Skocz do zawartości
>PePeK<

Różnica między DVD+R/RW a DVD-R/RW

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem tyle juz w necie i nic nieznalazłem poza tym że to różni się format zapisu.

Ale czy w czym dokładnie jest różnica?? Wiem że predkosci zapisu się różnią??

Które płytki sa lepsze + czy - ?? jaki format wybrać i który do czego jest lepszy??

Poradźcie

 

Pozdro dzięki :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ja natomiast słyszałem że minusy (DVD-R/RW) są lepsze w sensie lepsze do zapisu danych, są trwalsze, ale maja mniejsza pojemnosc od plusów (DVD+R/RW) o jakies 50 MB. Wiec jezeli bedziesz chcial nagrac obraz plyty sciagniety z netu to moze sie okazac ze na minusie bedzie za malo miejsca zeby to nagrac i wtedy plus jest niezbedny :D

Moim zdaniem to jest utrudnianie ludziom zycia - wymyslanie różnych niepotrzebnych rzeczy.... zamiast zrobic jeden format tak jak jest CD-R/RW ... i wszystkim wszystko pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest utrudnianie ludziom zycia - wymyslanie różnych niepotrzebnych rzeczy.... zamiast zrobic jeden format tak jak jest CD-R/RW ... i wszystkim wszystko pasowało.

8) Popieram. po co to było wymyślać formaty nierózniace sie prawie niczym. Tylko problem robią :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chce mi sie pisac jeszcze raz wszystkiego wiec zacytuje siebie samego ....

 

Witam DVD dla ciebie powiem tylko tyle +R ma okolo 4378MB i ma lepsza korekcje bledow a -R troche wiecej bo prawie 300MB wiecej. DVD+R jezeli kopiujesz filmy jest lepszym nosnikiem dla wszystkich stacjonarnych dvd (majac nagrywarke np. liteona 812s) zmieniasz BookType z DVD+R na DVD-ROM i plyta jest nagrywana jako "tłoczona" i kazdy dvd ja odtworzy nawet te najstarsze i te najnowsze z nie wiem jakimi zabiespieczeniami i tak ja przeczytaja. Jezeli nagrywasz filmy DVD dla konsoli PS2 to nagrywaj na minusach dla konsoli do ver.7 a jak masz powyzej Ver.7 lub Ver.7 z czytnikiem khs-400c to nagrywaj na dvd+R. Do kopiowania filmow najprosciej uzyc DVDdecryptera on ma nawet wbudowana opcje BookType.(tylko do robienia pelnej copy dvd bo nie skopiujesz dvd 9gb..narazie) Jezeli masz wlasnie taki film ktory am okolo 9GB to dla laika najprosciej jest jak uzyjesz DVD Shrinka, ustawiasz mu w preferencjach max pojemnosci dla DVD+R 4378MB i potem on sam sobie robi rekompresje na odpowiednia pojemnosc.(mozna wylaczyc niepotrzebne sciezki dziwiekowe i txt.) Jezeli kopiujesz gry to ja robie to Clonem albo Nero . ps. nie wchodze w szczegoly bo wszystko pisze na cdrinfo. wiem duzo na ten temat jak cos to pisz tylko bez glupich pytan  Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie do konca nei zgadzam. nagrywam glownie na dvd+r verbatim 16x i maja pojemnosc ok. 4485 mb. nie ma mowy o overburningu. raz udalo mi sie zapisac 4487 mb, a gdy do obrazu wrzucilem pareset kilo, to juz nagrac nie moglem, bo plytka za mala. zatem dvd+r (przynajmniej verbatim) maja wiecej, niz napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak ze to tylko tak naparwde chwut marketingowy i tyle

 

Kiedys mialo byc tak

DVD+R - najlepsze do filmów

DVD-R - najlepsze dla danych

 

A skonczylo sie na tym ze to wszystko sie wymieszało i tak naparwde wszystko jest jednakowe, ale nie wiem dlaczego ja bardziej ufam plusom. Moze dlatego ze odtwarzacze dvd , tak jak moj Bellwood 301 lepiej radzi sobie z "+"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...