Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie, szczegołowo chodzi mi o model GF 6200 na AGP : ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40894715 ) firmy SPARKLE ( czy ta firma jest dobra jak sądzicie ? ). Ponoć w 6200 można odblokować dodatkowe protoki, czy w tej karcie protoki powinny się odblokować ? Czy wogóle opłaca się brać to ?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam

Mam takie pytanie, szczegołowo chodzi mi o model GF 6200 na AGP : ( 1244007[/snapback]

BRAĆ

powinny

 

Co do potoków to z penością jest 4x2 ale tak naprawdę to prawie nie ma różnicy między 4x2 a 8x1

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pcprojekt pojawiła się cała rodzinka ze stajni MSI

Oczywiście 6200, ale co ciekawsze, pojawił się też

MicroStar NX6600-VTD128 Diamond AGP tel.

Ciekawe jaka będzie cena tego monstrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pcprojekt pojawiła się cała rodzinka ze stajni MSI

Oczywiście 6200, ale co ciekawsze, pojawił się też

MicroStar NX6600-VTD128 Diamond AGP  tel.

Ciekawe jaka będzie cena tego monstrum.

1244954[/snapback]

Moglbys w poniedzialek przedzwonic i zapytac o ceny :unsure:

 

MicroStar NX6200-TD128 AGP

MicroStar NX6600-VTD128 AGP

 

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie predko cena spadnie, bo karty bedą popularne i sprzedawcy poczuja sianko, a niz do 400zł spoadnie to sobie poczekasz 2-3miechy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przed dosłownie momentem doznałem szoku. Może w sklepie się mylą, ale ja w specyfikacji 6200 na AGP od MSI widzę 256 BIT!!! Zaraz zaglądam na stronke MSI i szukam kart innych producentów.

 

EDIT:

eeee.....walą głupoty w PCP kurcze wszystkie 6200 u MSI mają 128bitów :sad: Nie wiem dlaczego tak piszą.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Panowie, przed dosłownie momentem doznałem szoku. Może w sklepie się mylą, ale ja w specyfikacji 6200 na AGP od MSI widzę1245491[/snapback]

a specyfikacje w sklepach internetowych to są tak rzetelne że szok. No comment.

Z 6600 to tylko Gigabyte 3D1 ma 256bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to za ciekawie nie bedzie. Sami w pewnym sensie jestesmy sobie winni :) Ludzi ogarnelo spore podniecenie i jakas goraczka 6200... Sprzedawcy na kazdym kroku dostaja sugestie ze jest popyt na te karty i cena nie powinna za szybko spadac. Ostatnio posuwaja sie coraz czesciej do otwartych sugestii o mozliwosci odblokowania i kercenia, co w sumie jest dosc nietypowe jak na biurokratyczna polityke pewnych dystrybutorow kart, ktorym o/c kojarzlo sie od dawna z czyms diabelskim i zlym :) A jesli sprzedawca wie ze karta ma taki potencjal to ta wiedza nie ma nic wspolnego z jego planami o obnizce cen :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ceny detaliczne w sklepach nie ma wpływu wyłącznie zainteresowanie danym produktem ale także i przede wszystkim stosunek podaży i popytu. Jeżeli kart do kupienia będzie mało, a zainteresowanie duże, to ceny nie spadną, a mogą nawet wzrosnąć. Jeżeli natomiast na polski rynek trafi dużo tych kart to ceny zaczną spadać bo detaliści będą mogli zarabiać na dużych obrotach, a te zapewni tylko niska, konkurencyjna cena. Wszystko to bardzo ładnie widać na przykładzie spadku cen Radeonów 9550 albo tanich płyt ECS, czy Asrock. Zainteresowanie nimi jest ogromne ale sklep nie może sobie pozwolić na podwyżkę bo klient gdzie indziej też to kupi i jeszcze taniej - te części są w każdym sklepie, na każdym stoisku na giełdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami to za ciekawie nie bedzie. Sami w pewnym sensie jestesmy sobie winni  :)  Ludzi ogarnelo spore podniecenie i jakas goraczka 6200... Sprzedawcy na kazdym kroku dostaja sugestie ze jest popyt na te karty i cena nie powinna za szybko spadac. Ostatnio posuwaja sie coraz czesciej do otwartych sugestii o mozliwosci odblokowania i kercenia, co w sumie jest dosc nietypowe jak na biurokratyczna polityke pewnych dystrybutorow kart, ktorym o/c kojarzlo sie od dawna z czyms diabelskim i zlym :) A jesli sprzedawca wie ze karta ma taki potencjal to ta wiedza nie ma nic wspolnego z jego planami o obnizce cen  :-P

1245590[/snapback]

Dokładnie. Założę się, że zaraz pojawią się 2 kategorie kart: zwykłe 6200 (niesprawdzone) i modowalne (sprawdzone przez serwisantów), droższe o te 50-100zł. Na 100 takich kartach (albo i więcej) to sporo kaski ubiją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trochę zwlekałem, bo miałem nadzieję, że sytuacja uda się rozwiązać pozytywnie. Niestety nie :(

 

Po dwudniowych walkach z kartą (oraz zestawem - nie udało się uzyskać 4,2 GHz) karta GF 6200 jest NIEMODOWALNA

 

ale po kolei

 

Tutaj jest ładniutkie zdjęcie GF 6600 (NV43), nieco pomalowane przezemnie.

http://www.egielda.com.pl/pliki/gf6200agp_problem_01.jpg

 

To co jest zaznaczone na czerwono to rezystory, które są na karcie. Te które nie zaznaczyłem ich po prostu nie ma. Dla porównania - mój GF 6200 PCI-E też sparkla ma wszystkie. Poszuykałem nieco dalej (bo sam nie pamiętałem - nie zwróciłem uwagi) jak było w przypadku GF 6600 GT AGP. W końcu możę przez to AGP mamy mniej tych rezystorów.

 

Niestety: http://techreport.com/reviews/2004q4/gefor...gtagp/chips.jpg

Wygląda na to, że NV43 montowany na kartach AGP w kartach GF 6600 (przynajmniej GT) ma wszystkie rezystory.

 

Oczywiście wymiary samego rdzenia są identyczne. Przypuszczam, że rdzeń jako taki jest identyczny.

 

Oczywiście Riva jak już ktoś pisał nie wykrywa karty, ale to jest raczej wiadome dlaczego:

 

6200

Warning: Unknow Board ID 4347Image Size:        64512 bytesVersion:            05.43.02.57.00CRC32:              7C60BA14OEM String:       NVIDIAVendor Name:   nVidia CorporationProduct Name:  nv43 Board - p277h4Product Revision: Chp Rev!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chip Name: BR02 (0F3h) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Warning: Unknow Board ID 4347Vendor ID:         10DEDevice ID:          00F3GPU Device ID:  014FSubsystem Vendor ID: 0000Subsystem ID: 0000

 

6600

Warning: Unknow Board ID 4335Image Size:        61440 bytesVersion:            05.43.02.46.00CRC32:              8FB6925BOEM String:       NVIDIAVendor Name:   nVidia CorporationProduct Name:  nv43 Board - p277h0Product Revision: Chp Rev!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chip Name: GeForce 6600 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Warning: Unknow Board ID 4335Vendor ID:         10DEDevice ID:          00F2GPU Device ID:  0141Subsystem Vendor ID: 0000Subsystem ID: 0000

Jak widać o ile w biosie GF 6600 pisze, że jest to GF 6600 o tyle w biosie GF 6200 już nie. Choć nadal mamy do czynienia z NV43 - co widać.

 

Dzięki uprzejmości "Kinia" z tego forum miałem bios od Sparkla GF 6600 AGP 128 MB Hynix 3,6 ns. Niestety nie pamiętał on czy miał rezystory na chipie czy nie.

 

Po wgraniu BIOS'a niestety czarny ekran ukazał się mym oczom - czyli mod się nie udał. Za chwilkę będę wracał do oryginalnego biosu jak tylko znajdę kartę PCI (nie express :D )

 

Drugą bardzo niemiłą informacją są możliwości O/C zegarowej karty. O ile pamięci dpośc ładnei sie kręciły - 330 MHz co jeszcze nie wyglądało na ich granicę możliwości. O tyle rdzeń zachowywał sie bardzo dziwnie. Absolutną granicą stabilnej pracy była dla niego częstotliwość 430 MHz, na któej testował sie całą noc. Ale co ciekawe rano już nie bardzo chciał przejśc drugiej pętli 3D Marka przy tej częstotliwości. Ostatecznie 424 MHz to chyba jego max możliwości.

 

Wniosków wyciągać chyba nie trzeba - karta nie będzie taka fajna jak na PCI-Express.

 

Jeśli ktoś zdejmował radiator z GF 6600 AGP i pamięta czy miał te rezystorki to niech da mi znać. Bo to jest kluczowe. Bo jeśli nie miał to znaczy, że nawaliło co innego niż rdzeń. Jeśli miał to poza modowaniem - lutowaniem nie będzie innego sposobu jak przerobić GF 6200 na 6600.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych 10 stron postow mocno sie napalilem na ta karte, bo moj Winfast GF2MX juz ledwo zipie. A tu czytam, ze pupa blada. Ale nawet 6200 bez zadnych przerobek bedzie milion razy lepsze od tej mojej "karty". Wielka szkoda :) Nie bedzie potwora za 500zl. Szkoda... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał na nową wersje RV a potem komentował ...

1246152[/snapback]

Też mam taką nadzieję, ale autor programu tym razem dostał BARDZO twardy orzech do zgryzienia. W każdym razie jak narazie - dopuki sie coś w tej kwestii nie wyjaśni to różnica w cenie między GF 6600 a 6200 jest warta dopłaty. Inna sprawa, że GF 6200 w swojej cenie czyli jakieś 450 złotych (prognoza) i tak jest dość ciekawą propozycją, ale juz nie taką interesującą jak w przypadku PCI-E.

 

Szkoda - jak się mi uda coś jeszcze wymyśleć to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...