Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Na stockowym chłodzeniu karta leciała 530-535Mhz, wymiana chłodzenia dała więc nieco ponad 40Mhz.

 

Szkoda, że nie wszystkie karty się tak kręcą i nowe nie sąmoddowalne :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedzałem sklepy w moim mieście i cena MSI w sklepie to 300 zł wiec nawet nie bede zamawiał tylko normalnie kupie, ale miejsza z tym.

 

Najleprze jest to ze w pewnym "Diabelskim"sklepie ( ;] ) sprzedawca powiedział mi, że "era 6200 już się skończyła" i dlatego nie mają ani jednej sztuki...ale najciekawsze jest to że na wystawie widniały same Radki 9550 :) Hyh ci sprzedawcy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedzałem sklepy w moim mieście i cena MSI w sklepie to 300 zł wiec nawet nie bede zamawiał tylko normalnie kupie, ale miejsza z tym.

 

Najleprze jest to ze w pewnym "Diabelskim"sklepie ( ;] ) sprzedawca powiedział mi, że "era 6200 już się skończyła" i dlatego nie mają ani jednej sztuki...ale najciekawsze jest to że na wystawie widniały same Radki 9550 :) Hyh ci sprzedawcy :)

1572258[/snapback]

 

Może kolesiowi sie pomyliło z 5200... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedzałem sklepy w moim mieście i cena MSI w sklepie to 300 zł wiec nawet nie bede zamawiał tylko normalnie kupie, ale miejsza z tym.

 

Najleprze jest to ze w pewnym "Diabelskim"sklepie ( ;] ) sprzedawca powiedział mi, że "era 6200 już się skończyła" i dlatego nie mają ani jednej sztuki...ale najciekawsze jest to że na wystawie widniały same Radki 9550 :) Hyh ci sprzedawcy :)

1572258[/snapback]

ale jestes zamulony, pewnie pytałes o 5200 FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i tak pomyśleć ale wyglądało to tak:

 

-"Witam,mają państwo GF 6200, i w jakich cenach ??"

-"Nie, era 6200 sie już skończyła, teraz conajmniej 6600"

 

sprzedawca sma powtórzył "6200"

 

A zresztą i tak kupiłem 9550 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera ja myślałem, że tylko ołóweczek wysarczy...  :-P

i zmniejaszjąc opór od razu zwiększymy napięcie na pamiątkach.

 

w takim razie byłbym wielce wdzięczny jak ktoś by objasnił mi krok po kroku jak to zrobić...  :D

albo choć jakieś linki do tekstu po polsku...

1570077[/snapback]

no i co "LOLU" zatkało ?? elektronik od 7 boleści ..... :mur:

 

Można i tak pomyśleć ale wyglądało to tak:

 

-"Witam,mają państwo GF 6200, i w jakich cenach ??"

  -"Nie, era 6200 sie już skończyła, teraz conajmniej 6600"

 

sprzedawca sma powtórzył "6200"

 

A zresztą i tak kupiłem 9550 :D

1575257[/snapback]

typowy przykład na frajerstwo panujące w polskich sklepach komputerowych, kompletny brak kompetencji ...

 

BTW

R9550 to karta której własnie "era sie już skończyła", taki sobie 4-ro potokowiec, w nadchodzących grach będzie bardzo kiepsko :?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty zamiast obrażać wszystkich pokolei napisz coś pomcnego, odkrywczego.

oczywiscie odnosze sie pana His.

1575267[/snapback]

chyba napisałem ze sprzedawca to frajer bo dla niego 5200 a 6200 to to samo, po drugie nadmieniłem ze kupiłes kiepska karte bez przyszłości czyli 4 potokowy 9550 wystarczy ?? :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestes zamulony, pewnie pytałes o 5200 FX

1575245[/snapback]

 

no i co "LOLU" zatkało ?? elektronik od 7 boleści .....  :mur:

typowy przykład na frajerstwo panujące w polskich sklepach komputerowych, kompletny brak kompetencji ...

1575259[/snapback]

CHodziło mi o te wypowiedzi.

 

BTW

R9550 to karta której własnie "era sie już skończyła", taki sobie 4-ro potokowiec, w nadchodzących grach będzie bardzo kiepsko  :?

1575259[/snapback]

To dopisałeś potem, ale nie ważne. Nie ma co sie kłucić :)

 

MIałem 4Ti i nie chciałem go zmieniać, i tylko dlatego go zmieniłem bo mi dziwnie chodził przy obecnej konfiguracji:/ Teraz jest o niebo lepiej wiec spoko. Jeszcze nie powariowałem i nie będe tracił kasy na super nowe karty. Gry i tak będą chodzić jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad HIS

to może zamiast krytykować i wyzywać (co widzę dopracowałeś do perfekcji :-P )

podałbyś choć kilka linków jak, co, gdzie... ogólne zasady itp.

chodzi mi oczywiście o sprawy elektroniki w których widzę czujesz się mocny... w gębie :angry:

 

 

edit

 

"no i co "LOLU" zatkało ?? elektronik od 7 boleści ..... mur.gif"

 

nie jestem elektronikiem tylko chemikiem ale widzę, iż na tym forum coś ciężko "bardziej doświadczonym" pomoc innym przychodzi... :-|

Edytowane przez atomu235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bylem w Proline i kupilem Winfasta 6200 TD 128/128 za 425zl, zamontowalem, zainstalowalem stery nVidi Display 78.89, nastepnie RivaTuner'a i owszem da sie zmodowac na 6600. Niestety, gdy go wlozylem do kompa, zainstalowalem sterowniki i zrebootwalem wyskoczylo mi info o zbyt slabym zasilaczu i informacja, ze wydajnosc karty zostanie zanizona, gdy zmodowalem na 6600 po okolo 45 minutach gry raport z plyty glosowy: CPU test failed i komp sie zresetowal takze powrocilem do 6200 i zbieram hajs zeby kupic jakiegos Chiefa 400/450W.

 

W podstawowych timingach mi pokazuje 300/550 @ 6200. 3DMarka03 nie robilem bo gdy go odpalam to mi sie wiesza komp o_O

 

Aktualnie posiadam zasilacz Modecoma 300W, a moj sprzet to Athlon XP 2.0 @ 2.6, ASUS A7N8X-deluxe, 512 DDR no i ten geforce, takze nie spodziewalem sie, ze zasilacz mi go nie utrzyma :/ Odezwe sie, gdy kupie nowy zasilacz.

Edytowane przez cnn0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem Gigabyte geforce 6200 GV-NX62128DP

i w programie Riva Tuner

zamiast A2 to moja karta ma A4

128-bit NV43 (A4,4x1,3vp) with 128 MB DDR

i w dodatku nie mogę odblokować dodatkowych potoków,

Karta na 100% jest na PCI-Expres.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozwiazalem swoj problem z zasilaczem, poprostu nie zobaczylem wtyku na zasilke, bo w Radku 9600 i innych wczesniejszych modelach takowego nie bylo :D

Pokrecilem troche karte na defaultowym chlodzeniu, sterach 77.72 i wszystko przedstawia sie tak:

 

3dMark2003

 

6200 @ 6600 (300/500) - 4818 pts

 

6200 @ 6600 (390/640) - 5901 pts

 

6200 @ 6600 (420/670) - 6183 pts

 

6200 @ 6600 (450/690) - 6446 pts

 

W RivaTunerze nie przechodzi testu jesli przekrocze 690, a i tak skala konczy sie na 450/700. Aby tego uniknac trzeba wgrac bios od 6600 ? W sterownikach moge krecic, ale obawiam sie, ze to nie najlepszy pomysl :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... o-skar mysle ze sie mylisz bo matig7 przecież pisze że karta jest na starym jądże 128-bit NV43 a nie na NV44.

 

Może trafił na felerny model :blink: albo używa złej wersji programu albo coś robi źle ale chyba nadal idzie je modować :lol: bo sam chce sobie takom sprawić :lol: :lol: :lol: czy może ktoś jeszcze ma problem ze zmodowaniem nowej karty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już wime na chwile pogubiłem sie w tym ale to juz jest nowa wersja bo on ma GV-NX62128DP a starsze grafiki majom symbol GV-NX62128D poprostu musimy omijać modeli z literkom P B) B) B)

Przynajmniej taka jest moja teoria :lol: :lol: :lol:

 

W komputroniku już tylko wersja GV-NX62128DP :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

gdzie indziej niesprawdzałem

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuki1989 na tym forum jest walkowany caly czas ten temat wiec proponuje przegladniecie wszystkiego w spokoju a moze znajdziesz odpowiedz o poza tym wybralbym karte MSI a przy Leadteku masz jak byk 64bit wiec watpie zebys ja zmodowal chyba ze dorzucisz troszke kasy na Leadteka ale 128bit tu jest wieksze prawdopodobienstwo zmodowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wybrac MSI NX6200 128MB 128bit czy Leadtek GeForce 6200 128MB 64bit

 

oczywiscie mam zamiar jak kupie MSI to podkrecić ja a jak kupie Leadteka to podkrecić i zmodowac na 6600

 

prosze o porade

1582875[/snapback]

ale żeś mnie rozbawił "kupie Leadteka 64bit to podkrecić i zmodowac na 6600" hahah BIG LOL, 64 bit to shit, 0 % modowalnosci ,

 

404 zł + 12 przesyłka (kurier poczyt polskiej )

Leadtek 128MB 128BIT Winfast 6200 TD

http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p

ta karte na 98% zmodujesz na GF6600 i podkręcisz średnio 500core /700 mem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rany kuki1989 przeciez 6600 np.Palit Daytonamozesz juz dostac za niecale 430pln to poco zadajesz glupie pytanie a msi napewno nie zmodujesz

1584075[/snapback]

Palit Daytona to bardzo słaba karta, kiepskie kości, bardzo słabe chłodzenie, wiem bo mój znajomy sie połakomił i bardzo żałuje, z tego mi mówił rdzeń podkręcił na 390 i po kilku min ma zwiechy ( wina słabego chłodzenia, producent zaoszczędził na wielu komponentach), a o pamięciach lepiej nie wspominac Elixir 4ns :mur:

 

Zdecydowanie WinFast 6200 TD wygrywa z 6600 Daytona, Leadtek dalej sie moduje - widocznie producent wie co dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...