Skocz do zawartości
KHOT

Znikające Miejsce Na Dysku - Rozwiązania

Rekomendowane odpowiedzi

Moze i ja dolacze swoj problem ...

 

Na jedej z partycji przetrzymuje duze ilosci danych - glownie gry i filmy. Wiekszosc z nich zajmuje teraz 0 kb, ich usuniecie nie zwiekszylo miejsca na dysku, dlatego tez mam zajete na dysku ponad 70 Gb z czego wszystkie foldery na dysku tym waza ponad 30 Gb... A co z tymi prawie 40 Gb? Nie wiem czy to jakis wirus czy co :/

nie jest to partycja systemowa :/ skanowanie avastem znalazlo jakiegos wirusa ale rzekome jego usuniecie nie poprawilo sytuacji. Bylbym wdzieczy na rozwiazanie mojego problemu...

Ps dokladniej mowiac 0 kb w wiekszosci zajmuja obrazy płyt, ktore wczesniej wazyly oczywiscie kilka Gb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rozwiązań odnośnie znikającego miejsca...

 

sprawdźcie czy przypadkiem fraps wam nie nagrywa filmika... mi się zdarzyło parę razy F9 klepnąć jak w coś tam grałem i zonk chmurka zajętego miejsca się pojawiła :] szybka kontrola katalogu frapsa - 2GB plik filmowy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja Wam opisze Zonka Klasycznego. Mimo wyłaczenia przywracania systemu i odznaczenia wszelakiego badziewia raportującego błędy niestety pojawia mi się katalog o wadze 470 MB na partycji z danymi. Nie można go usunąć, a nawewt jesli to tylko tuż po starcie systemu, po czym znów się bydle pojawia :( Jak coś takiego wywalić? Ewentualnie jakie opcje w PPM trzeba odznaczyć a jakie pozostawić zaznaczone ? Nie powiem, żeby to było jakoś szczególnie dużo zjedzonego miejsca na dysku, ale jest to wkurzające :(

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puste pliki (0kb) także zajmuje miejsce, podobnie jak puste katalogi. Niby rozmiar na dysku pokazuje 0, ale w Total Commander dobrze widać, że utworzenie katalogu "zjada" wolne miejsce, a usunięcie pustego katalogu powoduje zwiększenie wolnego miejsca.

 

Jak się nazywa ten katalog i co w nim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Otóż problem przedstawia się następująco:

 

Dołączona grafika

 

Dalej:

 

Dołączona grafika

 

 

To jest "jedynie" połowa zajętego miejsca... Dodam, że sprawa tyczy się laptopa, względnie nowego. Zainstalowane programy typu: Gadu-Gadu, Tlen, Firefox, Office + 4GB pliki własne. Rozumiem, że sama Vista zajmuje dużo miejsca, no ale bez przesady.

 

Poza tym problem zauważyłem dopiero po pewnym czasie od instalacji... Tak jakby miejsce zajmowane samo urosło.

 

Próbowałem:

- usuwać wszelkie tempy;

- pliki instalacyjne office;

- skanowałem dysk (być może błędy?) jednak samo sprawdzenie po kolejnym uruchomieniu jedynie dodało następnych megabajtów;

 

Ogólnie podsumowując, jeżeli miejsce zajęte na dysku będzie rosło w taki sposób to albo się szybko skończy, albo będę instalował Windowsa co 2-3 tygodnie...

 

 

//////////////////////////////////////// ADD /////////////////////////////////////////////////////

 

Pisałem już na ten temat, lecz mój temat został zablokowany przez jakiegoś super mądrego moderatora. Korzystając z okazji odpisze mu tutaj ; ]

 

Jeśli to NTFS (a tak zapewne jest), to Vista ma swoje własne sposoby na ukrywanie danych - łańcuchy itp.

To w takim razie wytłumacz może dlaczego Vista zajmuje 25GB dodając te swoje ukryte łańcuchy danych itp. ;- )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pliki ukryte zaznaczone (tak jak i systemowe), pliki przywracania systemu usuniete jak i samo przywracanie wylaczone. Rozumie ze w dziwnych okolicznosciach moglby Windows zajmowac 5GB za duzo, ale nie 15 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos pomoze?

 

mam dysk podzielony na 3 partycje i moj problem polega na tym ze z partycji D jak usuwam plik to nie zawsze zwalnia sie miejsce, jak cos sciagam na ten dysk to miejsca nie ubywa i w ogole jakos nie wiem co jest grane. dodam jeszce ze to nie jest parycja systemowa i na ten dysk sciagaja mi pliki z Bitspiryta czy to moze misc znaczenie? na innych partycjach jest normalnie ijak cos usuwam to ladnie siemiejsce zwalnia itp.. a z tym D to juz niemma sily:/ jak temu zaradzic jest jakis sposob??

wiem, ze ktos wczesniej pisal o podobnym problemie ale u mnie odpalenie ponowne systemu nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni mam problem z odkladajacym sie plikiem

Windows\System32\Logfiles\WMI\trace.log

 

problem w tym ze po 24 godzinach ow plik zajmuje 8-9 GB ! ! !

Z poziomu Windowsa XP go nie widac ??

nawet jak sprawdzam objestosc katalogu Windows , nie jest on brany pod uwage ?

 

Dopiero przescie do trybu awaryjnego umozliwia mi wykasowanie pliku.

System przeskanowany Avastem i MKS Antyvirusem

 

Jakies sugestie

 

Edycja

odpowiedzialny jest program od microshitu BootVis z menu Trace nalezy wybrac Stop Logging

Tyle ze za kazdym uruchomienie msystemu trzeba mu wybierac STOP TRACE :/

Do tego nie ma opcji zeby odinstalowac BootVis :/

 

Skasowalem tego progsa ,wyczyscilem wszystko co z nim zwiazane w rejestrach

i dalej to sam o ,albo jeszcze gorzej , bo teraz w ciagu 3 godzin trace.log puchnie do 9GB !!!!

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że temat powtarzał się tysiące razy, ale niestety piszę bo wszystkie tematy które udało mi się znaleźć, niby mówiły o problemie jaki mam, ale niestety nie rozwiązywały go.

 

A więc głównym problemem jest znieknięcie ~57GB z dysku, aby przedstawić to jakoś obrazowo, to wklejam screena z programu WinDirStat. on pokazuje wszystkie pliki na dysku i rozmiary jakie mają.

 

Dołączona grafika

 

Stosowałem, defragmentacje, antywirusy, chdsk a nawet HDD regenerator, który nie wykrył żadnych bad sektorów.

Oczywiście kasowałem także pliki przywracania systemu jak i wyłączyłem go, ale nie pomogło.

Stosowałem się także do innych wskazówek, ale nie jestem pewien czy dobrze to robiłem, w kazdym razie nic nie pomogło.

 

Gdyby miał ktoś jakieś pomysły jak rozwiązać mój problem, to prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem ostatnio tak, że instalowałem grę a na dysku gdzie ją instalowałem przybywało miejsca w raz z postępem instalacji, no i do tego gry nie dało się zainstalować

instalka szła z hdd

 

potem był już tylko format :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Próbowałem rozwiązać mój problem korzystając z wszystkich rad, które znalazłem tu i na innych forach, jednak nic nie poskutkowało. Na moim dysku twardym znalazłem dwa foldery tj. Windows i Użytkownik, jeden z nich waży 3,5GB a drugi 5GB i zastanawiam się jak to jest, że jak zaznaczę wszystkie pliki w nich zawarte to dla pierwszego zajmują niecałe 2GB a dla drugiego niewiele ponad 3GB. Sprawdzałem dla kilku jeszcze folderów, które to jakoś nie mają takich drastycznych różnic w ubytkach :) Pozdrawiam, mam nadzieję że ktoś rozwiąże tę zagadkę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Windows Vista Ultimate PL x64 SP1 i również mam dziwny problem z miejscem na dysku systemowym C. Wyłączyłem hibernacje oraz przywracanie systemu, ale ciągle na partycji 20GB, mam wolne raptem 4GB. Co ciekawe, Vista pokazuje, że pliki na C (łącznie z ukrytymi systemowymi zajmują na dysku 20,8 GB :|

Screen Co jeszcze można wyłączyć, żeby zwolnić trochę miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie odchudzić troszkę partycję z Vistą X64 Ultimate z SP1 (na 20GB, wolne tylko 1GB + VAT ;) ), przywracanie systemu jak i hibernacja wyłączone. Co można śmiało wyrzucić?

 

Czy mogę pozbyć się także zawartości poniższych folderów:

 

x:\pliki programów (x64)\Installshield Information\ - rozmiar to 65,5 MB więc zawsze coś, znajdują się w nim foldery o nazwach {4AE3A0CB-87B0-4F51-BECD-3D1F8DFDD62F} a tam jakieś setupy, m. in. jakiś setup Call of Duty WaW.

 

Bezpośrednio na partycji systemowej znajduje się folder o nazwie i zawartości podanej na screenie. Nie mam pojęcia co to jest i czy mogę się tego pozbyć. Jest oznaczony jako folder ukryty.

 

x:\ProgramData\Installations\ - rozmiar 32,5MB, a w nim kolejny folder o dziwnej nazwie {58FB2F9A-5F2D-40E8-82DF-4987E60AD8BD} a tam jakaś instalacja Nokia PC Suite (której już się pozbyłem), jakiś folder Packages z kolejnymi setupami...

 

x:\Windows\SoftwareDistribution\Download - rozmiar 299MB i stos dziwnie nazwanych folderów z archiwami *.cab plus w samym folderze Download pliki z dziwnymi nazwami bez rozszerzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam problem a dokładnie gdy klikam na mój komputer i patrze na wolne miejsce na partycji E wyswietla ze jest wolne 2 GB a gdy wchodzę w partycje E i zaznaczam wszystko i włączam wlasciwosci wykrywa ze jest zapelniene tylko 20 gb czyli jeszcze kolo 30 mam wolne ?? o co chodzi? jak mam to naprawic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podane rapdy nie pomogły!! temat czytałem! nie tylko na tym forum szukalem rozwiazania. przywracanie wylaczony kosz oprozniony. wirus ? mozliwe choc watpie ! wiec co ?

 

 

OTÓŻ WYGLĄDA TO TAK::::::

 

1:PRZY WEJŚCIU W MÓJ KOMPUTER

 

Dołączona grafika

 

 

2: PRZY WEJŚCIU W PARTYCJE

 

Dołączona grafika

Edytowane przez akaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenie nie ma plików ukrytych i systemowych, więc takie zaznaczanie możesz sobie o kant pupy rozbić. Żeby było ciekawiej, to sam system przy zaznaczaniu informuje o fakcie, iż są tam pliki ukryte i nie zostaną wyświetlone, a co za tym idzie nie zostaną policzone.

 

Zainstaluj Total Commander, wejdź na partycję, zaznacz wszystko przy pomocy SPACJI i zrób screena. Dodam tylko, iż obliczanie zawartości większych folderów zajmuje trochę czasu i w tym właśnie czasie TC wydaje się nie odpowiadać, więc trzeba dać mu czas zamiast próbować go wyłączyć. Włącz wcześniej pokazywanie ukrytych i systemowych. System Volume Information nie można obliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaż mi folder System Volume Information oraz Recycler/Recycled. A ile wolnego zgłasza TC?

Bawiłeś się może "disc quote" czyli limity dla użytkowników. Jest to jedna z zakładek właściwości partycji/folderu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukrywanie plikow wlacza sie w opcjach folderow w zakladce widok tak ? jak tak to mam wlaczone. w TC mam zapelnione 24 i wolne 24. wiec dobrze bo w partycji E mam 48 gb. wiec czemu jak proboje wgrac cos w rozmiarze 10 gb to wyskakuje ze mam za malo miejsca na dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro TC pokazuje teoretycznie "dobrze", to mogą być 2 powody:

1. Limit miejsca dla użytkownika - ustawiane w Windows.

2. Uszkodzony system danych na dysku. Sprawdź Scandiskiem (nie pamiętam polecenia do dokładnego sprawdzania).

 

Pokaż screena z TC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. Dysk C to mój dysk systemowy. Dwa dni temu zaczęła mi się pojawiać ikonka "Brak miejsca nadysku". Okazało się, że mam... 0 MB wolnego miejsca. :blink: A przecież normalnie nie dawało się nic ściągać, gdy na dysku pozostawało tylko 50 MB. Wracając do tematu... Nie pozostawało mi nic, jak tylko pokasować trochę zbędnych plików. W ten sposób usunęłam jakieś 700 MB zawartości. Przez godzinę był spokój i nagle znowu ta ikonka - patrzę i znowu 0 MB wolnego. Znowu coś usunęłam, coś przeniosłam na inny dysk. W sumie zwolniłam ponad 2 GB. Minęły 2-3 godziny i znowu O MB!!

Zaobserwowałam, że tak co 10 sekund znika mi 1 MB. -_- Nie wiem czym ten system tak zapełnia dysk. Nigdy się z tym nie spotkałam. Dzisiaj sprawdzałam dysk (dwukrotnie!) i po usunięciu kilku wirusów nic nie wróciło do normy.

Wie ktoś może co się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...