Skocz do zawartości
boy

Thunderbird (mozilla Thunderbird)

Rekomendowane odpowiedzi

A możesz mi to dokładnie opisac? Bo widze tylko jedna opcje. Ze jak jest mail spamem to leci to folderu poczta niechciana. Nie wiem jak zrobić reguły ze np

 

admin@purepc.pl -> PurePC

tgm@esl.eu -> ESL

 

itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzedzia -> Filtrowanie wiadomosci

Wybierasz na jakich twoich kontach pocztowych ma dzialac regula. (mozna wybrac ze na wszystkich)

Dajesz "nowy"

Nazywasz sobie go jak chcesz

I ustawiasz (spelnanie wszystkich, czy dowolnego kryterium)

np.

Adresat - zawiera (mozesz wybrac co ci bardziej pasuje) - purepc

Wykonaj nastepujace czynnosci...

np.

przenies wiadomosc do - PurePC (tzn wybierasz folder)

 

Ponadto mozesz ustawic ze jak wiadomosci od purepc to maja wyzszy piorytet, nadac etykiete, oflagowac, itp.

 

Zreszta zobaczysz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanie,

a widze, ze temat swiezy to sie podczepie,

 

jak klikne w TB na ikonke Pobierz to nic sie nie dzieje, a dopiero jak

zjade to strzalka i kilkne "Pobierz ze wszystkich kont" to dziala...

jak zrobic zeby robil to po kliknieciu w ikone?

 

{to pytanie nie wiem czemu zadalem :P przegapilem taka oczywista sprawe}

 

PS. uzywam go do dizisaj... czy tu wtyczki sa az tak przydatne jak w FireFoxie?

jakie mozeci polecic jako niezbedne lub bardzo fajne?

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanie,

a widze, ze temat swiezy to sie podczepie,

 

jak klikne w TB na ikonke Pobierz to nic sie nie dzieje, a dopiero jak

zjade to strzalka i kilkne "Pobierz ze wszystkich kont" to dziala...

jak zrobic zeby robil to po kliknieciu w ikone?

 

druga sprawa... czy da sie zaplanowac autmatyczne odbieranie co np. 5 minut?

 

PS. uzywam go do dizisaj... czy tu wtyczki sa az tak przydatne jak w FireFoxie?

jakie mozeci polecic jako niezbedne lub bardzo fajne?

jak klikasz na pobierz to powinno pobierać z konta które akurat masz ustawione... jak użyjesz np. kombinacji ctrl + shift + T to pobierzesz ze wszystkich kont... chyba też była wtyczka, która dodawała przycisk pobierz ze wszystkich kont.

 

no oczywiście, że da się ustawić sprawdzanie poczty co kilka minut... wystarczy wejść do opcji konta, w którym chcesz to skonfigurować... konfiguracja serwera

 

no jeżeli potrzebujesz rozszerzeń to są potrzebne, jak nie to nie :D

sam używam takich

Dołączona grafika

Edytowane przez stefe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stefe

A mozesz napisac do czego służa te wtyczki:

- QuoteCollapse

- Display Mail User Agent Extension

- Viwe Header Toogle Button

- QuoteCollapse

zawija cytaty do jednej linijki, dodaje "plusika", którym można rozwinąć cytat.

http://quotecollapse.mozdev.org/

 

- Display Mail User Agent Extension

dodaje ikonkę w nagłówku... ikonkę mailera jaki był użyty do wysłania wiadomości, podaje ogólne wiadomości o programie użytym do wysłania wiadomości

http://www.cweiske.de/misc_extensions.htm#dispMUA

 

- Viwe Header Toogle Button

doaje przycisk, którym włączymy widok całego nagłówka wiadomości bez potrzeby używania ctrl + u i otwierania osobnego okna

http://joshandmerci.com/proj_thunder.php

Edytowane przez stefe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Display Mail User Agent Extension

dodaje ikonkę w nagłówku... ikonkę mailera jaki był użyty do wysłania wiadomości, podaje ogólne wiadomości o programie użytym do wysłania wiadomości

http://www.cweiske.de/misc_extensions.htm#dispMUA

Jeżeli komuś wystarczy sam UserAgent nadawcy, to do pliku user.js (jest w profilu) należy dodać:

user_pref("mailnews.headers.showUserAgent", true);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok.

Wyrzucilem "Display Mail User Agent Extension" dodalem ten wpis (ale dodalem go do pliku "prefs.js" bo nie mialem "user.js") i jak to ma działać ? gdzie sie teraz sprawdza z jakiej poczty... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie z jakiej poczty tylko jaki program był użyty.

No to miałem na mysli.

 

Ale paulo chyba chodzilo o to ze bez tego rozszerzenia tez da sie to zrobic tylko trzeba dodac ten wpis co on napisał, przynajmniej ja to tak zrozumiałem.

Edytowane przez Rocky998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczace segregacji...

czy jest mozliosc aby zrobic tak ze jesli dojdzie do nas wiadomosc a konkretnym temacie (np. allegro nowe aukcje), zeby ja usuwalo automatycznie po np. 3 dniach... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mam taki problem, jak ustawic thunderbirda tak zeby pracowal w "tle"? tak jak incredimail?

z MT mam taki problem, ze nawet po ustawieniu sprawdzaniu poczty co 1min. nic nie wykrywa, do momentu kiedy nie otworze programu, sciagnalem juz nawet rozszerzenie "MinimizeToTray" ale to i tak nie dalo poządanego efektu, poniewaz musze uruchamac MT po kazdym starcie systemu i minimalizowac... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie zastanawiam się nad zmianą programu pocztowego, a że myślę o thunderbird (jako, że od jakiegoś czasu używam firefoxa i jestem zadowolony ...) to pytanie zadam tutaj.

 

Obecnie używam The bat! v.3.5.22 "komputer expert" - kiedyś dołączony właśnie do komputer expert.

Obsługuje on kilka kont pocztowych

- "oficjalne - praca"

- "znajomi"

- "forum"

- konto żony

Stąd też nie chcę outlooka -> outlook wymiesza maile z tych kont, a ja chcę aby były rozdzielone.

 

W zasadzie byłbym zadowolony z the bat, ale :

 

1. ma piekielnie dużo opcji, przełączniczków, ustawień -> jeden nieodpowiedni ruch a potem problemy, a szczerze pisząc nie mam ochoty zaznajamiać się z nim dogłębnie, nie potrzebuje tego.

2. są problemy z wysyłaniem / przesyłaniem maili do kilku osób, a jeszcze większe gdy chcę, aby w nagłówku wiadomości nie było adresów osób do których wysyłam.

 

Zapewne punkt 2 wynika z punktu 1, ale mimo wszystko ......

 

Czy thunderbird będzie dobrym zamiennikiem, czy też może inny darmowy program pocztowy ??

A może zacisnąć zęby i wgryźć się w opjce the bat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instaluj TB.

 

 

A co do:

Obecnie używam The bat! v.3.5.22 "komputer expert" - kiedyś dołączony właśnie do komputer expert.

Obsługuje on kilka kont pocztowych

- "oficjalne - praca"

- "znajomi"

- "forum"

- konto żony

Stąd też nie chcę outlooka -> outlook wymiesza maile z tych kont, a ja chcę aby były rozdzielone.

??

Przeciez do tego wystrczy dodac proste reguły i maile z kazdego konta lecą do innego folderu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsługa kilku kont - żaden problem, trzymanie maili w osobno również (trzeba odznaczyć 'use global inbox' przy zakładaniu kont).

Ad 1. Opcje TB IMO są przejrzyste i tradycyjnie już można je rozbudować rozszerzeniami.

Ad 2. Maile do kilku osób wysyłane są bezproblemowo, ukrywanie adresatów jest proste - wszystkich dajesz jako Bcc:

 

Thunderbirda używam od 3 lat, gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez do tego wystrczy dodac proste reguły i maile z kazdego konta lecą do innego folderu.

I tak i nie.

 

Przy the bat! nie mam żadnych filtrów / reguł itp - nie trzeba - każde konto mailowe jest widoczne jako oddzielny katalog z podkatalogami: odebrane/wysyłane/wysłane/kosz ........ Właściwości głównego katalogu to właściwości tego konta - można przypisać hasła, sposoby podpisu i mnóstwo innych rzeczy.

A oprócz tego jest filtracja. W outlooku jest odwrotnie - wiele kont wrzuconych do wspólnego koszyka więc trzeba tworzyć filtry. Proste - fakt, ale zawsze.

Przy wysyłaniu maila wysyła z konta, które aktualnie jest aktywne tzn - z foldera w którym się jest. W outlooku nie wiem, nie pamiętam dokładnie, ale chyba ustawia się domyślne i zawsze z niego wysyła, aby to zmienić trzeba wchodzić głębiej w opcje .....

 

Na próbę zainstaluje thunderbirda i porównam go sobie z the bat ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...