Skocz do zawartości
Dysant

SB Live 5.1 a Abit ST6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem sobie karte muzyczna Sound Blaster Live 5.1 wkładam karte i chce instalowac a tu wyskakuje okno przy instalowaniu ze nie mam SB L zamontowanego wiec zmieniam slot PCI na inny i to samo Windows sam jakos zainstalowal swoje sterasy ale firmowych nie moge :/. Płyta to Abit ST6 i wydaje mi sie, ze coś w płycie nie gra. Karte zintegrowana wylaczylem w biosie i nadal nic.

Mam nadzieje, że ktoś pomoze bo mam zestaw Creative 6.1 i chciałbym odpalic wszystkie głosniki a nie tylko 2.

Z góry wielkie dzieki za rady jak i co zrobic zeby bylo ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś czy karta działa na innych płytach, mam na drugim kompie ST6 i działa na niej HERCULES Gamesurround Fortissimo 7.1 bez zadnych problemów, dziwi mnie troche ze SB nie chce działać bo ST6 to stabilna płyta. Upewnij sie czy to wina karty czy płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze raz mi sie zdażyło ze dzwiek mi wywaliło z karty i pomimo jej ponownego instalowania dzwięku nie było a w ustawieniach pisało ze urządzenie działa poprawnie, pomogła dopiero ponowna instalacja windy... ale piszesz ze karta nie chodzi w PCI wiec po mojemu to wina karty SB5.1 Apropos to hercules 7.1 jest wiele lepszy od SB 5.1 jak kupowałem to cenowo stały podobnie a na wszystkich postach co czytałem to Herkules był górą... W końcy to Yamaha ma większe doświadczenie z dzwiękiem niż Sound Blaster :)

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=399...ound+fortissimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Apropos to hercules 7.1 jest wiele lepszy od SB 5.1 jak kupowałem to cenowo stały podobnie a na wszystkich postach co czytałem to Herkules był górą... W końcy to Yamaha ma większe doświadczenie z dzwiękiem niż Sound Blaster :)http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=399...ound+fortissimo

Wiesz co skończ pisać bzdury SB LIVE kosztuje ok 100 zł a twój Herc 350 twój Herc nigdy nie kosztował 100 zł a SB LIVE od paru ładnych lat kosztuje grosze a ztym doświadzceniem chmmmmmmmm to o ile wiem SB był od samego początku powstania kompów klasy PC tak więc nie cwaniacz

 

A co do głównego pytania to rozumiem że do płyty dokupiłeś teraz kartę wiem żę jest pewna seria SB Live z którą są problemy i której Creative nie daje wsparcia poszukaj na forum napewno gdzieś to będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie fakt bylem z karta u kumpla i u niego nie dziala a rowniez posiada SB Live 5.1 a jego SB L u mnie działa. Jutro wybieram sie po zwrot forsy do sklepu i ich zezwac co oni wyrabiaja :evil: .

 

Pozdrawiam i dzieki tym ktorzy wypowiedzieli sie w tym temacie :wink:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...