Skocz do zawartości
sturm

Problem z polaczeniem gadu i innych - brak numeru portu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wlasnie przybylem do Sydney i podlaczylem sie do netu.Jest to siec uniewersytecka.Mam swoj numer i haslo.

Mam tez problem bo za cholere nie chce mi dzialac gadu.Nie laczy sie.I nie mam zielonego pojecia jak to naprawic.Znam adres serwera proxy ale w gadu trzeba jeszcze wpisac jakis numer portu.Jak mozna to sprawdzic??Wiem ze ludzie korzystaja tu z ICQ tylko ze ten program konfiguruje sie automatycznie.

Prosze o pomoc bo chcialbym miec jakis (bezplatny) kontakt z krajem:)

 

Mam rowniez problem z wysylaniem wiadomosci w Outlooku.Bez problemu moge je odbierac ale nie moge wyslac.

Prosze o jak najszybsza pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wpisac ten numer portu i nic:/I na pewno podalem dobry server SMTP.Czy to moze byc jakas blokada sieci??

Wlasnie zainstalowalem tlena.Dziala bez problemow ale gadu nie dziala:/ Nie musialem wybierac zadnego proxy.Wybralem opcje "bez proxy" i dziala.Skype tez dziala.Ale za cholere nie moge uruchomic gadu:/

Macie jakies pomysly??

 

Moze to pomoze w diagnozie.Jak probuje cos wyslac to mam taki komunikat.Z tym ze jak bylem w Polsce i mialem neta w domu to mialem tak samo skonfigurowanego Outlooka i wszystko chodzilo.:/

Numer bledu: 0x800CCC0F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem:)Wpisalem nr gadu i haslo tak jak trzeba i caly czas mi miga bo nie moze sie polaczyc:/

 

Dobra.Po zastanowieniu doszedlem do tego ze Tlen, Skype i niektore inne programy po prostu same sobie "sprawdzaja" ustawienia proxy (lub biora je z ustawien przegladarki) i dlatego dzialaja.A w gadu trzeba to wpisac recznie.Sprawdzilem ustawienia przegladarki i sa zaznaczone tam opcje odnosnie automatycznej konfiguracji...:/

Wobec tego chcialem zmienic pytanie.

Czy mozna ustawic cos w Gadu tak zeby samo sobie pobralo te ustawienia z przegladarki???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj mirandy (http://miranda-im.org/)

 

bedziesz mogl miec kilka komunikatorow w jednym programie, trzeba mu poprostu zainstalowac odpowiednie pluginy (ja mam np.: gg, icq, msn) oryginalnego programu gg nie uzywam juz przeszlo rok, i jestem bardzo zadowolony z tej zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julas, próbowałem już wszystkiego. To nie jest wina stricte komunikatora, ale chyba coś jest nie tak z moim kompem, tzn. obawiam się ze firewall z SP2 zablokował mi porty. Odblokowałem niby wszysktkie, jakie mi podaliście na forum, ale to i tak nie działa. Zaznaczam, że wszystko inne działa, tylko nie gg!.

W czym jest problem?

Pozdr, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak tylko dla pewności (bo miałem podobną sytuację u mnie na Campusie) - serwer proxy wpisałeś w formie adresu IP (xxx.xxx.xxx.xxx) a nie DNS-a (www-cache.....) ?. Pytam dlatego, gdyż GG radzi sobie tylko z cyferkami :). Port 8080 i wszystko powinno działać.

 

W sprawie wysyłania poczty - spróbuj użyć jakiegoś lokalnego serwera SMTP (uniwerki zwykle mają właśnie takie serwery). Jeśli nie to niestety pozostaje dostęp przez www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tak tylko dla pewności (bo miałem podobną sytuację u mnie na Campusie) - serwer proxy wpisałeś w formie adresu IP (xxx.xxx.xxx.xxx) a nie DNS-a (www-cache.....) ?. Pytam dlatego, gdyż GG radzi sobie tylko z cyferkami . Port 8080 i wszystko powinno działać.

Wpisywalem w formie IP i wpisywalem juz wszystkie mozliwe IP jakie znalazlem na moim kompie:/Ale moze jednak robie cos ciagle nie tak.Moglbys mnie oswiecic krok po kroku jak to trzeba robic bo juz watpie w moje i tak niewielkie umiejetnosci:/

Acha Miranda tez nie dziala:/

 

A o tym SMTP to chodzi Ci o to zebym uzywal mojego konta uniwersyteckiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...