Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś ty tą gierkę za 65zł z wysyłką upolował?

Na PClabie gosc kupil, pogral i sprzedaje :) Pelen sklepowy box. EOT

A co do tego, ze Fallout 1 i 2 to absolutny geniusz, to ja nigdy nie mialem watpliwosci.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo przed instalacja musisz miec (chyba) czysta gre, bez zadnych latek, nawet oficjalnej. U mnie chyba pomoglo bo gralem dobra godzine bez widoku pulpitu ;) A wczesniej go widzialem co kilkanascie minut

No ja latk zadnych nie instalowalem, tylko ten fix i nic nie pomogl niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra sie juz skonczyla, wysralo mi wszystkie save'y katalog po prostu sobie znikl, 15h grania w plecy, na razie nie mam ochoty zaczynac od nowa, jestem zalamany bo byla to jedna z najlepszych gier w jakie gralem.

Soft do recovery cos znajduje, ale save'y nie dzialaja, jeszcze powalcze, ale obawiam sie ze to juz koniec. Panowie - ostrzegam, robcie backup bo dostaniecie po [gluteus maximus] tak jak ja

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zal wielki. ciach!a mać co to jest ?! Grałem na klocku to nie było takich zwolnień a tutaj na PC (wersja UK) i podczas wchodzenia do vatsa czesto spada fps do 1 klatki i tak zostaje. Ogólnie są jakieś dziwne zwolnienia bez powodu. Raz koło terenu blisko V101 mam normalny fps (płynnniutenio 60-70) i nagle fps spada na łeb na szyje. Coś takiego chyba alCatraz opisywał. Ja ciach!le znów osrali wersje PC...

 

http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=893458

 

http://www.valhalla.pl/news12240-Skandalic...-Fallout-3.html

Jest jakiś na to sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze skoro mialem jedno CTD przez ok. 30 godzin gry (i to w dodatku tuz po zmianie lokacji, wiec save byl chwile wczesniej), to mam sie uwazac za farciarza? ;)

A skąd...zaraz tam farciarz :rolleyes: .Mam małą prośbę do Ciebie -możesz mi wysłać sześć liczb od 1 do 49 na PW?Dowolnych :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko raz wyskoczył błąd przy kliknięciu Exit.

"when I use VATS the game turns to be really laggy/choppy" - nie mam nic takiego.

Mam czysty system najnowsze wszystko i najnowszy klite MCP - F3 chyba korzysta z kodeków, czasami jak daje alt+tab to jest ffdshow włączony.

 

Gram 44H.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko raz wyskoczył błąd przy kliknięciu Exit.

"when I use VATS the game turns to be really laggy/choppy" - nie mam nic takiego.

Mam czysty system najnowsze wszystko i najnowszy klite MCP - F3 chyba korzysta z kodeków, czasami jak daje alt+tab to jest ffdshow włączony.

 

Gram 44H.

A ja właśnie mam dokładnie to co ten koleś opisuje. Grasz z włączonym AA ?

No przecież jak tak dalej bedą traktować wersje PC to rzeczywiście ciach!o z tej platformy zostanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.valhalla.pl/news12332-Ponad-45-...-Fallout-3.html

 

Panowie. Powiedzcie mi jak to jest. InterPlay i BlackIsle wydali kilka gier, ktore sa legendami. Baldury, IceWindy, Fallouty, Newerwintery i inne, a dzisiaj ledwo zipią. Mieli gre, na ktorej ktos inny potrafi zarobic w tydzien dziesiatki milionow, a jednak oni sami nie potrafili. Jak to kur... jest ? Przeciez te wszystkie gry, ktore wydali to byly ogromne hity i sprzedawaly sie znakomicie, wiec czemu oni juz praktycznie nie istnieja ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie mam dokładnie to co ten koleś opisuje. Grasz z włączonym AA ?

No przecież jak tak dalej bedą traktować wersje PC to rzeczywiście [ciach!]o z tej platformy zostanie...

1440x900, AAx4, AFx8, High (gra sama wykryla takie ustawienia) - problem ze spowolnieniami w VATS zdarza sie sporadycznie, tylko na otwartych przestrzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3142465[/snapback]

AAx2, AFx4.
Dzięki za info. Pobawie sie ustawieniami itp. Pamiętam ze z Obkiem było podobnie... Za to właśnie nie lubie Beth - problem w tym ze na klocku czegoś takiego nie było... oni specjalnie leją na PC czy co ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zal wielki. [ciach!]a mać co to jest ?! Grałem na klocku to nie było takich zwolnień a tutaj na PC (wersja UK) i podczas wchodzenia do vatsa czesto spada fps do 1 klatki i tak zostaje.

Poszperałem swego czasu trochę w necie, co pozwoliło wyciągnąć pewne wnioski. Gra cierpi na dziwne memory leaki, skutkujące frezzami/crashami w różnych okolicznościach (użycie VATS, ładowanie lokacji) lub po pewnym czasie gry. Przyczyną moich problemów jest prawdopodobnie kończący się vram na grafie (sprawdzone pewnym programikiem). Najlepsze jest to, że do momentu wystąpienia zwiechów gra śmiga w najlepsze przy wysokim framerate, nie sygnalizując w żaden sposób niedomogów hardware'u. Sytuację poprawia zbicie rozdzielczości i jakości tekstur (domyślnie high). Po takim zabiegu gra nie wywala się już tak często (zwiechy w VATS zniknęły całkowicie).

 

Podobno zabiegiem obowiązkowym jest wpisanie fallout3.exe do listy aplikacji wykluczonych z kodeków ffdshow.

 

Mimo wszystko po przegraniu około 5h nie mam ochoty grać dalej, głownie przez ciągłe problemy techniczne. Bethesda wypuściła bubel na PC, dostała swoją kasę, a teraz zlewa graczy ciepłym moczem.

 

news adekwatny do sytuacji

http://www.valhalla.pl/news12240-Skandalic...-Fallout-3.html

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wie ktoś jak się dostać do krypty 87:P? Ja gram od wczoraj w fallouta, fakt było to trochę no lifowe granie ale nic lepszego do roboty nie mam ^^ Gram mi się podoba:P dzisiaj miałem pewien kryzys po tym jak straciłem całkowicie pomysły jak się dostać do krypty pobiegałem sobie trochę po mapie i trafiłem do Tenpeny Tower.Przez całą grę próbowałem być tym dobry ; p nawet mi to wychodziło.Dzisiaj się to zmieniło xD z nudów wpadłem do tenpeny tower i wybiłem wszystkich :lol2: jak przez całą grę niczego się nie dorobiłem(momentami ammo brakowało:I ) to w tenpeny tower w 30 minut zarobiłem 4k :rolleyes: I polecam wszystkim odwiedzić to miejsce i nie bawić się w bycie dobry ; p to nie ma sensu:D(jak u nas w kraju xD) teraz śmigam sobie i kogo napotkam rozwalam mu łeb i zbieram jego śmieci :] wcześniej nie miałem na ammo teraz mam wszystko:P To jak dostał się ktoś do krypyty 87:D?

Edytowane przez duzii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi gierka chodzi swietnie zadnych problemow na fulla, no ale sprzet tez mam bardzo dobry....

 

apropo questa gdzie trzeba uratowac druzyne Rilleys (takiej dziewczyny ) jak juz wykonam te zadanie to ona daje mi nowe (jesli sie zgodze oczywiscie) zeby szukac i skanowac jakies miejsca, problem w tym ze nie ma zaznaczonych tych miejsc na mapie...ktos juz zrobil ten quest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem masakryczne zwolnienia VATS-a przy AAx4 ustawiłem AAx2, AF 8 samples i działało już do końca gry normalnie freezów nie miałem żadnych oprócz tego VPU Recovera o którym pisałem wcześniej ale tu też pomogło ustawienie AAx2, AFx8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kredek

Chyba Reilly?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "..."
To nie jest typowe zadanie, chodzi o informowanie jej o wszystkich nowo poznanych miejscach...
@m1xer

Tutaj:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kredek

Chyba Reilly?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "..."
To nie jest typowe zadanie, chodzi o informowanie jej o wszystkich nowo poznanych miejscach...

 

zgadza sie, nie pamietalem jej imienia dokladnie.......o wszystkich miejscach? powiem ze to sie oplaca bo sporo kapsli juz dostalem od niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak wie ktoś jak się dostać do krypty 87:P? Ja gram od wczoraj w fallouta, fakt było to trochę no lifowe granie ale nic lepszego do roboty nie mam ^^ Gram mi się podoba:P dzisiaj miałem pewien kryzys po tym jak straciłem całkowicie pomysły jak się dostać do krypty pobiegałem sobie trochę po mapie i trafiłem do Tenpeny Tower.Przez całą grę próbowałem być tym dobry ; p nawet mi to wychodziło.Dzisiaj się to zmieniło xD z nudów wpadłem do tenpeny tower i wybiłem wszystkich :lol2: jak przez całą grę niczego się nie dorobiłem(momentami ammo brakowało:I ) to w tenpeny tower w 30 minut zarobiłem 4k :rolleyes: I polecam wszystkim odwiedzić to miejsce i nie bawić się w bycie dobry ; p to nie ma sensu:D(jak u nas w kraju xD) teraz śmigam sobie i kogo napotkam rozwalam mu łeb i zbieram jego śmieci :] wcześniej nie miałem na ammo teraz mam wszystko:P To jak dostał się ktoś do krypyty 87:D?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "KLIK"

musisz udac sie do lamplight caverns powinnienes miec to zaznaczone na mapie o ile byles w cytadeli bractwa stali a pozniej sam bedziesz wiedzial co robic

co do kodekow ffdshow na xp nic z nimi nie kombinowalem gierka smigala jak ta lala dopiero na visicie 32bit zaczely sie male problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.valhalla.pl/news12332-Ponad-45-...-Fallout-3.html

 

Panowie. Powiedzcie mi jak to jest. InterPlay i BlackIsle wydali kilka gier, ktore sa legendami. Baldury, IceWindy, Fallouty, Newerwintery i inne, a dzisiaj ledwo zipią. Mieli gre, na ktorej ktos inny potrafi zarobic w tydzien dziesiatki milionow, a jednak oni sami nie potrafili. Jak to kur... jest ? Przeciez te wszystkie gry, ktore wydali to byly ogromne hity i sprzedawaly sie znakomicie, wiec czemu oni juz praktycznie nie istnieja ??

Tak to jest, że kiedyś rozrywka (w tym i branża gier) stawiały sobie inne priorytety. Chodziło o pomysł, a nie portfel :wink: A dzisiaj to sam widzisz...zamiast sztuki masz ilość sprzedanych egzemplarzy.

 

...a dlaczego przed 23.00 w telewizji możesz oglądnąć najwyżej sitcom ze śmiechem w tle albo inny teleturniej?

 

Co do F 3 to mnie konsekwntnie ten "produkt" nie przekonuje. Tym bardziej, że są spore problemy techniczne, choć to akurat firmowy znak Bethesdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem masakryczne zwolnienia VATS-a przy AAx4 ustawiłem AAx2, AF 8 samples i działało już do końca gry normalnie freezów nie miałem żadnych oprócz tego VPU Recovera o którym pisałem wcześniej ale tu też pomogło ustawienie AAx2, AFx8.

Wielkie dzięki. Pomogło :). Ja sobie spędziłem ok 4h na gadaniu i stukaniu sie w megaton. Nie jest źle, nawet niezła muzyka (ambiet nie ten krap z radia ;]) ale nadal to już nie ten Fallout. Nie chodzi mi o fps czy brak tur. Nawet obka wcale tak nie czuje - chodzi o brak klimatu F (imo) - jest inny niestety przynajmniej jak narazie. Podoba mi sie ze zbroje itp mają wpływ na skilsy ale nie podoba mi sie jak "użycie" karmy. Małą role tutaj to gra.

Brakuje mi tego:

http://www.nma-fallout.com/content.php?page=fo2-char-karma

 

Lekkie tweakowanie F3:

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=47020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei boli strasznie mała populacja ludzi na mapie. W ciągu całej rozgrywki spotkałem może ze 3 razy patrol wygnańców bractwa sali, 3 razy bractwo szpona i z 10 razy "karawane". Choć ciężko tak nazwać handlarza z 1 wielbłądem i gorylem. Rozumiem, że post apokaliptycznie ma być itd. No ale bez przesady. Krypt jest ponad 100. Do tego dochodzą klany i miasta. To już nawet w obku większy ruch był. Wychodzi na to, że jestem jedynym fizolem na mapie który wpadł na to, żeby zabrać giwerę i porządzić na pustkowiach... Przestałem też być tym dobrym. Chodzę ze snajperką i nic nie pomoże temu kogo zauważę. No chyba, że to dziecko... one są nieśmiertelne Oo. Bodaj wczoraj wpadłem do takiej osadki. Zasadziłem im minę kapslową przy bramie. Odszedłem kawałek i potraktowałem osadnika z daleka. Wyleciał przez bramę w moim kierunku (za bramą leciał już we wszystkich kierunkach) ale leciał z nim dzieciak któremu nic się nie stało. Z ciekawości strzeliłem do dzieciaka. NIC. Więc tak do końca złym nie można być.

No i ta karma. Jeśli jestem zły i zabijam wszystkich to i tak ta karma mi jest na nic. Kiepsko pomyślane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tweakguides puściło poradnik dłubania w pliku konfiguracyjnym F3.Oczywiście podobieństwa do Oblivion nikogo nie dziwią.Tam dało się wiele -tu zapewne też.Ja nie gram ,bo...krew mnie zalewa.Na Vista robi łaskę jak coś pokaże, a na XP najczęściej używałem klawisza F5 ,a i tak.... :mur:

http://www.tweakguides.com/Fallout3_1.html

Strona 4 -mody :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra sie juz skonczyla, wysralo mi wszystkie save'y katalog po prostu sobie znikl, 15h grania w plecy,[...] Panowie - ostrzegam, robcie backup bo dostaniecie po [gluteus maximus] tak jak ja

rzeczywiscie, wspolczuje. Ale dla mnie to troche dziwne, mi widzi przez usluge Live osiagniecia z poprzednich gier ( z Gears of War i Halo 2 ), a wiec przez dlugi czas nic mi nie wykasowalo. Mozliwe ze Tobie wykasowalo profil ( a wiec tez save'y ) dlatego ze zmienil sie profil Live , moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozgrywka dobiegla konca. Wczesniej jeszcze moglem bez narzekan grac w window mode bo w full screenie wywalalo CTD co 30-60 min. Teraz juz nawet i okienko nie pomaga, gra strzelila focha i wywala do pulpitu coraz czesciej bez najmniejszego powodu i bez zadnego bledu. Tak poprostu podczas lazenia, czasem podczas wchodzenia w VATS lub ladowania lokacji. Niewiem co jej sie stalo. Chyba pomecze CoD WaW czekajac na latki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nma-fallout.com/content.php?page=fo2-char-karma

Przecie większość z tych 'definicji' Karmy występuję w grze...? 1mt musiałbym zagrać w poprzednie części żeby porównać, bo już nie pamiętam :P

Za mną już jakiś czas jest list gończy:

Dołączona grafikaDołączona grafika

A o naszych dokonaniach możemy usłyszeć nawet w radiu :lol:

 

Może nie ma podczas samej podróży ataków na nas, ale czasami po dojściu do celu zostajemy oblężeni przez nieciekawych typów.

 

Z czasem rozwoju gry, panowie z Enclave rosną w siłę, u mnie powstało już wiele takich obozowisk na mapie:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Wcześniej na moim 7600GS miałem najnowsze stery ze strony Nvidii i również nie było żadnych problemów, oprócz tego że mocno przycinało...

Teraz mam 4670 na 8.10.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm, w co drugim poście (w niektórych po trzy razy) piszesz, ze gra nie ma klimatu F, i jak ktoś nie grał w obka, to ma lepiej, bo nie widzi podobieństw. Ja powiem tyle, w F1 i F2 nie grałem, za to w obka całkiem sporo i mogę powiedzieć, że klimatu F3 może pozazdrościć jakieś 90% nowych gier. Moim zdaniem najlepsza gra 2008. I skończ już pieprzyć, bo nie jesteś tutaj jakimś guru i Twoja opinia nikogo tutaj nie zainteresuje. Załóż sobie bloga... EOT

 

co do crashy lub bsodów nv4_disp.dll pomocne mogą być starsze stery 178.13 by side

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje opinia yuucOm'a bo ma wiele racji , to już nie jest stary fallout a inna gra osadzona w klimacie postnuklearnym, i nie gadaj ze ma się nie udzielać bo od tego jest forum dyskusyjne aby wyrażać swoje opinie. A jak nie grałeś w F1 i F2 to skąd możesz wiedzieć jaki klimat powinien mieć fallout ?

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...