Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

@DaRon

Moze ty bys doczytal??

http://www.hartware.de/review_430_1.html

http://zive.cz/h/Testcentrum/Ar.asp?ARI=12...D=1&EXPS=&EXPA=

http://www.tomshardware.pl/graphic/2004111...s_guide-21.html

http://users.erols.com/chare/video.htm

http://unlimitpc.com/modules.php?name=Arti...e&pid=25&page=1

 

Niewiem w jakim jezyku wolisz czytac ale mam nadzieje ze dotrze!!

 

Moge walnac wiecej linkow

Tu masz po polsku ladnie wszysciutko wytlumaczone!!!!

http://pclab.pl/art13696-3.html

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu kupilem ta karte, jest fajnie, tylko mam maly problem...

poczatkowo podkrecanie szlo super, extra i w ogole bez zadnego "ale". rdzen poszedl na 560 pamieci na 650 (bios od 6600 - 1.4).

troche pozniej (komp zrestartowany, przy bootowaniu ladowal defaultowe zegary) cos sie walnelo i raz przechodzi test w sterownikach, a raz nie... podobnie w riva tunerze, z tym ze tam suwak sie konczy na 450MHz. wtf... da sie ten test jakos obejsc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, wpisz w szukajce forum "Riva Tuner", powinno znalezc odpowiedz na twoje pytanie, bynajmniej jak ja szukałem to znalazłem, i trzeba pozmieniać w zakładce "Power User" kilka parametrów, których niestety nie pamietam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej mańki: Mianowicie czy 6200 na PCIe moduje się na te 8x1 czy są z tym problemy? Powodem tego pytanie jest to, że znajomy nabyl 6200 (nie pamietam jakiej firmy :/) i karta w 8x1 sypała artami. Chcę kupić 6600 i mieć 100% pewności, że mam 8 potoków, ale że mam problem z dozbieraniem kwoty pieniężnej mi potrzebnej więc rozważam zakup 6200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotkie pytanko. Slyszalem, ze tylko winf asty sie moduja ale zapytac nie szkodzi.

Czy da sie to zmodowac na 8 potokow ?

1591083[/snapback]

Nie da rady, poniewaz to Rev A4 GPU. Ale za tą cene, karta jest najlepsza w klasie, zresztą, świetnie sie kręci, RBR/NFS U2 z max detalami działa bez problemów, tak samo FC,D3,i inne gry. za tą cene warto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cztajac ten topic od poczatku dowiedzialem sie poro przydatnych zeczy...

 

jedno mnie irytuje, jak wezme tego 6200 WinFast'a na agp to jak z chlodzeniem? gdy go zmoduje na 6600 czy to ktore mam przy karcie wystarczy?

1591346[/snapback]

Wystarczy, niektórzy mają po 550MHz na rdzeniu i działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wystarczyło na ok 535MHz, ale opłaca się wymienić chłodzonko - wykręciłem na zmienionym 600MHz, oczywiście na 8 potokach. Te leadteki 6200 na NV43 A2 to wspaniałe karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek 6200 @ 6600 @ 576/730

a jak wyniczki, chyba nie porownywalne do moich? :wink: 8000 pękło? tak w ogole to fabrycznie na rdzeniu jest 300mhz? to widze ze przetaktowalem karte o rowne 100%, niezle... :-P

 

 

EDIT:

3dmarki (te nowe) jednak rzeczywiscie malo zalezne od cpu, po podkreceniu z 3,3 na 3,6ghz wyniki wzrosly

 

w 3dmark 05 o 20 punktow

w 3dmark 03 o 40 punktow

 

tak wiec widze ze ida w zla strone :lol:

 

do 8k jeszcze spooro mi brakuje, musze na spokojnie obmyslec plan dzialania;)

 

poki co przerwa z oc- czekam na odpowiedz od aRcziego (mamy taka mala rywalizacje na gf6200)

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, poniewaz to Rev A4 GPU. Ale za tą cene, karta jest najlepsza w klasie, zresztą, świetnie sie kręci, RBR/NFS U2 z max detalami działa bez problemów, tak samo FC,D3,i inne gry. za tą cene warto...

1591235[/snapback]

Eee, to nawet sie nie przymierzam.

Taka wydajnosci to teraz mam z R9500Pro.

Przeskakiwac z pewnych 5000 pkt w 03 na niepewne ponad 5000 - szkoda zachodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to nawet sie nie przymierzam.

Taka wydajnosci to teraz mam z R9500Pro.

Przeskakiwac z pewnych 5000 pkt w 03 na niepewne ponad 5000 - szkoda zachodu :)

1592310[/snapback]

No jezeli masz 9500pro to nie ma sensu :) Ja się przesiadłem z 9550 i róznica po podkręceniu ogromna...zresztą tego MSI kupiłem za 320zł wiec dokładałem tylko 100zł, a teraz ta karta w hurcie jest po około 400 :D wiec juz jestem 100zł do przodu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to nawet sie nie przymierzam.

Taka wydajnosci to teraz mam z R9500Pro.

Przeskakiwac z pewnych 5000 pkt w 03 na niepewne ponad 5000 - szkoda zachodu :)

1592310[/snapback]

podkręcony 6600 gniecie tego twojego 9500 , R300 to historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie jaka bzdura... bylam dzisiaj z bratem kupowac karte MSI NX6200 128bit na AGP - podobno wycofali cala partie bo karta miala jakies bledy z zasilaniem i wracaly do serwisu.

 

Zaproponowali mi 6600le ale w cenie 390zl to niewiem czy nie doplacic juz do pelnego... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie jaka bzdura... bylam dzisiaj z bratem kupowac karte MSI NX6200 128bit na AGP - podobno wycofali cala partie bo karta miala jakies bledy z zasilaniem i wracaly do serwisu.

 

Zaproponowali mi 6600le ale w cenie 390zl to niewiem czy nie doplacic juz do pelnego... :/

1592505[/snapback]

A to są 6600le na AGP? W każdym razie w tej cenie najlepiej kupić modowalne Winfasty 6200 albo właśnie dozbierać do pełnego 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to są 6600le na AGP? W każdym razie w tej cenie najlepiej kupić modowalne Winfasty 6200 albo właśnie dozbierać do pełnego 6600.

1592847[/snapback]

LE sa na AGP, lepiej nie kupowac tej karty, za 405zł + 12 zł pobranie WinFast A6200TD modowalny .

 

http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p

 

jedyna karta 6200 na AGP w której 8 potoków to tylko kwestia ściągnięcia najnowszej Rivy tuner(kupiłem juz dwie takie karty - dla siebie i kuzyna)

Dołączona grafika

 

 

riva tuner : http://downloads.guru3d.com/downloadget.ph...2d49e3dcfc0e6aa

 

opis modu :

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...abyte_6200.html

 

w przypadku winfasta działa z agp

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te LE to mogą miec szanse jakieś, jeśli się trafią z pamięcią GDDR3.

 

Co do mojego OC - nie patrzyłem na 3DMarku 03 jeszcze, ale na 05 mam 3266 - dziwne bo kolo na 1. miejscu w klasie 6200/Athlon XP przy wolniejszych taktowaniach ma ok 120pkt więcej. Ja tam nie kombinuje - normalne stery (jedna linijka w inf zmieniona dla zgodności z KT880) i ustawienia przy których gram. Max, co wypróbowałem bez artów w 05 to 600/742. Pamięć jest w single channel, więc pewnie to troche zawiniło.

 

Ludzie, można już zakończyć kwestię czy ATI 9500/9700 jest od tego lepsze?

 

HiS - jest taka sprawa - kupiłem swoje 6200 od razu z wgranym biosem - przy bootowaniu pokazuje się, że jest 6600, ale w RivaTunerze, że 6200 - chodzi o to, że mam AGP czy jest inna przyczyna, jak na przykład lipny BIOS?

Edytowane przez Ven0m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HiS - jest taka sprawa - kupiłem swoje 6200 od razu z wgranym biosem - przy bootowaniu pokazuje się, że jest 6600, ale w RivaTunerze, że 6200 - chodzi o to, że mam AGP czy jest inna przyczyna, jak na przykład lipny BIOS?

1593309[/snapback]

wszystko jest ok. na moim screenie w riva tuner pisze 6600 ponieważ "ręcznie" zainstalowałem sterownik dla 6600 i tyle :) dzięki temu w 3Dmark tez pisze 6600 :)

 

Dołączona grafika

 

normalnie układ jest wykrywany jako 6200 mimo flashu biosu i 8 potoków, nie wiadomo dlaczego, po prostu tak jest :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok. na moim screenie w riva tuner pisze 6600 ponieważ "ręcznie" zainstalowałem sterownik dla 6600 i tyle :) dzięki temu w 3Dmark tez pisze 6600 :)

1593396[/snapback]

Dzięki za info. Kiedyś też tak robiłem ze sterownikami.

 

Padło pytanie czy da radę 8k wycisnąć w 3DMark03 - odpowiedź brzmi "nie na moim kompie". Na 600/730, 12x200 na procu, 512mega w single channel utrzaskałem przed chwilą 7400 na sterach 71.89 bez tweakowania. Na 8k trza by A64 lub ostro potweakowac i troche podkręcić. Jak już wspomniałem, ja nie kombinuję - ma być na ustawianich, na jakich gram, ciche chłodzenie. Może ktoś z vmodem i dobrą pamięcią wyciśnie te 650+/ coś koło 800. W połączeniu z A64, powinno być ładnie >8k.

 

// edit //

Testowałem nowe ustawienia - nie moge poradzić sobie z pamięcią > 742MHz. Max co udało mi się teraz stable w 05 to 612/742, testuję dalej. Może po zainstalowaniu radiatorów na pamięci by coś się zmieniło, póki co pamięci są gołe.

Edytowane przez Ven0m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wroce do GF6600le maja calkiem ciekawa specyfikacje:

CLOCK FREQUENCY RATE (ENGINE) MHz 300 MHz

MAX. RESOLUTION 2048x1536

CLOCK FREQUENCY RATE (MEMORY) MHz 650 MHz

Chyba niezle co?

te karty sa dostepne na pc.emarket.pl po 385pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Kiedyś też tak robiłem ze sterownikami.

 

Padło pytanie czy da radę 8k wycisnąć w 3DMark03 - odpowiedź brzmi "nie na moim kompie". Na 600/730, 12x200 na procu, 512mega w single channel utrzaskałem przed chwilą 7400 na sterach 71.89 bez tweakowania. Na 8k trza by A64 lub ostro potweakowac i troche podkręcić. Jak już wspomniałem, ja nie kombinuję - ma być na ustawianich, na jakich gram, ciche chłodzenie. Może ktoś z vmodem i dobrą pamięcią wyciśnie te 650+/ coś koło 800. W połączeniu z A64, powinno być ładnie >8k.

 

// edit //

Testowałem nowe ustawienia - nie moge poradzić sobie z pamięcią > 742MHz. Max co udało mi się teraz stable w 05 to 612/742, testuję dalej. Może po zainstalowaniu radiatorów na pamięci by coś się zmieniło, póki co pamięci są gołe.

1593428[/snapback]

 

Szkoda, że masz chipset jaki masz..BH-5 się marnują :-| Więcej z bartona nie wyciśniesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ven0m twój barton bez problemu wytrzyma 13x200 = 2600 mhz (szyna 200 -jesli nie podkręcasz pamięci )

 

lub 220x11.5 = 2530 mhz ...

 

BTW procesor w 3Dmark03 - 05 nie odgrywa az tak duzej roli i różnica w punktach pomiędzy bartonem 2.2Ghz a A64 jest znikoma ....

 

ktos na forum w tym wątku osiągnał (winfast 6200@6600) wynik troche ponad 8000pkt ale karta jest ze złączem PCI-E 16x ;) więc te +500 pkt ma więcej

 

ps

czym chłodzisz swoje pamięci ???? (hynix 3.6ns)

bo ja niczym :D i po jakims czasie mam arty (mimo iz buda otwarta)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci (Hynix 3.6) nie mają chłodzenia - tzn tyle co się owieje z wentylatorów naokoło, ale niczego dedytkowanego nie mają. Artów brak, ale do grania ustawiam na 730MHz - dorzuce radiatory, może wycisnę te 750, ale wątpię.

 

Co do BH-5 to jakieś lipne mam, nie sądze, żeby była to wina płyty, ale nie za bardzo chcą iść >200MHz. Ludziska wyciskali maksimum na ile to mobo pozwala (227). Proc też - 2.4GHz to max. Wycisnąłem z niego 2500 ale to już tak na słowo honoru na 1.9v na wysokich obrotach wentyla i nie było P95-stable. Mogę dać do ok 2v na tej płycie ale nie ma co kombinować za bardzo. Chyba że ten mnożnik 12.5 jest felerny, anyway - popróbuje trochę. Radiator ma jeszcze potencjał - na wylocie powietrze jest nieźle ciepłe.

 

Wracając do 6200 - sądzę, że te 612/742 to kres możliwości tej karty bez vmoda, na cichym powietrzu. AGP voltage mam ustawione na auto - słyszałem, że podbijanie go nic pozytywnego nie daje. Vmod - robić nie robić. Kupiłem ostatnio Earth 2160 - fajna giera, ale jak dam 1024x768, detale na wysokie i w advanced zmienie FSAA na max, to troche żabkuje miejscami (ok 20fps). Czyli mamy argument za. Przeciw jest potencjalne ryzyko i to ile mi ten vmod da. Musiałbym dobić do ok 700/800, żeby różnica była łatwo zauważalna.

 

Pewnie skończy się na tym, że opchną pamięć, kupię 2x512 czegoś taniego i puści się na 220+. Do tego pewnie vmod...

 

W każdym bądź razie, polecam Leadteki 6200. Firmowy wentyl nadaje się tylko do wyrzucenia, ale poza tym karty są lux.

Edytowane przez Ven0m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wroce do GF6600le maja calkiem ciekawa specyfikacje:

CLOCK FREQUENCY RATE (ENGINE) MHz 300 MHz

MAX. RESOLUTION 2048x1536

CLOCK FREQUENCY RATE (MEMORY) MHz 650 MHz

Chyba niezle co?

te karty sa dostepne na pc.emarket.pl po 385pln

1593482[/snapback]

Wygląda toto bardzo ciekawie. Ja jednak bym sięwstrzymał parę dni, aż karty się zadomowią i będzie wiadomo, które kupować, które nie.

 

Pamięci, które znajdujemy na lepszych 6200 to hynixy 3.6 - czyli w teorii według timingów max 555MHz efektywnie w DDR. Producenci raczej nie przekraczają 550MHz jako domyślnych wartości na nich. 650 - w teorii max timing to 3ns, czyli w praktyce 2.8 lub podkręcone 3.3 lub 3.6. Jeśli to 2.8, to w teorii powinny wyciągać 714MHz a jak dobrze pójdzie do ok 800. Jeśli tylko proc będzie odblokowywalny bez problemów i kręcił się jak NV43 A2, to zapowiada się pogrom w klasie low-end.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie przekleic bo napewno zainteresuje osoby ktore zastanawiaja sie nad 6200/6600le

 

http://www.inno3d.com.cn/press.php?newsid=119

 

http://www.inno3d.com.cn/press.php?newsid=120

 

Dwa ciekawe arty 6600LE na DDR3 2.0ns

 

(po chinsku ale mozna sobie przetlumaczyc -> http://babelfish.altavista.com/)

 

Robi duze wrazenie - ladnie sie kreci, ma niezla wydajnosc ale oczywiscie potokow nie da sie oblokowac poniewaz zostaly one `wyciete` z chip'a.

 

No i tutaj robi sie maly dylemat albo bierzemy starego dobrego Winfasta 6200 i modujemy na 8potokow, albo idziemy w kierunku 4potokow i wysokiego OC

 

Po przyjrzeniu sie blizej wynikom wychodz iz mocno podkrecony 4potokowy 6600LE 560/1160 osiaga wyzsza wydajnosc niz 8potokowy 6600 400/800 w 3dmarkach03 05 / Doom3 / Quake3 / Unreal.

W FarCry jest porownywalnie, natomiast w Halflife2/CS:S lepszy jest 8potokowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wygląda - nic tylko kupić, odblokować i podrkęcić. Jeśli tylko cena będzie ciekawa, to kupno czegokolwiek poniżej 6800 innego niż ta karta nazwałbym poważnym błędem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...