Skocz do zawartości
Gość

Komputer sie sam wyłącza...o co chodzi??

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm..problem dosc dziwny (o ile mozna nazwac to problemem??)...otoz dzis stalo sie takie cos ze mi sie komp wylaczyl (stalo sie to drugi raz - pierwszy byl 3 dni temu)...po prostu przegladam forum i nagle siup!!! komp wylaczony..sam z siebie...nie zaden restart zwiecha...po prostu jakby odcial sobie prad...wiecie co to moze byc?? temp mam 44-49C w "lekkim stressie" wiec opcja "SHUTDOWN" w biosie chyba nie ma tu wplywu...za duze podkrecenie kompa?? no ale w takim razie dlaczego sie wylacza (powinien zawiesic lub restart) , a po drugie wczoraj chodzil caly dzien i sie nie wylaczyl...ogólnie komp chodzi ok 13H na dobe...

 

thx za pomysly

 

aha probowalem uzyc szukajki ale cos mi ona dzis nie dziala..wiec nie krzyczcie bylo bo nie moge wyszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak sie wylacza ze "zamykanie windows..." czy pyk i wylaczony? pewnie zasilacz.

no wlasnie "pyk i wylaczony"...po prostu odcina sie jakby prad.... a zasilacz??? ANTEC 550W??? no raczej chyba nie...napiecia mam b.dobre i stabilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się wyłączy to sprawdź cz dochodzi do kompa 220V z gniazdka a jeśli dochodzi to sprawdź cz na złączu ATX zasilającym płytę masz napięcia.Jak nie no to zasilacz .

wlasnie jak wylaczy sie to moge go odrazu wlaczyc!! czyli 220 chyba dochodzi no nie??...

 

po prostu jest taki schemat: jestem w windowsie, nagle pyk, komp wylaczony, wciskam power i komp sie wlacza!! komp jest podlaczony do listwy..listwa sie normalnie swieci swiatelkiem i wsio caly czas gra...jak mowie zdarzylo mi sie to dopiero 2 razy...moze byc spowodowane sekundowym spadkiem napiecia w sieci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nastąpi skok napięcia w sieci to komp się zresetuje i uruchamia się ponownie.Sam to miałem.Jak po wywaleniu ci się nie włącza to nie jest takie jednoznaczne że 220V nie dochodzi bo może dochodzić a zasilacz np.ma uwalone zab.termiczne lub przeciwzwarciowe.To że na listwie świeci neonówka o niczym nie świadczy.Podłącz do listwy coś to jak komp siedzi sprawdzisz czy na listwie jest napięcie.A wogóle to bez miernika i mierzenia jak pisałem wyżej nie dojdziesz co jest co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja stawiam na zasilacz, lecz to nie wada lecz zaleta jego zabezpieczeń.

W sieci 230V są milisekundowe przepięcia (do 280V) i zasiłka to wyłapuje.

Na codzień naprawiam sprzęt RTV i 85% to wina zasilaczy impulsowych,

które nie wytrzymują takich przepięć.

Tylko filtry LC mogą rozwiązać problem.

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lub mialem podobny problem, komp poprostu sie resetuje jakby ktoś nacisnął reset, narazie zerwałem stary radiator z mostka połódniowego ( strasznie sie grzeje ) i założyłem troche większy i narazie nie miałem takiego resetu. Może to samo jest u ciebie ale nie gwarantuje że to jest to, narazie działa, OBY :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze tu też swój problem, bo już zaczyna mnie to wqrzać powoli...

 

Otóż

po zmianie budy zaczął mi się sam wyłączać komp. Wszystko elegancko złożone, płyta (Abit NF7) przykręcona, itp. a ten sqrwysyn się wyłącza! :x Na śrubach zamocowałem nawet te gumowe podkładki i dalej to samo... Ale po wykręceniu wszystkich śrubek mocujących MoBo jest ok. Tylko dziwi mnie to, że nawet po zamontowaniu podkładek na te wkręty (przykręcane do budy), co się do nich przykręca płytę - problem dalej ten sam. Teraz robiłem testy na dwóch śrubkach (podkładki na nic i na wkrętach) i po 1h Prime - wyłącza się. To jaki może być na to guano sposób? Jechać bez śrubek?? Przy lekkim szturchnięciu obudową wszystko poszłoby się je... :wink:

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez miałem podobny problem. Komp nagle się wyłączał i koniec. Pozniej nie bylo go można włączyć przez "power" trzeba było wyciągać wtyczkę z gniazda. Winą był zasilacz, przegrzewał sie i wyłączał. Pomogło dodatkowe chłodzenie na radiatory od zasilacza! Acha zasilacz roczny i ni z tąd ni z owąd zaczął sie tak zachowywać. Dziwne. Wentylator sprawny był w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno mialem taki sam problem jak ty

zasilacz ANTEC 550 i jak na zlosc wylaczal mi sie "pyk"

2 razy myslalem ze z czasem sie wszystko ustatkuje

<bylem glupi>i bez miernika nie doszlem co jest grane

w koncu musialem zalozyc filter LC bo to

byla wina zasilacza impulsowego!!!

 

 

ale nie moge stwierdzic jak moze

byc u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno mialem taki sam problem jak ty

zasilacz ANTEC 550 i jak na zlosc wylaczal mi sie "pyk"

2 razy myslalem ze z czasem sie wszystko ustatkuje

<bylem glupi>i bez miernika nie doszlem co jest grane

w koncu musialem zalozyc filter LC bo to

byla wina zasilacza impulsowego!!!

 

 

ale nie moge stwierdzic jak moze

byc u ciebie

1548844[/snapback]

Wydaje mi sie ze Lukk juz rozwiazał ten problem.....W mkońcu to było jakies pół roku temu... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ten topic pomoże innym osobom z podobnym problemem, a ten problem ma większość ludzi z badziewnymi zasilaczami. Co było przyczyna nie wiem najprawdopodobniej to co obpisałem, a może się myle? Nie zwróciłem uwagi, że to było pół roku temu. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ja też mam taki problem, tylko jak podkręce procesor. Już mnie krew zalewa. Możliwe, że uda mi się wymienić procka i mobo na takie same modele, to powiem czy pomogło... Jak nie to zasilacz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisze tu też swój problem, bo już zaczyna mnie to wqrzać powoli...

Otóż

po zmianie budy zaczął mi się sam wyłączać komp. Wszystko elegancko złożone, płyta (Abit NF7) przykręcona, itp. a ten sqrwysyn się wyłącza! :x Na śrubach zamocowałem nawet te gumowe podkładki i dalej to samo... Ale po wykręceniu wszystkich śrubek mocujących MoBo jest ok. Tylko dziwi mnie to, że nawet po zamontowaniu podkładek na te wkręty (przykręcane do budy), co się do nich przykręca płytę - problem dalej ten sam. Teraz robiłem testy na dwóch śrubkach (podkładki na nic i na wkrętach) i po 1h Prime - wyłącza się. To jaki może być na to guano sposób? Jechać bez śrubek?? Przy lekkim szturchnięciu obudową wszystko poszłoby się je... :wink:

Z góry dzięki za pomoc.

Miałem podobny problem. Znalazłem na to proste rozwiązanie. Zamiast śrubek dałem coś w rodzaju kołkow(z plastiku) ktore przykręcasz do obudowy i na ktore potem nakładasz obudowe. Komp po tej modyfikacji przestał się wieszać :) Edytowane przez soniq17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój 1 post. U mnie to samo czyli sam mi sie wyłącza i nie jest to wina zasilacza bo mam laptopa. Najczęściej sie wyłącza gdy oglądam film. omóżcie bo go wypier... przez okno. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: zebym ja wiedzial jak to bym sprawdzil. A jeszcze jedno jak mi sie wyłączy to musze poczekac kilkanascie minut zeby go włączyć to moze byc to co z tym zrobić.

Edytowane przez slat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...