Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zauważyłem ciekawą rzecz u siebie, przy AAx4 giera potrafiła się sypać nagminnie i lądowałem non stop na pulpicie, przy AAx2 (reszta ustawień identyczna) od xx godzin mam spokój – interesujące :)

Caleb mastertab pisałe już o tym dużo wrzeczśmniej ;]. Mi też to pomogło ;].

 

Omg jak ja czekam na SDK ;]. Ta gra może być narawde dobra. Plus jeszcze jak dadzą dobry DLC to bedzie super ;]. Do legendy tej grze brakuje ale i tak bedzie bardzo dobra z modami szczególnie jak bedzie można dodwać nowe questy skinny i partie mówieone + miasta nowy wyląda metr jakieś fajne bazy itp ;]. Było by miodnie. Już nie mowie o "uturzeniu" VATSa to byłoby genialne ale oczywiście beth nie chce powiedzieć kiedy bedzie SDK do downloadu... Jeszcze przydały by sie nowe testury dla niektórhc rzeczy i wygląd każdej stacji powinienn sie jakoś różnic (ten mamnkament z obka ;]).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musiałem całkiem wyłączyć AA,bo co chwile był pulpit.Teraz już trochę lepiej ale dalej wywala.

A i znalazłem jak ktoś wcześniej statek obcych i zgarnąłem Blastera obcych.75 dmg ładnie kładzie szpony hehe.

 

Jakim klawiszem robi się screen??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok Satou,akurat to wiem.Chodziło mi o klawisz w grze.Na przykład w Call of Duty naciskasz F12 i screen gotowy.Wyłączać grę za każdym razem to trochę nie teges.(zrzut do pulpitu wywala grę :( )

:mur:

 

nie rozumiesz, takie jest ustawienie domyslne w Fallout ... nacisnij w czasie gry Prt Scr i w lewym gornym rogu zobaczysz ze wyswietli sie komunikat ze zrzut ekranu zapisal sie w pliku BMP w katalogu z Fallout3....

 

Dołączona grafika

 

PS: nienawidze tych glupich mrowek !!!

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnałem sobie wczoraj oficjalnego patcha 1.0.0.15 ze strony Cenegi do polskiej wersji gry, bo taka posiadam, ale nie mogę go zainstalować. Kiedy uruchamiam tego patcha wyskakuje mi tylko komunikat, że nie odnaleziono zainstalowanej gry Fallout 3, a ta jest przeciez zainstalowana. O co biega? Miał ktos juz taki problem?? Gra oryginalna. Co prawda problemu z wywalaniem do pulpitu, czy jakims zwiechami nie mam wcale, moze dlatego, że gram bez AA, ale na wszelki wypadek wolałbym sobie uaktualnic gre do nowszej wersji. :)

 

Co do samej gry, to jak dla mnie jest swietna, choc nie pozbawiona kilku niedociagnięć, a jak ktos nie ma polskiej wersji, to niech żałuje, bo dubbing jest swietny, a Krzysztof Skiba w roli Three Doga wymiata. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś przyporządkować poszczególne bronie do klawiszy na klawiaturze? Przy małej ilości amunicji typu .44 czy .308, ciągłe latanie po pipboyu żeby nie marnować dobrych kulek na słabych wrogów, jest troszke irytujące :unsure:

 

@Grobel - thx

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianiowicie zainstalowalem F3 u siebie, naciskam PLAY/GRAJ pojawia się na sekunde czarne okno i dalej nic sie nie dzieje

 

Probowałem na dwóch róznych kompach i na kazdym to samo, wie ktoś moze jak zrobić zeby ta gra działała?

Niebede przeciez crackował oryginała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś przyporządkować poszczególne bronie do klawiszy na klawiaturze? Przy małej ilości amunicji typu .44 czy .308, ciągłe latanie po pipboyu żeby nie marnować dobrych kulek na słabych wrogów, jest troszke irytujące :unsure:

W pibbouy wchodzisz w menu broni, przytrzymujesz 1/2/3 i klikasz jakąś broń. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnałem sobie wczoraj oficjalnego patcha 1.0.0.15 ze strony Cenegi do polskiej wersji gry, bo taka posiadam, ale nie mogę go zainstalować. Kiedy uruchamiam tego patcha wyskakuje mi tylko komunikat, że nie odnaleziono zainstalowanej gry Fallout 3, a ta jest przeciez zainstalowana. O co biega? Miał ktos juz taki problem?? Gra oryginalna. Co prawda problemu z wywalaniem do pulpitu, czy jakims zwiechami nie mam wcale, moze dlatego, że gram bez AA, ale na wszelki wypadek wolałbym sobie uaktualnic gre do nowszej wersji. :)

Pisałem o tym problemie wczoraj... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym problemie wczoraj... :/

Rzeczywiście, ale jak na razie nikt sobie z tym nie poradził. :sad:

 

Pozostało chyba tylko do Cenegi napisać z zapytaniem dlaczego nie mogę zainstalowac tego patcha. Niech coś zrobią, poprawia tę łatke. Nie dość, że patcha do polskiej wersji gry wypuscili z dośc spora obsuwą, to teraz jeszcze nie idzie go zainstalowac. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut i 35 sekund - tyle trwała moja dzisiejsza przygoda w swiecie Fallout 3, zanim powitalo mnie okno "Program wykonal niedozwolona operacje" :(

 

Stalo sie to na dodatek gdy przegladalem notki w Pip-Boyu na temat questu, siedzialem w lokacji metro, wiec obciazenia niewiadomo jakiego nie moglo byc....

 

czekam na patcha albo na reinstall systemu bo grac 5 minut i wlaczac od nowa juz mi sie nie chce (na poczatku bylo to sporadyczne, teraz katastrofa).

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut i 35 sekund - tyle trwała moja dzisiejsza przygoda w swiecie Fallout 3, zanim powitalo mnie okno "Program wykonal niedozwolona operacje" :(

 

Stalo sie to na dodatek gdy przegladalem notki w Pip-Boyu na temat questu, siedzialem w lokacji metro, wiec obciazenia niewiadomo jakiego nie moglo byc....

 

czekam na patcha albo na reinstall systemu bo grac 5 minut i wlaczac od nowa juz mi sie nie chce (na poczatku bylo to sporadyczne, teraz katastrofa).

Odinstaluj sterowniki od grafy, wyczysc np. Drive Sweeper'em i zainstaluj ponownie. U mnie to pomoglo, gdy nagle niewiadomo skad gra zaczela wysypywac do pulpitu podczas ladowania sejwa. Teraz wysypuje sie losowo w fullscreenie, w oknie raz na kilka godzin gry.

 

3 tyg (bodajze) a porzadnej laty jak nie bylo tak nie ma nadal. Bethsoft milczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalną US/UK można kupić na STEAM tyle że przy aktualnym dolarze to jest 150zł (49$)

To ja wiem ;] ale ja chce pudełkową wersje. Trza bedzie ze sklepu w uk sciagać...... Tak mówiem kocham cenege...

 

A co do moda na opisy to mi nie działa ;].

Panowie co do moda na opisy. Macie folder Textures w folderze data ?

 

Installation is as follows:

Extract it to <Fallout>\Data\Textures\Interface\icons\pipboyimages

Ja go nie mam... (wiem ze jak sie unzipuje to sie tworzy ;] ale to chyba za mało aby mod zaskoczył - do tego jest potrzebne odwołanie w postaci pliku. esp). Dlatego sie pytam czy macie ten folder ;p Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam, bo polska wersja instaluje pare "swoich" tekstur

No tak ;). Dzięki za odpowiedź.

 

A ma ktoś wersje UK albo US i ma ten folder) ?

 

Ludzie sie strasznie meczą z tymi modami bez sdk.... Bethkrap mógły sdk wydać bo wiele nawet podstawowych rzeczy sie nie da zrobić. Brak mi jeszcze informacji ile broń AP zabiera, monitorka gdzie było napisane ile DMG ktoś dostał a ile my otrzymaliśmy i tak dalej. Brak opisów to jest zal zdeka pod niedzielnych graczy to było robione widąć. Ludzie sie teraz muszą męczyć z takimi podstawowymi rzeczami w dodatku bez SDK :lol:. Ehh.

Debile z bethkrapa nie wiedzą ze dzieki modom z tej gry można zrobić coś na prawdę dobrego ? Boją ze DLC nie bedzie sie sprzedawał czy co ? Chyba tak...

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To jak to jest że niektórym ludziom się gra nie wywala? U mnie ani raz. Może warto odświeżyć system i powyłączać zbędne programy w tle?

 

Za to mam problem z radiem, albo tak mi się przynajmniej wydaje. Mianowicie radio przeważnie przerywa, takie regularne przerywanie w bardzo szybkim tempie, ktoś się z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez problemu z wywalaniem do pulpitu nie ma i gra działa stabilnie. Możliwe, że to przez syf w systemie, albo po prostu gra sie gryzie z jakimis programami działajacymi w tle, albo to przez tę tandetną Viste. Ja gram na Win XP Pro SP3 32-Bit.

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem ;] ale ja chce pudełkową wersje. Trza bedzie ze sklepu w uk sciagać...... Tak mówiem kocham cenege...

 

A co do moda na opisy to mi nie działa ;].

Panowie co do moda na opisy. Macie folder Textures w folderze data ?

 

 

Ja go nie mam... (wiem ze jak sie unzipuje to sie tworzy ;] ale to chyba za mało aby mod zaskoczył - do tego jest potrzebne odwołanie w postaci pliku. esp). Dlatego sie pytam czy macie ten folder ;p

Ścieżka musi się zgadzać i wtedy działa, jeśli nie chce ci zadziałać to może potraktuj folder Data narzędziem Archiveinvalidation validator dostępnym w odpowiednim dziale nexusa, powinno pomóc.

 

Edyt:

Byłbym zapomniał że jest już falloutowa wersja OBMM narzędzia znanego z Obka która też robi validację, oczywiście nazywa się FOMM i jest dostępna tu: http://timeslip.chorrol.com/fomm.html

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem właśnie dzięki temu Archiveinvalidation nie mniej thx ;). Brak jeszcze opisów broni ile AP i tak dalej :P. Za mało info jest jak sie odpala vatsa, ogólnie za szybko to sie dzieje i daje mało satysfakcji. Właśnie brak tego monitorka w lewym dolnym rogu którym informował nas ile dmg zadaliśmy, jaki kritical itd. Jak sie nie miało awareness to miałeś napisane ze postać jest troche wounded albo near dead i takie tam. Walka mało satysfakcji daje a szkoda :<.

 

Mam nadzieje ze z sdk to sie da zmienić. Na very hardzie na prawdę ciężko umrzeć... Łatwo starować do każdego przeciwnika, nie boisz sie już grupy 4 mutantów (w tym 2 z minigunem)... to też miedzy innymi przez wspaniały,genialny,casualowy level scaling przeciwników w stosunku do nas... Jeden z najdebilniejszych pomysłów beth... Powinno być tak ze sie dopakowywuje na spokojniejszych terenach a potem lece na supermutanty... Typowe rozwiązanie dla niedzielnych graczy

 

Jest jakiś mod na wyłączenie level scalingu ? ;] Chyba bez SDK nie da sie tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można jakoś usunąć noc z Fallouta??Może jest już jakiś mod czy coś takiego??Jakoś nie mogę się przyzwyczaić do ciemności ^_^

 

Dzięki Satou.

Zawsze można wcisnąć literkę T i wybrać ilość godzin jaką się chce przeczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej spać w łóżku bo well rested sie przydaje (10% xp więcej dostajemy) ale tylko z modem na slow skille :). Ja gram na very hard + extreme slow skills lite i jest git imo :). Wersja lite imo lepsza niż normalna bo nie zmienia nic poza różnicami miedzy poziomami (a te są teraz naprawde duże i można wreszcie grać swobodnie).

 

Bardzo polecam ten mod (szczególnie wersje LITE):

http://www.fallout3nexus.com/downloads/file.php?id=97

 

DUŻO lepiej sie gra, w miare normalne levelowanie. Wreszcze dostanie nowego levelu to jest coś wyjątkowego na co trzeba było troche popracować :P. No i można spokojnie grać na very hard i nie bać sie ze XP leci strasznie szybko ;]. Przecież bez moda + very hard nie dało sie grać ;]. XP tak leciało jak na obrazku od Swift Swift Learner'a:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie mam... (wiem ze jak sie unzipuje to sie tworzy ;] ale to chyba za mało aby mod zaskoczył - do tego jest potrzebne odwołanie w postaci pliku. esp). Dlatego sie pytam czy macie ten folder ;p

Taki weteran Obka, a o ArchiveInvalidation nie wie :P

 

Co do patcha - brawa dla Cenegi (znowu :lol: ), aczkolwiek wiele nie tracicie, bo patch poprawia tylko jakies drobnostki.

 

Swoja droga, moj komp to jest jakis ewenement widze, bo gra mi chodzi jak zloto, nawet przy AAx4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ciekawe mody szykują się od NMA. Jest tajemnicze The F3C - Closed Beta którego nazwę deszyfruję na Fallout 3 Classic ;), a przedsmak daje F3C Leveling Alterations:

*Max Level of 25*XP required for each level-up the same or similar to Fallout 2 (lvl 2; 1000, lvl 3; 2250, ect.)*Kill/Lockpick/Hack XP drastically reduced (like the Pacing Mod)*Quest XP drastically reduced (~100-200)*Location Found XP raised to 100

Edyt:

Już wiem co to za skrót ale to niewiele zmienia bo autor jest bardzo tajemniczy/leniwy i nie objaśnia co ten mod zawiera.

F3C = The Fallout 3 Compendium

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki weteran Obka, a o ArchiveInvalidation nie wie :P

 

Co do patcha - brawa dla Cenegi (znowu :lol: ), aczkolwiek wiele nie tracicie, bo patch poprawia tylko jakies drobnostki.

 

Swoja droga, moj komp to jest jakis ewenement widze, bo gra mi chodzi jak zloto, nawet przy AAx4 :P

Masz czysty system po prostu ;]. Mi 2 razy sie tylko F3 zawiesił na 61h gry (w sumie raz wymagał reseta przy aax4 a przy aax2 wystarczył crtl+alt+del). Oczywiście maina jeszcze nie ruszyłem :P ;d :lol:. Znaczy nie byłem jeszcze w budynku Galaxy news radio ;p. Co do ArchiveInvalidation zapomniałem o nim kompletnie ;p

Naprawdę ciekawe mody szykują się od NMA. Jest tajemnicze The F3C - Closed Beta którego nazwę deszyfruję na Fallout 3 Classic ;), a przedsmak daje F3C Leveling Alterations:

*Max Level of 25[i][u]*XP required for each level-up the same or similar to Fallout 2 (lvl 2; 1000, lvl 3; 2250, ect.)*Kill/Lockpick/Hack XP drastically reduced (like the Pacing Mod)*Quest XP drastically reduced (~100-200)*Location Found XP raised to 100
[/u]

[/i]

Edyt:

Już wiem co to za skrót ale to niewiele zmienia bo autor jest bardzo tajemniczy/leniwy i nie objaśnia co ten mod zawiera.

F3C = The Fallout 3 Compendium

Trochę nie podoba mi sie ten mod. Po co tak zmniejszać XP za walke/locki questy przy levelowaniu jak w F2 ? Tam był quest gdzie można było dostać 20000XP ;]. Za niektórych wrogów też dostawaliśmy dużo wiecej XP niż normalnie ;). Ten mod slower skill mi najbardziej pasuje (szczególnie w wersji LITE). Ogólnie widać jak ludzie czekają na SDK ;]. Szczególnie patrząc na tą strone. Oj duzo sie bedzie działo jak wkońcu to ujrzy światło dzienne. Mam nadzieje jeszcze ze DLC bedzie konkretny bo ta gra mi sie coraz bardziej zaczyna podobać a z modami pewnie bedzie jak z obkiem czyli koło 500h gry :lol:. I to mówi ten który najbardziej jechał po F3 :lol2:. Za bardzo sie sugerowałem filmikami od beth gdzie pokazana była tylko walka i jeszcze raz walka... To jest właśnie siła modów. Warto spojrzeć chociaz na obliviona czy morro jaka tam jest gigantyczna scena - z F3 już też tak jest mimo braku sdk ludzie na głowie stają i robią mody czym sie da ;).

 

Teraz tylko problem kupienia własnej wersji uk/us w polsce ;] (stuka mnie głupia cenega :|). Moja zaraz bedzie musiała być oddana ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...