Skocz do zawartości
Włodi

Geforce 6200

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś odpowiedzieć na moje pytania postawione kilka postów wcześniej, bo jak narazie widzę, że tylko się kłócicie czy jest błąd czy go nie ma, czy zamawiać czy nie, a chyba nie po to jest to forum... :/

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 680MHz (na 700MHz też) pamięci są lekkio ciepłe, ale zawiecha przy 700MHz (też lekkko ciepłe) icon_sad2.gif, a jak dam na rdzeń 550 MHz to w 3D Marku 03 po chwili obraz zaczyna migać i zmieniać kolor na różowy :/. Też przypuszczam, że za małe napięcia, ale nie wiem jak je zmienić, czyżby w Nibitor-ze? (nie wiem gdzie, jak i na ile)

napiecie na pamieciach = kup miernik na allegro i maluj olowkiem

napiecie na rdzeniu = tez pomaluj :] 550 mhz to prawdopodobnie masz "tylko" 1,4v na rdzeniu :] szkoda chlodzenia na taka mala ilosc ciepla

a jak nie chcesz nic malowac sproboj zminieszyc troche mhz na pamiecicach ale zwieksz na rdzeniu moze artefakty ustapia a zazwyczaj w rodzinie 6 podkrecanie rdzenia daje wiecej i zajrzyj jeszce tutaj : http://egielda.com.pl/?str=art&id=371

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma pomyłki bo sporo innych sklepów sprzedaje 6200 128/128 w cenie ok 240-260 zł. Np Proline klik! Ale poczekajmy... Wszystko niedługo się wyjaśni ;)

No ale podałeś przykład karty PCI-E czyli o 100-200 zl tanszej niz jej odpowiednik pod AGP ( cholera, że też za mostek HSI taka cene trzeba placic ! :mur: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów. Ponieważ ew. błędne opisy nie mogą jednak być podstawą do roszczeń, w przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z handlowcem przed podjęciem decyzji o zakupie. "

hehehhe to dobre ;) Ja pytam handlowca a on pyta mnie :) I tak wyszło że jest 128-bitów za 250zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale podałeś przykład karty PCI-E czyli o 100-200 zl tanszej niz jej odpowiednik pod AGP ( cholera, że też za mostek HSI taka cene trzeba placic ! :mur: ).

...

PCI-E http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/10578

AGP http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/11139 -> http://www.balta.pl/opis.php3?ID=16300

 

:|

apeluje po raz kolejny o spokój dopóki nie przyjdą karty... takie gdybanie nie ma sensu

Edytowane przez theboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - ja tylko pisalem czego sie dowiedzialem -

Tylko zeby pozniej nie narobic sobie problemow jak wam kasy nie beda chcieli oddac albo beda robic trudnosci w wyegzekwowaniu wymiany ...

 

Ale juz niebawem bedzie mozna sie przekonac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się programem Nvidia Bios Modifier ( w wersji 3.1, a nie tak jak podają na e-gieldzie 3.5, bo takiej wersji znaleźć nie mogłem:(), wgrałem też ten BIOS z http://egielda.com.pl/?str=art&id=371&action=all z 1.5V na rdzeniu, a potem zmieniłem na 1.5V w BIOSIe od rusków do Sparkla 6600 Ultra i niestety na obu efekt jest ten sam, 550MHz na rdzeniu i zaczyna się miganie obrazu i zmienianie koloru, aha, błędy zaczynają się dopiero na CPU TEST 1 w 3d Mark-u 03, wcześniej jest wszystko OK, temp. max 56*C.

 

Na 535MHz na rdzeniu już wszystko jest OK.

Max na pamięci to 704MHz dalej Riva nie puszcza (nie przechodzą testu).

 

Tak więc najwyższe taktowania jakie udało mi się uzyskać to są 526/704 MHz :(. Co dalej robić żeby było więcej, ale jeszcze bez szkiców ołówkiem. Może coś źle robię?

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nastąpił koniec historii z baltą ;p

mimo że w opisie był model PX6200 TD czyli 128bit na PCIE, to chcieli wysłać model nie dość że 64bit to jeszcze AGP :lol: jak ich wyśmiałem anulowali mi zamówienie :( na miejscu karty pcie pojawiło sie to http://www.balta.pl/opis.php3?ID=16842 tylko jeszcze zdjęcia zapomnieli zmienić o_O

to by była raczej ostatnia moja próba zakupu u nich ;] yo

 

btw Q coś dla ciebie ;> http://mojepc.pl/shop/product.php?prid=37234

Edytowane przez theboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balta odpada ;) Teraz czas na MojePC dzięki theboo za linka :)

Nie mają kart? Wiadomo kiedy będą? :>

UPADATE:

Odpada bo kosztuje Razem wartość brutto: 295,24 zł więc sporawo :)

MSI GeForce 6200 128MB DDR/128bit TV/DVI AGPx8 227,00 zł 227,00 zł

Razem wartość netto: 227,00 zł

Koszt dostawy: 15,00 zł

Razem wartość netto (wraz z kosztem dostawy): 242,00 zł

Razem wartość brutto: 295,24 zł

Edytowane przez Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wielkich nadziei to bym sobie nie robił. Wiele osób było zainteresowanych tą kartą i, z tego co mi wiadomo, nikt jej ostatecznie nie kupił. Raczej to jakaś ściema, ale spytać o termin dostawy nie zaszkodzi :).

Edytowane przez Assassin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

295 zł za tego GFa to dość tanio - w innych sklepach cena oscyluje w granicach 400 zł:

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/13218

Dlatego to takie podejrzane...

 

Z drugiej strony radzę zwrócić uwage na komentarze - piszą że to "Najlepsza grafika do 300 zł" - więc może ktoś to kupił w MojePC? Jeśli to nie ściema to ja się na to piszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

A jak jest z szansa na gtrafienie na modowalna karte?

po prostu spróbuj zmodowac jak sie uda to dobrze jak nie to nie :wink:

 

EDIT:

myslałem ze juz masz karte :P

 

na PCI-E szansa jest dosyc niewielka, poniewaz prawie wszystkie karty posiadaja układ NV44 - niemodowalny ( taka polityka nvidi ;) )

jednak jesli chcesz kupic 6200 PCI-E, to najlepiej model 128bit, pamieci minimum 4ns 128MB(kart z 256mb radze nie kupowac), omijac karty typu TurboCache

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu spróbuj zmodowac jak sie uda to dobrze jak nie to nie :wink:

 

EDIT:

myslałem ze juz masz karte :P

 

na PCI-E szansa jest dosyc niewielka, poniewaz prawie wszystkie karty posiadaja układ NV44 - niemodowalny ( taka polityka nvidi ;) )

jednak jesli chcesz kupic 6200 PCI-E, to najlepiej model 128bit, pamieci minimum 4ns 128MB(kart z 256mb radze nie kupowac), omijac karty typu TurboCache

Obecnie zbieram informacje na rozne tematy bo mam zamiar zmienic cos w kompie ale jeszcze dokladnie nie wiem co wyminic ;)

http://forum.purepc.pl/Modernizacjaa-t166772.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest (jesli w ogole jest) szansa trwalego uszkodzenia karty podczas proby zmiany biosu?

zakladam, ze trafie na w pelni modowalna karte (na agp) ale nie chce jej pierwszego dnia rozwalic :P ani stracic gwarancji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest (jesli w ogole jest) szansa trwalego uszkodzenia karty podczas proby zmiany biosu?

zakladam, ze trafie na w pelni modowalna karte (na agp) ale nie chce jej pierwszego dnia rozwalic :P ani stracic gwarancji :P

Jezeli wgrasz bios z calkiem innymi pamieciami (nie dotyczy zmodyfikowanych biosow) lub przy wgrywaniu biosu zabraknie zasilania.

Ale pewnie da sie uratowac karte w tych dwuch przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GB 6200 pcie :). Chcem zmienić timingi pamięci jednak ma mmaly problem. Nibitor ma Timingset ok 0 do 7. Do któego mam wgrac zmodyfikowane timingi :? ?

 

Pytanie drugie. Da sie jakos odblokowac tablice napiec, bo jest nieaktywna :sad: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GB 6200 pcie :). Chcem zmienić timingi pamięci jednak ma mmaly problem. Nibitor ma Timingset ok 0 do 7. Do któego mam wgrac zmodyfikowane timingi :? ?

 

Pytanie drugie. Da sie jakos odblokowac tablice napiec, bo jest nieaktywna :sad: ...

1) Wybierz "Autoselect timingset"; chyba podobnie jak w wersji AGP jest to 1

2) Nie (a właściwie można bios modiferem, tylko nic to nie da :mur:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

z gory przepraszam jesli zadaje pytanie na ktore juz ktos udzielil odpowiedz ale nie mam za bardzo czasu wertowac ponad 70 stron w poszukiwaniu odpowiedz

moje pytanie brzmi

 

jakie sa najlepsze (najszybsze) sterowniki do 6200

 

jaki wplyw na oc pamieci ma wgranie biosa od 6600, teraz pamieci mam stabilne na 700

 

pozdrawiam i dnia milego zycze (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

z gory przepraszam jesli zadaje pytanie na ktore juz ktos udzielil odpowiedz ale nie mam za bardzo czasu wertowac ponad 70 stron w poszukiwaniu odpowiedz

moje pytanie brzmi

 

jakie sa najlepsze (najszybsze) sterowniki do 6200

 

jaki wplyw na oc pamieci ma wgranie biosa od 6600, teraz pamieci mam stabilne na 700

 

pozdrawiam i dnia milego zycze (:

Ze sterownikami jest tak, ze albo sa wysawiane pod dana gre bo akurat byla jej premiera albo pod jakis program (najczesciej 3dmark).

W grach miedzy 77.72, 77.77, 81.xx nie zauwazylem roznicy wiec po co przeplacac.

Jezeli sa jakies roznice to trzeba je samemu wypunktowac.

 

Zwykly bios od 6600 nie da nic na pamieci bo one sa voltowane identycznie. Natomiast sa zmodyfikowane biosy, ktore przy lepszych timingach (takich jakie maja lepsze pamieci, np. 2.2ns) wyciagaja troszke wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...