Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

A unas po sklepach nie ma tych kart wogóle. To znaczy niby są wpisane w cennik, ale na papierowym ich nie ma, a w internecie są na telefon. Więc w krakowei lipa, chyba że ktoś to już widział w jakimś sklepie to proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mormir - ale ty podales linka do 6200 pci-e...

a caly problem z modowalnoscia dotyczy wersji agp :blink:

 

jesli faktycznie chodzi ci o pci-e mysle, ze najlepsza bedzie taka sama jak w art. z egidy na ktorej robili testy czy sie zmoduje, czy nie. nie pamietam jednak jaka to karta byla. jesli nie ma takich wsrod dostepnych - bral bym gigabyte - grafy tej firmy zawsze sie ladnie krecily (choc asus jest standardowo wyzej taktowany)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mormir - ale ty podales linka do 6200 pci-e...

a caly problem z modowalnoscia dotyczy wersji agp :blink:

 

jesli faktycznie chodzi ci o pci-e mysle, ze najlepsza bedzie taka sama jak w art. z egidy na ktorej robili testy czy sie zmoduje, czy nie. nie pamietam jednak jaka to karta byla. jesli nie ma takich wsrod dostepnych - bral bym gigabyte - grafy tej firmy zawsze sie ladnie krecily (choc asus jest standardowo wyzej taktowany)...

1260765[/snapback]

W tych sklepach nie ma jeszcze 6200 na AGP. Czy to w Polsce jest dostępne już?

 

Naturalnie mi chodzi a grafę na PCI-E. Jak ktoś ma jeszcze jakieś info to dzięki za dodatkowe odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

no ja kupiłem gigabte gf 6200 pciexpress za 319zł (pronox) karta ma fajne chódzenie, ale nie wiem czy ciche, nie wiem czy sie moduje, nic nei wiem, bo czekam na proca :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych sklepach nie ma jeszcze 6200 na AGP. Czy to w Polsce jest dostępne już?

1260778[/snapback]

A czytales ten topic ? : O bo z tego co tu widac to od 1-2 tygodni 6200 AGP sa dostepne w www.icomp.pl i chyba tylko u nich, reszta sklepow sciemnia,

podajac niska cene, ale nie majac towaru na stanie - chamskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja kupiłem gigabte gf 6200 pciexpress za 319zł (pronox) karta ma fajne chódzenie, ale nie wiem czy ciche, nie wiem czy sie moduje, nic nei wiem, bo czekam na proca :cry:

1260792[/snapback]

Co gdzie????? Ale 128 megowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noi co z tego ze bedzie skoro zostana same niemodowalne egzemplarze ? z tego co wiem to juz powoli konacza sie modowalne karty a za miesiac - dwa to pozostanie tylko allegro...nvidia taka glupia niejest zeby sprzedawac 6600 z nalepka 6200 i do tego po nizszej cenie...

1260701[/snapback]

 

a ja myśle że nie opłaca im się sprzedawać dwóch różnych kart (tzn chipów). Za drogie zmiany w produkcji i tyle. A różnica cenowa nie pokryje nakładów na zmiany. Lepiej tłuc jeden układ i sprzedawać go do producentów kart, a ci robią selekcję:

- najlepsze do GT

- słabsze do 6600 non-GT

- najsłabsze, lub z niesprawnymi potokami do 6200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ediee

tez mi sie tak wydaje. tylko jakby to powiedziec za niedługo te 6200, moze beda specjalnie zle robione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że nie opłaca im się sprzedawać dwóch różnych kart (tzn chipów). Za drogie zmiany w produkcji i tyle. A różnica cenowa nie pokryje nakładów na zmiany. Lepiej tłuc jeden układ i sprzedawać go do producentów kart, a ci robią selekcję:

- najlepsze do GT

- słabsze do 6600 non-GT

- najsłabsze, lub z niesprawnymi potokami do 6200

1261080[/snapback]

na 100% wlasnie tak jest - taką sama metoda braly sie na rynku radeony 9500 non pro;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myśle że nie opłaca im się sprzedawać dwóch różnych kart (tzn chipów). Za drogie zmiany w produkcji i tyle. A różnica cenowa nie pokryje nakładów na zmiany. Lepiej tłuc jeden układ i sprzedawać go do producentów kart, a ci robią selekcję:

- najlepsze do GT

- słabsze do 6600 non-GT

- najsłabsze, lub z niesprawnymi potokami do 6200

1261080[/snapback]

hehe nVidia niemiala na czas NV44 ktory mial byc uzywany w 6200 to zamiast jego wladowala uklad NV43 z GF 6600 i dlatego pierwsze karty sie moduja, takze to byla taka chwilowa 'promocja' nV wie co robi, przeceiz jak wszystkie 6200 by sie modowaly to kto kupowal by 6600 ? jesli chcecie modowalnego 6200 to kupujcie jak najszybciej...karty na PCI-e byly pierwsze, oparte na NV43 i modowaly sie bez problemu a juz pare tygodni/dni pozniej jak pojawilo sie 6200 na AGP to juz niebylo tak rozowo...sami widzicie, NIEMA SIE CO OSZUKIWAC Edytowane przez Traczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traczyk - moze i tak, ale zauwaz , ze 6200 nawet jak juz sie uda i odblokuje sie tmu nie podkreca sie do poziomu 6600...

zegary sa nizsze, wiec wyniki sa gorsze

a co za tym idzie ?

otoz to, ze jak ktos chce kupic nowa "tania" grafe na AGP, to powinien rozgladac sie za 6600 albo 9800pro (szczegolnie, ze teraz mozna je dostac za smieszne pieniadze - porownaniu z zeszlym rokiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traczyk - moze i tak, ale zauwaz , ze 6200 nawet jak juz sie uda i odblokuje sie tmu nie podkreca sie do poziomu 6600...

zegary sa nizsze, wiec wyniki sa gorsze

 

1261985[/snapback]

to juz kwestia finansow, jak ktos ma ok. 400zl na karte to kupi tego 6200 i bedzie modowal na 'niedotaktowanego' 6600, ale i tak lepiej dolozyc te 100 pare zl i miec pelnego 6600 z ogromnym potencjalem oc :wink: modowanie 6200 to taka swoista 'ostatnia deska ratunku' B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz kwestia finansow, jak ktos ma ok. 400zl na karte to kupi tego 6200 i bedzie modowal na 'niedotaktowanego' 6600, ale i tak lepiej dolozyc te 100 pare zl i miec pelnego 6600 z ogromnym potencjalem oc  :wink:  modowanie 6200 to taka swoista 'ostatnia deska ratunku'  B)

1262036[/snapback]

gdzie znajde jakies porownanie gf 6200 i 6600 z abitem 9550GuruXT?

po prostu, chodzi mi o to jak sie ma taki 9550guruXT wykrecony do niemodowalnego gf 6200:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to juz kwestia finansow, jak ktos ma ok. 400zl na karte to kupi tego 6200 i bedzie modowal na 'niedotaktowanego' 6600, ale i tak lepiej dolozyc te 100 pare zl i miec pelnego 6600 z ogromnym potencjalem oc  :wink:  modowanie 6200 to taka swoista 'ostatnia deska ratunku'  B)

1262036[/snapback]

 

Płacą ci za promocję 6200 ? może pracujesz w jakimś sklepie ? ;)

 

Cóz - 6200 dalej będzie oparte na rdzeniu NV43 z tych względów co wcześniej wspominałem. Są to gorsze układy od 6600 (nie spełniające wymagań), podobnie jak było z R9550XT od Gecube. Lepsze układy trafiły do R9600XT, słabsze (te które nie spełniały parametrów) do 9550XT z fabrycznie obniżonymi taktowaniami. 6200 to układy albo z walniętym drugnim TMU, albo nie kręcące się tak bardzo i tak już zostanie. NV 44 to wielka ściema - jest to ten sam układ co NV43 (zresztą mod konfigu Riva Tuner pokazuje, że wystarczy zmienić kod ID układu NV 44 na ten z 43 i pojawia się możliwość odblokowania drugiego TMU), nazwa sugeruje że NV 43 od 44 różni się tym co R350 od R360 (biorąc pod uwagę OC kart, to różniły się tylko nadrukiem na procku ;) )

 

Biorąc pod uwagę różnicę cen 6200 i 6600 PCIE (gdzie czasem 6600 jest oferowana w cenie 6200 (tak jak była promocja w komputroniku - to 6600 MSI kosztowała 420 zł, a 6200 zaczynały się od 430 zł), a czasem 40 zł drożej) to po prostu należy jeszcze troszkę wstrzymać się z zakupem karty i kupić w dobrej cenie 6600, który będzie droższy o max 50 zł, będzie lepiej się kręcił i będzie sprawny, a nie jakimś odrzutem produkcyjnym (cóż - kupijąc 6200 można będzie liczyć na modowanie na zasadzie "szczęścia"... ale można się przejechać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledze temat GF6200 już dłuższy czas , na razie mam Radka 9550Asusa (kupiłem niedawno) , ale już mnie korci żeby sprzedać i sprawić sobie tego 6200 , tylko pytanie kiedy będą w sprzedaży w sklepach , jaka cena i czy będą współpracować z AGPx4 (na razie nie planuje wymiany płyty a mam na KT333L ), no i oczywiście podstawowe pytanie jak będzie wyglądał sprawa modowania, mam nadzieje że wszystkie karty będą bezproblemowo przechodziły taką przemianę J , bo wtedy wizerunek NV by u mnie wzrósł znacząco (ostatnia karta jaką miałem ze stajni NV to GeForce 2 Pro, potem same Radki) , i wydaje mi się że przyspożyło by to firmie klientów tak samo jak było to z ATI i jego R9500@9700 itp. J . Na razie pozostaje czekać aż pojawią się karty w sklepach (bo Allegro odpada do tego 500zł za Sparkl’a L ).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NV 44 to wielka ściema - jest to ten sam układ co NV43 (zresztą mod konfigu Riva Tuner pokazuje, że wystarczy zmienić kod ID układu NV 44 na ten z 43 i pojawia się możliwość odblokowania drugiego TMU), nazwa sugeruje że NV 43 od 44 różni się tym co R350 od R360 (biorąc pod uwagę OC kart, to różniły się tylko nadrukiem na procku ;) )

wojwar fajnie piszesz ale nv44 i nv43 to są zupełnie inne chipy jeśli chodzi o budowę i nie jest to to samo. NV44 to przekonstruowany nv43 w strone totalnego low endu ma tylko 4x1 potoki i nic więcej .Oczywiscie vertexy i purevideo zostawili. jak mozliwe ze to są te same chipy skoro nv44 ma 75mln tranzystorków a nv43 ma 143mln?? to nv44 jest przekonstruowany w stronę turbo cache i zazwyczaj występuje z góra 64mb pamięci ale zdarza się też z 32mb 32bitowej:D

Jeśli mi nie wierzysz, zerknij na linki

 

karty3d

tutaj porownaj te 2 chipy w tabelce

 

a tutaj budowa chipa

6200tc

 

jakimś cudem to TC naprawdę działa i jak widać w testach... nawet nie tak źle jak na dzieloną pamięć, zerknijcie :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja powiem tak czy ktos czytał artykuł z elektro giełdy nr 51 jest tam artykul poswiecony 6200 testy

i opis jak odblokowac dodatkowe 4 potoki i podkrecic do 550/670 według ich testów 3dmark03 wychodzi ponad 7tysa mark05 2,6k

 

jak ktos bedzie chciał to moge mu przesłac na e-maila

mpernal@interia.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty3d

tutaj porownaj te 2 chipy w tabelce

 

a tutaj budowa chipa

6200tc

 

jakimś cudem to TC naprawdę działa i jak widać w testach... nawet nie tak źle jak na dzieloną pamięć, zerknijcie :)

6200TC od 70$ do 83$

 

U nas pewnie bedzie w granicach 300 zl, karta do biura w sam raz, do domu jednak lepiej brac 6200/6600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka wiec mam Radeon 8500 i mysle nad zmiana nad Radeon 9550 128MB (128 bit) co o tym myslicie? A tak wogole to ktora 9550 najlepiej sie standartowo kreci? Bo narazie na chlodzenie nie mam zbytnio kasy bo juz w inne rzeczy wpakowalem. Z gory dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja powiem tak czy ktos czytał artykuł z elektro giełdy nr 51 jest tam artykul poswiecony 6200 testy

i opis jak odblokowac dodatkowe 4 potoki i podkrecic do 550/670 według ich testów 3dmark03 wychodzi ponad 7tysa mark05 2,6k

 

jak ktos bedzie chciał to moge mu przesłac na e-maila

mpernal@interia.pl

1263151[/snapback]

Dziekujemy ze jestes taki uprzejmy ze nawet podajesz nam Swoj adres e-mail :rolleyes: Zanim zabierzasz glos w dyskusji zapoznaj sie dokladnie z tematem :mur: Jest to zaledwie kilkanascie stron a Tobie nawet sie nie chcialo przeczytac paru poczatkowych :? Bardzo nieladnie :sad: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar fajnie piszesz ale nv44 i nv43 to są zupełnie inne chipy jeśli chodzi o budowę i nie jest to to samo. NV44 to przekonstruowany nv43 w strone totalnego low endu ma tylko 4x1 potoki i nic więcej .Oczywiscie vertexy i purevideo zostawili. jak mozliwe ze to są te same chipy skoro nv44 ma 75mln tranzystorków a nv43 ma 143mln??  to nv44 jest przekonstruowany w stronę turbo cache i zazwyczaj występuje z góra 64mb pamięci ale zdarza się też z 32mb 32bitowej:D

Jeśli mi nie wierzysz, zerknij na linki

 

1262350[/snapback]

 

No ok - ale pisząc o NV44 miałem na myśli NV44 w kartach AGP, a tutaj NV44 nie będzie montowany z powodu ...

 

powodów jest cała masa - jednym z nich jest TC

 

A to że w 6200 AGP - NV44 to ściema widać własnie w RivaTuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...