Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

2 pytania (odp dajcie w spojlerach)

-jak sie dolaczyc do bractwa stali? czy moze da sie dolaczyc do szponow? jesli da sie to prosilbym o lokalizacje mniej wiec gdzie mam isc

-gdzie znalazles tego psa? skonczyly mi sie kawalki psiego miesa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uratowal ktos niewolnikow z Evergreen Mills PO zabiciu supermutanta ? Daja oni jakies questy lub nagrode ? Bo ja najpierw ich uwolnilem, a potem zabilem mutanta. Ofkors on najpierw zabil niewolnikow O_o

 

Zauwazylem, ze na 9 levelu to juz goscie sie robia naprawde twardzi. Wkurzaja mnie te roboty paletajace sie po pustkowiach. Nic tylko bzyt bzyt tymi swoimi laserkami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie ja właśnie przeszedłem gre. Gierka baaaardzo fajna, dawno nic mnie tak nie wciągnęło ( a ciężko mnie zadowolić i zaciągnąć do grania całymi godzinami), tylko... no właśnie, masakrycznie krótka. Grałem może 24-30h. Myślałem że potrwa to dłużej. Nie zwiedzałem na siłę całego świata, to fakt. Podróżowałem tylko w kierunkach, gdzie niósł mnie główny wątek, ale jeżeli po drodze były questy poboczne to wykonywałem wszystkie. No i cóż, trochę się zawiodłem.

 

Uwaga spoiler dotyczący zakończenia, choć nie do końca. Kolejny powód do zawodu:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "SPOILER"
W grze jest kilka zakończeń, ale... nie ma na nie wpływu kompletnie przebieg gry! Dokonując jednego wyboru pod sam koniec, można obejrzeć wszystkie zakończenia :( Duży minus za to, bo tak być w czymś aspirującym do RPG nie powinno.
Edytowane przez grandzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak rozwiazaliscie quest zwiazany z rodzina West'ow ( zaczyna sie w Megaton od Lucy i listu )

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Quest"
Ja przekonalem Ian West'a ( chlopak co zamordowal swoich rodzicow ) zeby wrocil do domu i oddalem mu list od Lucy, a przywodce Family - Vance'a namowilem, aby nie atakowal miasta tylko za bloodpacks ochranial mieszkancow. Oczywiscie na koniec karma do gory, chociaz chcialem grac bardziej egoistyczna postacia.

 

Jakies inne mozliwosci wykorzystaliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na dołączenie do wygnańców z bractwa stali? (Mają fajne czarne armory wspomagane).

Zdaje się też, że widziałem u znajomego ekipe w czerwonych wspomaganych... Tylko nie wiem co to za jedni.

Po przejściu na pałe głównego wątku, idę od nowa jako bad girl robiąc poboczne Q. Na początek "zdobyłem" wdzianko szeryfa Megatony. ;) Nikt nie będzie do mnie gadał takim tonem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

No panowie ja właśnie przeszedłem gre. Gierka baaaardzo fajna, dawno nic mnie tak nie wciągnęło ( a ciężko mnie zadowolić i zaciągnąć do grania całymi godzinami), tylko... no właśnie, masakrycznie krótka. Grałem może 24-30h. Myślałem że potrwa to dłużej. Nie zwiedzałem na siłę całego świata, to fakt. Podróżowałem tylko w kierunkach, gdzie niósł mnie główny wątek, ale jeżeli po drodze były questy poboczne to wykonywałem wszystkie. No i cóż, trochę się zawiodłem.

 

Uwaga spoiler dotyczący zakończenia, choć nie do końca. Kolejny powód do zawodu:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "SPOILER"
W grze jest kilka zakończeń, ale... nie ma na nie wpływu kompletnie przebieg gry! Dokonując jednego wyboru pod sam koniec, można obejrzeć wszystkie zakończenia :( Duży minus za to, bo tak być w czymś aspirującym do RPG nie powinno.

 

jesli sam glowny watek ma ok 30 h to jest bardzo dobrze jak na dzisiejsze standarty- a piszac ze robiles tylko glowny watek to czego sie spodziewales? 100 h grania?.Teraz po wyscigach przez Megaton, mozesz spokojnie zrobic 100 h robiac poboczne questy :)

 

ps. co za czasy- ludzie graja dla samego przejscia gry a nie dla przyjemnosci zagladania w nieznane miejsca i wyszukiwania fajnych questow- a przeciez to dla mnie jest istota nieliniowych gier rpg

 

 

edit: F3 podbilo angielski rynek :)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N

 

Pograłem trochę i mam kilka... spostrzeżeń.

 

Uno - buro jest. Świat jest tak post-apokaliptyczny, że aż za bardzo.

Due - VATS jest fajny, ale dobrze byłoby gdyby bullet time był tylko gdy się kogoś położy do grobu oraz gdyby się nie wyłączał po jednym strzale.

Tre - troszeczkę za bardzo ułożony ten świat - np

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Pewien quest"
quest z bombą w megaton
jest czarno/biały. Brak tak samo elementów seksu czy cpania. Bohaterowie są zbyt ładni, piękni i młodzi. Calosc przypomnina młodzież bawiącą się w paintball. BTW - czemu nie mogę kropnąc dzieciaka?

 

Poza tym - jest miło i falloutowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem na szesnastym levelu. Z "Lincolna" nieźle się zamiata wszystko co nam na drodze stanie, dodatkowo polecam wziac perka "bonus critical" czy cos w ten deseń, powoduje ze przy każdym criticalu zadajemy 50% więcej obrażen. Syto :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N

 

Pograłem trochę i mam kilka... spostrzeżeń.

 

Uno - buro jest. Świat jest tak post-apokaliptyczny, że aż za bardzo.

Due - VATS jest fajny, ale dobrze byłoby gdyby bullet time był tylko gdy się kogoś położy do grobu oraz gdyby się nie wyłączał po jednym strzale.

Tre - troszeczkę za bardzo ułożony ten świat - np

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Pewien quest"
quest z bombą w megaton
jest czarno/biały. Brak tak samo elementów seksu czy cpania. Bohaterowie są zbyt ładni, piękni i młodzi. Calosc przypomnina młodzież bawiącą się w paintball. BTW - czemu nie mogę kropnąc dzieciaka?

 

Poza tym - jest miło i falloutowo :)

co do twojego spojlera to...poprostu pograj dluzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wysypywania sie gierki mam pewne "ciekawe" remedium ;)

otoz gram na orginale, a jak, jako wierny fan serii

ale sprobojcie crackow, np reloaded wywala mnie tak samo czesto jak orginal

za to crack od trivium, poezja. jestem juz na 16lvl i ani jednego wywalenia z gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wysypywania sie gierki mam pewne "ciekawe" remedium ;)

otoz gram na orginale, a jak, jako wierny fan serii

ale sprobojcie crackow, np reloaded wywala mnie tak samo czesto jak orginal

za to crack od trivium, poezja. jestem juz na 16lvl i ani jednego wywalenia z gry ;)

Podobno wystarczy nie korzystać z loadera tylko klikać główny plik exe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wystarczy nie korzystać z loadera tylko klikać główny plik exe.

no wlasnie ... "podobno"

 

nic to nie daje, wywala zgry nawet po kilkunastu minutach czasami. Widocznie ten engine "tak ma", podejrzewam ze ma klopoty z przydzielaniem pamieci w pewnym momencie i wywala wyjatek krytyczny i koniec.

A crackow jakos nie widze sensu uzywac bo srednio mi sie wydaje ze naprawiaja kod gry ...

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout 3 w skrócie:

 

+ Tworzenie postaci (ciekawie rozwiązane aczkolwiek wolałbym za drugim razem po prostu wybrać statystyki, umiejętności i wygląd bohatera).

 

+ Łatwiejsze tworzenie wyglądu naszego bohatera (część z was pewnie pomyśli, że wygląd postaci to ciach!ła i nie ma co za dużo się w tym babrać. Jest kilka stworzonych przez twórców "głów", ale jeśli ktoś przywiązuje aż tak istotną uwagę na wysokość czoła czy kości policzkowe to może sobie pokombinować jak w Oblivionie. :P)

 

+ Dialogi zdecydowanie lepsze niż w Oblivionie (akurat o to nie trudno, gdyż w Oblivionie stało to na żenującym poziomie). Speech, inteligencja czy nawet umiejętność walki wręcz da nam dodatkowe opcje dialogowe.

 

+ Muzyka i radio z pip-boya. Muzyka jakaś tam jest, czasami irytuje, czasami w ogóle jej nie słychać. ;) Mamy trzy stacje radiowe (1. w vault 101, 2. i 3. gdy już wydostaniemy się ze schronu). Przesłuchałem tylko jedną stację w której nadawany jest program Enklawy, czyli to samo co mogliśmy usłyszeć na filmikach gdzie Todd Howard przedstawiał nam grę. Drugiej stacji jeszcze nie miałem okazji przesłuchać (kto grał, ten wie dlaczego ;)). Nie jestem do końca pewien, ale szacuję, że kanał Enklawy nie jest specjalnie długi (godzina max) i przez to po jakimś czasie treść nadawana się powtarza.

 

+ SPECIAL został uproszczony względem poprzedników. 7 głównych statystyk, brak traitów, perki zdobywane co poziom. Tagi dają nam +15 punktów do danej umiejętności (w Fallout 1 & 2 dostawaliśmy +20 do umiejętności i "uczyliśmy" się 2x szybciej). Możemy osiągnąć 20 (21 przy pomocy pewnego tricku) poziomów, co uważam za wystarczającą ilość.

 

+ Grafika, animacja postaci i inne takie. Co prawda o grafice za dużo powiedzieć nie mogę z racji posiadania dość słabego sprzętu, ale grafikę sobie można zobaczyć na screenach, których jest już kilka w tym topicu. Animacja tak samo drętwa jak w Oblivionie, postacie się "ślizgają", a gdy kogoś zabijemy to umiera w efektowny sposób (często śmieszny i budzący żal). Co natomiast mi się bardzo podoba to to, jak wygląda wasteland. Zniszczone miasto, zabite dechami budynki, zniszczone stacje metra, mosty, interesujący pomysł z wejściem do Megaton'u. To buduje klimat, przypomina postapokaliptyczne filmy takie jak Mad Max i ogólnie jest fajnie. ;)

 

+ Pip-boy 3000. To samo co w Oblivionie, czyli bardzo kiepsko. Niepraktyczne, z masą zakładek, bez opisu przedmiotów, mapa nieczytelna... Żeby włączyć radio, sprawdzić stan naszego zdrowia, a następnie wybrać inną broń trzeba się sporo naklikać.

 

+ Interfejs. Mógłby być mniejszy, bo w tej chiwili zajmuje sporą część ekranu (aż strach pomyśleć jak to musi wyglądać na 50-cio calowym telewizorze).

 

+ VATS. Gdyby nie VATS to byłoby naprawdę kiepsko. W dowolnym momencie możemy włączyć VATSa, wybrać cel i... użyć danej broni. ;) Możemy wycelować w ręce, nogi, głowę, klatę czy nawet w broń jaką trzyma nasz przeciwnik w swoich łapach. Zapomnijcie jednak o strzale w oczy czy w krocze, bo tego zwyczajnie nie ma. VATS na +, aczkolwiek jest to raczej próba przeproszenia za brak tur i rzutu izometrycznego.

 

+ Filmik wprowadzający jest ok. Oczywiście znajdziemy tam nieśmiertelne "war, war never changes". Nie jest ono co prawda tak dobre jak w pierwszej i drugiej części (

) ale daje radę. :)

 

+ Mini-gierki. Są znacznie lepszy niż w Oblivionie. Hackowanie i otwieranie zamków sprawię frajdę.

 

--------

 

Fallout 3 to zmodyfikowany Oblivion, to się czuje. Ten sam silnik, ten sam Radiant AI, ragdoll (skopany jak w Oblivionie ;P), zmiana muzyki przy rozpoczęciu walki, niemal ten sam duży i niepraktyczny interfejs, a niektórych postaci nie sposób zabić - mogą co najwyżej stracić przytomność. Od początku nie traktowałem Fallouta 3 jako następcy poprzednich dwóch części. Fallout 3 podobnie jak Oblivion jest typowym przedstawicielem z gatunku actionRPG. Zdecydowanie za dużo w nim akcji, no ale przecież mamy taki trend ostatnio.

Ogólnie: nie traktować Fallouta 3 jako następcy Fallouta 1 i 2, a bardziej jako strzelankę z elementami RPG osadzoną w post-nuklearnym świecie. Właściwie to taki Oblivion with guns z nowymi teksturami, pip-boyem 300 i VATSem. Odgrzewany kotlet? Mimo to smakuje lepiej niż Oblivion.

 

Można się oczywiście do wielu rzeczy przyczepić (krytyk w głowę kończy się head-shotem, wrogowie ginąc upadają często w żenujący sposób, włączenie pipboya zatrzymuje grę, korzystamy z 5 stimpaków i regenerujemy swoje zdrowie do 100%, czy w końcu ubrania dodające nam po kilka punktów do danej umiejętnośći o.O) ale ogólnie gra się przyjemnie.

 

Mam nadzieję, że Bethesda udostępni Construction Set do Fallouta i będziemy mogli poprawić te złe elementy, dodać masę nowych rozwiązań i miejsc tak jak to było z serią The Elder Scrolls. Swoją drogą już kilka modów zmieniających interfejs wyszło.

 

Jeszcze jedno: żadnych problemów z grą do tej pory nie miałem. Żadnych zwiech, spowolnień (z wyjątkiem tego, że sprzęt już nie ten ;)). Ogólnie silnik wydaje się być stabilny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram juz pare godzin, na razie snuje sie po okolicach Megaton.

 

Jak dla mnie bardzo fajna gierka, klimat IMHO zostal zachowany. Graficznie nie odstrasza (nie liczac animacji postaci - jak ida po plaskim, to jeszcze jakos to wyglada, na pochylosci terenu jest tragedia), rzeklbym wrecz, ze jest bardzo fajnie. VATS sprawdza sie nadspodziewanie dobrze - jedyne, co bym zmienil, to zeby wejscie do inventory tez kosztowalo AP.

SPECIAL rzeczy wiscie nieco uproszczony, ale umiejetnosci nie sa juz zbednym dodatkiem jak w Obku (szczegolnie Speech), wiele z nich ma zastosowanie w dialogach i moze otworzyc nowe mozliwosci rozwiazania problemow. Ba, zaluje wrecz, ze Speech potraktowalem po macoszemu.

Bardzo podoba mi sie tez system reperowania przedmiotow (chcesz naprawic pistolet? Musisz miec drugi, w odpowiednio dobrym stanie, na czesci zamienne).

 

O fabule poki co nic nie mowie, bo glowny watek ledwo liznalem. Zadania poboczne nie sa jednak calkiem schematyczne, do tego na pustkowiach mozna spotkac rozne ciekawe osoby.

 

ogolnie rzecz biorac - duzy pozytyw, nie dziwie sie wysokim ocenom w serwisach.

 

A propos VATS jedna ciekawostka - podczas jednej z walk, po wlaczeniu VATS, jako jeden z celow pokazal sie rzucony w moja strone granat :)

 

Teraz pytania:

Czy jest w Megaton jakies miejsce, w ktorym mozna bezpiecznie skaldowac zbedne chwilowo rzeczy?

Oraz: czy jest sens chomikowania roznych kondensatorow, superklejow, zlomu itp. badziewia? Domyslam sie, ze jest to wykorzystywane w tworzeniu przedmiotow wg. zdobytych schematow, ale czy warto to trzymac, czy lepiej to opedzic i potem kupic w razie potrzeby?

 

I ostatnie: gdzie mozna znalezc/kupic czysta wode? Potrzebna mi

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - ""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytania:

Czy jest w Megaton jakies miejsce, w ktorym mozna bezpiecznie skaldowac zbedne chwilowo rzeczy?

Oraz: czy jest sens chomikowania roznych kondensatorow, superklejow, zlomu itp. badziewia? Domyslam sie, ze jest to wykorzystywane w tworzeniu przedmiotow wg. zdobytych schematow, ale czy warto to trzymac, czy lepiej to opedzic i potem kupic w razie potrzeby?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "odpowiedź"
Rozbrój bombę, a w nagrodę dostaniesz mieszkanko.
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos VATS jedna ciekawostka - podczas jednej z walk, po wlaczeniu VATS, jako jeden z celow pokazal sie rzucony w moja strone granat :)

tak, przy odrobinie szczescia mozna granat zestrzelic w locie :)

czy jest sens chomikowania roznych kondensatorow, superklejow, zlomu itp. badziewia? Domyslam sie, ze jest to wykorzystywane w tworzeniu przedmiotow wg. zdobytych schematow, ale czy warto to trzymac, czy lepiej to opedzic i potem kupic w razie potrzeby?

chomikowanie nie ma wiekszego sensu bo zlomu jest tyle, ze bardzo szybko brakuje miejsca w plecaku. czesci do budowy broni zaczynam zbierac dopiero jak mam schemat. predzej czy pozniej na pewno to co potrzebne wpdnie w rece.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raz zaatakowalem grupe bandytow na autostradzie. Jeden z nich zaczal isc w moja strone z granatem w reku i... trafilem mu w granat z 10mm pistol :D Za pierwszym strzalem, fajny efekt :D

 

Podobno dzis ma wyjsc patch !!

 

http://www.eurogamer.net/article.php?article_id=282322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ... "podobno"

 

nic to nie daje, wywala zgry nawet po kilkunastu minutach czasami. Widocznie ten engine "tak ma", podejrzewam ze ma klopoty z przydzielaniem pamieci w pewnym momencie i wywala wyjatek krytyczny i koniec.

A crackow jakos nie widze sensu uzywac bo srednio mi sie wydaje ze naprawiaja kod gry ...

naprawiaja, nie naprawiaja, roznie bywa. napewno omijaja czesc kodu ;) sprobowac nie zaszkodzi, u mnie pomogly. jeden sie wysypywal jak org, 2g chodzi ok

u mnie dziala choc zauwazylem ze nadal sie crasciach!e jak wybralem AA x4, bez tego chodzila naprawde jak poezja

 

a co do opiniii o grze dodam ze naprawde nawiazania do starszych czesci sa, choc mocno niedopowiedziane. kto gral w poprzednie ten zalapie. dziwaczny humor tez jest. sex i cpanie tez ;)

jedynie moge sie naprawde doczepic ze wybory w grze jak i karma, maja nieduzo do modyfikacji gameplayu. dobry czy zly, bez wiekszej roznicy. pomijajac ze na zlego poluja raidersi i zaleznie od karmy mozna/nie mozna przylaczyc niektorych npc do teamu. czekamy na mody ;)

ogolnie kawal niezle zroboinej gry,swiat jest naprawde duzy. do tego gra byla robiona pare latek juz wiec mozna lekko przymknac oko na jej techniczne zacofanie (choc naprawde nie jest mocno zacofana). inaczej co rok muslieli by zmieniac wiekszosc kodu, ew nie dopracowywac jej tak jak jest dopracowana. kawal dobrej roboty. szczerze, jak komus podobal sie f1/f2 lacznie z jego zacofaniem i bledami, i dzis powinien przymknac oko i cieszyc sie gameplayem. gdyz naprawde ocieka miodem dosc znacznie i jest jedna z bardziej dopracowanych gier tego roku. a ze sa uproszczenia, heh, trudno, syndrom naszych czasow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś o Fallout 3 w CDA.

 

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "F3 i CDA."

 

F 3 w CDA dostał 9/10 :lol2: :lol2: :lol2:

 

+

 

-świetnie oddany klimat starych falloutów

-swoboda wyboru

-system VATS

 

_

 

 

-niedoróbki techniczne

-nie jest to taki Fallout 3, jakim chcieliby go widziec hardkorowi fani

 

Ale recenzję pisał Hut, fan Simsów i wszystkiego, co casualowe. xD

Edytowane przez RazorBMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...