Skocz do zawartości
by -=Merlin=-

New Bios Mod 8RDA3+

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

 

 

!!! USE AT YOUR OWN RISK !!!

!!! USE AT YOUR OWN RISK !!!

 

- Indifikation Mobeil AMD Athlon XP-M

- Romsip Bios Tables Cpu Interface 133 & 166 & 200 MHz (Romsip Modded by -=Merlin=-)

-- TaiPan 0.2 Mod (Optimised 200FSB Register) (Romsip Modded by -=Merlin=-)

- L12 mod built-in

- Bpl 3.19 Cpc Off

- ENABLED CPU Interface

- Alpha Memory Timing : Stock DFI Configuration (Bpl 3.19 4-2-2-5-3-2-3)

 

 

 

 

8RDA3+ TaiPan 0.2 Bpl 3.19C 11.10.2004 by -=Merlin=-

 

Ps

to jest moj ostatnie bios mod

 

nastepne biosy bede tylko dlla w krutze DFI nForce2 , nForce3

 

by -=Merlin=- ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedtem miałem problemy z FSB większym niż 230, a teraz leci ślicznie na 240 full stable ale walczę dalej, może się uda coś jeszcze wykrzesać :P

 

EDIT:

 

No wiec wstępnie już coś wiem :P Po 1h w Prime95 mam 244 w biosie realnie 245,1MHz. Lecz 1h to jeszcze trochę mało ale nic nie wskazuje żeby nie miało być stabilne :) Natomiast 245MHz w biosie realnie 246,2MHz niestety już nie jest stabilne i Prime95 jest od razu wywala do pulpitu, nie wiem czy to ram czy Chipset (choć stawiam na ram). Pamięci nie puszczałem w Dualu, napięcie 2,9v a tymnigi 2,5 , 3 , 3 , 9 czy pójdą na lepszych nie sprawdzałem jeszcze. Napniecie VDD 1,8v a CPU to 1,850v jak na razie leci 10x245 (realnie). Moim skromnym zdaniem całkiem nieźle jak na Epoxa który ma opinie na forum ze nie lubi FSB większego niż 230MHz. Nie jest źle, ale już dziś nie chce mi się dalej testować ;)

 

EDIT:

 

No nie wytrzymałem i testowałem dalej :P I jednak to nie ram bo jak ustawiłem na „pałę” 2,2,2,6 i sprawdziłem Prime95 (póki co 2h) na FSB 244 bios, 245 realnie to wszystko śmigało ładnie i stabilnie a wiec znaczy że to płyta nie wybiera (oczywiście mnożnik był malutki podczas testów, najczęściej x9). Jakoś nie pali mi się dawać VDD = 2,0v (teraz jest 1,8v). Podejrzewam ze 2v powinno pozwolić aby puścić tego Epoxa na FSB 250 ale nie za bardzo chce mi się ryzykować dla 5MHz, lecz to się jeszcze okaże czy się zdołam powstrzymać :D

 

Jak dla mnie Bios bomba :P Merlin masz u mnie piwo… baa całego 6paka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, a wy może nie wiecie czy ten bios będzie pasował do 8RDA3I, te płyty mają taki sam chipset nforce 2 ultra 400, tyle, że 8Rda3+ ma firewire i sata i tym się właśnie różnią te płyty, więc może by pasował co wy na to ?? Pomóżcie proszę ... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kurde zaryzykuje i wgram tego biosa na mojego 8rda3i i wam zaraz powiem (jak mi komp wstanie ;P )

 

UPDATE:

Nie da się go wgrać ponieważ bios do 8rda3i ma 256 kb a ten do 8rda3+ ma 512 kb. I programik mi wyskakuje z bledem ze bios jest za duzy i sie niemiesci ;D Moze mozna jakiegoś force update dać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Merlin-wielkie dzięki .

Wgrałem go do 8rda3+ poprosił o cmos i działa super ,poprzednio nie moglem przekroczyć 205 ,a teraz na 210 wszystko ok. testuje i ide wyżej. Niewiem jak ten bios sie ma do grafy ,ale teraz idzie (jak narazie 350/600 ,a poprzednio tylko 340/570),i do ramu odczyt zwiekszył się o około200 pkt.w aidzie przy tych samych timingach.Napięcie na procku też już mam mniejsze -poprzednio na 205-1.9v ,a teraz na 210 tylko1,725v i wystarcza.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak narazie widze, że biosik wypas :D

Ale trzeba jeszcze troche czasu i testerów, aby przekonać się ile ten biosik jest wart.. :twisted:

 

Podejżewam, że tym razem Merlin nad nim troche pracował i jest wolny od błędów... ;) oby...

 

Jak zwykle Merlin świetna robota... :D no i chyba trzeba się będzie przesiąć na DFI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...