Skocz do zawartości
Carno

Problem! Poczta Polska - paczka priorytetowa

Rekomendowane odpowiedzi

No jak w temacie. Otóż wysłałem paczkę priorytetową 12 października klientowi który wygrał aukcję na allegro. Dziś jest juz 19-tego i klika do mnie na gg z informacja że paczki nie otrzymał i że mam iść na pocztę dowiedzieć się a on także pójdzie się zorientować...

Wiec zastanawiam się czy są opóźnienia bo to już siódmy dzień jak wysłałem, a na oficjalnej stronie Poczty Polskiej jest wyraźna informacja że priorytet na terenie Polski idzie 1 dzień :evil:

A jeszcze mam wątpliwości co do kupującego, ponieważ to jego pierwsza transakcja na allegro,

pieniążki przelał więc sam nie wiem, tak mi przyszło na myśl że paczkę pewno otrzymał i coś kombinuje :?

 

ps. to jest ta aukcja: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31992944

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego potwierdzenie nadania paczki nie otrzymałem, zaniosłem ją na pocztę i babka przykleja znaczki wiec ja jeszcze do niej że to ma być priorytet więc dopłata bodajże 1 zł wiecej

przykleiła niebieska naklejkę z napisem priorytet i to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mogłeś nie wziąć potwierdzenia? przecież to twój jedyny dokument że się wywiązałeś z umowy

może gość chce cię naciągnąć,nie ma żadnych komentarzy....(zobaczył że kopia jest w środku)

teraz nawet nie możesz sprawdzić adresu czy dobrze wysłałeś i nie wiem czy na poczcie bez tego coś ci sprawdzą albo przyjmą reklamację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zrobisz jezeli nie wyslales POLECONYM. Ja tak wtopilem 200zl na Allegro i nadal nie wiem czy gosciu naprawde nie otrzymal paczki czy mnie poprostu wyrolowal :(... A na poczcie nawet nie masz co reklamowac - dla nich ty nie wysylales zadnej paczki;]

 

Pozdro

Pingwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mogłeś nie wziąć potwierdzenia? przecież to twój jedyny dokument że się wywiązałeś z umowy

może gość chce cię naciągnąć,nie ma żadnych komentarzy....(zobaczył że kopia jest w środku)

teraz nawet nie możesz sprawdzić adresu czy dobrze wysłałeś i nie wiem czy na poczcie bez tego coś ci sprawdzą albo przyjmą reklamację

Nie wiem dokładnie jak to jest z tymi potwierdzeniami, ale już wcześniej wysyłałem i bez żadnych potwierdzeń że wysyłam, paczka doszła zaraz nastepnego dnia.

No to jutro ide na tę pocztę się dowiedziec o co chodzi. Ja jedynie wiem że druczki wypełnia się podczas wysyłania w trybie poleconym lub gdy przy wysyłaniu paczki bierze sie opcje gdzie zaznacza się jej wartość, to takie jakby ubezpieczenie na daną kwotę.

- co do gry to żadna kopia! oryginał :evil:

- a co do adresu to wydrukowałem go taki jak przyszedł z allegro po wygraniu aukcji, i nawet jeszcze przecież gadałem z gościem na gadaczu i potwierdził że adres dobry.

 

Mam nadzieje że paczka ma jakieś postoje? czy miał ktoś taką sytuacje z priorytetem że realizacja była opóźniona?

 

... Ja tak wtopilem 200zl na Allegro i nadal nie wiem czy gosciu naprawde nie otrzymal paczki czy mnie poprostu wyrolowal ...

no to ja też nie wiem i co mam zrobić? jak się sytuacja nie wyjasni to mam mu zwrócić kase a on może ma tą gre i ściemnia :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że paczka ma jakieś postoje? czy miał ktoś taką sytuacje z priorytetem że realizacja była opóźniona?

Mi kedys pewna firma internetowa wyslala paczke z kadodami, ale niestety paczka nie doszla dnia nastepnego - jak mialo byc. Napisalem maila; w odpowiedzi ktorego dostalem numer nadania paczki. Zrobilem przez telefon maly b***** (razy 5 :twisted: ) i paczka sie znalazla 8) .Jak sie okazalo lezala sobie gdzies pod gratami na poczcie... (NO comment :evil: ).

Po 2 jezeli kolo paczke faktycznie odebral, to przecierz musial podpisac fakt odbioru... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carno To był list priorytetowy czy paczka priorytetowa( rużnica jest duża, zwłaszcza w cenie;) i na list niema potweirdzenia ) ?? Czasami bywa tak ze przesylka lezy sobie na poczcie kilka dni zanim ktos sie zorientuje ze nalezalo by ja dostarczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carno To był list priorytetowy czy paczka priorytetowa( rużnica jest duża, zwłaszcza w cenie;)....

No to masz rację! Zapytałem starszej jak to jest bo się zna na tym, więc jednak tę paczke posłałem jako zwykłą przesyłkę! czyli tak jak mówisz list priorytetowy :evil:

Skąd mogłem wiedzieć... skoczyłem na pocztę by to wysłać tylko

więc wiadomo, wyglądało jak pudełko wiec paczka! no i jak wspomniałem wcześniej powiedziałem tej babce że to ma być priorytet a ona nawet się nie zapytała czy ma to być wysłane jako paczka czy zwykła przesyłka.

Poza tym już wcześniej tak samo posłałem zapakowany w paczuszkę procesor i grafe :?

i wszystko było ok!!, przesyłki doszły zaraz następnego dnia.

 

I co teraz mam zrobić, nie chce mi się też za bardzo wierzyć że akurat ta przesyłka sie gdzieś zagubiła, mam wrażenie że koleś ściemnia że nie dostał bo jak wcześniej z nim gadałem to powiedziałem że zaraz następnego dnia ja otrzyma...

a on dziś się odzywa że paczki jeszcze nie otrzymał :evil:

jest to podejrzane bo mógł by codziennie klikać do mnie i się pytać, a ja myślałem że przesyłkę dostał więc wszystko oki.

Jak się odezwie jutro to z nim pogadam, zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy wiecie o czym piszecie ?

Jaki druk ?

Jesli paczke wyslal jako priorytetowa, nie podal wartosci, nie byla to paczka "za pobraniem" ani jako polecona to nie dostal zadnego druczku/dowodu nadania.

Takie cos dostaje sie tylko w w/w przypadkach.

Jesli poczta faktycznie zgubila paczke, to reklamacje mozesz zglosic najwczesniej po 14 dniach (chyba roboczych...).

Jesli "sledztwo" wykaze, ze to faktycznie oni zawinili, to mozesz liczyc jedynie na zwrot oplaty pocztowej za paczke plus 10x ta oplata...

 

Po tym jak mi "zgubili" telefon, ktory sprzedalem na allegro i oddali 66zl (tel. nie byl duzo wiecej wart, ale...), wszystkie bardziej wartosciowe paczki wysylam jako polecone z podana wartoscia. Takich NIGDY nie gubia, bo musieliby oddac kwota przeze mnie okreslona. A zawsze podaje wyzsza ;]

 

Mam nadzieje ze pomoglem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wy wiecie o czym piszecie ?

Jaki druk ?

Jesli paczke wyslal jako priorytetowa, nie podal wartosci, nie byla to paczka "za pobraniem" ani jako polecona to nie dostal zadnego druczku/dowodu nadania.

Takie cos dostaje sie tylko w w/w przypadkach.

 

 

Mam nadzieje ze pomoglem...

Nieprawda ja wysylalem juz z 30 paczek w tym roku i ZAWSZE nawet bez pobrania to dostawalem dowod nadania paczki,nigdy mi sie nie zdazylo zeby mi nie dali

 

Ps. Druku nie dostaje sie tylko przy nadawaniu nie PACZKI tylko listu np w kopercie babelkowej mozna wyslac cd i nie daja wtedy kwitu ale za PACZKE zawsze daja,zreszta sam go wypelniasz i sie kalkuje i jedna czesc dostajesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok... juz wiem o co chodzi, przecież KiloBajt przedstawił w czym rzecz, a ja pod nim potwierdziłem...

Nie wysłałem tego jako paczke tylko jako zwykła przesyłkę czyli list priorytetowy, a gra ta była w twardym pudełku jak to przy oryginałach bywa, zapakowałem ją jedynie w specjalny papier do pakowania paczek...

Poniekąd wina spada na tę babkę bo skoro widziała ze to paczka a nie żadna koperta bąbelkowa to powinna się zapytać :evil:

Skąd też mogłem wiedzieć, nigdy wcześniej nie wysyłałem wiec się nie znałem

Mądry polak po szkodzie :!:

Choć dalej jest to dziwne, bo powyżej jak już wspomniałem to wysłałem tak samo procek i grafe i jakoś doszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te priorytety. Nie dostałem już 2 listów od byłej już dziewczyny. Najgorsze, że nie dostałem ostatniego sprzed miesiąca...nie wiem czy chciała mi powiedzieć, że mnie kocha, czy że ma mnie dość :D. Ale zerwałem bez listu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te priorytety to masakra

ostatnio czekałem na takiego 5 dni a na poczcie pełno plakatów ze dochodzi w 1 dzień

ostatnio tez wysyłąłem priorytet i oczywiście wziąłęm druczek dowodowy

słałem dość delikatną rzecz a kolesia wzięła tą paczkę i nią normalnie rzuciła na stół no i dostała niestety duży ociach!l

a mój kumpel też miał z tym fasjny motyw bo zamówił se zasiłke z neta no i pewnego dnia (niepamiętam ile to szło ale chyba trochędługo również of koz priorytet) więc kolo pewnego dnia se przyszedł do domciu i w tym samym momencie przyjechał kurier a był taki zbieg okoliczności ze kumplowi sie klucz w drziach zaciął i nie mógł ich otworzyć (lol) i nie mógł wziąć kasy - powiedział kurierowi zeby albo poczekał albo przyjechał poźniej za ok 5 min jak rodzice kumpla wróca bo mają klucz do drugich drzwi a kurier sie wciach!ił zaczął rzucać inwektywami wziął paczkę i ciach!lnął nią o ziemie a potem wrzuciłdo samochodu i pojechał - kumpel narobiłdymu, jakieś skargi i koleś przyjechał ten sam ale juz był grzeczny

wniosek -> poczta polska sux!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarzają się takie jazdy nawet lepsze są na poczcie. List polecony może być z ZPO (zwrotne otwierdzenie odbioru) i wtedy jestes pewien, że doszło. Co do Listów i Paczek wartościowych to ich się nie gubi bo zajebią osobę która ją przyjeła (datownik na karcie), która ją przewoziła i która ją odebrała i miała doręczyć. Wniosek prosty, boją się strasznie :D

 

Wiem jak jest w W-wawie listy czy polecone czy priotaire są wpisywane do książki nadawczej i dostają numer "R", bardzo rzadko się zdarza, że się gdzieś zgubią, chociaż zdarza się. Chcesz coś dostarczyć na 200 procent to wyslij to kurierem z możliwością sprawdzania gdzie paczka się w danym momencie znajduje. Jak zgubią to oddają pieniądze. Oni dbają o te paczki bo wiedzą, że zła opinia ich zniszczy. Proste prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te priorytety. Nie dostałem już 2 listów od byłej już dziewczyny. Najgorsze, że nie dostałem ostatniego sprzed miesiąca...nie wiem czy chciała mi powiedzieć, że mnie kocha, czy że ma mnie dość :D. Ale zerwałem bez listu :D.

 

Rozwaliłeś mnie tym Dares :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mogłeś nie wziąć potwierdzenia? przecież to twój jedyny dokument że się wywiązałeś z umowy

może gość chce cię naciągnąć,nie ma żadnych komentarzy....(zobaczył że kopia jest w środku)

teraz nawet nie możesz sprawdzić adresu czy dobrze wysłałeś i nie wiem czy na poczcie bez tego coś ci sprawdzą albo przyjmą reklamację

Nie wiem dokładnie jak to jest z tymi potwierdzeniami, ale już wcześniej wysyłałem i bez żadnych potwierdzeń że wysyłam, paczka doszła zaraz nastepnego dnia.

No to jutro ide na tę pocztę się dowiedziec o co chodzi. Ja jedynie wiem że druczki wypełnia się podczas wysyłania w trybie poleconym lub gdy przy wysyłaniu paczki bierze sie opcje gdzie zaznacza się jej wartość, to takie jakby ubezpieczenie na daną kwotę.

- co do gry to żadna kopia! oryginał :evil:

chodziło mi o kopie nadania listu ,jest w środku dokumentu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie nadania otrzymasz jedynie na list POLECONY, na zwykły list priorytetowy (a takim najwyraźniej wysłałeś) nie będziesz miał żadnego potwierdzenia nadania przesyłki.

Jakto nie jak niejeden raz bralem potwierdzenie nadania listu priorytetowego. Wystarczy poprosic osobe ktora przyjmuje list.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec to twoj blad ze wyslales jako list - teraz nawet jesli koles ja dostal moze napisac ze nie otrzymal i nie bedziesz mial jak tego udowodnic

 

A co do tych nieuswiadomionych ;)

Jak wysylasz paczke zawsze dostajesz potwierdzenie nadania bo zeby ja wyslac musisz wypelnic druczek - inaczej pani ci nie wysle

 

A jezeli wysylasz list niewazne czy priorytet czy bedzie w nim gra czy cokolwiek innego - ale bedzie spelnial wymagania listu jesli chodzi o rozmiar to wystarczy ze nakleisz na niego odpowiednia liczbe znaczkow i nie dostajesz zadnego potwierdzenia nadania chyba ze wykupisz ta opcje albo nadasz jako polecony

 

Dlatego na przyszlosc - wysylajcie poleconym !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie nadania otrzymasz jedynie na list POLECONY, na zwykły list priorytetowy (a takim najwyraźniej wysłałeś) nie będziesz miał żadnego potwierdzenia nadania przesyłki.

Jakto nie jak niejeden raz bralem potwierdzenie nadania listu priorytetowego. Wystarczy poprosic osobe ktora przyjmuje list.
Nawet jesli takie potwierdzenie dostaniesz to jak dobrze pamiętam poczta nie uwzględnia żadnych reklamacji przesyłek zwyklych (znaczy nie poleconych). Stąd priorytet to jedna wielka fikcja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś czekałem 2 tygodnie na priorytet - chodziłem na pocztę z potwierdzeniem nadania paczki i tej paczki nie było - po dwóch tygodniach dostałem awizo na paczkę - powtórne!! (mimo, że paczki do tej pory nie było na poczcie)...

 

Wszystko zależy od poczty i listonoszy - tam mieli straszny burdel, a listonosze wkładali awizo do skrzynek nawet jak się było w domu.

 

Teraz mieszkam gdzie indziej i jest wszystko oki - jak narazie...

 

 

A jak się wysyła coś droższego, to lepiej wysłać jako paczkę, ew. list polecony - i poczta raczej musi reklamacje na to uwzględnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc napisałem do tego gościa wczoraj w gg co o tym myślę i podkreśliłem że ma on prawo mnie oszukać ponieważ nie mam żadnego potwierdzenia wysłania przesyłki...

Przed chwilą otrzymałem od niego wiadomość na gg:

ButcheR_86: Wiesz co nie mam zadnego powodu zeby klamac.Gdybym mial tą grę to serdecznie podziękowal bym ci za aukcje i postawił duuuuuuuuuuuzego pozytywa. Zastanawialem sie czego moglo nie dojsc. Bycmoze powodem jest to ze ocieplają mój blok i zdieli tablice z numerami a facet od priorytetów nie wiedzial ktory to blok i awizo nie zostawil nawet..Dzisiaj pojde na poczte i sie wypytam,a jak nie to paczka powinna wrocic za jakis czas do ciebie. Nie pytalem sie ciebie codziennie o paczke bo nie chcialem byc upierdliwy i wolalem poczekac.

gdyby paczka do ciebie wrocila to mozesz znow wyslac i wziąćś potwierdzenie

Więc teraz mam kolejne wątpliwości, nie dość że się non stop ukrywa na gg to teraz dopiero wspomina coś o ocieplaniu bloku i że zdjęli tablice z numerami...

Jak wysłałem to zaraz następnego dnia zapytałem czy otrzymał a on nawet o tym nie wspomniał i się nie odzywał przez sześć dni!

Co o tym myślicie? czyżby faktycznie poczta miała jakieś postoje? co mi się wcześniej przy dwóch takich przesyłkach nie zdarzyło :evil:

 

ps. jest tu na forum może ktoś z Lublina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...