Skocz do zawartości
Kiper

Yamaha CDRW-F1 gorąca po wymianie zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki wlasnie problem (patrz temat). Modernizowalem kompa, i m. in. kupilem zasilacz Chieftec'a 360-302. Najpierw myslalem ze to on grzeje mi cala bude i wywalilem go na zewnątrz. Ale widze ze dalej przod jest bardzo cieply. No i doszedlem do tego, ze to nagrywara sie tak bardzo nagrzewa. Cdrom jest ok, dysk w kieszeni raczej tez. No i chyba "glowny" dysk tez sie mocniej grzeje (grzejacy dysk i cdrw podpiete na osobnych kablach).

Co robic? Czy to cos nie tak z zasilka? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki wlasnie problem (patrz temat). Modernizowalem kompa, i m. in. kupilem zasilacz Chieftec'a 360-302. Najpierw myslalem ze to on grzeje mi cala bude i wywalilem go na zewnątrz. Ale widze ze dalej przod jest bardzo cieply. No i doszedlem do tego, ze to nagrywara sie tak bardzo nagrzewa. Cdrom jest ok, dysk w kieszeni raczej tez. No i chyba "glowny" dysk tez sie mocniej grzeje (grzejacy dysk i cdrw podpiete na osobnych kablach).

Co robic? Czy to cos nie tak z zasilka? :(

Sprawdź napięcia zasilacza (+12V i +5V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokonalem pomiaru napiec miernikiem (for home use only) :) Nie wiem dlaczego ale wartosci nie byly stale, tzn. skakaly, podaje wiec wartosci graniczne:

 

idle:

 

5.17 - 5.20

12.23 - 12.28

 

prime:

 

5.18 - 5.22

12.18 - 12.23

 

prosze o interpretacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest z cyklu no name - nie mam dodatk. wentylatorow. Siedzi we wnece biurka (zdjete boki). Poprzedni zasilacz chyba nie ma znaczenia bo dzialal w innej konfiguracji (Duron 600 i takie tam...), ale dla scislosci: Maxpower PX-300W (+5V-30A, +12V-12A :) ). Teraz mam 2500 Mobila...

Obudowa ma 4 x 5.25. Na samej gorze grzejaca sie nagrywarka, przerwa, dysk w kieszeni, cdrom. Aha, przerwa pod nagrywarka nie ma zaslepki - mialem nadzieje na jej schlodzenie. Niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest z cyklu no name i poki co nie mam dodatk. wentylatorow. Siedzi we wnece biurka (zdjete boki). Poprzedni zasilacz chyba nie ma znaczenia bo dzialal w innej konfiguracji (Duron 600 i takie tam...), ale dla scislosci: Maxpower PX-300W (+5V-30A, +12V-12A :) ). Teraz mam 2500 Mobila...

Obudowa ma 4 x 5.25. Na samej gorze grzejaca sie nagrywarka, przerwa, dysk w kieszeni, cdrom. Aha, przerwa pod nagrywarka nie ma zaslepki - mialem nadzieje na jej schlodzenie. Niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...