Jump to content
servisco

Jak zablokować adres MAC na lanie ???

Recommended Posts

Jesli nie beda widzieli twego MACa (znali) to nie ma takiej mozliwosci zeby sie z toba polaczyli, ani ty z nimi (bo odpowiedzi nie beda przychodzily). MAC to podstawa wymiany informacji w Ethernecie tego nie mozna ukrywac (zmienic owszem).

 

Ok mozna ukryc - wyciagajac kabelek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adresu MAC ( z angielskiego Media Access Control - Kontrola Dostępu Przekazu ) nie można usunąć, gdyż stanowi podstawę istnienia sieci ethernetowej. Na niej oparta jest cała sieć. Ze względu na unikatowość numeru składającego się z 12 cyfr szesnastkowych - przedział 1-F ( 48 bity, 24 producenta OUI i 24 numeru seryjnego interfejsu ) - umożliwia weryfikację urządzenia, które można uznać za jedyne na świecie ze względu na wielką liczbę kombinacji. Dzięki tak ułożonej strukturze kontroli dostępu można z łatwością kierować pakiety do komputera, który na nie oczekuje. Myślę, że teraz wiesz, dlaczego nie można usuwać ani ukrywać adresu MAC.

 

pozdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da się to zrobić tylko jest troche kombinowania. Cała sztuczka polega na tym aby komputer ignorował zapytania ARP i wszystkie pakiety od innych komputerów, jedyne urządzenie które będzie mogło się komunikować z twoim komputerem to brama internetowa, która ma być rozpoznawana po numerze ip i mac adresie.

Po takim zabiegu komputer będzie niewidzczny dla reszty komputerów w sieci lokalnej, nie będą mogli poznać twojego maca, ani numeru ip. Jednak skuteczność całej metody zależy przed kim chcesz się ukryć, dla większośći "informatyków" będziesz niewidoczny jednak mozesz mieć pecha i trafić na kogoś lepszego.

Ewentualnie mozesz sobie zmieniać mac adres w windowsie raz dziennie więc w pewnym sensie będziesz anonimowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pinga zablokujecie, inne porty tez zablokujecie, będzie się wam wydawało ze jesteście niewidoczni dla innych, to tylko złudzenie osoby która jeszcze mało wie - kiedyś się dowie ale to przyjdzie z czasem .

Prawda jest taka ze na zdobycie numeru mac innej osoby jest przynajmniej 10 sposobów i przed większością mozna się obronić wypinając kabel od karty sieciowej.

Jeden ze sposobów poznania maca: Użytkownicy linuxa niech z konsoli wpiszą np. : arping 192.168.0.100

i co zobaczą? oczywiście mac adres osoby o numerze ip 192.168.0.100.

Z doświadczenia wiem ze przed takim czymś w windowsie cięzko się jest bronić ( ale jest to mozliwe ), jednak jak już ktoś się zabezpieczy przed arpingiem to jest kolejny sposób i tak dalej.... wszystko zależy przed kim chcesz się ukrywać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.