Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Strongmen skad takie informacje?

Ja chyba i tak zamówie a pozniej nawyżej oddam i niech oni sie martwia :D

UPDATE:

Zamówiłem tą karte:

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=16300

Ponieważ dzwoniłem tam

Oddział Wejherowo

Salon firmowy Wejherowo

Centrum Handlowe "Kaszuby"

ul. I-szej Brygady Pancernej Wojska Polskiego 28

tel. (058) 672 1000

I dowiedziałem się że jednak oferta jest prawdziwa. Więc nie wiem czemu Strongmen twierdzi inaczej!

ProLine Cena 399,00 zł

e-mo.pl 409,57 zł

WGK 407.00 PLN

sklep.mpm Cena 439,- zł

Balta 260 zł ;))

Edytowane przez Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Dziwne :) Na allegro tez było ostatnio kilka aukcji gdize sprzedawali modowalne 6200 ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=73300493 - poszły jak świeże bułeczki, taki mail dostałem od sprzedającej : " Na 128bit daję gwarancję, a co do modowalności na 6600 to daję 50% " )

Q napisz jak przyjdzie Ci ta karta, bo ja tam mailowałem, dzwoniłem i nikt mi nie odpowiedział czy oferta jest prawdziwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam karte Palit GeForce 6200 256MB DDR2.

Mam problem z podkreceniem rdzenia CPU.

 

Pamiec karty graficznej podkrecam bez problemu z 500 Mhz na 750 Mhz, natomiast przy jakiejkolwiek probie zmiany rdzenia karty CPU z 350 Mhz na inna - na mniejsza wartosc lub na wieksza nawet chocby o 1 Mhz (w riva tunerze albo w zaawansowanych wlasciwosciach karty) wiesza mi sie komputer(myszka staje w miejscu i nic nie da sie zrobic).

 

Sadze, ze jest to jakies zabezpieczenie przed podkrecaniem procesora CPU karty graficznej.

 

Nie wiedzie gdzie moznaby to odblokowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wreszcie zakupiłem chłodzenie PENTAGRAM FREEZONE XC-80 AlCu za 64zł do mojej karty graficznej z podpisu ;>. Zakładałem je, przy pomocy drugiej osoby, jakies 5 min, więc nie jest to takie straszne. Rdzeń przesmarowałem Arctic Ceramique, a radiatorki na pamięci (niestety kwadratowe na prostokątnych pamięciach :/) przykleiłem narazie na tej taśmie termo-przewodzącej jaka była na nich.

 

Podkręciłem rdzeń na maxa w Rivie Tuner, czyli niestety :/ 525MHz (kończy się suwak), a pamięci na równe 700MHz (350MHz).

 

I niestety przy takim taktowaniu pamięci gry się po jakimś czasie zawieszają. Nie wydaje mi się żeby to była wina ich przegrzania, bo jak ich dotykam to są letnie a nie gorące :/. Dobrze gry działają przy pamięciach ustawionych na 680MHz.

 

Temperatura rdzenia w WinXP to jakieś 44*C a w czasie grania zaobserwowałem, za pomocą monitoringu Rivy, max 56*C.

 

I mam pytania:

-co zrobić żeby pamięci poszły wyżej bez zawieszek w grach, czy to już czas na smarowanie ołówkiem?

-co zrobić zeby rdzeń poszedł jeszcze wyżej, czy wystarczy wyedytowań BIOSa NiBiTor-em?

-czy można zmienić tak BIOS, żeby w trybie 2d były niskie ustawienia rdzenia i pamięci, a w trybie 3d możliwie jak najwyższe, bo Riva jedynie mi zmiania w trybach samo taktowanie rdzenia rdzenia, pamieci są ciagle na wysokich MHz?

 

PS. Na ustawieniach pamięci na 700MHz 3d Mark-i nie mają żadnego problemu z zawieszaniem się.

Jak narazie w 3d Mark 03 6900pkt (jeszczed na 500/700, a potoki oczywiście się odblokowały - już dawno :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja narazie rdzenia nie mogę wyżej podkręcić, bo się kończy mi suwak w Riva Tuner na 525MHz, a na peweno karta będzie stabilna na jeszcze wyższym taktowaniu, bo tak jak pisałem to pamięci zawieszają gry (sprawdziłem).

 

Zapomniałem dodać, że wiatrak się kręci na najniższych obrotach (5V).

 

W tej chwili działa bez problemu na 525/680.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STOP! Nie kupować tego 6200 z balty! :D Oto dlaczego(czytac od konca):

 

 

"Opis faktycznie był błędny, dziękuję za zwrócenie uwagi.

 

Pozdrawiam

 

Konrad xxx

 

> Ok, to ja sobie zamówie ten sprzęt, ale jesli to nie będize karta z opisu

> ( juz 2 razy tak ze sklepu internetowego zamowilem0 to odsylam na Wasz

> koszt i mi ją wymieniacie tak ? Jesli tak to wlasnie wypelniam zamowienie

> pozdrawiam

 

>> Witam,

>>

>> Informacja ta znajduje się w opisie tego urządzenia. Opis oparty jest na

>> informacjach od producenta sprzętu.

>>

>> Pozdrawiam

>>

>> Konrad xxx

 

>> > Witam serdecznie!

>> > Po pierwsze brakuje na Waszej stronei czegoś w stylu "informacja

>> > dodatkowa

>> > o sprzęcie". Wysyłam mail do odpowiedniej osoby a ona mi odpisuje

>> > udzielająć dodatkowych informacji o sprzęcie.

>> > Moje pytanie jest takie:

>> > Czy karta A6200 ( http://www.balta.pl/opis.php3?ID=16300 ) to model 128

>> > bitowy ? Większość sprzedawców pisze ze to 128bit, a nawet tego nei

>> > sprawdzają, więc chciałbym się upewnić... Mam nadzieje że napisałęm pod

>> > dobry adres i potraktujecie poważnie moje pytanie :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nightstalker ten tam pisałem i dostałem odpowiedź:

Cytat:

 

Witam,

 

Zgodnie z opisem tak.

 

Pozdrawiam

 

Konrad L.

 

P.H.U. Balta

tel.: +48 58 3426442

fax: +48 58 3426513

e-mail: konradl@balta.pl

www.balta.pl

----- Original Message -----

From: Q

To: sprzedaz@balta.pl

Sent: Sunday, November 20, 2005 8:51 AM

 

 

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=16300

 

 

 

wielkość pamięci: 128 MB

typ zastosowanej pamięci: DDR (128bit)

 

 

 

Czy tak karta jest napewno z pamieciami na szynie 128bit?

 

UPDATE:

ť Opis:

P/N: A6200-TD128

to jest cytat z opisu sprzętu. Otóż model A6200-TD128 jest zawsze 128-bitowy.

Edytowane przez Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie anulowane :? A miało być tak pięknie :D

hehe.. ja tez wyslalem do Balty pare wiadomosci, ale caly czas uparcie twierdza, ze to 128bit :P coz, z racji, ze nie maja aktualnie na stanie kazalem im sprowadzic 2 sztuki :P nawet bede mogl sobie wybrac rev. hehe

 

pewnie tez skonczy sie anulowaniem zamowienia ale nie szkodzi sprobowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner na 525MHz,

poproboj w Power Stripie :) pozatym ile masz wolciszy na rdzeniu i na pamieciach ? moze pamieci i sa letnie ale maja za malo volta zeby sie wyciagnac :> walnij im troche wiecej i zmien timingi kilkanascie postow przedtem byly najlepsze timingi dla hynixow i jak zrobic pencil moda dla pamieci i poproboj z rdzeniem pewnie do 600 dojdziesz z takim chlodzeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem ponownie ten BIOS od rusków (Sparkle 6600 ULTRA):) i teraz mogę już porządnie krecić: rdzeń na 750, a pamięci na 1050 MHz :).

Na 680MHz (na 700MHz też) pamięci są lekkio ciepłe, ale zawiecha przy 700MHz (też lekkko ciepłe) :(, a jak dam na rdzeń 550 MHz to w 3D Marku 03 po chwili obraz zaczyna migać i zmieniać kolor na różowy :/. Też przypuszczam, że za małe napięcia, ale nie wiem jak je zmienić, czyżby w Nibitor-ze? (nie wiem gdzie, jak i na ile)

 

Timingi jakie dałem:

 

Timing0: 04080E0C

Timing1: 05030405

Timing2: 00220404

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a najsmieszniejsze jest to ze panstwo z balty wiedza ze jest blad w opisie i nic z tym nie robia. pewnie licza ze jeszcze ktos sie nabierze.

 

theboo a ty anulowales zamowienie ?

ja nic nie mam zamiaru anulować ;] lubią robić z ludzi debili to zobaczymy jak na tym wyjdą ;) tylko niepotrzebnie szum robicie wokół tego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic nie mam zamiaru anulować ;] lubią robić z ludzi debili to zobaczymy jak na tym wyjdą ;) tylko niepotrzebnie szum robicie wokół tego ;p

hehe dokladnie, zreszta pisalem chyba z 5 razy czy to na 100% ten model, na 100% 128bit i za kazdym razem ten sam Pan odpowiadal twardo: tak :)

poprosilem w takim razie o sprowadzenie najlepiej kilku sztuk, tak zebym w razie czego mogl sobie wybrac rev. :)

za 2-3 dni powinienem miec tego GF, jesli nadal ten Pan bedzie taki stanowczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PISALEM "WYRAZNIE" ze jest blad w opisie - to sie nie sluchacie a potem PSIOCZYCIE

skoro jest blad to niech go poprawia...

zreszta, nic nie szkodzi zamowic - nic nie ryzykuje bo jesli zamawialem dokladnie taki model to taki chce otrzymac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PISALEM "WYRAZNIE" ze jest blad w opisie - to sie nie sluchacie a potem PSIOCZYCIE

Może i jest ale kilka razy dzwoniłem do rożnych oddziałow tej firmy, pisalem e-maile i wszyscy mu mówią że jest 128-bit tylko jeden się zająknoł że nie jest i powiedziałe że jest 64-bit i że kasuje moje zamówienie ale ani nie skasował zamówienia ani nie miał racji bo model A6200-TD128 jest zawsze 128 bit a na stronie oferty nadal widnieje ten własnie opis! Tak wiecej nic nie zmienili ani nie poprawili. A ja nadal czekam na karte :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje po prostu zakończyć zbędne dyskusje, jak dojdą karty to sie zobaczy jak będzie :P będą dobre - zapewne kupi więcej osób, jak nie - wtedy oddajemy (w ciągu 10 dni zwrot bez żadnych konsekwencji ze zwrotem wszystkich pieniędzy) lub walczymy o swoje racje ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...