Skocz do zawartości
waldus

Która nagrywarka DVD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do zakupu Nagrywarki DVD i nie wiem ktora wybrac... kazdy test na jaki patrzylem mowil co innego.. niestety, a chcialbym zeby mi ta nagrywarka troche posluzyla, szybka sepcjalnie byc nie musi, ale zolwia tez bym nie chcial :) wazne sa korekcja błedów DVD i zeby mi starczyla na jakis czas.

A zastanawiam się nad:

 

TDK AID +1616N

LG GSA-4120B (jak narazie moj faworyt)

Lite-ON SOHW-832S

Lite-ON SOHW-1633S

Sony DRU-700A

NEC ND-2510A

 

a może jeszcze jakies inne typy, które według Was są lepsze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waldus - prosze cie zmien avatar bo nie wytrzymam i wyrzuce monitor przez okno

 

A odpowiadajac na twoje pytanie - ja mam w jednym kompie NEC 3500A, a w drugim Lie-On 832S i z obydwu jestem zadowolony. Lite-On troszke glosniej chodzi i jest ladniejszy - takie roznice ja widze.

 

Obojetnie co wezniesz z trojcy NEC/Lite-ON/Pionieer bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Może Tobie chodzi o DVD-ROM?

Na to jest metoda. Flasciach!esz sobie NEC'a nieoficjalnym biosem, ustawiasz bitsetting tak żeby płyta po nagraniu była widziana jako DVD-ROM, wkładasz do napędu DVD+R lub DVD+RW (nie może być "-") i po nagraniu stacjonarne czytniki widzą to jako DVD-ROM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Może Tobie chodzi o DVD-ROM?

Na to jest metoda. Flasciach!esz sobie NEC'a nieoficjalnym biosem, ustawiasz bitsetting tak żeby płyta po nagraniu była widziana jako DVD-ROM, wkładasz do napędu DVD+R lub DVD+RW (nie może być "-") i po nagraniu stacjonarne czytniki widzą to jako DVD-ROM.

aha, dziekuje, jednak teraz nie posiadajac napedu nie mam jak tego sprawdzic...

tak w ogole bylbym wdzieczny za bardziej konkretne wiadomosci [jaki bios, jak ustawic ten bitsetting, czyli krok po kroku] i jakie to skutki niesie [np. czy potem nie mozna nagrywac innych plyt, zapewne utrata gwary...]

 

z gory dzieki za pomoc no i czekam na wiecej informacji armadon... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Może Tobie chodzi o DVD-ROM?

Na to jest metoda. Flasciach!esz sobie NEC'a nieoficjalnym biosem, ustawiasz bitsetting tak żeby płyta po nagraniu była widziana jako DVD-ROM, wkładasz do napędu DVD+R lub DVD+RW (nie może być "-") i po nagraniu stacjonarne czytniki widzą to jako DVD-ROM.

aha, dziekuje, jednak teraz nie posiadajac napedu nie mam jak tego sprawdzic...

tak w ogole bylbym wdzieczny za bardziej konkretne wiadomosci [jaki bios, jak ustawic ten bitsetting, czyli krok po kroku] i jakie to skutki niesie [np. czy potem nie mozna nagrywac innych plyt, zapewne utrata gwary...]

 

z gory dzieki za pomoc no i czekam na wiecej informacji armadon... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do zakupu Nagrywarki DVD i nie wiem ktora wybrac... kazdy test na jaki patrzylem mowil co innego.. niestety, a chcialbym zeby mi ta nagrywarka troche posluzyla, szybka sepcjalnie byc nie musi, ale zolwia tez bym nie chcial :) wazne sa korekcja błedów DVD i zeby mi starczyla na jakis czas.

... ciach ...

Jeśli jesteś zaprawiony w bojach typu R9550@9600@PRO to polecam

Liteon 1213. Za około 290zł możesz sobie z niej zrobić 1633 (DL),

Sony DRU-710A lub jakąś jeszcze inną (np. Memorex).

Liteon do nagrywarka, do której jest chyba najwięcej softu.

Uwagi odnośnie Liteon: lepiej zainwestować 1zł więcej i kupić

lepsiejszą płytkę do wypalenia (przynajmniej dane po pół roku nie znikną ) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Nec'a :D Tylko mam pytanie...jaki konkretnie model ?? i jaka jest cena tej nagrywarki ? Ja potrzebuje do uzytku domowego, tak wyaplic to co mam na dysku, nie trzeba mi wypalac filmow na odtwarzac stacjoinarny DVD wiec Nec byl;by dobry ?? :D Tylko pozostaje kwestia modelu :D Nec 3500A ?? czy inny model ? i jaka jest cena Nec'a 3500A ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

a teraz mam pytanko do posiadaczy NECa nd3500a. CZy u Was ta nagrywara chodzi pięknie bardzo i w ogóle, czy może są z nią jakieś problemy? Bo u mnie ma raczej kłopoty z czytaniem płyt, szczególnie DVD, jak instaluje jakąś gierę to mi wyskakuje, że jest błąd CRC, albo "nazwa pliku (operacja ukończona pomyślnie)" i jest napisane że nośnik może być brudny albo coś. Oczywiścei u qmpla zwykły LiteOn czyta wszystko super i wogóle. Z Cdkami też tak bywało, np wielu filmów nie mogłem skopiować bo też był błąd CRC. Firmware mam 2,16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten NEC super chodzi. Nawet na najtańszych płytach dobrze nagrywa i czyta je bez problemu. Dodatkowa zaleta jest tobardzo cicha nagrywareczka. Może tobie po prostu trafił się taki egzemplarz. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio LG GSA-4120B i narazie zlego slowa o niej nie powiem. Mam ja zaledwie kilka dni wypalilem niewiele plytek wiec wypowiadac sie za bardzo nie chce :)

Wziolem LG miedzy innymi dlatego ze mialem juz kilka nagrywarek tej firmy i oceniam je znakomicie. Wypalaja wszystko i bezproblemowo a do tego jeszcze zadna mi sie nie zepsula :)

Niestety o cdromach tego nie moge powiedziec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No to fajnie, bo nie dość, że źle mi czyta to jeszcze jak czyta to tak wyje że HEJ. Wogóle tragedia. I nie wiem teraz. Chyba popróbuje pozmieniać biosy. Mam też jedną oryginalną DVD -CS:PT więc jak jej nie przeczyta to oddaje na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też super chodzi NEC ale mam małą uwagę - nie kupujcie płyt CD/DVD Hawk i Mediastore - przez nie myślałem, że mam uszkodzoną nagrywarkę, bo non stop się waliły, a wychodzi na to, że po prostu jest dużo uszkodzonych egzemplarzy, a poza tym ogólnie one są niskiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam zamiar kupić nagrywarkę DVD i mam do wyboru dwa egzemplarze. Pierwszy z nich to: LG GSA-4120B, a drugi to Nec 3500A i mam teraz wielki dylemat. Bardziej obstawiam LG, bo miałem już 2 nagrywarki tej firmy, obecnie mam 40x i spisuje się świetnie, wypaliłem ponad 1500 CD i żadna mi nie padła z powodów nagrywarki, lecz po przeczytaniu waszych wypowiedzi kusi mnie na tego NEC'a. Wziąłbym go, ale jakoś źle mi się kojarzy ta firma, bo kiedyś kuzyn miał CDROM tej firmy i ciagle się walił. Może ktoś się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem mam NECa każdy poleca swoje itp., ale napiszę inaczej poczytaj różne fora o nagrywarkach i zobacz jaką ma jakość zapisu LG na DVD w porównaniu do innych nagrywarek - ja nic nie piszę - ocenisz sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...