Skocz do zawartości
Dzieju

Cyfra + i kara :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prosbe czy ktos juz mial podobna sytuacje ?

 

 

Mialem nie zaplacone rachunki za cyfre no i zerwali zemna umowe i musze zaplacic 397zl.

 

Ale to jeszcze nic mialem 30dni na zaplacenie tej kwoty , niestety nie udalo mi sie i naliczono mi kare nastepna 300zl. teraz mam juz 697zl.

 

Pani w infolini powiedziala mi ze moge reklamowac te kare ale musze wplacic szybko te pierwsza kwote.

Wiec tak zrobie ale moja prosba do was to .....

 

Jak mam zareklamowac te kare 300zl..

Powiedzialem jej ze mnie nie bylo w miescie w terminach w jakich mi przyslano list , wiec ona powiedziala zebym to napisal w wniosku reklamacyjnym i załączył jakies dowody np.bilety przejazdowe itd.

 

Jak macie lub mieliscie podobna sytuacje to prosze o jakies ciekawe propozycje jak to zrobic .....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie plac, to oszusci, przyslali Ci pewnie jakis plakat i info na nim, ze Cie psrzedali "Krukowi" - taka firma windykacyjna, ja z nimi rozwiazalem umowe i chcieli ode mnie wyludzic 800 pln, mialem placic za "cos" nawet nie wiem za co, olalem to, przychodzily "plakaty" ze niby do sadu mnie podadza, itd. ale to byla sciema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz byle co, jakiekolwiek wytłumaczenie, bez biletów czy innych dupereli. Mój ojciec też kiedyś miał dostać taką karę bo nie oddał tunera na czas czy coś. Napisał coś tam i odpisali, że ok - nie musiał nic płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie cię nie było w domu, to oni chyba nie mają potwierdzenia, że odebrałeś cokolwiek. IMO to jakiś wał, bo druga kara jest podejrzanie dziwna (chociaż wszystko zależy od umowy), a na dodatek pani stwierdział, że umorzą ją jak tylko szybko wpłacisz tą pierwszą karę. Zastanawiające jest słowo szybko.

Jeżeli nie pracujesz legalnie, nie masz żadnych rzeczy wartościowych, możesz spróbować grać na czas, najwyżej przyjdzie komornik, jest ryzyko, jest zabawa, ale szorty mogą falować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do znajomego przyjechali kiedys z cyfry za to ze nie płacił abonamentu jakies 500 zeta był krewny przyjechali dwaj łysi i mówią "Pan ma jakies długi w cyfrze i radzimy zapłacic" a gosc na to a jak nie zapłace

a łysi "jak nie zapłacisz to sie zobaczy" dla swietego spokoju zapłacił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest właśnie to ryzyko, tzw. firma pseudowindykacyjna. Zwykłe wszy które nie mają pojęcia o prawie. Jeżeli przychodzi "normalny" komornik to za wiele nie może. Znajomek wisi za komórkę, kilka lat temu mu ukradli mu, nadzwonili. Od jakichś 3 lat przychodzą mu pisma z windykacji z Poznania, swojego czasu się chyba zdenerwowali, bo zagrozili, że jak nie zapłaci, to go umieszczą na czarnej liście. Powiedziałem mu, żeby odpisał, że zgadza się na umieszczenie na liście, tylko niech go już nie męczą. Nie wiem, czy napisał, chyba nie, bo to leń, ale ostatnio przyszło, żeby zapłacił samą należność, to mu odsetki anulują 8O 8O 8O .

Tak więc, jeżeli firma działa zgodnie z prawem, a człowiek jest golas, to mu nic nie zrobią. Gorzej jak przyjadą łysi windykatorzy, teoretycznie można zasypać ich paragrafami, jak ktoś zna, ewentualnie zadzwonić po psy, jak się zdąży :evil: .

Niestety żyjemy w czasach, w których człowiek uczciwie pracujący, lub niemający pracy, jest straszony sądami, karami, często tylko dlatego, że w jakiejś bogatej firmie jest bajzel i ktoś źle coś zobaczył, czy coś zgubił, a my musimy za to płacić, bo nie stać nas na prawnika, czy poradę prawną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...