Skocz do zawartości
Diador

Inwestować w socket A?

Rekomendowane odpowiedzi

W lutym na forum pojawił się temat o przyszłości socket A. Mineło trochę czasu, pewnie wiele się zmieniło (nie znalazłem innego podobnego tematu).

 

Chciałem się zapytać co sądzicie, czy bardziej sie opłaca kupić tańsze socket A (NF7-S + Athlon XP 2500+) czy Athlon64? Z A64 pojawia się dla mnie taki problem, iż o ile sie orientuję, ma wyjść S939(coś wyszło ale mają sie pojawić jeszcze lepsze płyty), który jest podobno bardziej przyszłościowy niż S754. Do tego dochodzi cena, jest to jednak troche za drogie.

 

Jestem bardziej skołonny kupić athlona XP, ale licze że mnie troszkę oświecicie.

 

Dzieki.

 

PS. Czy te Athlony XP 2500+ np w komputroniku nie są jakimiś najgorszymi resztkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania że S754 jest tak samo dobre jak 939. Jedyną jego wadą jest to że później będą na niego tylko Semprony. 939 jest bardziej przyszłościowe (min 2 lata), ale co z tego? Przecież jak teraz zakupisz 939 to i tak za pół albo rok będziesz musiał wymienic mobo bo nie będziesz miał PCIe, SATA II, może DDR2, nie będzie mogła obsłużyć dwurdzeniowców itp... Więc ja wole brać teraz 754, ale jak masz kupować za miesiąc to będą już Winchestery- tanie proce na 939 za ok 800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. No ale właśnie. Jakie są teraz przewagi 64-bitowych procków? Ja kupując 64-bitowca myślałbym o takim OS (czyt. Longhorn). Tylko kiedy on wyjdzie troche się zmieni. Czytam właśnie, że Longhorn ma wyjść w 2 połowie 2006 (tak twierdzi Microsoft ;) ). 1,5 roku to dluuugo.

 

Może się w szymś myle, jak tak to przepraszam.

 

Narazie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz socet A narazie platforma 64-bitowa nie jest oplacalna do zakupu , nie ma programow do tej platformy a kupowanie na wyrost jest w branzy komputerowj zupelnie bez sensu wydasz mase pieniedzy a i tak tego nie wykozystasz, a wiesz ile to koszyuje a za rok bedzie 50% taniej teraz jest drogo bo to w miare nowe.

a teraz bierz bartka 2500 i do tego plytke za jakies 350zł np. Abit lub epox osobiscie sklanial bym sie do epoxa ale wybor nalezy do ciebie i za malo wydanych pieniedzy masz sprzet ktory ci starczy jeszcze na dlugo. Pomysl i sam zdecyduj.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przekalkulujmy to- płyty na A64 są nawet za 300 zł, A64 2800+ jest za 560,- więc to tylko 160 zł drożej, a platformę masz na jakiś czas. W przypadku Socket a to po roku nie będziesz miał już na nia co wsadzić. Pozatym jest już XP 64bit, ale po co ci oprogramowanie 64bit? A64 jest o wiele lepszy od bartków w zastosowaniach 32bit i jest bezkonkurencyjny jeśli chodzi o gry. Na pewno nie jest to kupowanie na wyrost- tylko na teraz. Na wyrost w tej chwili to jest kupowanie S939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisjejszy socket A jest to jescze bardoz dobry wybor. Kupic takiego 2500+ M + jakies mobo na nf2. Podkrecic i wystarczy jescze na jakis czas. A pieniadze ktore zaoszczedzi sie lepiej wydac na nowa karte graficzna. Takie jest moje zdanie, bo po co a64 i np. r9550 :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra porozmawiajmy na argumenty:

Nessay: S940 juz dawno jest, dokładnie od 09.2003, czyli od premiery A64, a S939 też jest, tyle, że narazie proce drogie ~~1300zł najmniej, ale w USA są już 3000+ za 163$

ClareS: No to prosze bardzo: mamy tu budżet 1250zł i ja proponuje tak:

MSI K8N Neo 363,-

A64 2800+ 560,-

R9550 288,-

A ty? Z po przedniego posta wnioskuje, że:

Barton mobile 500,-

Abit NF7 300,-

i co? Zostaje ~450,- Jaką kartę zaproponuuesz za 450? 9600pro? Ja 9550 wykręce bez problemu na 9600pro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może polecicie jakieś strony z porównaniem A64 z A-XP?

 

Szczerze mówiąc ja nie widze narazie powodów żeby inwestować w 64. Musiałbym o tym troche poczytać bo i tak się zbytnio w tym nie orientuje. Pod socket A mam przynajmniej już swoje typy: Abit NF7-S i A-XP 2500+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra porozmawiajmy na argumenty:

Nessay: S940 juz dawno jest, dokładnie od 09.2003, czyli od premiery A64, a S939 też jest, tyle, że narazie proce drogie ~~1300zł najmniej, ale w USA są już 3000+ za 163$

ClareS: No to prosze bardzo: mamy tu budżet 1250zł i ja proponuje tak:

MSI K8N Neo 363,-

A64 2800+ 560,-

R9550 288,-

A ty? Z po przedniego posta wnioskuje, że:

Barton mobile 500,-

Abit NF7 300,-

i co? Zostaje ~450,- Jaką kartę zaproponuuesz za 450? 9600pro? Ja 9550 wykręce bez problemu na 9600pro...

Przeciez mowie ze dozbierac i dolozyc :idea: A po co teraz kupowac A64 jak za jakis rok czasu beda one tansze i zapene juz nowsze i lepsze modele. A do tego czasu moze kupic jakas plyte na nf2 (280zl - NF7) i do tego jakiegos proca (nie koniecznie XP-m np. jaki XP (Sempron) ). Sprzet wykrecic na jakies 200-220 FSB. I styknie na jakis czas. Czyli w 600zl sie zmiesci. I zostaje 650zl. A to juz cos , dozbiera i dobra grafe kupi.

 

I wg. mnie ten sprze na socket a z dobra grafa bedzie wydajniejszy niz a64 z jakas grafika juz nie z gornej polki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra porozmawiajmy na argumenty:

Nessay: S940 juz dawno jest, dokładnie od 09.2003, czyli od premiery A64, a S939 też jest, tyle, że narazie proce drogie ~~1300zł najmniej, ale w USA są już 3000+ za 163$

ClareS: No to prosze bardzo: mamy tu budżet 1250zł i ja proponuje tak:

MSI K8N Neo 363,-

A64 2800+ 560,-

R9550 288,-

A ty? Z po przedniego posta wnioskuje, że:

Barton mobile 500,-

Abit NF7 300,-

i co? Zostaje ~450,- Jaką kartę zaproponuuesz za 450? 9600pro? Ja 9550 wykręce bez problemu na 9600pro...

9600Pro wykręcisz do poziomu XT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może polecicie jakieś strony z porównaniem A64 z A-XP?

 

Szczerze mówiąc ja nie widze narazie powodów żeby inwestować w 64. Musiałbym o tym troche poczytać bo i tak się zbytnio w tym nie orientuje. Pod socket A mam przynajmniej już swoje typy: Abit NF7-S i A-XP 2500+.

Strona z testami prosze bardzo http://www.materiel.be/cpu/2004cpuv2/page1.php dobry test duzo roznych porgramow i gier :wink:

majkel84 ma racje athlony64 sa dobre i tyle a mowienie ze jest za wczesnie jest bez sensu...co z tego ze nie ma softu jak w prawie kazdym tescie w szczegolnosci grach w 32bit srodowisku A64 miazdzy AXP dzieki wbudowanemu kontrolerowi pamieci... A czekac na to zeby bylo taniej to mozna czekac i czekac a potem jeszcze czekac :wink:

IMHO ceny s754 sa na tyle niskie ze warto inwestowac w ta platforme :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jescze jedno Majkel84 :) Ty proponujesz A64 i R9550 za 1250zl :) A ja ta sama grafe tylko ze z procem np. Sempron 2200+ i NF7. Mój zestaw bdzie kosztowal 500zl, czyli 750zl taniej. A wydajno[c jak si do tego bedzie miala :?: Gry nie beda wcale dzialac duzo szybciej, sam A64 tego nei nadrobi, w prarze musi isc jakas bdb grafika ktora bedzie mogla wykorzystac potencial a64 :) Ale wtedy w 1250zl sie juz nie zmiesci :) d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Ty proponujesz A64 i R9550 za 1250zl :) A ja ta sama grafe tylko ze z procem np. Sempron 2200+ i NF7. Mój zestaw bdzie kosztowal 500zl, czyli 750zl taniej...

8O Dobrze zrozumialem... Abit NF7 + Sempron 2000+ i grafa radzio 9550 za 500stow 8O Ja to biore bo jak licze to mi wychodzi cos kolo 800stow i nie chce mniej :cry: No ale moze zle licze :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral socket A a zmienil na A64 dopiero jak wyjdzie podstawka 940

albo wogole nie zmienie zalezy wszystko jak bedzie socket A się sprawował :)

Jesteś pewny, że chodzi Ci o 940? Bo ja mam system na S940 od roku, a sama platforma istnieje już jakiś czas dłużej. I bynajmniej nie jest tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 jest wydajniejszy w kazdym zastosowaniu. nie rozumem jak mozna porownywac A64 z XP - przeciez to roznica klas.

pisanie ze A64 2800+ jest porownywalny z Sempronem 2200+ jest dla mnie komiczne - tego athlona trzebaby sporo odkrecic zeby 'dogonil' Semprona.

Podobnie zabawne jest nazywanie kupowania sprzetu komputerowego inwestycja - to czysta strata, nalezy raczej zadac pytanie 'na czym najmniej strace' :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze typy już znasz. Ja napisałem. Za 900 zł masz A64 i fajne mobo, a z grafą rzędu 9800 to będzie wymiatacz... :D Oczywiście możesz brać Semprona 2000+ :P i Abita NF7 ale do tego to już rzeczywiście lepiej 9550. :?

Pozatym tak was zjada temat że nie ma softu 64bitowego... Win XP 64 już jest tylko że beta, ale to już 5ta beta więc jest dopracowana lepiej niż sam XP jak wychodził. Pozatym w 32bitowych aplikacjach A64 jest wydajniejszy niż Barton nie mówic juz o sempronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za niedużą kasę masz fajnego proca z dobrym mobo do tego dostajesz gratisowy bonusik w postaci obsługi 64 bitów i nad czym tu debatować :?: Rapra ma rację na sprzęcie komputerowy zawsze się traci więć policz dziś jak długo posłuży ci axp a jak długo a64 do tego dolicz różnicę w cenie i wydajności i otrzymasz czysty niczym nie skażony wynik :D a czekać można zawsze choćby na proce dwurdzeniowe - dla wytrwałych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...