Skocz do zawartości
s0lid

Nowy HDD 160GB. Który!? Help!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tu 3 propozycje i nie wiem na którą sie zdecydować. Te kilka zł róznicy mi nic nie robi. Najważniejsza jest dla mnie hybryda stabilnej i cichej pracy, wysoka wydajność a przedewszystkim niska awaryjność. Który mi poleciacie zatem?

 

1)Hitachi DeskStar 7K250 (ATA/100) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8566

2)Samsung SpinPoint 160 GB SP1614N (ATA/133) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8892

3)Maxtor DiamondMax +9 160 GB (ATA/133, 8MB) 6Y160P0 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7399

 

Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ATA100 Seagate barracuda 7 8MBcache jest troszke cichszy od hitachiego, ale troszke cieplejszy i wolniejszy .

Na SATA Seagate są głośne.

Maxtor - szybszy od seagate, wolniejszy od hitachiego, głośny, najcieplejszy.

Samsung - nie miałem styczności :? .

WD - nie miałem styczności :? .

 

Dla siebie wziąłem hitachiego ata100 oraz barkę 7 ata100. Maxtor był za głośny, seagate sata za głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, problemu już nie ma.

 

Poza tym, nawet jak było to nie tyle przeszkadzało (bo to było naprawdę cichutkie) ale powodowało zaniepokojenie, czy dysk się nie sypie. Jak najpierw zostało to wyjaśnione a potem praktycznie usunięte to nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz dlaczego?

bo nikt normalny nie kupuje szajsunga, a Caviary kupuje wiekszosc osob i dlatego częsciej zdarzaja sie zwroty...

Wiec uwazasz mnie za nienormalnego ??

Odkad mam kompa zawsze siedzial w nich Seagate. Nie powiem zlego slowa. Ale ostatnio czytajac testy, testujac tez na wlasna reke doszedlem do wniosku ze przesiadam sie na Samsunga, bo:

Tanszy

3 lata gwarancji

chichy jak Seagate moze i bardziej.

Wydajniejszy niz Seagate

Chlodniejszy niz Caviar Seagate o Maxtorze nie wspomne.

A co do serwisow to uwierz mi sprzedaje duzo WDC, bo tanie, ale i duzo Samsungow, gdyz polecam klientom. I co ?? WDC mi wraca jako dysk, a po Samsungi wracaja klienci ktorym obecne dyski przypasily.

Co jak co, ale narazie WDC pod moj dach nie zawita.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec uwazasz mnie za nienormalnego ??

Odkad mam kompa zawsze siedzial w nich Seagate. Nie powiem zlego slowa. Ale ostatnio czytajac testy, testujac tez na wlasna reke doszedlem do wniosku ze przesiadam sie na Samsunga, bo:

Tanszy

3 lata gwarancji

chichy jak Seagate moze i bardziej.

Wydajniejszy niz Seagate

Chlodniejszy niz Caviar Seagate o Maxtorze nie wspomne.

A co do serwisow to uwierz mi sprzedaje duzo WDC, bo tanie, ale i duzo Samsungow, gdyz polecam klientom. I co ?? WDC mi wraca jako dysk, a po Samsungi wracaja klienci ktorym obecne dyski przypasily.

Co jak co, ale narazie WDC pod moj dach nie zawita.

EOT

a co pada w Caviarach ? :wink:

no, ale przynajmniej nick masz dobry :)

 

tańszy?:))

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8892

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6409

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz dlaczego?

bo nikt normalny nie kupuje szajsunga, a Caviary kupuje wiekszosc osob i dlatego częsciej zdarzaja sie zwroty...

No tos chlopie przywalil...
przejzyj sobie podział rynku dysków twardych i zobacz, kto najwiecej sprzedaje :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies uprzedzenia?? Nie raz juz tlumaczylem pochodzenie tego nicka. Wez poprawke na dwie duze litery AN. Zreszta i tak nie zrozumiesz.

Nie pokazuj mi cen z Komputronika. Ja wiem co mam u siebie, a ze kupuje wlasnie u sibie to inne cenniki tymbardziej netowe mi wisza.

A do tego co pada w Caviarach to wiesz co ?? NI INTERESUJE mnie to. Moze w nich nawet padac mucha w silniczku. Dysk NIE DZIALA i koniec.

Teraz rozumiesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga 160gb na Sata i powiem jedno - czuje tak jak by go w ogole nie bylo :) Glowice slychac jak sie przystawi ucho do dysku, temp dysku w czasie pracy nie przekracza 25 stopni. dziala szybko i sprawnie. W niedlugim czasie planuje dokupic jeszcze jeden i polaczyc w RAID 0. Nie znam sie na Maxtorach, chociaz slyszalem bardzo duzo dobrego o tych dyskach, jesli jednak chodzi o cisze, to Samsung bije wszystkich jak Lewis Golote.Go Samsung! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz dlaczego?

bo nikt normalny nie kupuje szajsunga, a Caviary kupuje wiekszosc osob i dlatego częsciej zdarzaja sie zwroty...

Zwroty zdazaja sie czesciej, bo dyski czesciej padaja. Mialem dwa Caviary, co prawda dawno temu (13gb) i oba po roku pracy mialy juz po ok. 11gb. Kicha. A Samsung sie sprawuje. Poza tym, caviarniane glowice smierdza, pracuja jak mlynki do kawy i wcale to wydajnosci nie poprawia. To tak jak z zasilaczami Codegena, niby to tez sa zasilacze, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do osób które mają którąś z 160GB SATA/ATA ponad 6 miesięcy. Jak z głośnością/awaryjnością???

Bo każdy nowy dysks jest cichy i bezproblemowy :P Mój WD800JB też zaczoł chałasować po ok 10 miesiącach. A teraz (po 16) zaczyna nawalać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...