ps. jak w riva tuner ustawić więcej niż 450Mhz na rdzeniu??? bo tyle mi max program pozwala :mad:

Edytowane przez atomu235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ta sama co w komputroniku za 339 (ptzynajmniej tak mi sie wydaje, ze to ten sam model) - pytalem handlowca w komputroniku, ta cena nie jest pomylka...

ma mostek hsi, wiec szansa na modowanie jest wieksza niz w przypadku natywnych kart na agp...

1566139[/snapback]

Pare stron wcześniej było mówione jak to zrobić...dla przypomnienia poszperaj troszkę w Rive w ustawieniach dla power usera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak po zapętleniu mam na 450 arty :-(

 

powiedzcie mi dlaczego jak próbuje wgrać ten bios:

http://arczi.boo.pl/gf6600.rom

do mojego winfasta a6200TD to wywala mi błąd

" Board ID error "

?????

 

 

dałem komendę:

nvflash -5 -6 gf6600.rom

 

co jeszcze dopisać?

 

 

dodatkowo ram musiałem zmniejszyć do 640 bo też zaczął się wywalać :mur:

można to jakoś poprawić? np. timingi, zmiana napięcia

 

kumpel z bloku ma jeszcze gorzej :-P on jak da choć 10Mhz powyżej 550 to od razu ma arty - nawet w riva tuner mu wywala błąd podczas próby ustawienia więcej niż standardowe 550Mhz

Edytowane przez atomu235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś podać mi linka do vmoda do pamiątek do leadteka?

bo jak na razie pomimo wgrania twojego biosu z łagodniejszymi timingami i tak nie mogę więcej niż 620-640Mhz wyciągnąć :angry: coś mi się chyba kiepski model do o/c trafił...

 

wiem, że jest gdzies w topicu o 6600 ale nie mam sił czytać ponad 100stron :-P

 

aha i byłbym wdzięczny za jakieś linki ze zdjęciami jak zmierzyć napięcia na tej karcie B)

 

TIA!

Edytowane przez atomu235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy tylko ołówkiem przejechać i koniec? :) B)

pomocnicze pytania - jaki ołóweczek i czy można np. taśmą klejącą zabezpieczyć później żeby z czasem ołówek nie zszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...