Skocz do zawartości
boy

Thunderbird (mozilla Thunderbird)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej.Naprawde wszedzie mam ustawiony poprawny serwer smtp!!!!Sprawdzalem juz chyba z 1000 razy :sad: Ustawienia sa przeciez takie same jak dla o2 (poza nazwa serwera) a nie chce to pi*****e WP chodzic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem ślepy, albo nie ma błędów. Skonfigurowałem w TB dla testu konto na wp i wszystko działa na takich ustawieniach jak u Ciebie.

Jak próbujesz wysłać to pojawia się jakiś błąd ? Może dla smtp błędne hasło zapisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od tego ze na Thunderbird mam 3 konta. Do wszystkich 2 znam hasla, a do 3 niestety nie. Szukalem w opcjach Thunderbird'a czy moze gdzie te hasla mozna edytowac (szukalem gwiazdek ;] ) , ale z tego co pamietma do Thunderbird chcial hasla dopiero po laczeniu do serwera.

 

Pytanie:

 

Czy ktos wie jak odzyskac haslo do konta w Thunderbird. Nie wazne czy jest w formie gwiazdek czy hasla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie; czy da się jakoś ustawić w mozilli thunderbird tak, że w momencie klikania na "napisz" pokaże mi się okno, które sam sobie stwożę (podpis, nr tel., tło)???

Teraz mam zrobione takie okno w szkicach, ale chciałbym, żeby pojawiało się ono klikając na "napisz".

Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w TB mozna korzystac z kilku skrzynek pocztowych,ale tak aby z kazdej skrzynki wiadomosci szly do osobnych folderów, a nie do jednego i robil sie mass mix :)

 

Mozna tam zrobic jakos import z "The Bat!" ?

 

Czy sa tam automatyczne podpisy w wiadomosciach i nagłowki typu: "Witaj..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przy zakładaniu konta wystarczy to odznaczyć:

Dołączona grafika

2.

Import wiadomości pocztowych

Wiadomości pocztowe innego programu należy wyeksportować lub zapisać w formacie, który odczytuje Kurier Poczty (Thunderbird), czyli mbox (Format bywa też określany jako Unix mbox lub format Eudora). W niektórych programach można zapisać wiadomości pocztowe w postaci, która jest zbliżona do formatu mbox. W takim przypadku, z wiadomości będzie można korzystać po wprowadzeniu niewielkich zmian (patrz program Pegasus Mail).

 

  1. Plik można zachować pod dowolną nazwą, bez rozszerzenia (choć nie należy używać nazw specjalnych folderów Kuriera Poczty – Inbox, Drafts, Sent, Templates, Trash).

  2. Plik wiadomości innego programu w formacie mbox wystarczy przekopiować do katalogu Mail/[nazwa konta] w katalogu profilu użytkownika.

  3. Po ponownym uruchomieniu Kuriera Poczty, w drzewie folderów wybranego konta [nazwa konta], pojawi się nowy folder o nazwie utworzonego w punkcie a pliku, który będzie zawierał zaimportowane wiadomości.

3. Utwórz plik tekstowy z "podpisem". Wejdź w konfigurację konta i zaznacz 'dołącz sygnaturę'. A nagłówki - nie wiem, bo nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całego Bat'a przeniesć (4 skrzynki, 2 potrzebne),a nie tylko jedną wiadomość...

1593312[/snapback]

A kto Ci każe jedną wiadomość eksportować ? Wszystko masz tam opisane.

Zakładasz konta w Thunderbirdzie, przenosisz maile z The Bat i gotowe.

PS.: Opalca sie przenosic z the Bat! na thunderbird?

1593312[/snapback]

Przetestuj i sam zdecyduj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz mi jak przeniesc jednorazowo 4 skrzynki?

 

Gdy zazanczam jedna skrzynke w The Bat! i chce eksportowac wiadomosci, to eksport jest nieaktywny.

Dopiero jak zaznacze kilka wiadomosci w kazdym z folderów (np. Otrzymane, Wysłane, Kopia robocza) to eksport jest aktywny.

To znaczy,ze przy imporcie musialbym kazdy z folderów importowac osobno (razy 4 skrzynki, to troche tego sie nazbiera)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konta pocztowe:

 

1. Każde z tych kont - poprzez odpowiednią konfiguracją, może byc przechowywane "lokalnie" na komputerze. Nie musisz wchodzic przez strony WWW jeśli znasz:

* POP3

* SMTP

* Ewentualne szyfrowanie / porty

Z reguły wszystko jest na stronach pomocy w poszczególnych skrzynkach...

 

A co do konta - to duże, szybkie i wygodne to wg. mnie jest tylko o2.pl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mianowicie taki, ze podczas konfiguracji onta gmail w thunderbirdzie wyskakuje mi komunikat: "nie mozna nawiazac szyfrowanego polaczenia, poniewaz certyfikat przedstawiony przez pop.gmail.com jest nieprawidlowy lub uszkodzony. Kod bledu -8102"

 

oczywiscie popa mam wloczonego na stronie.

 

ma ktos jakis pomysl???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem mianowicie taki, ze  podczas konfiguracji onta gmail w thunderbirdzie wyskakuje mi komunikat: "nie mozna nawiazac szyfrowanego polaczenia, poniewaz certyfikat przedstawiony przez pop.gmail.com jest nieprawidlowy lub uszkodzony. Kod bledu -8102"

 

oczywiscie popa mam wloczonego na stronie.

 

ma ktos jakis pomysl???

1692985[/snapback]

poczytaj sobie help na gmail jak skonfigurowac konto pocztowe w programie 'netscape'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak co dzień wchodze sobie to thunderbirda odebrać maile a tu patrze nic nie ma - ani starych maili, ani kont, ani motywów i przy otwieraniu pyta się jakie konto założyć :mur:

 

Można to wszystko jakoś odzyskać? Gdzie thunderbird zapisuje wszystkie ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu musze odgrzebac moj temat z TB :) (tym razem TB 1.0.7)

 

Otoz chcialem sie spytac jak to jest z odpowiadaniem na maile.

 

Gdy ja odpowiadam na czyjegos maila, kursor pojawia sie zawsze na dole oryginalnej wiadomosci i tam domyslnie powinienem pisac odpowiedz na mail'a.

 

Natomiast gdy ktos odpowiada na mojego maila, to odpowiedz jest powyzej mojej oryginalnej wyslanej wiadomosci. (co jest w sumie logiczne - najnowsza wiadomosc na gorze strony)

 

Czy takie zachowanie (TB, ze domyslnie chce odpowiadac na dole wiadomosci oryginalnej) jest normalne? Wiem ze przeciez zawsze przy odpowiadaniu moge sobie przestawic kursor na sama gore i dopiero odpowiadac, ale ciekawi mnie dlaczego domyslnie jest ten dol...

 

 

Dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...