Skocz do zawartości
boomer

Problem z plyta glowna/prockiem? ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawilem kompa z wlaczonym bittorrentem (bitcomet) na jakies 30min, przychodze, monitor wylaczony. Ruszam mysza, wciskam cos na klawiaturze (myslalem ze oszczednosc energii w win), nie pomaga. Restart, od samego poczatku pojawia sie "FF" na "wyswietlaczu", plyta to epox 8rda+. Monitor wlacza sie na 0.5s po wcisnieciu powera, pozniej nic, nie ma nawet zadnych dzwiekow z glosnika ( poprawnie podlaczony ). Monitor sprawdzony, dziala poprawnie. Podlaczalem zasilacz z serwera ( teraz z niego pisze), nic. Podlaczalem karte graficzna na PCI ( tez z serwa ), to samo. Podlaczalem karte kumpla ( gf fx 5600xt, bez rezultatow. Niestety nie mam mozliwosci sprawczenia wszystkich czesci. Czy w przypadku uszkodzenia procesora lub ramu nie bylo by jakis dzwiekow z glosnika i/+ czegos na wyswietlaczu, czegos innego po za "FF". Po wcisniecu powera slychac jak wszystko sie wlacza ( dysk, naped, wiatraki), procek jednak jest zimny, nawet po kilku minutach.

Jeszcze raz cfg kompa

EPOX 8RDA+

amd 1.7xp+

2 x 256 ddr 333

GF 4 Ti 4200 128mb 8 agp

Chieftec 360W

 

Prosze o szybka odpowiedz, w sobote chcialbym pojechac na gielde i wymienic czesc, tylko nie wiem co jest uszkodzone ;/

 

Jesli napisalem w nieodpowiednim dziale, prosze o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka nadzieje, tak czy inaczej mialem go zmieniac. Dziwi mnie tylko fakt dlaczego nie ma zadnych dzwiekow z glosnika i od samego poczatku na wyswietlaczu jest FF.

 

Czekam na kilka innych komentarzy, chcialbym byc pewny.

 

Jesli to procek na 100%, czy do mojej pl gl; epox 8rda+ pasowalby ten procek i czy oplaca sie go kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż proca i RAM na innym kompie i już będziesz wiedział.

Jesli dobrze pamietam po wyjeciu ramu komp piszczal i "cos" wyswietlalo, FF pokazywalo sie po kilku sekundach sprawdzania, teraz pojawia sie od razu i to mnie martwi. Mam nadzieje ze to nie plyta glowna ;/

 

"FF - This code can be life or death for your motherboard, literally. FF means a successful boot or a complete failure. This normally means that your bios chip is dead or not being accessed properly. Try tapping or holding insert while attempting to boot the system, resetting the cmos, or: If your floppy drive makes any noise when booting, but the system appears dead, try placing a floppy in the drive with a copy of the latest bios file on it. This might cause the system to use an emergency re-flash feature."

 

FF pojawia sie AUTOMATYCZNIE po wcisnieciu powera, wiec to chyba plyta glowna ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...