Skocz do zawartości
kosmo

Instalacja windy na starym laptopie - HELP !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem ze starym laptopem, jakiś pentium 200MHz Obsługuje on naraz tylko dyskietki lub cdrom. W biosie nie ma funkcji boot z cdrom (tylko a lub c) a podczas pracy nie można zamienić napędu dykietek na napęd cdrom. I jak mam zainstalować win98? po skopiowaniu wszelkich plików startowych, sterowników CD, na dysk c i tak podczas startu szuka dyskietki, kiedy wsadzony jest napęd CD. Nie mam już pomysłu jak zainstalować winde? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem ze starym laptopem, jakiś pentium 200MHz Obsługuje on naraz tylko dyskietki lub cdrom. W biosie nie ma funkcji boot z cdrom (tylko a lub c) a podczas pracy nie można zamienić napędu dykietek na napęd cdrom. I jak mam zainstalować win98? po skopiowaniu wszelkich plików startowych, sterowników CD, na dysk c i tak podczas startu szuka dyskietki, kiedy wsadzony jest napęd CD. Nie mam już pomysłu jak zainstalować winde? Proszę o pomoc.

a uruchamiałeś najprosciej dyskietką botująca z win98se tam udosteopni ci CD. wtedy skoro naraz tylko jedno urzadzenie wejdziesz na CD( bo przeciez z dyskietki sie grają drivery) i odpalisz wine .próbowałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem ze starym laptopem, jakiś pentium 200MHz Obsługuje on naraz tylko dyskietki lub cdrom. W biosie nie ma funkcji boot z cdrom (tylko a lub c) a podczas pracy nie można zamienić napędu dykietek na napęd cdrom. I jak mam zainstalować win98? po skopiowaniu wszelkich plików startowych, sterowników CD, na dysk c i tak podczas startu szuka dyskietki, kiedy wsadzony jest napęd CD. Nie mam już pomysłu jak zainstalować winde? Proszę o pomoc.

Pewnie szuka ci plików na dyskietce, bo w autoexec.bat i config.sys wszystkie ścieżki do plików zaczynają się od a: - musisz to zmienić na c: i wtedy załaduje ci pliki z dysku c - także sterowniki do CDROMu. Wtedy odpalisz notebooka z HDD i zainstalujesz windows z płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie miał dysku to z instalką Win98 faktycznie byłoby ciężko :D

 

Wydaje mi sie, że problem ma taki: musi wystartować notebooka z HDD z driverami do CDROMu ale drivery mu się nie ładują, bo przerzucił żywcem wszystkie pliki z dyskietki startowej na HDD. W plikach konfiguracyjnych wszystkie scieżki do plików, także driverów do CDROMu wskazują pliki na dyskietce. Można to rozwiązać tak jak pisałem wyżej. Na twardziela może przerzucić instalkę windows dopiero jak to zrobi i uruchomi notebooka z twardziela z obsługą CDROMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem wszystkie (chyba) ścieżki z a na c ale nadal lipa, chce coś czytać z dyskietki. Może coś przegapiłem. A gdybym właśnie przegrał Win98 na dysk (mam 2GB) (przez jakiś kabel i chyba przy użyciu nortona? tak) to by się udało zainstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem wszystkie (chyba) ścieżki z a na c ale nadal lipa, chce coś czytać z dyskietki. Może coś przegapiłem. A gdybym właśnie przegrał Win98 na dysk (mam 2GB) (przez jakiś kabel i chyba przy użyciu nortona? tak) to by się udało zainstalować?

Ja nadal uważam, że start z dysku po odpowiedniej configuracjii plików startowych jest prostszy ale tak oczywiście też można. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieniłem wszystkie (chyba) ścieżki z a na c ale nadal lipa, chce coś czytać z dyskietki. Może coś przegapiłem. A gdybym właśnie przegrał Win98 na dysk (mam 2GB) (przez jakiś kabel i chyba przy użyciu nortona? tak) to by się udało zainstalować?

Ja nadal uważam, że start z dysku po odpowiedniej configuracjii plików startowych jest prostszy ale tak oczywiście też można. Powodzenia!

a możesz mi pomóc skonfigurować te pliki, bo jakoś nie udaje mi się to :( :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...