Skocz do zawartości
tomek23

Komputer za 850 zloty

Rekomendowane odpowiedzi

mam mozliwosc kupienia

duron 1200; płyta elektrogrub /nigdy nie słyszałem/; 256 RAM; dysk 40GB; karta grafiki MX 400 Ge Force; karta dźwiękowa AC 97 zintegrowana; monitor 17" EIZO/made in japan/ lub IBM, windows 95 z licencją - cena 850 zeta

czy warto jest cos takiego kupic???

potrzebuje taniego zestawu

chyba za niewiele wiecej mozna kupic lepszy sprzet oczywiscie z uzywanym monitorem

doradzcie

jesli uwazacie ze lepiej kupic inny to zaproponujcie przykladowe konfiguracje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ten dzial wybrales, popatrz na allegro, sa tam podobne zestawy, a nawet takie same, porownaj ceny i sam zdecyduj czy sie oplaca (sadze ze nic lepszego nie kupisz w tej cenie, chyba ze....)

aha na alegro jest cos takiego:

Procesor: Duron 1400Mhz@2000Mhz przy standardowym napieciu 1,5 V, samym mnoznikiem! Kupiony 3.11.2003 we Frogu!

Plyta glowna: Soltek NV400-64 Kupiona w Siriusie + Pudlo + Sterowniki + Programy Uzytkowe(DDR 400MHZ, FSB400MHZ, ATA 133, AGP 8x, NVIDIA nForce 400, Audio Codec 6-channel complaint.

Ram: DDR 266MHZ 256MB Infineon!

Karta graficzna: GF2 MX 32 MB Chaintech + Pudlo + Sterowniki

Dysk: Fujitsu 6,4GB Limited Ediotion ATA 66 5400RPM bez badow.

Obudowa bialutka z naklejka "ATHLON" z zasilaczem 300 WATT Linkworld

za 750 zł

 

z tym ze nie ma monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mozliwosc kupienia

duron 1200; płyta elektrogrub /nigdy nie słyszałem/; 256 RAM; dysk 40GB; karta grafiki MX 400 Ge Force; karta dźwiękowa AC 97 zintegrowana; monitor 17" EIZO/made in japan/ lub IBM, windows 95 z licencją - cena 850 zeta  

czy warto jest cos takiego kupic???

potrzebuje taniego zestawu

chyba za niewiele wiecej mozna kupic lepszy sprzet oczywiscie z uzywanym monitorem

doradzcie

jesli uwazacie ze lepiej kupic inny to zaproponujcie przykladowe konfiguracje

ROTFL :lol:

a nie Elitegroup przypadtkiem :D - czyli poprostu ECS

 

co do kompa to z monitorem cena jest jak najbardziej sensowna ,

co do propozycji z allegro to jezleli cena nie jest kup teraz to ceny nie ma wcale 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalet Durona 1400 (nawet podkręconego do 2000MHz) nie poczujesz tak bardzo jak dyskomfortu z powodu dysku 6,4G. Tyle to ja mam na partycje systemową (a i tak to dla mnie znacznie za mało, ale niemoge wiecej, bo mam mały dysk). Bierz tego o którym mówiłeś. To bardzo dobra cena, szczególnie z monitorem. Poza tym grafa Gf4 tez na głowe bije Gf2, no i dysk przede wszystkim. A procek jak sie okaże niewystarczający, to sprzedasz go za 120zeta (moze nawet wiecej) na allegro, dołożysz 80 i kupisz sobie przy odrobinie szczescia AthlonaXP 2000. Naprawde, sugerowanie sie szybkością procka to głupota. Moim zdaniem komplet o którym mówisz to duża okazja. Poza tym na allegro pokrywa sie tez koszty przesyłki, także trzeba sobie doliczyc. A bez dysku (minimum 40Gb) nie da sie normalnie (minimum komfortu) korzystac z komputera.

Aha, jeszcze kwestia płyty - rzeczywiście ten Soltek z allegro jest napewno dużo lepszy od ECSa, ale to nie zmienia mojego zdania. Poza tym róznicy płyt tez za bardzo nie poczujesz (chyba, ze ten ECS nie ma zintegrowanego LANu; przygotuj sie tez na kiepski dźwiek). jednak pamiętaj, ze:

1)koszt dodatkowego dysku, to wydatek od 250zeta wzwyż

2) koszt nowej płyty z dobrym dzwiekiem i LANem to juz 180-200zeta minus zysk ze sprzedaży tej co masz (tzn. ECS)

3) karta grafiki Gf4 jet ze dwa razy droższa od Gf2. A koszt jakiejkolwiek grafiki to 100-150zł, a nowej - minimum 200zł

No i monitor! Za najtanszy używany(17"), który jeszcze żyje dasz conajmniej 250zł

Jesli będziesz kupował ten zestaw to obejrzyj oba monitory. EIZO jest świetną firmą, ale jej monitory często kiepsko sie zachowują na starość, także w tym przypadku priorytemetm jest nie firma, ale stan sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym grafa Gf4 tez na głowe bije Gf2, 3) karta grafiki Gf4 jet ze dwa razy droższa od Gf2. A koszt jakiejkolwiek grafiki to 100-150zł, a nowej - minimum 200zł

a gdzie ty tam zobaczyles gf 4 bo z tego co dotyczalem to w tym zestawie ktory on chce kupic jest, jak i w tym z allegro, 2mx

 

Zalezy jaka Gf 4 bije na glowe Gf2 mx 400, jezeli chodzi ci o GF4 MX440SE(64bit) to zapomnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...