Skocz do zawartości
fireblade3

Wydajnosc??? Cos jest nie tak?? (Dfi + 2,0+)

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam config:

Dfi Lan Party Ultra B

Athlon Xp 2,0+ (T-bred)

2x 256mb 333Mhz

Gf3 ti 450 (od gaiwarda) 128mb.

 

Problem wyglada tak:

Na defaulowych ustawieniach we wszystkich testach (od pc marka po ccr lacznie z sandra) mam gorsze wyniki niz kumpel na 256ramach duronie 1600 i Epoxie 8rda+. I to dosc znacznie.

 

Pozatym nie moge przebic 9000 w 3d marku 2001??? - nawret po podkreceniu procka na prawie 2000mhz (grafa na full czyli 275/550)...

Jakies sugestie

Wiem ze problem wbyl walkowany milion razy ale mnie to troche denerwuje. Konfig nie jest jakis wymiatajacy ale powinno byc ciut wiecej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bez przesady, przy fsb 166 albo mniejszym(zakładam że masz zablokowany mnożnik), chcesz przebić 9000? wynik jak najbardziej w normie,na jakich sterach testujesz?

jeśli chodzi o porównianie z duronem 1600 ,to twoje wyniki powinny być troche lepsze (ten sam zegar,więcej cache) ale wcale nie dużo-ten duronik to niezły diabełek :twisted: ,może kolega ma lepsze timingi pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec mnoznik odblokowany o dziwo fabrycznie :)...

Na 13 x 150 wynik n poziomie 8500... :( - tyle samo co na 12,5 x 133 :(.... slowem cos jest nie tak. Pamici synchro.

 

W defaul czyli 12,5 x 133 mam gorsza wydajnosc niz duron 12x 133 i 2 razy mniej pamieci (i to jakies 10% :( )... (test ccr, sandra i pc smark)

 

I to mnie wlasnie dziwi.

Bo z 9k juz w zasadzie sie pogodzilem... choc nie do konca bo widaywalem duzo lepsze wyniki na takim configu.

Test na omegach najnowszyych win xp, 3d smark 2001se.

No wiec mnoznik odblokowany o dziwo fabrycznie :)...

Na 13 x 150 wynik n poziomie 8500... :( - tyle samo co na 12,5 x 133 :(.... slowem cos jest nie tak. Pamici synchro.

 

W defaul czyli 12,5 x 133 mam gorsza wydajnosc niz duron 12x 133 i 2 razy mniej pamieci (i to jakies 10% :( )... (test ccr, sandra i pc smark)

 

I to mnie wlasnie dziwi.

Bo z 9k juz w zasadzie sie pogodzilem... choc nie do konca bo widaywalem duzo lepsze wyniki na takim configu.

Test na omegach najnowszyych win xp, 3d smark 2001se.

 

Co do timingow to i owszem...

Moje spec tecki o dziwo nie chodza stabilnie nawet na lekko zmieniaonych timingach :(... - mimo iz chodza synchro czyli nie na 333 a 266 (lub po oc 300) - moze trzebaby im dowolotwac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś cienkie masz egzemplarze ,moje specteki PC2100 chodziły lekko na 370MHz przy cl2-3-2-7 , prawdopodobnie właśnie pamięci cie hamują

ja na duronie 1600@2000 i GF3ti200@250/500 też miałem 8500 3dmarków

najlepsze stery do tej karty to 40.72 i 44.03 (jeśli chodzi o marka)

z tym fsb to dziwna sprawa,powinno być sporo punktów więcej

wszystkie stery do mobo zainstalowałeś (ide,agp) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak (co do sterow) :(... Zaraz zobacze co bedzie z pamiatkami :(...

 

Magistrala nie odpuszcza mimo mnoznika 10 nie da rady powyzej 155 :(... Znaczy da rade ale nie jest stabilny :9 (mimo napiecia 1,75 :( moznaby mu jeszcze dac...)

 

 

Ok no wiec po podniesieniu napiecia na 2,8 chodza nawet na 2-2-2-5... wiec ni jest z nimi zle... ale wydajnosc dalej nie najlepsza ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9k to słabo!! Ja na DFI infinity duron 850@6.5*166 i 512 hynów 166 synchro 2-3-2-11 zrobiłem 8000 w 3dm01se na tym Gainwardzie ustawionym 258/568!! Teraz przyszedł Mobile i szykuje sie do 12k :D (stery 40.72 - system winXP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...