Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś udało się wgrać w końcu bios tak aby karta chodziła bez artefaktów?

Czy mając kartę pci mam pewność,że zgrany w winfoxie bios przywróci kartę do normalnego życia?

1363728[/snapback]

Orientujesz się o ile wzrosła temperatura na GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest z ta modowalnoscia tego winfasta 6200 :huh: (nawet niekoniecznie tej firmy, aczkolwiek do tej mam najlepszy dostep :wink: )?? Moduje sie czy sie nie moduje, a jak sie moduje to jakie sa szanse, za akurat na taka trafie :))

Chodzi mi tutaj oczywiscie o wersje AGP, bo PCI-X wiem, ze sie moduje nawet bardzo czesto :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość przetestowania 3 kart Winfasta 6200 na AGP. Z tego 2 na 3 przeszły poprawnie testy po zmodowaniu trzecia wyswietlała artefakty w 3D.

Te dwie które się modowały bez zmiany napiecia tez były różne. Jeśli chodzi o pamięc obie krecily na 675 bez artefaktów. Jeśli chodzi o rdzeń to przy nap. 1.3V (standardowym dla Winfasta) jedna chodziła na 400 a druga 430 Mhz. Obecnie mam model ten który kręcił sie na 430 i po zmianie napiecia na 1.4V chodzi w ustawieniach jak w podpisie.

Podsumowując kupno Winfasta 6200TD nie daje nam 100% gwarancji modowalności. Chyba, że mamy możliwość przetestowania kilku egzemplarzy albo liczyć na szczęście, że się uda od pierwszego strzału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 6200ge asusa, pięknie sie zmodowałe, ale jak tylko pieniazki wpłyna na konto to wysyłam gosciowi który go ode mnie kupił na allegro :)

 

Ma hynixy 3,6 ale mimo to pamieci nie kręciły sie najlepiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. 2 na 3 to calkiem niezly wynik, tylko szkoda, ze ja nie mam mozliwosci takiego przetestowania (chyba, ze pogadam z wlascicielem sklepu, moze pozwoli przetestowac :? ) , wiec zeby brac "na slepo" to jeszcze musze sie troche zastanowic, bo roznica w cenie miedzi 6200 a 6600 nie jest tak kolosalna(75 zeta), ale zawsze jest no i do tego nie bede mial juz wtedy takiej satysfakcji :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, kupilem tego WinfaSTA 6200 :) 430zł, gwarancja modowalnosci. Jutro bedzie, zobaczymy co to za cudo. Potoczki odblokuje, poki co nie bede zwiekszal taktowan (nie zabardzo mnie to rajcuje). Moze ktos mi mniej wiecej wyjasnic na czym polega wgrywanie biosu od 6600? Co to daje, czy jest to potrzebne, i przede wszystkim czy jest jakies ryzyko?

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podejrzewałem ten Asus N6200GE na PCI-X to N6600 z zablokowanymi potokami. Bez odblokowania i podkręcania CPU było tylko 4000 3Dmarków ale po modyfikacjach i podkręceniu (A64 3000+) było już 5950. A po podkręceniu (głownie GPU) 6890. Ramy jednak średnio sie podkręcają. Może jakieś chłodzenie pomoże ...

 

No właśnie, ma ktoś linka z biosem do GF6600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przegladałem dzisja oferte komputronik-a. i wpadłem w wielkie zdziwienie . Otórz karty grafiki na układzie nv gf6200 turbo cache... Na PCI-EXPRES 16. Posiadają one od 16 do 64 MB Pamięci RAM DDR. I co docczewgo to nie wiem jak ta technologia dziął i czy jakoś bedzie chodziła i jak coś to prosze moderatorów o przylepienie tego tematu.. czekam na wasze wypowiedzi... czy jest to nastepny nie wypał nvidia... Dołaczam foto leadtek z tej serii ...

post-105657-1112880419_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i karta doszła. Odrazu re-install systemu, sp2, directx9.0c, nowe detonatorki (71.84). No i czas na pierwszy test... 3dmark 2k3 - 4143. Czas na potoki. Bez problemu odblokowane, potem troche podkrecilem. Póki co problemy z przestawieniem na 6600, ale to nic. Po Spokojnym o/c (420/660) 3dmark2k3 - lekko ponad 6500 koła, oczywiscie 0 artów. Po 3 petlach ani jednej przywiechy. Postanowilem sprawdzic temperatury w budzie. Mobo w stresie 27 °C , procek 45 °C (na r9600se mobo 45 °C procek 50 °C) :) Ogolnie po pierwszych probnych zmaganiach jestem bardzo zadowolony. Mam jeszcze sporo zapasu mocy. Jutro z kolesiem wrzucamy biosa od winfasta 6600, napiecie 1,4V :wink: Wykrece do 7000 bez problemow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak? Udało się?

1375856[/snapback]

Bez problemow. ponad 7000 w 3dmarku 2k3 550/700 (jednak sa arty, ale bardzo niewielkie). Znizylem pamiątki na 675 wtedy wynik był już 6900 zdużym hakiem, ale bez artów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos flashował biosy od 6200 na pci-e?? Próbowałem nflashem ale on chyba tylko obsługuje te pod agp... wywalał mi zawsze błąd...

 

moze polecicie mi jakis prog??:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemow. (...)

1375983[/snapback]

1) Jak wgrywałeś biosa - słyszałem o problemach, że mimo wgranego biosu i prawidłowego postu sterowniki nie widzą 6600?

 

2) Jaki wgrywałeś bios - ze Sparkla 6600 (1.4V dla GPU)?

 

3) O ile wzrosła temperatura GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...