Skocz do zawartości
radek_sziwa

Komp nie wstaje. Coś padło ale co?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dwa dni temu przewiozłem kompa z Poznania do Wrocka w bagażniku auta. Po podłączeniu wszystkich kabelków w domu i wciśnięciu klawisza POWER nic się nie dzieje. Komputer nie wstaje, mimo że dzień wcześniej chodził bez zarzutu.

 

Najdziwniejsze jest to, że po jakiś 10 minutach gdy tak siedziałem i patrzyłem na tą kupę złomu, nagle ni z tego ni z owego komputer sam się uruchomił. Ale jakoś tak dziwnie bo nie poszedł sygnał na monitor, ekran był czarny, przycisk RESET nie działał, podobnie jak przytrzymanie przez 5 sek. przycisku POWER. Niemniej jednak wentylatorki chodziły, dysk szemrał, CD-ROM się otwierał. Po jakiś 10-20 sek komp sam sie wyłączył. Co jest grane??? Dodam, że nic tego dnia nie piłem ani nie paliłem :D Czy możliwe, że w transporcie coś się uszkodziło?

 

Napięcie na płytę wchodzi - pali się zielona dioda. Płyta to ASUS A7V333, procek to Athlon 1700+. Zasilacz 250W. Próbowałem zresetowac BIOS przez wyjęcie bateryjki - nie pomogło. Wyjąłem wszystko, przeczyściłem styki karcie graf, pamięci, wyjąłem procka i wsadziłem na nowo - nic. Odłączyłem CD-ROMA i dysk - nie pomaga. Komp nie wstaje. Osobiście stawiam na płytę. Ale dziwi mnie to włączanie się kompa samoczynne. Nie wiem co począć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy cuś zasilaczowi nie odbija - wyjmij wtyka atx, zmostkuj zielony kabelek z czarnym, podłącz go do zasilania (ew. wlacz przelacznikiem z tylu). Jeżeli normalnie się odpali, bedzie sie chwile trzymał, to nie pozostaje nic innego, jak płyta (chyba...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na luźne przewody. Bo pomyślcie jak może byc płyta walnieta skoro 24 godziny wczesniej chodził "bez zarzutu" a w transporcie różne rzeczy sie dzieją i pytanie czy jak składałeś kompa po przywiezieniu to ze środka nic ci nie wyleciało wszystko było podłączone lub mogło się soc odkręcić i to cos powoduje zwarcie i lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak cos sie psuje to musi byc moment w ktorym dziala i nastepny moment w ktorym jest zepsute. przeciez czesto sie zdarza ze sie cos zepsuje nawet jak grzecznie stoi pod biurkiem ( i tez przy poprzednim uruchomieniu dzialalo) a przewozenie samochodem napewno nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...