Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zamiany Radka 9500 Pro na 6200@6600 to ....

KOMPLETNIE SIĘ NIE OPŁACA! :/

Testowałem dzisiaj (i składałem : ) : Athlon 64 3000+ , 512 Dual , GF 6600 256MB. PCI-E., Asus NForce 4.

We wszystkich 3D Markach co mam w podpisie, miał około 10 pkt. (~średnio : ) więcej odemnie! :blink: :blink: :blink:

A mam sprzęt jak w podpisie, punkty 3DMarków zresztą też.

Ciesze się że kupiłem mojego Radka 2 tyg. temu, a już myślałem o zamianie na 6200@6600 ... pffff :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zamiany Radka 9500 Pro na 6200@6600 to ....

KOMPLETNIE SIĘ NIE OPŁACA! :/

Testowałem dzisiaj (i składałem : ) : Athlon 64 3000+ , 512 Dual , GF 6600 256MB. PCI-E., Asus NForce 4.

We wszystkich 3D Markach co mam w podpisie, miał około 10 pkt. (~średnio : ) więcej odemnie!  :blink:  :blink:  :blink:

A mam sprzęt jak w podpisie, punkty 3DMarków zresztą też.

Ciesze się że kupiłem mojego Radka 2 tyg. temu, a już myślałem o zamianie na 6200@6600 ... pffff :)

1255361[/snapback]

 

Weź pod uwage SM 3.0 - w AOE 3 se nie pograsz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

troszke nie wierze... jesli gf6600 ma ok 5000 tys w 2003 to a twojej to jest trudne do zrobienia, jesli ta karta jest lepsza od 9700pro to co dopiero od 9500pro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o nie wmawianie mi czegoś, co sam składałem/konfigurowałem/testowałem :rolleyes:

Wszystko ustawione na max. wydajność, zero FSAA i flirtowań. Oczywiście nic nie kręcone, na standardowych taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o nie wmawianie mi czegoś, co sam składałem/konfigurowałem/testowałem  :rolleyes:

Wszystko ustawione na max. wydajność, zero FSAA i flirtowań. Oczywiście nic nie kręcone, na standardowych taktowaniach.

1255412[/snapback]

skoro sam testowałeś to podaj wyniki dla 9500pro i dla 6600 - oba bez kręcenia.

 

Troszkę (troszkę ????) wierzyć mi się nie chce że bez OC na r9500pro wyciągasz około 5000 pkt w 3Dmarku03 ;)

 

Jak dla mnie to trochę mało realne. Ludki na "9700pro" 128 bit (czyli 9500pro z podbitymi fabrycznie zegarami) robią po 4000-4300 pkt.

 

Stary - spójrz prawidzie w oczy. Na ustawieniach default 9500 pro jest o 20% wolniejszy w 3Dmarku2003, a po podkręceniu też znacząco odstaje od 6600 (jak do tej pory w Hall of Fame najlepszy 9500pro ma 5400 pkt po znacznym OC, a najlepsze 6600 non-GT robią po 7000)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwage SM 3.0 - w AOE 3 se nie pograsz  :lol:

1255397[/snapback]

niby dlaczego ? na np. x800xt pe tez niepogram ? gdzie jest napisane ze gra nierusza jesli karta niema obslugi dx9c... ? :mur:

 

:rolleyes:

Edytowane przez Traczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junkers mnie tez nie bardzo mi sie zdaje ze 9500Pro bedzie lepszy od 6600 :huh:

 

Jak dla mnie smarki nie maja znaczenia w badaniu mozliwosci kart - najwazniejsze jest to co uda sie uzyskac w grach na danym sprzecie :)

 

Zawsze mozesz uzyc specjalnych sterow itp zeby tylko powiekszyc wyniki w smarkach albo tez troche nagiac te wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3DMark to może dajmy sobie spokój ;) Nie raz wyniki testu z tego programu były brane pod wątpliwość.

 

Może kiedyś ktoś zrobi testa 6200 ( nie modowany i modowany ) kontra R9500Pro. Jeśli wynik byłby zachęcający stanowiło by to dla mine dodatkową motywację do przejścia na a64 :) Ciekawe o ile zwykły 6200 byłby wolniejszy od R9.5Pro :?

 

W razie czego dysponuję platformą do testów. Tylko 6200 poproszę w wersji AGP :lol:

Edytowane przez Michał R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 3DMark to może dajmy sobie spokój ;)  Nie raz wyniki testu z tego programu były brane pod wątpliwość.

 

Może kiedyś ktoś zrobi testa 6200 ( nie modowany ) kontra R9500Pro. Jeśli wynik byłby zachęcający stanowiło by to dla mine dodatkową motywację do przejścia na a64 :)

 

W razie czego dysponuję platformą do testów. Tylko 6200 poproszę w wersji AGP  :lol:

1255574[/snapback]

Jak na razie przed chwilą była mowa o 6600 AGP contra 9500pro. 3Dmark03 jest akurat jednym z wielu testów. Tak samo można zakwestionować test oparty na HL2 co 3Dmarka ;)

 

patrząc jednak na wyniki kart w 3Dmarku03/05 i w grach mamy pełny pogląd na to jak karta jest wydajna. I tu wychodzi, że 6600 jest odpowiednikiem 9800, a 6600GT - 9800pro/XT

 

niestety 6600 odstawia 9500pro w tyle (nie tylko za sprawą wydajności, która jest w przypadku 6600 wyższa - ale tez nowych technologii - czyli mniejszy/nowszy proces wykonania, PS 3.0, HDTV, jakieś tam szmery bajery wpływające na poprawę wyświetlania filmów i inne)

 

Na razie 6200 się nie moduje - dlatego też może to być jedynie konkurent dla 9500pro/9600pro/xt, po OC wydajność powinna być podobna.

 

Wszyscy jednak czekamy na nowego Riva Tuner i możliwość przeróbki na 6600

 

Rozumiem że ktoś kto kupił sobie R9500pro musi się teraz dowartościować - ale panowie... bądźmy poważni

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie przed chwilą była mowa o 6600 AGP contra 9500pro.

Nie dokońca prawda. O wynik 6200 vs R9500Pro pytałem się na poprzedniej stronie ;) To kolega Junkers wtrącił się z 6600 :razz:

 

Ech, R9500Pro kupiłem prawie dwa lata temu ( bez jednego miesiąca ). Chciałbym się więc dowiedzieć jak jest z wydajnościa tego 6200 - jest zbliżona czy niższa lub wyższa :) Jeżeli by się okazało że strata nie jest duża lub jej nie ma wówczas zacząłbym się poważnie zastanawiać nad przejściem na A64. R9500Pro do moich potrzeb jest idealny. Szukam więc czegoś na PCI-E co miałoby podobną wydajność za jak najmniejsze pieniędze, aby koszt przesiadki zminimalizować do minimum.

Edytowane przez Michał R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest test 6200 na PCI-E

http://zive.cz/h/Testcentrum/Ar.asp?ARI=12...D=5&EXPS=&EXPA=

 

A tu 6600 i 6600GT na AGP.

http://www.hartware.net/review_430_6.html

 

 

Polecam szczególnie drugi test gdzie jest także GFTi4200. Jeżeli podzielimy wydajność 6600/2 to otrzymamy 6200, ponieważ zmodowany 6200 to właśnie 6600 ( tyle że na PCI-E ). Wyniki taki obliczeń należy przyrównać teraz do Ti4200, który miał jak wiadomo wydajność zbliżoną do R9500Pro, chociaż... Radeon porównywany był raczej z Ti4400 i Ti4600. Z tego wniosek że faktycznie ten 6200 może posiadać wydajność zbliżoną ( napewno nie wyższą ) do R9500Pro, zakładając że mod 6200 powoduje uzyskanie wydajności 6600 i wyniki 6600 z tego testu faktycznie możemy /2 dla uzyskania przybliżonej wydajności 6200. Oczywiście należy też <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> poprawkę na platformę testową ( P4 3.2, 1GB; u mnie AXP 2600, 0.5GB ) i obniżyć wyniki kart, ale przecież uzyskane fps spadną o % równy dla każdej karty.

Edytowane przez Michał R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest test 6200 na PCI-E

1255742[/snapback]

Ten artykuł to ma być porządny test ? - raptem dwie rozsądne gry sie znalazły w teście - Doom 3 oraz Far Cry - reszta to albo nic nie warta albo nic nie reprezentująca.

 

Druga sprawa - gdzie takie bzdury opowiadają, żę GF 6200 jes dwa razy wolneijszy od GF 6600 ? :lol:

 

Far Cry w wersji 1.2 :lol:

Edytowane przez DJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten artykuł to ma być porządny test ? - raptem dwie rozsądne gry sie znalazły w teście - Doom 3 oraz Far Cry - reszta to albo nic nie warta albo nic nie reprezentująca.

 

Druga sprawa - gdzie takie bzdury opowiadają, żę GF 6200 jes dwa razy wolneijszy od GF 6600 ?  :lol:

 

Far Cry w wersji 1.2  :lol:

1255754[/snapback]

 

A czy ktoś mówi że to pożądny test? Na czymś trzeba się wzorować. Jak znasz lepszy to pokaż :P

 

Faktycznie wydajność 6200 to nie połowa 6600, może tak 3/4 więc wymiana z R9500Pro może mieć sens :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mówi że to pożądny test? Na czymś trzeba się wzorować. Jak znasz lepszy to pokaż :P

 

Faktycznie wydajność 6200 to nie połowa 6600, może tak 3/4 więc wymiana z R9500Pro może mieć sens :)

1255784[/snapback]

9500 PRO na 6200 raczej nie - ale na 6600 raczej tak. Co do testu, to coprawda wszyscy go już znają ale :

 

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=112

 

Szkoda tylko, że nie ma porównania do radka 9600 (x600), ale z tego co wiem takowy się szykuje. Głośno o tym w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500 PRO na 6200 raczej nie - ale na 6600 raczej tak. Co do testu, to coprawda wszyscy go już znają ale :

 

1255787[/snapback]

Tak, wiem, ale tam nie ma ti4200 więc nie wiem jaka jest wydajność w porównaniu ze starszą generacją kart.

Odnośnie tekstu że 6200 to połowa 6600. Pomyliło mi się z modem 6200 który powoduje podwojenie wyniku uzykanego albo i więcej. Mój błąd.

 

Myślę że 6200 można jednak spokojnie zamienić na R9500Pro. Właśnie na podstawie testu który ty uważasz za nierzetelny :)

No ale cóż, poczekajmy, może pojawią się jakieś inne arty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, ale tam nie ma ti4200 więc nie wiem jaka jest wydajność w porównaniu ze starszą generacją kart.

Odnośnie tekstu że 6200 to połowa 6600. Pomyliło mi się z modem 6200 który powoduje podwojenie wyniku uzykanego albo i więcej. Mój błąd.

 

Myślę że 6200 można jednak spokojnie zamienić na R9500Pro. Właśnie na podstawie testu który ty uważasz za nierzetelny :)

No ale cóż, poczekajmy, może pojawią się jakieś inne arty :)

1255797[/snapback]

Wiesz ja po prostu uważam, że na podstawie dwóch gier nie można ocenić różnicy wydajności. Popatrz np. testy w Richard Burns rally i zobacz ze wydajność niekręconego 6200 jest prawie taka sama jak GF 6600 - może nie wiesz ale w richardzie jest wykorzystany single teksturing i jak widac 6600 ma 4x2 dlatego tez nie jest wszybsze od 6200 - różnica jaka wystepuje jest raczej spowodowana wyższym taktowaniem pamięci (275 vs. 250 MHz) oraz sama nazwą gf 6600.

 

co do porównania do GF 4 ti 4200 - mopim zdnaiem nie widze specjalnego sensu - tamte karty nie obslugują dx9 i porownanie w far cry jest po prostu niemiaroddajne - np. nie ma rybek w wodzie :D

Jesli mówimy o grach dx8 to co innego - ale jak już mówiłem nie widze sensu bezpośredniego porownywania kart dx8 z dx9 w dobie gier dx9.

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem swojego czasu 9500pro i to podkeconego 400/680 i byla to karta swietna !!

Jednak u kumpla bawilem sie 6600 - na podobnej konfiguracji jak moja - i pisanie ze 9500pro (nawet podkrecony) = 6600 to jakas herezja !

Jesli ktos tak pisze to albo jest idiota albo nie wie o czym mowi ...

 

W 3d marku 2003 na 9500pro najwyzszy wynik jaki uzyskalem byl 4980 - (i to po max o/c)

na 6600 kumpel przy podobnym configu do mojego i karta oc na 60% uzyskal 6540

To chyba o czyms swiadczy ?

 

Gry - Doom3 / far Cry / Hl2 - liczba Fps byla znacznie wieksza niz niegdys u mnie ....

Inna sprawa tu musze dac + 9500pro i uznac wyzszosc = jakosc grafiki wydawala mi sie lepsza na 9500pro , tzn tego 6600 nie moglismy ustawic , obraz na tej karcie jest jakby rozmyty (moze wina sterow) - chociaz w Far Cry na nowym patchu Gra Wygladala PRZESLICZNIE (okupione spadkiem Fsp ;/ )

9500pro a 6600 to inna era kart

To Tak wlasnie prawie tak jakby porownywac Gf4 ti do 9500pro

jesli 6200 AGP beda sie tak modowac na 6600 - to daje sobie chu.... uciac ze bedziemy mieli nowego lidera na rynku kart graficznych

IMHO warto przesiasc sie na 6200 ale pod warunkiem @ 6600 !

Mialem 9500 / 9700/ 9550 i jestem ZWOLENIKIEM ati - ale po bawieniu sie i testowaniu tego 6600 musze przyznac ze nie ma sie co oszukiwac - karta jest naprawde Super - i taki 6600 po max O/C bedzie wydajniejszzy nawet niz 9800pro/xt ! a dodatkowo bedzie posiadal nowe przyszlosciowe funkcje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem swojego czasu 9500pro i to podkeconego 400/680 i byla to karta swietna !!

Jednak u kumpla bawilem sie 6600 - na podobnej konfiguracji jak moja - i pisanie ze 9500pro (nawet podkrecony) = 6600 to jakas herezja !

Jesli ktos tak pisze to albo jest idiota albo nie wie o czym mowi ...

 

W 3d marku 2003  na 9500pro najwyzszy wynik jaki uzyskalem byl 4980 - (i to po max o/c)

na 6600 kumpel przy podobnym configu do mojego i karta oc na 60% uzyskal 6540

To chyba o czyms swiadczy ?

 

Gry - Doom3 / far Cry / Hl2 - liczba Fps byla znacznie wieksza niz niegdys u mnie ....

Inna sprawa tu musze dac + 9500pro i uznac wyzszosc = jakosc grafiki wydawala mi sie lepsza na 9500pro , tzn tego 6600 nie moglismy ustawic , obraz na tej karcie jest jakby rozmyty (moze wina sterow) - chociaz w Far Cry na nowym patchu Gra Wygladala PRZESLICZNIE (okupione spadkiem Fsp ;/ )

9500pro a 6600 to inna era kart

To Tak wlasnie prawie tak jakby porownywac Gf4 ti do 9500pro

jesli 6200 AGP beda sie tak modowac na 6600 - to daje sobie chu.... uciac ze bedziemy mieli nowego lidera na rynku kart graficznych

IMHO warto przesiasc sie na 6200 ale pod warunkiem @ 6600 !

Mialem 9500 / 9700/ 9550 i jestem ZWOLENIKIEM ati - ale po bawieniu sie i testowaniu tego 6600 musze przyznac ze nie ma sie co oszukiwac - karta jest naprawde Super - i taki 6600 po max O/C bedzie wydajniejszzy nawet niz 9800pro/xt ! a dodatkowo bedzie posiadal nowe przyszlosciowe funkcje !

1255906[/snapback]

 

co do wymiany 9500 PRO na GF 6600 - owszem w grach któe zostały wymienione GF jest szybszy, ale tak samo można znaleźć 10 innych gier, w których GF dostaje ostro po pupie. Ot choćby Richard Burns rally, który na GF 6600 chodzi tak samo szybko jak na GF 6200. Nie mówię, że wymiana nie ma sensu - bo gdybym grał w dooma to bym się nie zastanawiał, ale nie móżna mówić, że Gf 6600 to jest jakas mega wypaśna karta w porównaniu do Radka 9500 PRO. Z reguły jest szybsza, ale nie są to wielkie różnice.

 

co do taktowań - miałeś 340 MHz na pamięciach a nie jakieś wymyślone 680.

 

co do 3Dmarka - to tylko świadczy o tym, że nie warto sie nim sugerować. I już nie raz zostało to udowodnione. Jest pewnym wyznacznikiem, ale nie takim w jakim się go powszechnie używa.

 

Jeśli ktoś pisze, żę GF 6600 po max O/C "będzie wydajniejsze" od 9800 PRO / XT to pisze herezje i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja po prostu uważam, że na podstawie dwóch gier nie można ocenić różnicy wydajności. Popatrz np. testy w Richard Burns rally i zobacz ze wydajność niekręconego 6200 jest prawie taka sama jak GF 6600 - może nie wiesz ale w richardzie jest wykorzystany single teksturing i jak widac 6600 ma 4x2 dlatego tez nie jest wszybsze od 6200 - różnica jaka wystepuje jest raczej spowodowana wyższym taktowaniem pamięci (275 vs. 250 MHz) oraz sama nazwą gf 6600.

 

co do porównania do GF 4 ti 4200 - mopim zdnaiem nie widze specjalnego sensu - tamte karty nie obslugują dx9 i porownanie w far cry jest po prostu niemiaroddajne - np. nie ma rybek w wodzie :D

Jesli mówimy o grach dx8 to co innego - ale jak już mówiłem nie widze sensu bezpośredniego porownywania kart dx8 z dx9 w dobie gier dx9.

 

:D

1255800[/snapback]

 

Porówanie do Ti4200 naszlo mnie jakoś na podstawie tego testu :) Takiego 6200 można zawsze porownać np. do 9600/9500/9700 czyli kart już trochę wiekowych ale mających dx9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest konieczne wgrywanie biosa od 6600, żeby uzyskać lepszy wynik? można zamontować dodatkowe chłodzenie i kręcić same taktowania, aby uzyskać to 7000?

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie jest konieczne wgrywanie biosa od 6600, żeby uzyskać lepszy wynik? można zamontować dodatkowe chłodzenie i kręcić same taktowania, aby uzyskać to 7000?

1255999[/snapback]

samymi taktowaniami nie dojedziesz do 7000 w 3D03 (no chyba że udałoby ci się wycisnąć 650-700 MHz na rdzeniu, a jakieś 400MHz na pamięciach (czyli DDR 800))

 

Musisz bawic się Riva Tuner i nie ma na to sposobu (w tej chwili Riva Tuner działa tylko na wersjach PCI-E tej karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen- właśnie mówisz że na 9500pro jakość była jakby lepsza a na 6600 grafika jakby rozmyta i tego sie obawiam ze strony NV czyli kombinowanie z wydajnością na rzecz wyników w smarkach juz kiedyś sie o tym przekonałem więc narazie sceptycznie podchodzę do 6600 choć mam na nia ochotę, nic poczekam jeszcze trochę i zrobie max oc. na tym co mam czyli uzyskać mogę jakies w 3dsmarku 2003 jakieś 4700ptk :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ-- napisal

 

"...ale tak samo można znaleźć 10 innych gier, w których GF dostaje ostro po pupie. Ot choćby Richard Burns rally, który na GF 6600 chodzi tak samo szybko jak na GF 6200. "

- Znajdz mi przyjacielu te 10 Gier w Ktorych 6600 "dostaje OSTRO PO PUPIE " do 9500pro :lol:

(oczywiscie mowa o nowych grach w Dx 9)

 

"co do taktowań - miałeś 340 MHz na pamięciach a nie jakieś wymyślone 680"

-a nie rozrozniasz taktowania Efektywnego od Rzeczywistego ? (ciezko zeby rzeczywiste uzyskac 680 na 9500pro :lol: )

 

"co do 3Dmarka - to tylko świadczy o tym, że nie warto sie nim sugerować. I już nie raz zostało to udowodnione. Jest pewnym wyznacznikiem, ale nie takim w jakim się go powszechnie używa."

- Zgoda ale Wyniki uzyskane w 3dmarku przekaldaly sie na wyniki w Grach i na Odwort - wiec cos w tym jest

Poza tym mowimy o 2003 a nie o 2001

 

"Jeśli ktoś pisze, żę GF 6600 po max O/C "będzie wydajniejsze" od 9800 PRO / XT to pisze herezje i tyle"

- nom "bedzie wydajniejsze to pojecie Wzgledne" poniewaz w niektorych aplikacjach bedzie szybszy GF a w niektorych ATI , tylko teraz sobie porownaj Cene 9800xt i cene 6600 zwyklego dodaj sobie nowe przyszlosciowe Funkcje u GF i otrzymasz Rezultat . I nie sa to MOje Herezje ale ludzie ktorzy zajmuja sie O/C i maja obie karty . Zreszta Poszukaj sobie w Necie -

 

A tak wogole to Pozdrawiam Radziszow , Bo pochodze Ze Skawiny :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ-- napisal

 

"...ale tak samo można znaleźć 10 innych gier, w których GF dostaje ostro po pupie. Ot choćby Richard Burns rally, który na GF 6600 chodzi tak samo szybko jak na GF 6200. "

- Znajdz mi przyjacielu te 10 Gier w Ktorych 6600 "dostaje OSTRO PO PUPIE " do 9500pro  :lol: 

(oczywiscie mowa o nowych grach w Dx 9)

 

"co do taktowań - miałeś 340 MHz na pamięciach a nie jakieś wymyślone 680"

-a nie rozrozniasz taktowania Efektywnego od Rzeczywistego ? (ciezko zeby rzeczywiste uzyskac 680 na 9500pro  :lol:  )

 

"co do 3Dmarka - to tylko świadczy o tym, że nie warto sie nim sugerować. I już nie raz zostało to udowodnione. Jest pewnym wyznacznikiem, ale nie takim w jakim się go powszechnie używa."

- Zgoda ale Wyniki uzyskane w 3dmarku przekaldaly sie na wyniki w Grach i na Odwort - wiec cos w tym jest

Poza tym mowimy o 2003 a nie o 2001

 

"Jeśli ktoś pisze, żę GF 6600 po max O/C "będzie wydajniejsze" od 9800 PRO / XT to pisze herezje i tyle"

- nom "bedzie wydajniejsze to pojecie Wzgledne" poniewaz w niektorych aplikacjach bedzie szybszy GF a w niektorych ATI , tylko teraz sobie porownaj Cene 9800xt i cene 6600 zwyklego dodaj sobie nowe przyszlosciowe Funkcje u GF i otrzymasz Rezultat . I nie sa to MOje Herezje ale ludzie ktorzy zajmuja sie O/C i maja obie karty . Zreszta Poszukaj sobie w Necie -

 

A tak wogole to Pozdrawiam Radziszow , Bo pochodze Ze Skawiny  :wink:

1256152[/snapback]

W kwestii 9500 PRO vs. GF 6600

Wiesz - 10 gier myślę zeby sie znalazlo ale to raczej jest wydziwianie. wiadomym jest ze w grach typu:

richard

colin

xpand

splinter

medal

radek bedzie szybszy - kwestia znalezienia innych

Nie mowie ze jakbym mial kupowac to kupilbym 9500 pRO - bo bym tak nie zrobil, to co ja napisalem mialo byc bezposrednia odpowiedzia na to co ty piszesz - po prostu chcialem byc tak samo stronniczy jak ty - i sie to udalo :D

 

 

co do taktowan - widzisz ja wiem ze jest cos takiego jak taktowanie efektywne, ale jest ono niepoprawne i jego stosowanie jedynie wprowadza w blad nic wiecej. Napisanoi juz nie jeden tekst na ten temat - pamiec ddr nie jest dwa razy szybsza od pamieci SDR tak samo taktowanej.

 

co do 3dmarka

popatrz na testy 6600gt i 9800 PRO - w 3dmarku 2003 - podkreslam - lkepszy jest gf 6600 gt - w grach juz niekoniecznie - generalnie karty sa porownywalne, z lekkim wskazaniem na gf 6600 gt ale z pewnoscvia nie takim na jaki by wskazywal wynik 3dmarka. smarki 2003 oraz 2005 przydaja sie do ogolnego poje3cia o wydajnosci karty - ale nie do bezp[osredniego porownania dwoch podobnych kart jak np 6600 gt i 9800 pro czy 9500 pro i 6600. Po prostu jesli ktos wqybiera karte na podstawie wyniku z 3dmarka to jest smieszny - tak uwazam. :)

 

co do porownania gf 6600 oraz 9800 - to samo - widzisz ja nie porownywalem cenowo - chcialem jedynie pokazac ze sie mylisz. Bo jakie są ceny to w naszej rozmowie mialo drugorzedne znaczenie. wiadomym jest ze gf 6600 jest duzo korzystniejszym zakupem z punktu widzenia stosunku cena jakosc nbiz radek 9800 PRO - moim zdaneim radeon zeby w ogole byl konkurencyjny musialby koszotwac jakies 700 zlotych a nie 900 ile kosztuje - ale to juz jest inna bajka - ty nie wspominales nic o cenie

 

jak mowie - ja jedynie chcialem pokazac ze twoje porownania dla laika sa po prostu bledne - ja je doskonale zrozumialem - chcialem jednak pokazac co zrozumialby ktos kto nie siedzi za bardzo w temacie

 

hehe - radziszów - piekna miejscowosc :)

 

rowniez pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...