Skocz do zawartości
boy

Thunderbird (mozilla Thunderbird)

Rekomendowane odpowiedzi

THX paulo za pomoc.

 

Kolejny problem:

 

Czy w TB istnieje JAKAKOLWIEK mozliwosc zaimportowania wiadomosci z innego profilu TB?

 

Naswietle sytuacje:

Mam 2 profile TB, prawde mowiac te same: jeden starszy, drugi nowszy - bedacy tym starszym z usunietymi niektorymi wiadomosciami oraz poszerzonym o nowe wiadomosci ktore przychodzily. Szukam sposobu, aby zaimportowac te wiadomosci ze starego profilu, ktorych brakuje w nowym (czyli wuzywac caly czas nowego profilu, ale z brakujacymi wiadomosciami ze starego, najlepiej polaczyc wiadomosci obu profili).

Probowalem uzywac opcji Narzedzia->Importuj, niestety bez skutku.

 

Ma ktos jakies pomysly?

Dzieki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jak ustawić Thunderbirda, aby przy uruchamianiu pokazywał zawartość "odebrane" a nie "foldery lokalne"

2) Jak ustawić w operze, aby po kliknięciu na odnośnik, którym jest adres email, przegladarka otwierała domyślny program pocztowy (thunderbird), a nie uruchamiała konfiguratora swojego klienta pocztowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest tez w Lokalnych Folderach (te sa pogrubione zawsze).

 

Mozesz sprobowac tego: zajrzyj do opcji Thunderbirda i w zakladce Ogolne odznacz opcje "Po uruchomieniu Thunderbirda wyswietl ponizsza..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest tez w Lokalnych Folderach (te sa pogrubione zawsze).

 

Mozesz sprobowac tego: zajrzyj do opcji Thunderbirda i w zakladce Ogolne odznacz opcje "Po uruchomieniu Thunderbirda wyswietl ponizsza..."

tylko ze to sie chyba odnosi do tego okienka gdzie pokazuje sie "reklama" (nie wiem jak to nazwac) thunderbirda i tego zawartosc sie zmienia po modyfikacji "po uruchomieniu..."

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie spotkało dokładnie to samo i chyba trzeba się z tym pogodzić, bo już wszystkiego próbowałem i nic nie pomaga:(:(:(. Zraziłem się do THUNDERBURD 'a, wiele mnie kosztowała ta awaria. Nie ma to jak THE BAT. :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko tam jest. Sprawdzałem, ale sam Thunderbird tak jakby tego nie widział. W ogóle nie reaguje na to co tam jest.

Robiłem tak, że nagrałem od nowa program, wcześniej skopiowany z Documents and Settings cały katalog THUNDERBIRD wrzuciłem w odpowiednie miejsce na ten nowo zainstalowany. Kiedyś tak działało, teraz nie. Może dlatego, że skopiowałem ten katalog THUNDERBIRD po tym jak nastąpiła już ta awaria. Nie mam niestety wcześniejszej kopii zeby to sprawdzić :/

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dopisujesz się do istniejącego tematu, zakładasz nowy - chcesz dykusję "stereo" czy co ...

 

W profilu jest katalog Mail tam masz wszytkie skrzynki.

W katalogu thunderbird jest jeden profil czy więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw założyłem swój temat, a potem zauważyłem ten, tak wyszło :(. W akcie desperacji trudno myśleć rozsądnie.

 

W tym skopiowanym wczesniej są dwa profile, w jednym z nich w katalogu MAIL są wszystkie moje konta wraz z mailami.

 

W tym nowym jest tylko jeden profil.

 

Jeśli chodzi o ten katalog Mail to też próbowałem go kopiować i nic nie dawało:(.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w nim jest tylko zawartość skrzynek. W ustawieniech kont dla każdego konta możesz wybrać katalog z pocztą.

Skasuj ten drugi profil, może TB ruszy na starym profilu.

 

A w akcie desperacji TRZEBA myśleć rozsądnie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o czym mówicie już robiłem i to nie przynosiło porządanego efektu :(.

 

Dobrze, że miałem ustawione żeby nie kasował maili z serwera, z którego je pobiera.

 

Chyba zabiorę się za ponowne skonfigurowanie 5 kont :/, bo nic innego już nie pozostaje. :(

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakiwało, że ten profil jest już używany przez inną aplikację i nie można go uruchomić. Innym razem się uruchamiał, ale tak jakby mimo wszystko nie zareagował, tzn z zupełnie standardową i pustą pocztą (bez kont itp).

 

EDIT po ponowym skonfigurowaniu.

 

No i skonfigurowałem wszystko od nowa i oczywiście nie da się wysłać załaczników. To jest bezsensu. Wiedziałem, że tak będzie, a robiłem wszystko tak jak w pomocy chociażby na o2.pl.

 

W wersji 1.5 THUNDERBIRDa nie mogę znaleźć uwierzytelnienia dla serwera SMTP :/! Gdzie to sie podziało? <--- to już wiem.

 

Zauważyłem też, że nie wysyła większych załączników (np 6MB). Z mniejszymi nie ma problemu.

Edytowane przez RoyalC333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze temat jest wystarczajaco wymowny :)

Juz raz zdazylo mi sie, ze tego nie zrobilem po reinstallu windy zainstalowalem thunderbirda na nowo w to samo miejsce i tym samym stracilem wszystko, konfiguracje, konta, maile

jak tego uniknac na przyszlosc?

znalalem cos takiego jak "importowanie kontaktow i wiadomosci" czy cos takiego ale FANTASTYCZNIE moge importowac z np MS Outlook a Outlooka to ja mam w... glebokim powazaniu.

 

Z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można.

Uruchamiasz Thundrebirda z parametrem -p. Uruchomi się Profile Manager, wskaż mu gdzie ma być nowy profil.

Możesz też "ręcznie" - w Doc&Set --> Thunderbird --> profiles.ini --> podaj ścieżkę dostępu do nowego profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...