Skocz do zawartości
monocyklista

Aurox 10.0 PL, panel LCD i nie obslugiwane czestotliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem. Postanowiłem dzisiaj zainstalować Auroxa 10.0 PL, przy instalacji po kilku pierwszych ekranach w trybie tekstowym instalator przełączył się w tryb graficzny - i tu pojawił się problem. Monitor przełączył się w stan czuwania z komunikatem że użyta została nieobsługiwana częstotliwość odświeżania.

Nic to mówię sobie i uruchamiam instalator raz jeszcze w trybie tekstowym. Tutaj wszystko było ok - łącznie z wybraniem panelu LCD o rozdzielczości 1280x1024 jako domyślnego monitora i podaniu odpowiedniego odświeżania pionowego i poziomego (pionowe 56-75, poziome 30-83 - tak podane było w w instrukcji).

Cała instalacja przebiegła pomyślnie, ale po restarcie, w momencie gdy uruchamia się Aurox wywala się ten sam problem - po momencie w którym proponuje naciśnięcie "I" aby przejść do trybu interaktywnego - panel przechodzi w stan uśpienia i nic nie mogę zrobić.

Moja prośba brzmi następująco: gdzie, w jaki sposób [tzn. jak dostać się do tego pliku] i na co [to znaczy na jakie wartości] pozamieniać odpowiednie wpisy aby wszystko zaczęło działać normalnie.

Mam panel LCD L1730B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy dobrze zrozumiałem ale chce się zapytać czy dysk dalej pracuje tzn świeci się dioda. Jeśli tak poprostu na chwilę przełączasz monitor na inny z obsługą większych rozdziałek i zmienisz sobie pod trybem graficznym rozdziałke zapiszesz i git :+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kombinacja dziala, jesli w sekcji Screen w pliku konfiguracyjnym XFree/X.org sa zdefiniowane dodatkowe tryby graficzne (w stylu 800x600, 1024x768). Najprosciej (oczywiscie po sprawdzeniu podanej przez kolege kombinacji klawiszy - pamietaj o Num Lock :-)) jest zainstalowac jeszcze raz i podac nizsza rozdzielczosc, ew. uruchomic maszyne z CD dajacego dostep do shella i podmontowac partycje / i zmienic te rozdzielczosc recznie w wyzej wymienionym pliku konfiguracyjnym. Moze byc jeszcze problem z ustawieniami framebuffera. Trzeba by popytac na forum Aurox'a, jak odpalic system bez framebuffera (chyba wpisuje sie nofb jako argument w bootloaderze - w stylu "linux nofb").

A w ogole to jest pozno i jestem 16 godzine w pracy, wiec ten tekst moze byc z lekka niejasny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kombinacja dziala, jesli w sekcji Screen w pliku konfiguracyjnym XFree/X.org sa zdefiniowane dodatkowe tryby graficzne (w stylu 800x600, 1024x768). Najprosciej (oczywiscie po sprawdzeniu podanej przez kolege kombinacji klawiszy - pamietaj o Num Lock :-)) jest zainstalowac jeszcze raz i podac nizsza rozdzielczosc, ew. uruchomic maszyne z CD dajacego dostep do shella i podmontowac partycje / i zmienic te rozdzielczosc recznie w wyzej wymienionym pliku konfiguracyjnym. Moze byc jeszcze problem z ustawieniami framebuffera. Trzeba by popytac na forum Aurox'a, jak odpalic system bez framebuffera (chyba wpisuje sie nofb jako argument w bootloaderze - w stylu "linux nofb").  

A w ogole to jest pozno i jestem 16 godzine w pracy, wiec ten tekst moze byc z lekka niejasny :-)

no i problem z głowy moim zdaniem niewiem jak bedzie ale myśle że bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...