Skocz do zawartości
Gość Niko123

Potrzebny UPS ??????????????????????????????????????????

Rekomendowane odpowiedzi

Wydalem duzo kasy na kompa monitor 19 ", ati 9800 pro, xp 3400 itp , mam niekiedy takie spadki napiecia ( naszczescie trwaja tylko sekunde ze swiatlo przygasnie , komp reset itp) czy moze to spowodowac uszkodzenie podsespolow w kompie dodam ze kompa mam podlaczonego do listwy zasilajacej z filtrem a kompa napedza chieftec 360 w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie zaszkodzi, a skoro jak mowisz na sprzet wydales sporo kasy i jak mysle nie chcialbys miec z nim problemu to doloz jeszcze te 300zl i kup upsa, ja mam ever eco500 - maly ale na moje potrzebny wystarczajacy

 

jesli mowisz, ze zdarzaja sie restarty to tym bardziej

 

komputerowi to na pewno nie pomaga, a najprawdopodobniej odbija sie to niekorzystnie na zywotnosci sprzetu, poza tym ups nie tylko przed spadkami napiecia chroni... imo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ze kolega w poprzednim poscie troszke sie pomylil. Poniewaz chwilowe spadki napiecia potrafia doskonale oglupic zasilacz (nie wazne czy codegen czy tagan), i paradoksalnie chwilowy wzrost napiecia w sieci (nawet do 400V) zrobi mniejsze "kuku" zasilaczowi niz chwilowy spadek i nagle pojawienie sie napiecia. Nie bede tu tlumaczyl dlaczego... Masz chiefteca (o ile sie nie myle) tak wiec skoro to markowy zasilacz , podczas jakichkolwiek anomalii z siecia 230V - komp powinien zrobic OFF (tak jak przy zwarciu na wyjsciu) jednak jak widzisz nie robi OFF ale najzwyczajniej w swiecie sie resetuje... Jakbys byl elektronikiem kazal bym ci podlaczyc oscyloskop do molexa i obserwowac co sie dzieje z twoim FIRMOWYM zasilaczem jak spada napiecie w sieci i NAGLE powraca do nominalnej wartosci... Ale gwarantuje, pobiegl bys po UPS'a na jednej nodze w podskokach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ze kolega w poprzednim poscie troszke sie pomylil. Poniewaz chwilowe spadki napiecia potrafia doskonale oglupic zasilacz (nie wazne czy codegen czy tagan), i paradoksalnie chwilowy wzrost napiecia w sieci (nawet do 400V) zrobi mniejsze "kuku" zasilaczowi niz chwilowy spadek i nagle pojawienie sie napiecia. Nie bede tu tlumaczyl dlaczego... Masz chiefteca (o ile sie nie myle) tak wiec skoro to markowy zasilacz , podczas jakichkolwiek anomalii z siecia 230V - komp powinien zrobic OFF (tak jak przy zwarciu na wyjsciu) jednak jak widzisz nie robi OFF ale najzwyczajniej w swiecie sie resetuje... Jakbys byl elektronikiem kazal bym ci podlaczyc oscyloskop do molexa i obserwowac co sie dzieje z twoim FIRMOWYM zasilaczem jak spada napiecie w sieci i NAGLE powraca do nominalnej wartosci... Ale gwarantuje, pobiegl bys po UPS'a na jednej nodze w podskokach :)

nie wiem czy to dobrze czy źle ale teraz miałem spadek napięcia i komputer się wyłaczył ale nie włączył sie z powrotem (tylko dioda Standby świeciła). Pomogło wyłączenie kompa z sieci na 5 sek i wlaczenie go z powrotem.

 

Co sądzicie o Lestar MD-800S 800VA/460W ?? Czy tez jest on line-interactive ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Active Power 600VA/360W.

Mam i sprawdza się doskonale. Cena poniżej 200zł.

Obecnie obsługuje kompa i pompkę. Z kompem i monitorem też sobie radził.

Za to odradzam Powercoma, bo się kumplowi spalił z powodu walniętej zasiłki. U mnie ta zasiłka spowodowała tylko wyłączenie się UPSa.

 

best-boy ma rację. Jakbyś zobaczył tą szpilę to byś się nawet nie pytał czy jest sens kupować. Wyłączenie prądu nie jest dla kompa groźne, ale bardzo krótki spadek napięcia może być śmiertelnie niebezpieczny.

 

I najważniejsze: Po zakupie podpinasz UPSa do gniazdka i ładujesz kilka godzin PRZED podpięciem do niego jakiegokolwiek sprzętu. Jest to w instrukcji zresztą, ale więszość nie czyta ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką głośnością? Przecież to nie ma części ruchomych (przynajmniej mój). Lekko buczy jak na bateriach jedzie (ale i tak każdy wentyl Ci to zagłuszy), ale przy normalnej pracy jest absolutnie niesłyszalny no chyba że ucho przyłożysz.

Poza tym bardzo mało ludzi ma UPSa, mimo że to w sumie niedrogi sprzęt i do kompa za 5000 moim zdaniem nie ma co się zastanawiać. Lepszego zabezpieczenia przed fantazją energetyków nie ma ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ups-y lestar z serii office, niedrogie i dobre (ostatnio nawet w jakichs testach niezle wypadly) - mam takiego i jestem zadowolony, zalacza sie przy spadkach napiecia (niestety dosyc czestych) i oczywiscie jak pradu zabraknie ;). nie jest zbyt cichy, ale to cecha wszystkich ups-ow, ale oczywiscie halasuje tylko jak sie wlaczy, w idle nic nie slychac. poza tym ma filtr na skretke/telefoniczny i kabelek do kompa wraz z softem monitujacym (napiecie, czestotliowosc, stopien naladowania, stopien obciazenia, itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...