Skocz do zawartości
huka

Athlon XP 2200 + Asus A7V8X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie bo zamierzam złożyć znajomemu kompa takiego średniej klasy i nie do końca jestem przekonany czy wszystko będzie dobrze współgrało. Chodzi mi głównie o to że mam karte graficzną Gigabyte ATi RADEON 9550 128MB i chcę ją wrzucić do kompa z płytą główną Asus A7V8X-X (KT400) i prockiem Athlon 2200+.

Nie wiem czy nię będzie przy tym żadnych komplikacji podczas użytkowania, czy nie będzie sie wieszał i czy będzie w miare stabilnie chodził ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplikacje wystepuja przy niewlasciwym uzytkowaniu... Ale podstawa calego systemu jest dobra plyta i dobry zasilacz :idea: Jezeli komp spelnia te warunki powinien dlugo chodzic bez zadnych komplikacji...ale sam wiesz w zyciu nie ma tak latwo wszystko moze chodzic cacy a moze sie kaszanic co chwile... Co do plyty to moze jakis abit ten asus jest na KT400 a to troche wtopa ze strony VIA... Wez jakas plyte na nforce2 moze to co mam w podpisie ale to jak chcesz :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pytam bo nie wiem czy karty ATI dobrze współgrają z płytą o cipsecie VIA KT400?

 

Zależy mi na tym aby komp był stabilny.

 

A tak odbiegając od tematu toile bierze sie kasy za złożenie kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy komputerowe za zlozenie nie biora nic :!: Ale kiedys w hurtowni chcieli mnie skasowac 100zl za zlozenie to grzecznie podziekowalem ale moze kolega nie podziekuje :wink: Jeszcze jadno nie bierz tego KT400 bo to takie g**** ze masakra przeczytaj jeszcze raz mojego poprzedniego posta a jezeli chcesz cos na VIA to lepiej KT880 :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co te KT400 to wali sie często czy poprostu ma słabe osiągi ?

 

To jaką płytke warto wziąć ?

 

Wolałbym Asusa bo jakoś sie do tej firmy przyzwyczaiłem i jak do tej pory to jeszcze mnie nie zawiodła.

 

Po za tym to Abita jeszcze nie używałem i nie wiem czy będzie działać tak jak powinna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę ją wrzucić do kompa z płytą główną Asus A7V8X-X (KT400) i prockiem Athlon 2200+.  

Nie wiem czy nię będzie przy tym żadnych komplikacji podczas użytkowania, czy nie będzie sie wieszał i czy będzie w miare stabilnie chodził ?

To bardzo dobra i stabilna plytka i jesli wszystko starannie skonfigurujesz to wszystko bedzie oki-doki :cool:.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepy komputerowe za zlozenie nie biora nic :!:  Ale kiedys w hurtowni chcieli mnie skasowac 100zl za zlozenie to grzecznie podziekowalem ale moze kolega nie podziekuje :wink: Jeszcze jadno nie bierz tego KT400 bo to takie g**** ze masakra przeczytaj jeszcze raz mojego poprzedniego posta a jezeli chcesz cos na VIA to lepiej KT880 :wink: pozdrawiam

gowno a to czemu podaj mi swoj wynik w 3dmarku :twisted: ?

myslisz ze bedziesz mial wiele wiekszy wynik ?

wytlumacz mi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz tlumacze :wink: Plyta jest cienka bo nie obsluguje FSB400 i jest wtopą do ktorej sama VIA sie przyznala wypuszczajac KT400A... Odradzam koledze ta plyte poniewaz chipset plyty jest przestarzaly... IMHO lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos co jest bardziej rozwojowe np KT880 albo nforce2 :wink: problem moze sie pojawic jak kolega bedzie chcial wymienic procka na cos szybszego bo o kreceniu na tej plycie to mozna sobie pomazyc... Wiem co mowie bo mialem plyte na tym chipsecie coprawda MSI ale chipset ten sam :wink: Fakt jezeli chodzi o wydajnosc w grach nie ma duzej roznicy pomiedzy platformami gora 10% na korzysc nforce i przy normalnym urzytkowaniu nie zauwazy roznicy no chyba ze gra w 3dmarki :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz tlumacze :wink:  Plyta jest cienka bo nie obsluguje FSB400 i jest wtopą do ktorej sama VIA sie przyznala wypuszczajac KT400A... Odradzam koledze ta plyte poniewaz chipset plyty jest przestarzaly... IMHO lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> cos co jest bardziej rozwojowe np KT880 albo nforce2 :wink:  problem moze sie pojawic jak kolega bedzie chcial wymienic procka na cos szybszego bo o kreceniu na tej plycie to mozna sobie pomazyc... Wiem co mowie bo mialem plyte na tym chipsecie coprawda MSI ale chipset ten sam :wink:  Fakt jezeli chodzi o wydajnosc w grach nie ma duzej roznicy pomiedzy platformami gora 10% na korzysc nforce i przy normalnym urzytkowaniu nie zauwazy roznicy no chyba ze gra w 3dmarki :wink: pozdrawiam

no jakbys nie zuwarzyl ma on ledwo 200zl myslisz ze jak sie duzo kreci to na zwyklym coolerku ? na to trzeba kasy imho nie warto wymieniac na kt 400 tez sie da lekko podkrecic procka do 2200mhz napewno ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przyznacie ze jak na czasy w której została wypuszczona na rynek to była całkiem niezła pod względem jakości i wydajności do ceny.

Przyznamy przyznamy ;), to bardzo dobra plyta, sam ja uzywam do dzis dzien i jest nie do wyje***ia :). A kolega chemiczny_ali pieprzy jak potluczony, nie ma zadnej wtopy. Nie wiem po co FSB200 w chipsecie ktory wyszedl 2 czy 3 lata temu? Po to zeby byl? Ktory kafel go wtedy potrzebowal? Sztuka dla sztuki... Rownie dobrze moge powiedziec ze nForce to wtopa bo nie ma polowy funkcji nForce2... :roll:

Kolego chemiczny_ali, taki z ciebie goracy orendownik nShitii? To sprobuj zmienic u siebie mnoznik procesora bez wychodzenia spod windy i resetowania kompa... :lol:

A, i zaloz okulary, kolega ma 200 zl do wydania... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się zastanawiasz nad tą płytką to moge ją szczerze polecić za stabilność, mam co prawda GOLD'a ale chip ten sam, grafika bez problemu będzie chodzić z tą płytką, zresztą nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań żeby było inaczej. Co do wypowiedzi co poniektórych "mądrych" tutaj to zastanawiają mnie wypowiedzi, jeśli kolega zleca drugiemu składanie kompa to dam głowe uciąć że za kręcenie się nie bedzie brał i powiem ci jacekx nie podkręcaj mu go sam bo to zawsze podnosi ruzyko jakichś zwisów itep, a przecież nie będziesz un niego siedział wiecznie i szukał stabilnego taktowania, myśle że za złożenie możesz tak ze 100 <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> bo to rązsądna cena za skręcenie kompa i postawienie windowsa i jakiegoś tam oprogramowania. Komp widać że tani ale będzi ok, do tego kup jakieś pamięci i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przyznacie ze jak na czasy w której została wypuszczona na rynek to była całkiem niezła pod względem jakości i wydajności do ceny.

Przyznamy przyznamy ;), to bardzo dobra plyta, sam ja uzywam do dzis dzien i jest nie do wyje***ia :). A kolega chemiczny_ali pieprzy jak potluczony, nie ma zadnej wtopy. Nie wiem po co FSB200 w chipsecie ktory wyszedl 2 czy 3 lata temu? Po to zeby byl? Ktory kafel go wtedy potrzebowal? Sztuka dla sztuki... Rownie dobrze moge powiedziec ze nForce to wtopa bo nie ma polowy funkcji nForce2... :roll:

Kolego chemiczny_ali, taki z ciebie goracy orendownik nShitii? To sprobuj zmienic u siebie mnoznik procesora bez wychodzenia spod windy i resetowania kompa... :lol:

A, i zaloz okulary, kolega ma 200 zl do wydania... :roll:

Koledzy i po co te nerwy :?: Nie ma co sie rugac :!: Napisalem ze plyta byla wtopa bo takie sa fakty,a co do stabilnosci nie napisalem nic :!: Plyta jest stabilna jak kazda w nominalnych ustawieniach... u mnie problemy zaczynaly sie gdy fsb bylo ok 175-180MHz zapewne przez brak blokady pci i agp :roll: Plytka chodzila ok i tyle. Odradzam koledze ta plyte bo za 200zl mozna kupic cos lepszego...

@spavatch co Ty z tymi okularami wyjezdzasz :?: wez pierwszy lepszy cennik ze sklepu komputerowego i popatrz jakie sa ceny no chyba ze to Ty potrzebujesz okularow :idea: no offence

Dodam cos jeszcze tak na ostudzenie atmosfery... kiedy wymienilem plyte z KT400 na tego Abita to mialem male problemy i trwalem w przekonaniu ze niech lepiej nVidia zajmie sie produkcja kart graficznych bo o chipsetach plyt glownych to oni nie maja pojecia :!: tak wiec nie jest ze mnie taki goracy orendownik nShitii :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stabilnego kompa wolal bym Tego Asusa na Via niz Abita Nf7.

Zgadzam się z tobą w 100%

 

A co do wypowiedzi chemiczny_ali dlacvzego uważasz że ta płyta to wielka wtopa ? podaj argumenty które za tym przemawiają bo gadanie tak od niczego to troche dziecinne i niepoważne. KT400 obsługuje magistrale max 166 (nie mówiąc o kręceniu) więc nie wiem czemu się dziwisz że nie chciała iść więcej niż 170 (moim zdaniem miałeś lipne pamięci albo zablokowany cieki procek do oc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta byla wtopa bo miala problemy z przepustowoscia pamieci :!: bo wydajnosc na poziomie KT333 nie jest chyba krokiem technologicznym :roll: VIA szybko wypuscila KT400A w ktorym problem przepustowosci zostal rozwiazany :wink: W calej tej dyskusji najwazniejszy jest kolega huka ktory ma problem przy wyborze plyty :idea: Tak wiec imho wybor plyty na KT400 jest chybiony i calkowicie nierozwojowy... To ze plyta jest stabilna to jest jakas super zaleta :?: Plyta musi byc stabilna bo takie jest jej zadanie :!: tak wiec wracajac do wyboru plyty polecam koledze cos konkurencyjnego w tej cenie... Jezeli nie lubicie nVidii to juz wasz problem ja tez wolalbym plyte na VIA bo uwazam ze chipsety tej firmy sa bardziej dopracowane(chociaz nforce2 niewiele mozna zarzucic)...ale dlaczego KT400 :?: Przeciez po KT400 VIA wypuscila juz KT400A,KT600 i KT880 ktore sa lepsze i nowsze... Tak wiec z mojej strony to tyle :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta byla wtopa bo miala problemy z przepustowoscia pamieci :!: bo wydajnosc na poziomie KT333 nie jest chyba krokiem technologicznym :roll: VIA szybko wypuscila KT400A w ktorym problem przepustowosci zostal rozwiazany :wink: W calej tej dyskusji najwazniejszy jest kolega huka ktory ma problem przy wyborze plyty :idea: Tak wiec imho wybor plyty na KT400 jest chybiony i calkowicie nierozwojowy... To ze plyta jest stabilna to jest jakas super zaleta :?: Plyta musi byc stabilna bo takie jest jej zadanie :!: tak wiec wracajac do wyboru plyty polecam koledze cos konkurencyjnego w tej cenie... Jezeli nie lubicie nVidii to juz wasz problem ja tez wolalbym plyte na VIA bo uwazam ze chipsety tej firmy sa bardziej dopracowane(chociaz nforce2 niewiele mozna zarzucic)...ale dlaczego KT400 :?: Przeciez po KT400 VIA wypuscila juz KT400A,KT600 i KT880 ktore sa lepsze i nowsze... Tak wiec z mojej strony to tyle :wink: pozdrawiam

jakbys chcial wiedziec kt400 to wtopa okazalo sie ze asynchronicznie porawiono przepustowosc a synchronicznie zmalala wiec jak nie masz o czyms pojecia to nie mow :lol: no pewnie kt880 lepsza ale czy imho sie oplaca kilka procent wiecej miec w wydajnosci :?: oczywiscie nie mowie o kreceniu :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jakbys chcial wiedziec kt400 to wtopa okazalo sie ze asynchronicznie porawiono przepustowosc a synchronicznie zmalala wiec jak nie masz o czyms pojecia to nie mow...

Dobra ja sie nie znam a Ty wiesz wszystko najlepiej :wink: Problem z przepustowoscia byl i sam przyznales mi racje :idea: A to ze byl w trybie synchronicznym to tylko potwierdza to ze plyta nie byla szczegolnie udana :wink: Jak dla mnie EOT :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem daleki od tego :wink: Gdybys jasno wyrazal swoje mysli nie byloby problemu :) Problem z komunikacja byl i tyle a w KT400A zostal rozwiazany a w kolejnych ewolucjach juz nie wystepowal :wink: I po co ja to pisze :?: Z mojej strony to tyle :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widzialem testy porownujace KT400 i KT400A chyba w pcmarku2002 i wyniki roznily sie o okolo 10% na korzysc KT400A... Oczywiscie mozesz mi wierzyc lub nie ale znajac Twoje podejscie pewnie uznasz ze wymyslam niestworzone historie :wink: Masz racje przewaga w szybkosci przesylania danych bedzie w okolicach paru procent,co mozna uznac za blad pomiarowy... Ale to ze plyta jest stara to nie mozna zwalic na blad pomiarowy :wink: Tak wiec wybor co do plyty jest chyba oczywisty istnieja bardziej interesujace alternatywy w tej cenie :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...