Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie wszystko już było ale miło, że ktoś z redaktorów znanego portalu nie lize [gluteus maximus] beth%@#2. Mam nadzieje ze bedzie więcej takich recenzji kiedy teraz kiedy to po e3 ucichły "OCHY I ACHY" pupilków todda :lol:.

 

Chciałbym portal o grach który jest "czysty" i nie dostaje kapuchy (albo innych profitów) za dobre recenzje gier (gs takie dostaje - przykład Kane & Lynch ale i tak lubie ten portal :lol:). Znając, życie redaktorzy takie portalu pewnie nie byli by zapraszani na żadne imprezy ale co tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Tactics to byl erpeg, ze klekajcie narody... Swoja droga, o ile dobrze pamietam, to po premierze Tacticsa sypaly sie te same gromy - ze nastawiona na walke, ze zero fabuly, ze supermutanty wygladaja inaczej, ze zdrada serii, odcinanie kuponow od tytulu...

Jedna, podstawowa sprawa, o ktorej juz dawno pisalem i zreszta nie tylko ja. Zwroc uwage na to jak sie nazywa Fallout Tactics, a jak sie nazywa nowe dzielo Todda. Nie mam nic wiecej do dodania. Chcial skoczyc na gleboka wode i stworzyc nastepce Fallouta 1 i 2 ? To teraz sie sypia gromy. Jak by stworzyl dzielo "w klimatach, czy swiecie Fallouta", np. "Fallout: Back to the Wasteland", czy cokolwiek innego, to nie ma problemu. Problemem jest to, ze legendy sie nie tyka, jesli sie nie ma zamiaru zrobic czegos przynajmniej rownie dobrego ;) A oni od poczatku mieli inne zamiary.

 

Pojawily sie glosy, ze niby Blizzard jest najlepsza firma robiaca gry. IMHO blad - Blizzard jest firma, ktora opracowala dojenie kasy z graczy do perfekcji. Wydaja odgrzewane kotlety z nowa grafika pod nazwa "nowych" gier i juz pol swiata sika w portki z radosci. Biznes idealny. Zupelnie jak EA, tylko EA robi to w szybszym tempie.

To nie zupelnie tak. Potrafia stworzyc gry, ktore sa legendami i z ktorych az kapie GRYWALNOSC. Jesli potrafili stworzyc legende, to mozna im wybaczyc przeniesienie gry w nowe realia sprzetowe. Z przyjemnoscia sie w takie cos znowu zagra po wielu latach. Przeciez czesto gier nie wydaja. To jest firma, ktora stawia tez na cos wiecej niz tylko grafike (ta nigdy nie byla u nich na wysokim poziomie), a jednak potrafi stworzyc tytuly, w ktore gra caly swiat nawet 10 lat po premierze (np. StarCraft). Twoim zdaniem zrobienie gry, w ktorej tak doskonale zadbano o to, aby grajac kazda rasa kazdy mial identyczne szanse ? Oni to potrafia. Potrafia tez zrobic hit w 2D na wiele lat, kiedy kazda inna firma trzaska w 3D pier...ląc ze 2D juz sie nie sprzeda. Udowadniaja, ze jednak sie da. I za to szanuje ta firme.

Czemu np. teraz juz nie gram w Heroes of might end magic ? Bo zrobili pier... 3D do gry, ktorej klimat (i uwarunkowania historyczne ;) ) poprostu do tego nie pasuje. 100x bardziej wole zagrac w starego Heroesa 2 i 3, niz te nowe smieci.

 

Jak dla mnie problem polega na tym, ze wiekszosc narzekajacych tu osob chce zagrac jeszcze raz w F1 i F2 i nie dopuszczaja do siebie mysli, ze swiat Fallouta mozna podac rowniez w innym sosie.

Problem w tym, ze pewnego sosu jest na tych filmach zdecydowanie za duzo. Tego czerwonego...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu np. teraz juz nie gram w Heroes of might end magic ? Bo zrobili pier... 3D do gry, ktorej klimat (i uwarunkowania historyczne icon_wink2.gif ) poprostu do tego nie pasuje. 100x bardziej wole zagrac w starego Heroesa 2 i 3, niz te nowe smieci.

Teraz to IMHO jestes zaslepiony, bo piatka jest jedna z najlepszych czesci serii, IMHO nawet lepsza niz trojka. Nie liczy sie 2D czy 3D, liczy sie klimat.

 

Problem w tym, ze pewnego sosu jest na tych filmach zdecydowanie za duzo. Tego czerwonego...

A w poprzednich czesciach to jak Bloody Mess wygladal, hm? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to IMHO jestes zaslepiony, bo piatka jest jedna z najlepszych czesci serii, IMHO nawet lepsza niz trojka. Nie liczy sie 2D czy 3D, liczy sie klimat.

Przyznam Ci sie bez bicia, ze gralem tylko w demo, ale to mnie niestety w ogole nie ruszylo, wiec sobie darowalem ta gre. Skoro tak piszesz, to moze sie jednak skusze ;) Ale 3ki raczej nie przebije ;)

 

A w poprzednich czesciach to jak Bloody Mess wygladal, hm? ;)

Ale tam sie na tym gra nie opierala ;) To byl "mily" dodatek do gry, a nie flaki na prawo i lewo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny kawalek leci w tle. Idealnie pasuje do tego felietonu, jak i samego Fallouta ;) Widzi mi sie przy jezdzie autem w 2jce.

 

EDIT:

 

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,51...plikowany_.html - widze, ze duzo jest ludzi, ktorzy wiedza co dobre na tym GameCorner. Wystarczy poczytac pierwsze komentarze do tekstu goscia z Bethecostam, ze "Myślę, że widać to nieco w BioShock. Bez wątpienia czuć, że ta gra wywodzi się ze starego System Shock. Miejmy nadzieję, że stanie się to trendem."

Oby jednak takie trendy sie nie utrzymywaly...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny kawalek leci w tle. Idealnie pasuje do tego felietonu, jak i samego Fallouta ;) Widzi mi sie przy jezdzie autem w 2jce.

 

EDIT:

 

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,51...plikowany_.html - widze, ze duzo jest ludzi, ktorzy wiedza co dobre na tym GameCorner. Wystarczy poczytac pierwsze komentarze do tekstu goscia z Bethecostam, ze "Myślę, że widać to nieco w BioShock. Bez wątpienia czuć, że ta gra wywodzi się ze starego System Shock. Miejmy nadzieję, że stanie się to trendem."

Oby jednak takie trendy sie nie utrzymywaly...

lmao

 

Polecam 4fun zlookać topic:

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=43765

 

Nie zdziwi mnie jak takie coś zobacze na jesieni w empiku :lol:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale Fallout 3 dostał nagrodę na E3. Best rypygy na konsole. Oraz best konsolowa gra.

 

http://ve3d.ign.com/articles/features/40372/2008-E3-Awards

Właśnie sie dowiedziałem w temacie Stalkera:CS :lol:. Smiecha na sali ale luz :lol:

Taka krap walka im wystarczyła aby przyznać nagrodę ? Przecież to było 30 min nudnego gejplaya bez rąbka fabuły czy dialogów itp (a nóż widelczyk bedzie dobra w f3 :lol:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale Fallout 3 dostał nagrodę na E3. Best rypygy na konsole. Oraz best konsolowa gra.

nie wiem gdzie ty widziales ta nagrode na E3 :mur:

 

welcome to Voodoo Extreme's Best of E3 2008 awards.

What is Voodoo Extreme?

 

Voodoo Extreme is a news site that covers PC gaming and hardware.

ja tu widze nagrody przyznawane przez serwis VE sponsorowany przez IGN, a to nie to samo.

 

Robisz niedomowienia i niepotrzebne plotki.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

zgadzam sie-ludzie wypisuja glupoty nie rozumiejac roznicy

 

a nagrode na E3 za najlepsza gre i grafe dostalo:Killzone2

 

ps.wystarczy wejsc na strone gametrailers aby zobaczyc wszystkie nominacje we wszystkich kategoriach z E3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze nie bedzie taki uproszczony dla 12 latkow jak obek. Morrowind mial cos w sobie, trzeba bylo glowkowac, sledzic fabule. Obliviona moze przejsc 10 latek nie czytajac dialogow tylko biegajac na slepo za strzalka. Jesli zrobia to z falloutem zeby przyjemniej sie gralo konsolowemu plebsowi a nie fanom to dla mnie fallout umarl. Mam nadzieje ze zmusza nas do ciezkiego ruszenia glowa, jak nieraz trzeba sie bylo namyslec w F2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna fraza i naghrody godna :wink:

 

Na głębie merytoryczną raczej bym się nie nastawiał. Skoro prymitywniutka formułka Obliviona przyniosła miliony zysku to dlaczegóż Bethesda nie miałaby jej zastosować przy F 3 ? Ze względu na grupkę starych fanów :wink: ?

 

Nowy materiał pokazuje jakieś elementy systemu turowego, które wypadają jednak mało przekonująco na tle typowo fps-owej oprawy (jak na razie przynajmniej). O takich drobnostkach jak historia, dialogi, organizacja wątków fabularnych itp. na razie bliżej nic nie podano; wszystko wg koncepcji, że dla dobrego, nieeuropejskiego rpg najważniejsza jest przecież akcja i dobra grafika (scenerie zresztą też raczej mocno monochromatyczne).

 

Póki co moim subiektywnym znacznie ciekawiej wypada nowy S.t.a.l.k.e.r., po zapowiedziach samych tylko rzecz jasna wnosząc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, Morrowinda lubie, ale gdzie tam trzeba bylo glowkowac? Bethesda zafundowala w zasadzie tylko zagadki w stylu "gdzie do diabla jest to miejsce", bo mapa byla srednia, a otrzymywane od NPC wskazowki totalnie niejasne, a czesto zwyczajnie bledne, dzieki czemu dosc czesto krazylo sie po omacku. Przy calej mojej sympatii do Morrowinda, czasami mnie cos trafialo jak tulalem sie jak Zyd po pustym sklepie i tesknilem za jakims GPSem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawą Falloutów była zawsze taktyka w walce, cały S.P.E.C.I.A.L i PERKI były ustawione pod Action Points i turowy system walki, bez tego nie widzę jak można zachować "gameplay expirience" z poprzednich części następna sprawa Blody Mess na prezentacji gościu rozprysnął się na n kawałków po strzale zdaje się ze snajperki to już lepsza animacja była w starych Falloutach gdzie wyrywało gościowi kawał mięcha czasami razem z głową a korpus pięknie padał na kolanka, laser przecinał na pół, a gatling gun robił sieke nie wspominając o moich ulubionych plasma gun i alien blaster. Nie mam absolutnie nic przeciwko Temu że gra Będzie w 3D duży plus za widok TPP ale walka w real time nawet z pauzą to PORAŻKA :angry: Podczas walki gra powinna przechodzić do trybu turowego, izometrycznego ze swobodną kamerą i zoomem i mieć wszystkie bajery z Fallout Tactics i tylko tak wszyscy byli by zadowoleni, no bo po jakiego grzyba są mi potrzebne Perception, Charisma i Agility w walce w real-time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja tam od lat czekałem na jakiś wasteland w 3D, i bardzo czekam na tego Fallouta, i fakt uważam iż tytuł powinien być w takiej formie jak Tactics, bo nie pasuje to raczej na kontynuację (choć kto wie co będzie w rzeczywistości), ale mimo to nie zbojkotuję tej gry tylko ze względu na tytuł. Jeśli okaże się fajna to będę w nią grał, jeśli nie to nie, raczej nie będę tego oceniał jako kolejnej części Fallout, tylko jako nową grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej wystepujace slowo w komentarzach pod tymi fotami to oczywiscie..... SHIT :lol2: Nie no dialogi sa odpychajace... Grafika jakas taka sterylna i elementy do siebie nie pasuja, jeden ladniejszy drugi brzydszy, tekstury rozciapane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

+1 carson ale pozwól, że zacytuję coś z forum Xboxa

 

"Co do screenów urywają głowe przy samych kostkach:) Bajeczny pomysł: nauka sterowania to okres dojrzewania i nauka chodzenia:). Dobieranie statystyk to książeczka dla dziecka SPECIAL:) bomba!! Sama gra pomimo rozmazanych screenow wygląda..... no cóż wygląda na hit:)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Bajeczny pomysł: nauka sterowania to okres dojrzewania i nauka chodzenia:). Dobieranie statystyk to książeczka dla dziecka SPECIAL:) bomba!! ....

Akurat te pomysly przypadly mi do gustu - trzymaja klimat, przynajmniej w teorii ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione komenty :lol:

 

1) "Todd, were you born an idiot?..."

 

ten jest krotki i na temat - 2) "Todd is a fucking idiot."

Chyba nie chodzi tu o Howarda Todda, koleś o xywie Todd zmieszał z błotem "genialnego F3" za co został zjechany przez xboxowców ;)

 

 

Todd napisał:

Looks like shit. The dialogue is awful. Written by high-school kids at best. It also shows up that the dialogue “choices” are going to be crap or simply lead to the same reply anyway (therefore the player doesn’t even *have* a real choice and is just watching a slideshow/movie play out while clicking).

 

The game will be a stinker.

Młodocianym fanom F3 to się nie spodobało ;(

 

 

Dziwi mnie, że jest to jeden z niewielu negatywnych głosów na tej stronie. Przypominają mi się komentarze na Gametrailers w czasie targów, gdzie większość podzielała entuzjazm twórców, a ci którzy klęli na nowego Fallouta byli wyzywani od heretyków.

 

Jeszcze jedno, wiem że nie wypada wyjeżdżać tu z takim przykładem, ale co tam:

Dołączona grafika

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom dialogów powala. Jednak zbyt mnie to nie rusza. Przywykłem już, że od kilku lat stawia się na ładną oprawę graficzną i podniecanie się ilością efektów zarówno przez konsumentów jak i przez samych twórców. Fabuła i zawiłość dialogów przecież tylko zwalniają rozgrywkę i odciągają nas od wlewania w oczy kolejnych niesamowitych wylewających się z ekranu efektów, które przecież są maszynką napędową tego biznesu. No ale czemu tu się dziwić. Popyt kreuje podaż. Znajdzie się na pewno masa chętnych do zakupu. Producent może spać spokojnie. "i nic się nie zmienia..."

 

P.S. Dla mnie to też Oblivion reborn ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chodzi tu o Howarda Todda, koleś o xywie Todd zmieszał z błotem "genialnego F3" za co został zjechany przez xboxowców ;)

 

 

Todd napisał:

 

 

Młodocianym fanom F3 to się nie spodobało ;(

 

 

Dziwi mnie, że jest to jeden z niewielu negatywnych głosów na tej stronie. Przypominają mi się komentarze na Gametrailers w czasie targów, gdzie większość podzielała entuzjazm twórców, a ci którzy klęli na nowego Fallouta byli wyzywani od heretyków.

O kurde, chyba masz racje. Czytalem wypowiedz tego goscia i sie w pelni z nim zgadzam, ale nie widzialem nicka. No to lipa jest podwojna, bo juz sie cieszylem, ze moze nie wszyscy sa takimi debilami, aby zachwycac sie tym dnem i pojechali troche Todda... szkoda ze nie tego co trzeba...

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom dialogów powala. Jednak zbyt mnie to nie rusza. Przywykłem już, że od kilku lat stawia się na ładną oprawę graficzną i podniecanie się ilością efektów zarówno przez konsumentów jak i przez samych twórców. Fabuła i zawiłość dialogów przecież tylko zwalniają rozgrywkę i odciągają nas od wlewania w oczy kolejnych niesamowitych wylewających się z ekranu efektów, które przecież są maszynką napędową tego biznesu. No ale czemu tu się dziwić. Popyt kreuje podaż. Znajdzie się na pewno masa chętnych do zakupu. Producent może spać spokojnie. "i nic się nie zmienia..."

 

P.S. Dla mnie to też Oblivion reborn ;)

Racja. W świecie gier (jak i w innych dziedzinach rozrywki) nastała sztampa i banał. To co na razie pokazuje F 3 utwierdza raczej w przekonaniu, że konwencja oblivionopobna zostanie zachowana. Czyli ładna grafika i dużo prostej sieczki... :wink:

 

Z drugiej strony wyszły ostatnio dwie prawdziwie głębokie merytorycznie gry crpg. Chodzi o Wiedźmina i Mass Effect. Co za tym idzie może jest jednak iskierka nadzieji na porządnego F3. (skądinąd w podobnych klimatach znacznie ciekawiej zapowiada się nowy Stalker).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...