Skocz do zawartości
m4lyq3

Chyba te Winfasty Leadteki 6800 A400 TDH to syf !!!

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem radka 9800 pro ICE-Q hisa na winfasta leadtek 6800 a 400 tdh i wielka lipaaa

mam force ware 61.77 i directa 9.0c i servis packa 1 i wszystkie wyniki w 3dmarkach wskazują że coś jest nie tak

niewiem czy to wina sterów czy karty .. Sprawdzałem na innej płycie głównej i jest dokładnie to samo

w 3dmark 2003 mam niecałe 5000 pkt a na radku miałem (podkreconym 735-435) 6200 pkt

na 2005 jest jeszcze wieksza lipa

czy jest mozliwosc ze sa zablokowane potoki?

jezeli ktos jest szczesliwym posiadaczem tej karty to prosze o zestawienie sterownikow przy ktorych da sie z karty wycisnąc w miare dobre wyniki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz od nowa zainstalowac Windowsa,ponieważ przesiadles sie z Radeona na grafikę firmy NVIDIA.Po drugie zainstaluj stery 66.81.Jak to zrobisz wszystko będzie OK!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wiedza co to gf 6800, a szczegolnie ten leadtek, ktory jest chyba najbardziej chwalonym 6800, wiec to raczej jest cos nie tak z reszta musi byc, chybe ze karta jakas stuknieta ci sie trafila  8O

z tym Leadekiem to bym tak odrazy nie twierdzil że jest najlepszy

 

Leadtek oszukuje klientów!

 

Historia zna już przykłady, gdy producenci sprzedawali wolniejsze karty jako model wyższy, przykładowo było tak z serią Radeona 9800 Pro od Sapphire, które posiadały tylko 128 bitowy kontroler pamięci. Tym razem bohaterem całej afery jest firma Leadtek, która od niedawna sprzedaje karty GeForce 6800GT z zaniżonym taktowaniem pamięci! Według specyfikacji Nvidia, zegar pamięci DDR3 powinien wynosić 1GHz, Leadtek natomiast stosuje wolniejsze moduły, ustawione na 900MHz. Przyczyna takiego postępowania nie jest dokładnie znana, być może chodzi o problemy z dostarczeniem odpowiedniej ilości kostek DDR3. Oficjalnego oświadczenia nie ma, pewne jest jednak, że media tak tej sprawy nie pozostawią

 

to cytat z fracPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z serwisantem i powiedział mi ze klient miał podobne problemy z fx 5950 i prawdopodobnie sa mocno zanizone czestotliwosci pamieci i rdzenia w tej karcie wiec karta idzie do zwrotu wiec robie dopłate 130 zł i biore 6800 gt asusa z 16 potokami i wiecej na leadteka nie popatrze !!!!!

oczywiscie ten 5950 tez był leadteka!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy nie czytacie nowosci na tweak.pl

"Firma Leadtek Research w przeciągu kilku dni wypuści na rynek kartę graficzną GeForce 6800 GT ze zmniejszonymi zegarami. Jest to kolejna zagrywka marketingowa producentów OEM, w niedługim czasie inne firmy mają zrobić tak samo. Karta wyposażona w najmocniejszy układ graficzny Nvidii będzie miała zegar taktowany częstotliwością 350MHz, natomiast pamięci 900MHz (obniżka z 1000MHz). Cała sztuczka polega na zamontowaniu słabszych pamięci, jednakże nie zostało powiedziane czy pojawi się starsza wersja pamięci czy tylko słabsze GDDR3. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz od nowa zainstalowac Windowsa,ponieważ przesiadles sie z Radeona na grafikę firmy NVIDIA.Po drugie zainstaluj stery 66.81.Jak to zrobisz wszystko będzie OK!!.

Behe...jasne. Chodzi o wlasciwa KONSERWACJE systemu, a nie reinstalacje. Moj wystemik uzytkowy rownie sprawnie dziala z NV40 jak i R420 jak rowniez Intel/AMD. Jesli umiesz zapanowac nad tym co system przechowuje w swych zasobach to nie trzeba nic reinstalowywac. Kilka wpisow w rejestrze i dodatkowych .infow napewno nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z serwisantem i powiedział mi ze klient miał podobne problemy z fx 5950 i prawdopodobnie sa mocno zanizone czestotliwosci pamieci i rdzenia w tej karcie wiec karta idzie do zwrotu wiec robie dopłate 130 zł i biore 6800 gt asusa z 16 potokami i wiecej na leadteka nie popatrze !!!!!

oczywiscie ten 5950 tez był leadteka!!!!

 

te gt to to samo co zwykle 6800 tylko ma w standardzie odblokowane potoki i vs, bo ma pamieci ddr1 i nizsze taktowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z serwisantem i powiedział mi ze klient miał podobne problemy z fx 5950 i prawdopodobnie sa mocno zanizone czestotliwosci pamieci i rdzenia w tej karcie wiec karta idzie do zwrotu wiec robie dopłate 130 zł i biore 6800 gt asusa z 16 potokami i wiecej na leadteka nie popatrze !!!!!

oczywiscie ten 5950 tez był leadteka!!!!

 

te gt to to samo co zwykle 6800 tylko ma w standardzie odblokowane potoki i vs, bo ma pamieci ddr1 i nizsze taktowania

tak zgadzam sie ale jezeli uważasz że to jest tylko!!!!! 16 potoków to popatrz na porównanie v9999gt z leadtekiem 6800 na benchmark.pl z prawej strony zakładka v9999gt

i przejrzyj. a co do odblokowania tych 4 potoków w leadtekach to niewielu sie to udało bo są zablokowane inżynieryjnie wiec trzeba łączyć scieżki a najnowsza riva tuner nie daje rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem radka 9800 pro ICE-Q hisa na winfasta leadtek 6800 a 400 tdh i wielka lipaaa

No wlasnie, moge sie zapytac po co w ogole zmieniales karte ?

Tez sie dluuugo zastanawialem czy nie przesiasc sie na 6800GT ale mi tu wyperswadowali i chwala im za to:

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=86094&start=0

 

Krotko mowiac - jeszcze nie czas zmieniac R9800/PRO/XT na 6800/GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz jest zajebiscie w końcu asus pokazał co potrafi nie mam żadnych zastrzezeń co do tej karty ale bede miał napewno trudnosci w zamontowaniu radiatorków na pamieciach bo chłodzenie przeszkadza jest za mało miejsca ale wyniki tej karty sa swietne wielki plus dla asusaV9999GT

Pozdrawiam!!! dzieki wszystkim!!!

a co do różnic miedzy radkiem 9800 pro którego miałem a tą kartą sięgaja nawet 300 % wiec sens był !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musisz od nowa zainstalowac Windowsa,ponieważ przesiadles sie z Radeona na grafikę firmy NVIDIA.Po drugie zainstaluj stery 66.81.Jak to zrobisz wszystko będzie OK!!.

Behe...jasne. Chodzi o wlasciwa KONSERWACJE systemu, a nie reinstalacje. Moj wystemik uzytkowy rownie sprawnie dziala z NV40 jak i R420 jak rowniez Intel/AMD. Jesli umiesz zapanowac nad tym co system przechowuje w swych zasobach to nie trzeba nic reinstalowywac. Kilka wpisow w rejestrze i dodatkowych .infow napewno nie zaszkodzi.

sory ale tego nie łykne.Chyba ze znasz jakis tasjemniczy sposób :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do różnic miedzy radkiem 9800 pro którego miałem a tą kartą sięgaja nawet 300 % wiec sens był !!!!

No ja wiem ze roznice sa, to jest jasne. Chodzilo mi raczej o to, ze poki co na R9800 PRO wszystko chodzi ladnie, wiec to jakby jeszcze nie czas na zmiane. Bedzie szarpac - wtedy pomyslimy (czyli pewnie dopiero w okolicach wakacji 2005 r.) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...