Skocz do zawartości
qbass

Matura 2k5 ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Chciabym zeby wszyscy tutaj pisali jedynie na temat matury 2k5. Jaki temat wybraliscie na ustny(i jak wam idzie jego przygotowanie)/jakie przedmioty zdajecie na pisemnej i na jakim poziomie ;] Gdzie na studia sie wybiracie. Oraz zamieszczal ewentualnie zamieszczali sciagi/strony do sciag.

 

Osobiscie wybralem temat "Postania narodowe i konspiracja jako temat literatury polskiej. Omów na wybranych przykładach" Dzisiaj sie zabralem za szukanie jakichs informacji na ten temat i powiem wam ze jeszcze zostala mi tylko mala obóbka tego wszystkiego i moge sie zaczac uczyc na ustna :D

 

Sam zdaje na pisemnej: polski (poziom jeszcze nie wiem jaki)/ruski (rozszerzony)/matma (rozszerzony)/fizyka/

 

Ustny: Polak/Ruski (podstawowy)

 

Gdzie sie wybieram...hmm...mam tylko taki mala wizje ale bede sie staral na UMCS w Lublinie/Poli Cz. lub Poznanska/Moze cos w Gdansku lub w Szczecinie ewentualnie Lodz (ale to tylko przypuszczenia)

 

Wiem ze taki topic juz byl ale chce zeby to tutaj wszystko bylo :D A co mi tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat na Polski ustny.... nie pamietam hmmmmmm Stosunek tworcy adaptacji filmowej do pierwowzoru lit.Na wybranych przyk. przedstaw rozne rozstrz. tego problemu." a postep... wpisalem go na deklaracje ;] mam jeszcze 6-7 m-cy na zabranie sie za niego.

Polski na podst.

Hira na podst

ang wsio na rozsz.

a bede szedl do PWSZ u mnie w miescinie bo nie chce mi sie jezdzic po Polsce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polski podstawowy pisemny , ustna temat " Wizja świata w przyszłości , omowic na wybranych porzykladach ( do 3 filmow i 3 ksiazek max )

angielski pisemna podstawowy // moze rozszerzona wezme , sie zobaczy ;d , ustna podstawowy

matematyka podstawa ;>> , zalezy jak sie przygotuje to rozszerzenie sie wezmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat na pol. ustny:

'Język współczesnej reklamy w Polsce. Oceń, jaki ma wkład w rozwój kultury masowej i języka polskiego.' :)

Bardzo fajny imho, bez Woronicza 17 się raczej nie obejdzie ;)

 

 

ustne:

ang. - rozszerz.

 

Pisemne:

polski - podst. (nigdzie mi nie jest potrzebny ;])

ang. - rozszerz.

matma - rozszerz.

fiz. - rozszerz.

 

Uczelnie: (?)

UW, PW, WAT, Uniwer. Wyszyńskiego, SGH (?), wszystkie W-wa, może jeszcze na Pl. Łódzką. To gdzie zamierzam składać, może jeszcze by się coś znalazło, ale... :)

 

Co do ściąg, proponuję poszukać w tematach z zeszłego roku, było tego sporo :), jeżeli jeszcze nie usunięto plików z serverów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat na polski: "omow na wybranych przykladach obrazy literackie spoleczenstwa polskiego i okresl ich funkcje."

 

ustna i pisemna: polski i ang. /podst.

 

pisemna: fiza, matma i informatyka / rozszerzona all

 

wybieram sie albo na poli do wawy albo do wrocka. :> powodzenia maturzysci :)

 

@sl!qe: co masz do fizy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polski podstawowy (nje nafidze teko jenzyka :P ) a temat to : Człowiek nie wybiera rzeczywistości lecz musi jej sprostac - uzadzadnij slowa (kogos tam) na podstawie literatury 2 wojny swiatowej.

Poza tym :

Biologia - rozszerzony

Chemia - rozszerzony

Fizyka - rozszerzony

Anglik - rozszerzony

 

Przyszłość ? Chciałbym na jakąś AM , gdzie mnie wezmą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sl!qe - fizyka, jak fizyka, mi to jeszcze pasuje. Dla mnie samobójstwem jest zdawać biologię na rozszerzonym. Jak patrzę na kolegę, który musi wkuwać budowę białek na pamięć, o których nawet jego Matka (a jest lekarzem, weterynarii chyba ;))... :wow:

 

Co do kalkulatorów, to podobno nie bedzie można używać tych, które posiadają możliwość wyliczania funkcji itp., czyli zostawałyby nam takie std. tylko dod., odejm, iloczyny, ilorazy, pierwiastk, i potęgi. ;/ IMHO do kitu ;] ;/

 

paprotek, IMHO rządzisz ;> infy nie zdaję, bo skończyłem w LO kształcenie na poziomie podst. (czyt.: jak obsłużyć MS Word, czy MS Excel ;o) w programowaniu, raczej będę sam się dokształcał ;)

 

Krootki, Ten temat, który wybrałem teraz (czy każdy, kto wybierze na ustny polski) zdaje go normalnie na ustnej. Dobra sprawa, tylko, że masz 15 min na prezentacje (słowna, multimedialna) i później Egzaminatorzy zadają ci do tej pracy kilka pytań (bodajże 3), wsześniej oczywiście w jakiś sposób muszą się zapoznać z Twoją pracą, więc gdy matury ustne mają się rozp. 18 kwietnia, to myślę, że do końca marca będzie trzeba przedstawić pełną, gotową formę swojej pracy, organowi komisji egzaminacyjnej, przeważnie jakiś ticzer od polskiego ;)

 

Przynajmniej wiem, z czego zdaję 8) :pray: , w obecnie Starej Maturze (do ubiegłego roku) IMHO nikt nie wiedział z czego będzie miał pytania, wiec uczył się wszystkiego, z jednej strony to było dobre, ale z drugiej ogrom materiału nie jednego albo nie jedną przytłoczył. Obecna forma też nie jest idealna, ponieważ na pewno wiele informacji stracę, w znaczeniu nie przypomnę sobie (większość ludzi, którym nie będą potrzebne dane zagadnienia z pewnością do nich nie wrócą, bo i po co, ale zawsze dobrze jest wiedzieć więcej niżeli mniej.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia w moim wypadku:

 

Polski: podst

Ang: podst

Mat: rozsz

Infa: rozsz

 

Temat z polskiego: "Zjawy, duchy, sny wizje i ich znaczenie w literaturze"

 

btw nawet jeszcze nie myslalem o ustnej z polaja, jak na razie to juz ostro powtorki dajemy :) HIE HIE probne w grudniu Panowie i Panie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec;]

 

"Jezyk CZATU INTERNETOWEGO.Omow zjawiska typowe dla tej formy jezyka" zajawka co?;p

 

Co do przedmiotow to

 

polski:podst

matma:rozszerzona

angol:podst

 

Chce isc na Politechnike Ślaska a tam jedyne na co patrza to wynik z matury na poziomie rozszerzonym LUB wynik z ich egzaminu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec;]

 

"Jezyk CZATU INTERNETOWEGO.Omow zjawiska typowe dla tej formy jezyka" zajawka co?;p

 

Co do przedmiotow to

 

polski:podst

matma:rozszerzona

angol:podst

 

Chce isc na Politechnike Ślaska a tam jedyne na co patrza to wynik z matury na poziomie rozszerzonym LUB wynik z ich egzaminu ;]

Sou no wlasnie jak to jest z ta Politechnika Slaska. Sama matma wystarczy, czy infe tez trzeba :) ?? Ja zdaje za rok ale juz musze sie orientowac co i jak :) Niestety infa skonczyla mi sie w 1 klasie :( Ale jesli sama matma moze byc to lux :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kalkulatorów, to podobno nie bedzie można używać tych, które posiadają możliwość wyliczania funkcji itp., czyli zostawałyby nam takie std. tylko dod., odejm, iloczyny, ilorazy, pierwiastk, i potęgi. ;/ IMHO do kitu ;] ;/

ostro, a nam fizyczka kazala sobie wlasnie takie z funkcjami kupic, zebysmy na maturze umieli je obslugiwac. i wes tu powiedz kto ma racje ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczelnie: (?)

UW, PW, WAT, Uniwer. Wyszyńskiego, SGH (?), wszystkie W-wa, może jeszcze na Pl. Łódzką. To gdzie zamierzam składać, może jeszcze by się coś znalazło, ale... :)

Aż do tylu nie zlozysz, max na 3 uczelnie mozna skladac papiery.
Teoria a praktyka w Oświacie Polski to dwie rózne rzeczy. Spój na przykład Gimnazjum, teroetycznie nie można było składać więcej niż do 5 szkół ponad gimnazjalnych, niektórzy składali nawet do 20 róznych liceów, szkół zawodowych/technicznych. W przypadku uczelni wyższych będzię IMHO tak samo - na papierze jest jedno, a w praktyce jest drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polski - podstawowy

angielski-rozszerzony

biologia-rozszerzony

chemia-rozszerzony

 

cel--> AM Poznan

 

:D

wish me luck!

Na tą akademię medyczną w poznaniu to chyba wszyscy kandydaci składają papiery. Jakoś mi się to nie widzi :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allen3 mysle ze jak wezme troche logow z czatow;] to bede mogl je analizowac nawet godzine;p opowiem o roznych zjawiskach;] nie pisaniu ą ę ;p najczestszych bledach jezykowych ;p jakies skrotach;] amotikonach ;p itd itp ;] na koniec ustosunkuje sie do tego i bedzie ok :) najwazniejsze ze komisja sie na tym nie zna i mysle ze nie spyta nic zwiazanego z "wiedza" na ten temat tylko kaze np powiedziec jakie to moze miec skutki lub cos podobnego ;]

 

Buziak

 

Na stronie politechniki slaskiej jest uchwala na rok 2005;] czy cos takiego;P i tam pisze dokladnie ze na kierynki typu infa/ automatyka i robotyka itp ;p bedzie brana matma na rozszerzonym lub matma zdawana u nich na egzaminie;]

 

Infy nie chca bo dobrze wiedza ze w zadnej szkole nie ucza infy do matury;p Tak samo juz fizy nie chca bo chyba ludzie na tym za bradzo odpadali ;p a teraz przyjma takich i ich moga oblewac na fizyce i duzo na tym zarabiac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsze ze komisja sie na tym nie zna i mysle ze nie spyta nic zwiazanego z "wiedza" na ten temat tylko kaze np powiedziec jakie to moze miec skutki lub cos podobnego ;]

Ja też mam ten plus, że o reklamie to oni z grubsza wiedzą, więc zawsze do przodu ;]]]]]] Najlepsze jest to, że można wykorzystać sondaż, co imho bardzo się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...