Skocz do zawartości
gabor

co z obnizkami

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie nie jest glupi

o tych obnizkach bylo glosno, ze maja nastapic 15 pazdziernika, czekalem wiec z zakupem, teraz sprawa przycichla, wiec nie wiem czy dalej czekac, czy sprawa z obnizkami padla na plecy. nie mam za wiele czasu na spedzanie przed kompem, wiec myslalem ze znajdzie sie jakas zyczliwa duszyczka, ktora moze ma wiecej informacji na ten temat. Ale pewnie lepiej napisac, ze to glupi topic, niz pomoc, luz, rozumiem was :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz jak ktos nie wie co napisac w danym temacie, to najlepiej napisac iz topic jest glupi. Niestety to normalne na wielu forach. Co do samego tematu, sam czekam na ta "planowana" obnizke cen i cos czuje ze w tym miesiacu moze sie nie doczekam. Chociaz codzien przegladam net z nadzieja na jekies dokladniejsze info - i nic.

 

Swoja droga porownywalem oficjalne ceny obecne do tych jakie serwuja nam sklepy, zakladajac iz cena dolara to 3.5pln, a euro 4.5pln. Stosujac przelicznik 1$=1e.

 

3500 s939 - 346$(1211pln) - 346e(1557pln) - 1690pln(sklep tweaka-barwkomp, ver BOX) roznica miedzy cena w $ a koncowa w tymze sklepie 39,5%

3200 s754 - 227$(795pln) - 227e(1022pln) - 1040pln (BOX) - roznica 31%

3000 s754 - 189$(662pln) - 189e(851pln) - 829pln (BOX) - roznica 25% ( wersja oem w innym sklepie 669 )

2800 s754 - 173$(606pln) - 173e(779pln) - 716pln (BOX) - roznica 18% ( wersja oem np kosztuje 585 w innym sklepie, czyli nawet mniej niz dane 173$ )

 

Sprawdzalem ceny w niemieckich sklepach internetowych u nich 3500s939 kosztuje roznie od 280-350e

 

No i tak patrzac im drozszy procek tym wyzsza roznica pomiedzy cena producenta a tym co otrzymujemy w sklepie - skad sie biora takie roznice? Dlaczego np A64 2800+ oem mozna kupic ponizej ceny producenta, a taki 3500 jest prawie o 40% drozszy? ( oczywiscie ver box zawsze drozsza, no ale wentyl jaki nam prezentuja to jakies 60pln max moglby kosztowac+gwara i pudelko to jakies bym dal +150max :) ) Ktos obeznany w temacie cen sprzetu moglby mi wyjasnic?

 

Sam sie rozwazam zlecenie zakupu znajomym w usa, tylko sie obawiam o paczuszke - cos by sie przydazylo i kasa w plecy.

 

PS Z ciekawosci jeszcze prowonalem ceny 3700 i 3800

roznica w cenie poczatkowej a koncowej u nas

3700 s754 - 45%

3800 s939 - 30% <- troche dziwne, normalny przyrost jaki zauwazylem to ok +6% do kolejnego procka, a ten jest teoretycznie bardziej oplacalnym zakupem od np 3200 - roznica ok 31%. Myslalem ze przekroczona zostanie bariera 50%...

 

Niech mi ktos powie czemu tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK planowo obniżka miała być 15tego, ale były to nieoficjalne wiadomości i jak widać nieoficjalne (czyli 90% wszystkich) często się nie sprawdzają. Ale za to kolejny termin to 19.X kiedy to AMD wypuści 4000+ i FX-55, a nowe premiery często łączy się z obniżkami. Poza tym minie co najmniej tydzień zanim doszukamy się w jakimś polskim sklepie reakcji na obniżkę. Też mnie to zaskoczyło i niestety nie wytrzymałem- jutro odbieram A64 !!! :D W sumie to szkoda bo pewnie przepłace, ale co tam...

to jest tak, że ceny hurtowe w USA powinny w Europie wynosić tyle samo tylko że w Euro, bo wiecie koszty transportu, ubezpieczenie i te sprawy. A u nas w polsce to w ogóle drożej. Zakup w USA to dobry pomysł na oszczędność ale tylko przy osobistym przewozie (paczka-ryzyko), co z kkolei stwarza kolejną przeszkodę- towar wwieziony do krajów UE z poza "piętnastki" nie może byc wart więcej niż 275E, ale celnicy przymykaja na to oko jeżeli wieziesz bez pudła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory poprawiam sie to nie firmy sa od nas uzaleznione tylko my od nich wiec jezeli pisza ze obniza 15. nom to troche leca w tak zwanego.Ale my na to nie mamy wplywu ze im sie umyslalo i przeloza date na kilka dni pozniej.Poprostu my tu mamy <ciach>do gadania.Obniza kiedy im sie to spodoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w niemczech juz mozna kupic a64 3000+ i 3200+ na s939 - ceny na nasze to ok 3000-810pln, 3200-1010pln. Mam nadzieje ze do konca miesiaca pojawia sie u nas, nawet jak 3200 bedzie za 1200 to kupie. z poczatku chcialem kupowac 3500 na s939, jako ze w 754 2-3 banki pamieci i problemy z nimi zwiazane mi nie wystarcza ( docelowo planuje 4x512 ramu )

 

Chyba w zlym topicu to napisalem, no trudno... moze jak one sie pojawia to na 754 troszke stanieja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...