Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Ta karta sie chyba nie dawno pojawiła :wink:

 

Jak narazie mogłem o niej poczytać jedynie na www.nvidia.pl i chyba jeszcze żadnych testów nie ma w necie, ale moge sie mylić.

 

Jak myślicie co to bedzie za cudo-grafa, oczywiście bedzie to coś klasy fx 5200. Z tego co widze to już jest bardzo okrojona m.in: pamięci - zwykłe DDR 128bit (to już mówi samo za siebie). No cóż jestem tylko ciekaw jaka będzie cena tej karty i jeśi stanieje za pare miesięcy to sobie taką raczej sprawie. Bo na 6800/6600 mnie na razie nie stać i jeszcze dłuuugo nie będzie ;). A tak to bede miał karte dużo razy lepszą od tej co mam :D, ze wszystkimi bajerkami graficznymi i może nawet UIII sie na niej włączy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt karta okrojona jak cholera, ale przeciez o to chodzi. Chociaz ma wszystko identyczny silnik jak karty z wyzszej półki, wiec mozna by pomyśleć ze jak wyjdzie ta karta to MĄDRY ROSJANIN wypuści nowego RIVA TUNERA i uda sie odblokowac dodatkowe 4 potoki a po podkreceniu moze byc cos ala 6600/6600GT za małe pieniązki, jęsli poniżej 500zł i jesli wogle bedzie na AGP to moze sie skusze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem o niej przed chwilą. Karta ma 4 potoki, 300Mhz rdzeń i 550 pamięci 128bit. Jest oparta na NV 43, czyli tak samo jak 6600/6600GT. Jak by sie dało odblokowac potoki, to było by cudo. Jeżeli karta bedzie w cenie do 500zł i na AGP i wydajność bedzie miała w miare to chyba sie zdecyduje. Nie wiecie ile karta ma procesorów Vertexów :?:

Nie planuje sie wydania karty na AGP. Cena ma wynośić około 100 Euro. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem dla zainteresowanych testy:

W 6800 zablokowalem potoki i vertexy, stworzylem karte 4/3, obnizylem taktowanie rdzenia do 300mhz. Pamieci w 6200 to 128 bitowe kosci pracujace z czestotliwoscia 500Mhz, aby otrzymac identyczna przepustowosc pamieci mósilaem obnizyc taktowanie do 275 (6800 ma pamieci 256Bitowe)

Oto wyniki:

3dmark03 : 3607pkt

3dmark05 : 1217pkt

 

UPDATE:

Doom3

1024 High : 28.9FPS

800 Medium : 59.1FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto oficjalne dane z nVision:

 

- 4 potoki renderujące

- 3 jednostki vertex

- taktowanie jądra: 300Mhz

- taktowanie pamięci: 275MHz (rzeczywiste 550MHz)

- 128 bit DDR1 memory (128 MB or 256MB)

- CineFX 3.0 (Shader Model 3)

- Ultrashadow II

- rozszerzenia wspomagania video

- 100% zgodność z PCI Express

 

 

źródło: http://www.nvision.pl/news.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem dla zainteresowanych testy:

W 6800 zablokowalem potoki i vertexy, stworzylem karte 4/3, obnizylem taktowanie rdzenia do 300mhz. Pamieci w 6200 to 128 bitowe kosci pracujace z czestotliwoscia 500Mhz, aby otrzymac identyczna przepustowosc pamieci mósilaem obnizyc taktowanie do 275 (6800 ma pamieci 256Bitowe)

Oto wyniki:

3dmark03 : 3607pkt

3dmark05 : 1217pkt

 

UPDATE:

Doom3

1024 High    : 28.9FPS

800 Medium : 59.1FPS

8O 8O 8O 8O O w morde, gdyby tak sie prezentowała ta karta, to nawet na defaulcie była by super za 100 Euro, a jeszcze gdyby tak sie dało odblokować potoki i wycisnąć na maxa to wole już nie myśleć. to ja mam w doomie w 800-600 na medium z cieniami 29fps. Tylko, żeby była na na AGP. Co oni nie wymyślą, chcą tylko kase wyciągnąć po co taką karte na PCI-EXPRES. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dabek

Bo ja wiem czy taka rewelacja ?  

Testowalem ostatnio Radeona 9550 i po podkreceniu do 430/550 otrzymalem nastepujace wyniki:

3Dmark03 : 3600Pkt

3Dmark05 : 1400Pkt

 

I jest dostepna juz od dawna i w cenie ponizej 300zł :)

Tylko zobacz, że jest szansa na odblokowanie potoków i ciekawie jak by było po OC i karta ma te wszystkie nowe technologie i bajery. Dla mnie każdy wynik większy od mojego robi na mnie wrażenie. A co do Radka 9550 to nie twierdze, że karta jest cienka wręcz przeciwnie, w tej cenie i w tej chwili to super karta, ale może sie to za jakiś czas zmienić. Kto wie :?: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dabek

Bo ja wiem czy taka rewelacja ?  

Testowalem ostatnio Radeona 9550 i po podkreceniu do 430/550 otrzymalem nastepujace wyniki:

3Dmark03 : 3600Pkt

3Dmark05 : 1400Pkt

 

I jest dostepna juz od dawna i w cenie ponizej 300zł :)

Tylko zobacz, że jest szansa na odblokowanie potoków i ciekawie jak by było po OC i karta ma te wszystkie nowe technologie i bajery. Dla mnie każdy wynik większy od mojego robi na mnie wrażenie. A co do Radka 9550 to nie twierdze, że karta jest cienka wręcz przeciwnie, w tej cenie i w tej chwili to super karta, ale może sie to za jakiś czas zmienić. Kto wie :?: 8)

Zrobie jutro testy z 8 potokami, ps. co z tego ze ma PS3.0 jezeli gry które beda to wykozystywac beda ledwo sapac na tej karcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o samej karcie.

Podkręcanie: http://www.nvnews.net/previews/geforce_620...200/index.shtml

Testy: http://www.hardocp.com/article.html?art=Njc0LDE=

http://techreport.com/reviews/2004q4/gefor...00/index.x?pg=1

Napiszę tylko, że puścili tego GF z 300/550 na 580/730 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa...Na odblokowanie potowków nie ma co liczyć, bo to kastrak "ala 5200", czyli tniemy wszystko, co sie da, nie tylko potoki. Na AGP raczej nie wyjdzie, bo koszt mostka będzie nie wiele mniiejszy, niż cena gotowej karty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa...Na odblokowanie potowków nie ma co liczyć, bo to kastrak "ala 5200", czyli tniemy wszystko, co sie da, nie tylko potoki. Na AGP raczej nie wyjdzie, bo koszt mostka będzie nie wiele mniiejszy, niż cena gotowej karty :P

Nawet nie gadaj że na AGP nie wyjdzie :!: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki niby sens by był tego? Karta będzie jak ulał do nowych komputerów z supermarketu. Nie piszę tu, że jest kiepska, bo jej cena jest w miarę atrakcyjna jak na taką kartę, ale nie sądzę, żeby NVIDIA chciała by robić kokurencję dla 6600 na AGP ( o ile wyjdzie taki model, ale też się nie zanosi, bo to tylko spekulacje na temat MOŻLIWOŚCI, a nie realnego projektu, poza tym 6800 LE i jego następca(mniejszy wymiar) będzie w tym samym segmencie rynku).

 

Sądzę, że nie ma co się nawet zastanawiać, bo alternatyw jest na rynku wiele. A góra pół roku znowu zacznie się wymiana kart na nowe chipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh w tym momencie tak. Ale w czasie gdy zakłądałem ten temat były jeszcze spore różnice cenowe pomiędzy gf6200 i 6600. Myśle że teraz skusze się jednak na tego 6600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh w tym momencie tak. Ale w czasie gdy zakłądałem ten temat były jeszcze spore różnice cenowe pomiędzy gf6200 i 6600. Myśle że teraz skusze się jednak na tego 6600 ;)Heh w tym momencie tak. Ale w czasie gdy zakłądałem ten temat były jeszcze spore różnice cenowe pomiędzy gf6200 i 6600. Myśle że teraz skusze się jednak na tego 6600 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy w markach 9550 moze miec podobne do 6200 ale co z tego skoro radek ma starszy silnik i z nowymi grami sobie gorzej radzi. To tak samo jakby porownywac wyniki w 3dmarkach 4ti z 9550 - ti moze miec wyzsze ale w doomie sobie gorzej radzi. A poza tym to focus_ zrobil cos ciekawego z ta karta i przyspieszyl ja o 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oto oficjalne dane z nVision:

 

- 4 potoki renderujące

- 3 jednostki vertex

- taktowanie jądra: 300Mhz

- taktowanie pamięci: 275MHz (rzeczywiste 550MHz)

- 128 bit DDR1 memory (128 MB or 256MB)

- CineFX 3.0 (Shader Model 3)

- Ultrashadow II

- rozszerzenia wspomagania video

- 100% zgodność z PCI Express

Ale się uśmiałęm jak przeczytałem to. Taktowanie rzeczywiste 550 MHz. :D

 

Specyfikacja GF 6200 mówi, że pamięci są taktowane zegarem 275 MHz. No ale. Część kart opartych o ten chip ma faktycznie pamięci z zegarem 275, część zaś z zegarem 250 MHz.

 

Chciałbym jeszcze skomentować jedną, a właściwie dwie rzeczy.

1. Panowie jaki macie niby zysk z Pixel Shadera w wersji 3.0? ŻADEN i jeszcze raz ŻADEN. Często jest nawet słabiej niż Pixel Shader w wersji 2.0. Jedyny zysk jaki TEORETYCZNIE byśmy mogli uzyskać to funckaj mapowania przemieszczeń jaka znajduje się w Vertexie o numerze 3.0. Lecz karty GF z serii 6x00 nie są w stanie tego wykorzystać. Pisałem już o tym nie raz.

 

2. GF 6200 nie ma dokładnie tego samego silnika jak 6600 czy 6800. Nie posiada kompresji Z-bufora czy jak się to nazywa :D Przez jego brak wydajność karty w wyższych rozdzielczościach (1024 x 768 włącznie) spada w stosunku do 6600 dość znacznie.

 

I kolejne fakty.

GF 6200 (nie TC) zbudowany jest na NV43

GF 6200 ma 4 potoki renderujące na jedną jednostkę TMU i posiada 3 jednostki Vertexów

GF 6600 ma również 4 potoki renderujące na dwie jednostki TMU i również posiada 3 jednostki Vertexów.

 

Zatem o żadnym odblokowywaniu potoków mowy nie może być.

 

Pozdrawiam

 

Update

jestem focus (bez znaku podkreślenia :D )

 

Update 2

pamiec :roll: bo 500MHz i do tego 128bit to troche malo

Wiesz co mam na myśli - 250 MHz ! ;)

 

Update 3

A poza tym to focus_ zrobil cos ciekawego z ta karta i przyspieszyl ja o 100% :)

żałuję, że nie napisałem tego wczoraj rano :( teraz już nie będzie tak fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje gały to karta bedzie spoko :P Jakbym niemiał kaski to bym ją chętnie wziął.

Ta karta pewnie bedzie niewiele wolniejsza od 6600, dopiero 6600GT jest zdecydowanie leprze, przez te wysokie taktowania pamięci.

W 6200 wydaje mis ię ze powinna być możliwośc odblokowania 4 potoków przecież to ten sam rdzeń co w 6600 czyli zmiana biosu i gramy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...