Skocz do zawartości
boy

Thunderbird (mozilla Thunderbird)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Dlaczego gdy chcę wysłać pocztę używam TB przy korzystaniu z drugiego konta skrzynki pocztowe to

pdczas wysyłania pojawia się taki komunikat "Pole nadawca zawiera adres którego nie jesteś właścicielem"

Z pierwszego konta jest w porządku , konfiguracja smtp jest zrobiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Mam konto pocztowe na gmailu i dwa komputery: stacjonarny i laptop. Raz korzystam z tego, a raz z tamtego. Problem polega na tym że jak pobiore meila na jednym kompie to na drugim mi go już nie pobierze. Znalazłem w necie, że wystarczy przed nazwą adresu dopisać "recent" w Thunderbirdzie i wtedy będzie pobierana poczta z ostatnich 30 dni na obu komputerach. Niestety do końca mnie to nie zadowala. Chciałbym żeby działało to tak:

Kiedy będe pobierał pocztę, to będzie ona ściągana na oba komputery, ale jeżeli dany meil był już wcześniej pobrany na innym kompie to w Thunderbirdzie automatycznie zostanie oznaczony jako przeczytany.

Da rade coś takiego zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi. Nigdy nie uzywałem TB, ale zapewne chciałbys aby była opcja senchronizacji. To znaczy, że jesteś w pracy i dostajesz maila to sciaga ci go do TB. Natomiast jak juz wrócisz do domu i odpalisz TB to program synchronizuje sie ze skrzynką patrzy co jest na skrzynce a czego mu brakuje w programie i wtedy ściąga brakujące elementy. Moze to Cię do czegoś naprowadzi. Sam nie uzywam klientów pocztowych, ale chyba coś takiego chces zuzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o coś takiego mi chodzi. O synchronizacje. Mam teraz rozwiążanie podobne w 90%. Dzięki napisowi "recent" przed adresem w Thunderbirdzie pobiera mi wszystkie meile z ostatnich 30 dni (których nie ma w skrzynce). Jedyna rzecz która mi się nie podoba, to to że program sugeruje mi dwa razy przeczytanie tego samego meila oznaczając go jako nieprzeczytanego na jednym i drugim komputerze, i to właśnie chciałbym zmienić :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem.

 

Po updacie do Thunderbirda 3.0 nie jestem w stanie włączyć managera profili! Nie działa przełącznik -p, nie działa też -profilmanager, ani -ProfilManager... :blink:

 

Nie ukrywam, że dla mnie to sprawa kluczowa, bez niej nie dam rady. Włącza się główny profil bez okienka wyboru. Wszystko stoi na Win7. Z ostatnią wersją 2.ileśtam nie było żadnego problemu...

 

Aha, jak próbuję odinstalować jakiś dodatek to TB każe mi odpalić się ponownie (z przycisku). Po tej operacji nie wstaje i nie odinstalowuje ich. Coś zabugowana ta wersja :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mam ogromny problem z thunderbirdem ;/ polega on na tym iz chcac zmienic folder zapisu emaili stracilem cala stara poczte, zeby to naprawic odnalazlem stary katalog i wpisalem do niego sciezke - poczta jest ale wszytuje sie baardzo dlugo (jakies 5-10minut). Drugi problemem polega na tym iz podczas zamieniania plikow usunalem dane z profilu ;/ i nie wiem co mam wpisac w outgoing server i incoming server (poczta nie jest moja) znam tylko jej adres NAZWA_POCZTY@is.pw.edu.pl, drugi adres na hotmail'u

 

Prosze o pomoc jest to dlamnie b. wazne

Przepraszam za brak polskich znakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem z Thunderbirdem (Wersja 3.0.4):

Chcąc odebrać pocztę z konta gmail, dostaję komunikat: "Folder Odebrane jest zapełniony i nie pomieści już więcej wiadomości. Aby zrobić miejsce na kolejne wiadomości, należy usunąć starą lub niepożądaną pocztę, a następnie wykonać porządkowanie folderu"

 

Sęk w tym, że ja tych maili potrzebuję, na koncie jest w tej chwili 3803MB (tak pokazuje gmial jak loguję się przez www).

 

Przez Thunderbirda używam też starego maiala z poczta.fm, tam mam chyba ze 2x więcej maili.

 

Thunderbird ma jakieś ograniczenia co do ilości wiadomości? :blink:

 

Można to jakoś ominąć?

Porządkowanie folderów, grupowanie ich itp nie dało efektu....

Miejsca na dysku również nie brakuje ~5GB wolnego miejsca.

 

Jeżeli spotkał się ktoś z takim problemem, to będę wdzięczny za informację.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poważny problem.

Zainstalowałem nowszą wersje TB i nieświadomy ustawiłem jednoczesne zarządzanie mailami na dysku i na skrzynce.

Gdy zaczęły się ściągać uznałem ją po prostu za starą pocztę i usunąłem.

Tak też straciłem 5 lat poczty. Jednak coś mi się udało odzyskać:

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Co z tym teraz zrobić żeby odczytać te pliki i znaleźć jakąś pocztę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uruchamiac thunderbirda bo wyczysci pliki calkowicie. Pokazac konfiguracje pop gmaila(bo na tego wskazuje nazwa), bo ten usuwa pocztę tylko jesli się wczesniej samemu wybrało zeby usuwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś addon do Thunderbirda który pokazuje status pobierania wiadomości? Może być coś a'la OE gdzie jest dodatkowe okienko. Bo co prawda jest "wbudowane" pokazywanie statusu (ja mam po lewej w pasku na dole), ale jak podczas ściągania (czasem po parędziesiąt maili) przejdę do folderu, czy do innego okna to ta informacja mi znika i nie wiem ile jeszcze mi zostało. Trochę to uciążliwe.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temat trochę stary to go odświeżę. Wczoraj zaktualizowałem Thunderbirda do najnowszej wersji czyli 5.0 i pojawił się problem. Za każdym razem gdy przychodzi nowa poczta to przenosi ją do folderu Szkice zamiast do folderu Odebrane :mur:

Czy ma ktoś może podobny problem lub wie jak sobie z nim poradzić?

 

Edit:

Nie ma tematu :)

Odinstalowałem TB i zainstalowałem na nowo i po problemie. Najprostsze rozwiązanie jak zwykle najbardziej skuteczne :) A swoją drogą to słaba ta automatyczna aktualizacja :mad:

Edytowane przez przelip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie długo będę przenosił się z XP-ka na 7kę a mam na TB maile które maja 6lat może nawet ponad i chciał bym móc z nich korzystać na 7ce wie ktoś jak to poprzenosić z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skopiuj folder C:\Users\<nazwa_uzytkownika>\AppData\Roaming\Thunderbird. Tutaj znajduja sie profile i ustawienia. (wpisz w uruchom %appdata%)

Ewentualnie jak posiadasz szybki internet, to moze Live Mesh, Dropbox, etc.?

Edytowane przez s0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C:\Documents and Settings\<nazwa_uzytkownika>\Dane aplikacji\Thunderbird o to chodzi ?? bo tu w podfolderach widzę profile i ustawienia - już widzę ze to ten

 

Tylko gdzie ten folder potem w 7-ce wkleić ?

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skopiuj ten folder co napisales. Po instalacji win7 zainstaluj thunderbirda, uruchom go i zamknij. Nastepnie start->uruchom i wpisz %appdata% i wklej w tym katalogu (powinien juz byc katalog thunderbird).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos rowniez ma problem z archiwizacja danych w T7?

 

W duzym skrocie:

Mam 2 konta.

Jesli chce zarchiwizowac widomosc(i) z konta 1 to takowy folder tworzy sie w koncie 2!

A jesli w koncie 2 chce zarchwizowac, to tworzony jest pusty folder na koncie 2 i wiadomosci zarchiwizowane przepadaja.

Nie pomagaja zadne ustawienia dotyczace archiwizowania.

 

Program byl instalowany na czysto. Pod virtualna maszyna na XP problem tez wystepuje...

Oba konta dzialaja na pop3 i sa w gmailu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do stałych użytkowników Tb

 

Mianowicie - strasznie irytuje mnie fakt, że program ten cały czas coś 'mieli'. tzn po każdej wykonanej operacji na mailach pojawia się ten zielony pasek procesu na dole okna.

Tak samo po usunięciu maila pyta się czy Uporządkować folder. Klikam tak, i uruchamia się ten pasek, i generalnie nic się nie dzieje.

Gdy przechodzę z folderu do folderu, tez co chwila ten pasek się włącza - a to porządkowanie wiadomości, a to co innego...

W pracy używam Outlook'a i takich klocków nie ma.... a ponoć Mozilla jest zaliczana do jednych z najlepszych klientów pocztowych (albo była?). Nie wiem ale jak dla mnie to ten program jest tak mało czytelny, że sam nie wiem dlaczego jeszcze z niego korzystam ;)

Pomijam fakt, że po kilku godzinach od włączenia program zajmuje 227 196 K pamięci! (sic!), więcej niż Firefox (219 000 K).

 

Ma ktoś jakieś wskazówki?

Inne programy godne polecenia?

 

pozdr

 

edit:

 

gdyby to miało mieć znaczenie to:

 

Korzystam z Win7, Mozilla Thunderbird 7.0.1

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...