Skocz do zawartości
boy

Thunderbird (mozilla Thunderbird)

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystając z 26 tematów i Mozilla Thunderbird pozwoliłem sobie na połączenie ich w jeden temat.

Program ten jest klientem poczty. Działa zarówno pod Windows, jak i Linux. Aktualnie (08-12-2009) można go pobrać tutaj:

http://pl.www.mozillamessaging.com/pl/

//ULLISSES

 

Albo schować go w ten sposób, alby sprawdzał pocztę w tle?

 

Można ustawić więcej niż jedną tożsamość? Jak było w Outlook'u? Za nic nie mogę tego znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo schować go w ten sposób, alby sprawdzał pocztę w tle?

ThunderTray albo do kazdego programu TrayIt

 

Można ustawić więcej niż jedną tożsamość? Jak było w Outlook'u? Za nic nie mogę tego znaleźć...

tutaj nazywa sie to profile (chyba o to Ci chodzi)... odpal thunderbirda z parametrem -profilemanager, otworzy sie menu i bedziesz mogl zakladac profile w katalogu podanym przez siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po udanej przesiadce IE->Firefox postanowilem dokonac kolejnej: OE->Thunderbird(0.9pl). O ile ta pierwsza przebiegla pomyslnie to z ta druga od poczatku mialem problemy: najpierw nie moglem znalezc opcji ktora pozwala na automatyczne odbieranie wiadomosci po wlaczeniu TB, potem nie moglem znalezc opcji czyszczenia kosza, a na koniec byly problemy z filtrem niechcianej poczty (mimo zaznaczenia odpowiedniej opcji nie przenosil do folderu niechciane wybranych przeze mnie niechcianych wiadomosci). Te problemy to juz przeszlosc. Pozostaj jeszcze jeden: TB probuje wysylac poczte tylko jednym serwerem SMTP (mam 5 kont na roznych serwerach, wszystkie ustawione w Narzedzia->Konfiguracja kont->Serwer poczty wychodzacej->Konfiguracja serwerow poczty wychodzacej). TB probuje wyslac tylko tym serwerem ktory jest ustawiony tutaj (tak jakby olewał to ze ustawilem poszczegolne SMTP dla kazdego konta :)) :

Dołączona grafika

Czy ktos moglby opisac jak zmusic TB aby po napisaniu wiadomosci i wyborze konta z listy Nadawcow (tam sa wyswietlone wszystkie moje konta) poczta byla wysylana przez odpowiedni serwer SMTP?

Z gory dziekuje.

Edytowane przez lukecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do Tools -> Account Settings -> Outgoing Sewer (SMTP) -> Advenced

w polskiej wersji zapewne Serwer poczty wychodzacej -> Konfiguracja swerwera poczty wychodzacej

i dodajesz sobie serwer adres SMTP

Dołączona grafika

potem przechodzisz do ustawien swojej poczty -> Server Settings -> Advenced i wybierasz sobie sewer ktory wczesniej dodales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociag wielkie dzieki za pomoc! Teraz nareszcie wszystko jest w porzadku. Jeszcze tylko jedno pytanie: mam zamiar reinstalnac winde, czy w zwiazku z tym aby zachowac wiadomosci, ustawienia kont, "uczenie" filtra niechcianej poczty to wystarczy przekopiowac w nowym systemie po zainstalowaniu TB, tego co bylo w katalogu C:Documents and SettingsLukeczDane aplikacjiThunderbirdProfiles ?

Jesli tak, to czy tak samo sprawa ma sie z FF (zakladki,rss) ze wystarczy po instalce FF przegrac to co bylo wczesniej w C:Documents and SettingsLukeczDane aplikacjiMozilla ?

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede tworzyl nowego topicu dot. moich problemow z Tb wiec kontynuuje ten:

 

Gdy uzywalem Outlook Express, moj "profil" w nim zajmowal ok. 250MB. Po zainstalowaniu TB, i zaimportowaniu wiadomosci, profil utworzony w TB wazyl ok 300MB. Pomyslalem ze ~50MB mi nie robi roznicy. Niestety profil w TB sie "rozrosl" i na dzien dzisiejszy zajmuje 580MB. Pomyslalem ze to wina zalącznikow ktore dostaje i wykasowalem je (zaznaczona opcja aby automatycznie usuwalo z kosza). Po tej operacji sprawdzilem ile zjmuje profil - dalej 580MB. W tej chwili wykasowalem wszystko (odebrane, wyslane, szkice itp.) - dalej 580MB.

Ktos wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulo, dzieki za odpowiedz - wiedzialem ze na Ciebie moge liczyc :)

Teraz, po usunieciu wszystkich wiadomosci z folderow odebrane, wysłane itp. itd. oraz wybraniu opcji Porządkuj foldery, profil zajmuje mniej ale AŻ 328MB, a powinien byc przeciez prawie pusty. Sprawdzilem sama strukture profilu na dysku: mam 5 roznych kont pocztowych (poczta.onet.pl;op.pl;poczta.o2.pl;interia.pl;wp.pl) i tylko w katalogach "poczta.o2.pl" oraz "pop3.poczta.onet.pl" sa pliki "Inbox" zajmujace odpowiednio 170MB i 158MB (a przeciez skoro usunalem juz wszystkie wiadomosci, oraz przeprowadzilem porzadkowanie folderów, to powinny byc one puste...)

Jakies pomysly co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 kont pocztowych - profil zajmuje mi 14,3mb.

Nie wiem czy polecenie Compact Folders "czyści" automatycznie wszystkie konta, czy tylko to które jest akurat aktywne.

Na wszelki wypadek daję Compact... dla każdego konta osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post z serii moich problemow z TB... :)

Jak juz wczesniej pisalem mam 5 kont pocztowych (adresow e-mail, nie 5 tozsamosci)

Sa one na serwerach:

poczta.onet.pl

op.pl

wp.pl

interia.pl

o2.pl

 

I wlasnie z tym ostatnim jest problem: ciezko z niego odebrac poczte. Skonfigurowany jest tak jak pozostale, ale w odroznieniu od nich nie zawsze odbiera poczte. W wiekszosci przypadkow pyta mnie o haslo, a gdy je wpisze, to wypisuje

"Przesyłanie nazwy uzytkownika nie powiodlo sie. Odpowiedz z serwera poczta.o2.pl:

Nieznany uzytkownik, lub bledne haslo"

Aby bylo ciekawiej, gdy zaraz po takim komunikacie wchodze na poczte przez www, (uzywajac loginu i hasla identycznego jak to ustawione w TB) nie ma wtedy zadnych problemow (juz mu pasuje wtedy login i psw :/)

Konto w TB jest chyba dobrze ustawione, bo potrafi (powiedzmy w polowie przypadkow) odebrac poczte.

Trudnosci w odbieraniu poczty zachodza zarowno w trybie bez SSL (port110), jak i po jego wlaczeniu (port 995)

 

Czy ktos ma jeszcze taki problem z poczta na o2.pl? Moze TB jakims cudem nie lubi sie z serwerami pocztowymi o2.pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

Przerabiałem już temat i szukałem odpowiedzi, ale do tej pory nie wiem co jest..Mianowicie chciałbym odbierać jak i wysyłać posty do grup dyskusyjnych w thunderbirdzie 1.0. Ustawiłem sobie profil zgodnie ze wskazówkami opisywanymi wcześniej, poczte z konta odbieram normalnie, wciąż jednak nie wiem jaki mam wybrać serwer grup dyskusyjnych, aby wreszcie zaczęło działać :cry: .Nie wiem czy to ma znaczenie, ale jestem userem sieci radiowej, konto założone mam na interii. Szukałem odpowiedzi u swojego admina, ale bezskutecznie. Nie wiem czy to ma jakiś związek z ustawieniami sieci..Po wcisnięciu wcisnięciu subskrypcji wyskakuje mi komunikat: przekroczono limit czasu połączenia. Jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie, może trzeba po prostu wybrać odpowiedni typ serwera grup dyskusyjnych...nie wiem, dlatego proszę o pomoc, będe serdecznie wdzięczny za udzielonme odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę wysyłać poczte z załącznikami bezproblemowo, nawet w większych objętościach, natomiast problem jest z samymi grupami dyskusyjnymi, pytałem go już czy to zalezy od konfiguracji serwera lub tp, ale nie wykazał zainteresowania tym tematem, po prostu nie jest mu to potrzebne i pewnie na reke aby ktoś sciągał-wysyłał sobie posty do grupy i zostałem z tym problemem, nie moge znaleźć rozwiązania..wciąż nie moge się nawet połączyć z serwerem grup dyskusyjnych. A może jednak źle skonfigurowałem thunderbirda??nie wykluczam, że coś po prostu zmoczyłem... jakby ktoś z szanownych kolegów opisał konf konta grup dyskusyjnych w thunderbirdzie byłbym niezmiernie wdzięczny

Dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przesiadłem się na z OE na Thunderbirda. Wszytsko ok, ale nie mogę znlaeźć funckji do stworzenia wielu kont użytkownika?? Chciałbym, aby przy uruchamianiu Thunderbirda wyskakiwało okno logowania uzytjownika tak jak to było w OE. Szukałem wtyczek, ale nie mogłem znaleźć?? Czy Thunderbird nie ma takiej opcji??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przesiadłem się na z OE na Thunderbirda. Wszytsko ok, ale nie mogę znlaeźć funckji do stworzenia wielu kont użytkownika?? Chciałbym, aby przy uruchamianiu Thunderbirda wyskakiwało okno  logowania uzytjownika tak jak to było w OE. Szukałem wtyczek, ale nie mogłem znaleźć?? Czy Thunderbird nie ma takiej opcji??

Pozdrawiam

1409700[/snapback]

ok rzeczywiście działa:) wielkie dzieki za info.

Mhm ale dlaczego ta funkcja jest ukryta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Mozillą Thunderbird, a mianowicie, jak go skonfigurować, ponieważ pierwszy raz mam konto mailowe na dysku...moim głównym problemem jest brak znajomości produktów mozilli, i nie wiem kompletnie co robić z tymi serwerami jakimiś tam wychodzącymi itp. Wiem, że na forum jest temat o koncie mailowym na własnym dysku twardym, ale po przeczytaniu go, na tydzień zniechęciło mnie robienie tego, ale teraz się nie poddam, więc proszę o poradę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem o co chodzi :oops: , wciąż miałem konto pocztowe na onecie, bo mi wystarczało, ale teraz potrzebuję czegoś lepszego, skrzynki o większej pojemności i bardzie zaawansowanych możliwości, jeśli chodzi o zarządzanie wiadomościami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ustawienia dla onetu - http://pomoc.onet.pl/index.html?KAT=1121#305540 (screeny z OE). W Thunderbirdzie wszystko jest podobne.

Jak potrzebujesz lepszego konta, to na oślej masz topic o Gmail. Chcesz zaproszenie - wyślij mi Twojego maila na PW. Gmail ma świetnego helpa, z konfiguracją Thunderbirda poradzisz sobie spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Za cho*****e nie moge wyslac maila z Thunderbirda przez konto na WP.Z konta na o2 idzie bez porblemu natomiast WP juz mnie dobija :mur:

 

Outgoing server (SMTP):

- Server Name: smtp.wp.pl

- Port 25

- Username:gopiter

- TLS if available/No/SSL - nie ma zadnej roznicy

 

Dodam ze WP jest moim glownym kontem a o2 jest drugim kontem oraz ze wszedzie gdzie to mozliwe jako serwer wychodzacy jest ustawiony smtp.wp.pl!!

 

Pomoze ktos?

 

Z gory dzieki zapomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...