Skocz do zawartości
Blacki

Fallout 3

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać bez bicia że też byłem wielkim pesymistą, a gra zeskoczyła mnie pozytywnie. Zamiast crapu którego nic nie uratuje, wyszedł przeciętniak z możliwościami.

Dlaczego przeciętniak ? Bo taki w sumie jest, jak się zestawi plusy z minusami:

+klimat (realia, dialogi itd)

+radio (ciekawie rozwiązane komentarze naszych poczynań z Galaxy News, klimatyczna muzyczka)

+grafika (nic nadzwyczajnego ale zupełnie wystarczająca)

 

-OPISY! (tu mnie zaskoczyli, nawet do głowy by mi nie przyszło że można ich w ogóle nie dać)

-fizyka (jaka fizyka? wiszące w powietrzy ciała czy przedmioty, "pozostałości" odbijające się jak kauczukowe piłki itd.)

-gore (przegięli, przeciwnicy którzy dosłownie eksplodują i zostaje z nich mokra plama po trafieniu z pistoletu czy śrutówki - BB Gun)

-przeciwnicy (że wspomnę tylko nieszczęsne orki .. przepraszam Super Mutantów)

-AI (naprawdę zabawny to widok gdy wojak enklawy potyka się o trupa swojego kumpla i nic nie robi albo gdy twoja postać uparcie strzela w ścianę za którą schował się przeciwnik - VATS)

-mechanika gry (xp i wszystko co z nim związane, skalowanie przeciwników, niezrównoważenie broni i pancerzy)

-ubogość (mało sprzętu, w połączeniu z punktem wyżej i szybkim dostępem do co lepszych zabawek psuje zabawę)

-interfejs (rodem z konsoli, jakieś takie małe menu i okienka za to z wielką czcionką)

-VATS (sam w sobie, nie mogli wziąć przykładu z Taktiksa gdzie był wybór: tury, realtime i coś pomiędzy)

 

ITD...

 

A dlaczego z możliwościami? Bo nie zwalili za bardzo tego co najważniejsze a resztę da się poprawić modami o ile CS wyjdzie zanim ludzie się zniechęcą.

 

W tej chwili gra dostaje ode mnie słabe 5/10, gdy wyjdzie CS i porządne mody to ocenię ją jeszcze raz i zapewne znacznie wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Outlander

W zasadzie nic dodać nic ująć. Mi sie nawet dobrze gra ale czekam na modów. Oni z tej gry mogą naprawdę dużo zrobić ;].

Polecam jeszcze recenzje na gram.pl

3151529[/snapback]

Podajcie proszę kilka ciekawych modów ;)

Podstawa:

-Slower Levelling - nawet nie warto gry odpalać bez tego moda tym bardziej jak sie gra na hard albo very hard. Ja polecam wersje LITE bo tam jest zwiekszona tylko różnica miedzy levelami i nic więcej (xp za kille, locki, hack itd jest niezmienione).

- Fallout 3 Item Descriptions - to jest BIG zal ze panowie z Beth zrezygnowali z opisów przedmiotów... Szkoda ale bez sdk nie da sie chyba dodać info ile AP sciąga dana broń. Szkoda ze nie można wybrać single czy burst. Poza tym w F1/F2 każdy przedmiot nie dość ze miał opis to jeszcze miał fajny obrazek (kolorowy ;p)

- Original levelup sound - 4fun stary dźwięk od level upa ;).

 

Ja czekam na porządnego moda który ustawi skille itd aby gra była cięższa i aby dużo zależało od naszych wyborów na początku gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie proszę kilka ciekawych modów ;)

Polecam lekturę ostatnich 2-3 stron tematu....

[...]

- Fallout 3 Item Descriptions - to jest BIG zal ze panowie z Beth zrezygnowali z opisów przedmiotów... Szkoda ale bez sdk nie da sie chyba dodać info ile AP sciąga dana broń. Szkoda ze nie można wybrać single czy burst. Poza tym w F1/F2 każdy przedmiot nie dość ze miał opis to jeszcze miał fajny obrazek (kolorowy ;p)

[...]

Niestety aktualnie opisy są zrobione w postaci ikon/obrazków więc bez CS nie ma co liczyć na dynamiczne opisy czy choćby inne wersje językowe. Pocieszające jest to że ten mod tak dobrze się przyjął że większość nowych modów dodających przedmioty zawiera już ich opis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout juz czeka, a nie mam czasu zagrac :( Najbardziej boli mnie to, ze nawet jak juz wyjdzie SDK, to i tak mody w 99% przypadkow beda pewnie tylko pod wersje angielska...

Dlatego sie kupuje wersje uk/us ;).

 

@Outlander

Dokładnie. Narazie jest to na zasadzie obrazków (widać jak ludziom sie chce zmienić tą gre ;]). Czekamy na SDK.

 

Polecam jeszcze jednego moda:

 

- Amplified Crippled Effects - wreszcie walenie w co innego niż głowa ma sens ;].

 

Zero Punctuation: Fallout 3:

http://www.escapistmagazine.com/videos/vie...n/420-Fallout-3

 

Jest jeden minus którego chyba nie da sie zmienić - ten sam wygląd podziemnych lokacji (stacje metra itd). Niestety to jest spadek po Obku i nawet mody nic ma to nie poradzą (chyba ;]).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

@Outlander

W zasadzie nic dodać nic ująć. Mi sie nawet dobrze gra ale czekam na modów. Oni z tej gry mogą naprawdę dużo zrobić ;].

Polecam jeszcze recenzje na gram.pl

http://www.gram.pl/art_8AjfHO3_Fallout_3_recenzja.html

Z minusami w video recenzji trudno sie nie zgodzić. Na szczęście są mody na poprawe skilli itd aby postać nie była czołgiem w każdej dziedzinie ;]. Tej gry nie można oceniać bez modów. Zupełnie jak obka. Gdybym miał wystawić ocenę czystego F3 byłoby to właśnie 5-6/10 (levelowanie!!!, uproszczenia itd) ale te mody co już mam poprawiły to znacznie ;].

 

Podstawa:

-Slower Levelling - nawet nie warto gry odpalać bez tego moda tym bardziej jak sie gra na hard albo very hard. Ja polecam wersje LITE bo tam jest zwiekszona tylko różnica miedzy levelami i nic więcej (xp za kille, locki, hack itd jest niezmienione).

- Fallout 3 Item Descriptions - to jest BIG zal ze panowie z Beth zrezygnowali z opisów przedmiotów... Szkoda ale bez sdk nie da sie chyba dodać info ile AP sciąga dana broń. Szkoda ze nie można wybrać single czy burst. Poza tym w F1/F2 każdy przedmiot nie dość ze miał opis to jeszcze miał fajny obrazek (kolorowy ;p)

- Original levelup sound - 4fun stary dźwięk od level upa ;) .

 

Ja czekam na porządnego moda który ustawi skille itd aby gra była cięższa i aby dużo zależało od naszych wyborów na początku gry.

moze niech ktos zrobi faq'a ! -bedzie mniej pytan i latwiej znalesc :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze niech ktos zrobi faq'a ! -bedzie mniej pytan i latwiej znalesc :razz:

Narazie i tak to jest w formie testów ;). Brak SDK i w ogóle. Później bedzie taki zasyp modów ze aż głowe urwie ;]. Ja z chęcią mogę zrobić FAQ ale nie mam 1 posta w tym temacie ;p.

 

Btw szukałem infa na temat DLC i nic nie znalazłem - znaczy nie wiadomo kiedy bedzie :|. Można sie domyśleć ze wraz z DLC i SDK przybędzie. Macie jakieś info które podaje date (choćby w przybliżeniu) wydania DLC ? :). Fajnie by było jakby to było coś więcej niż KotN do obka. Tym bardziej jak mam za to płacić.

 

EDIT

 

Zapomniałem o kolejnym mały modzie must have:

- Less Skill Points - jak sama nazwa wskazuje - mniej skill pointów na level (def jest 10+ INT a teraz jest 5+INT). Są jeszcze przeciez perki na skille wiec imo 10+int to dużo za dużo ;). Łatwo można zostać XP/SKILL whore i być dobrym we wszystkim. Z tym modem bedzie dużo przyjemniej.

 

I przydatny programik aka:

Fallout Mod Manager

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

Byłbym zapomniał że jest już falloutowa wersja OBMM narzędzia znanego z Obka która też robi validację, oczywiście nazywa się FOMM i jest dostępna tu: 3151685[/snapback]

[...]I przydatny programik aka:

Fallout Mod Manager

Ehhh ;)

 

Hmm gusta są różne ale .... Real Time F3 ... nie rozumiem ....

Coś dla estetów czyli mody HRezTextures lub Weapons Hi res new bump texture and moified skin texture raczej do wyboru niż razem z oczywistych względów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, tym razem do posiadaczy GeForce'ów ;) Na jakich sterach gracie? Właśnie przetestowałem 180.43 i wywala mnie na nich już przy ładowaniu save'a.. do tej pory grałem na 174.16 zmodyfikowanych. Które polecacie ;) ?

Na starych gram. 169.21 ;]. Rzadko zmieniam sterowniki i chyba to sie opłaca. Nic mi sie nie wiesza a F3 tylko raz wymagała reseta na 65h gry (przy aax4 ;p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram na 178.24 modded by side, wczesniej mialem 180.44 czy jakos tak. Nie widzialem zadnej roznicy. Gra nadal wywala jak wywalala. Zauwazylem, ze im dluzej sie gra tym czesciej wywala. I nie chodzi o granie konkretnego dnia tylko ogolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam.Na początku było w miarę i grałem na fula,ale zaczęło wywalać.Wyłączyłem AA i troszkę się poprawiło,ale teraz doszedł do tego jeszcze dźwięk.Nie które dźwięki są bardzo słabej jakości i bardzo słabo je słychać.A wczoraj zaczęło mi nawet radio przerywać :huh: Nie wiem co tu jest grane. :mur:

 

EDIT:co muszę zrobić (gdzie) żeby założyć pancerz wspomagany??

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis sposob zeby wypakowac poniższe pliki?

 

\Data\Fallout - MenuVoices.bsa\Data\Fallout - Meshes.bsa\Data\Fallout - Misc.bsa\Data\Fallout - Sound.bsa\Data\Fallout - Textures.bsa\Data\Fallout - Voices.bsa

moze to by cos zmienilo w kwestii wysypywania sie gry , co zdarza sie u mnie zazwyczaj podczas niewyjasnionych operacji na dysku w czasie gry ( zaczyna mnie to irytowac ).

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, tym razem do posiadaczy GeForce'ów ;) Na jakich sterach gracie? Właśnie przetestowałem 180.43 i wywala mnie na nich już przy ładowaniu save'a.. do tej pory grałem na 174.16 zmodyfikowanych. Które polecacie ;) ?

Ja grałem na 178.24 WHQL i zero problemów ze stabilnością, czy wywalaniem do pulpitu miałem na tych sterach. Teraz zainstalowałem sobie stery 180.70 Beta i na tych tez zero problemów mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze im dluzej sie gra tym czesciej wywala. I nie chodzi o granie konkretnego dnia tylko ogolnie.

No to reeeeewelacja kurde :angry: .Ja nawet zacząć nie mogę dobrze -do wyklucia ze 101ki miałem więcej pulpitów niż szyszek w lesie, a po wyjściu to już jak gradobicie.Czekam i czekam na jakiegoś patcha czy coś, a tu d...a....Trafia mnie ,bo ciągle mam na HDD Obka(silnik ten sam) i tam mimo kiku giga modów nic się nie dzieje, że nie wspomnę o innych grach.Wsadzili palucha i "poprawili" :rolleyes: .Poczekam jeszcze trochę i...pies ją trącał.Sprzedam i zapomnę.Bo się szykuje "Niekończąca się opowieść 2"(Jedynka -dla mnie Gothic 3, którego o zgrozo 3 razy kupowałem i....pożegnałem na wieki bubla optymalizacji).Szkoda ,bo liznąwszy klimatu wpadłem w "och ,ach" :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, tym razem do posiadaczy GeForce'ów ;) Na jakich sterach gracie? Właśnie przetestowałem 180.43 i wywala mnie na nich już przy ładowaniu save'a.. do tej pory grałem na 174.16 zmodyfikowanych. Które polecacie ;) ?

na sterach 180.42 miałem BSODy i mnie wywalało, na 178.13 mnie tylko wywala :D (ale rzadko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie, tym razem do posiadaczy GeForce'ów ;) Na jakich sterach gracie? Właśnie przetestowałem 180.43 i wywala mnie na nich już przy ładowaniu save'a.. do tej pory grałem na 174.16 zmodyfikowanych. Które polecacie ;) ?

174.70 modded by side - zero problemow.

 

@satou - poszukaj narzedzia BSA Unpacker do Obliviona, moze sie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis sposob zeby wypakowac poniższe pliki?

 

\Data\Fallout - MenuVoices.bsa\Data\Fallout - Meshes.bsa\Data\Fallout - Misc.bsa\Data\Fallout - Sound.bsa\Data\Fallout - Textures.bsa\Data\Fallout - Voices.bsa

moze to by cos zmienilo w kwestii wysypywania sie gry , co zdarza sie u mnie zazwyczaj podczas niewyjasnionych operacji na dysku w czasie gry ( zaczyna mnie to irytowac ).

174.70 modded by side - zero problemow.

 

@satou - poszukaj narzedzia BSA Unpacker do Obliviona, moze sie nada.

W FOMM jest bsa unpacker ;p. Nie wiem jak działą ale można spróbować.

 

Linka 4fun jeszcze raz dam:

http://timeslip.chorrol.com/fomm.html ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dziwne , bo w moim wypadku gra nie wywalila mnie do pulpitu ani razu

a mam juz za soba +/- 40h gry , moze macie cos nie tak z stabilnascia podkreconego sprzeta ??

Szczegolnie Ci z was ktorym wywala gre po dluzszym graniu

gdy wszystko w budzie zaczyna sie przegrzewac ???

Dodam ze od paru dni uzywam sterow 180.48 poprzednio cos z seri 174.

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji podanych przez menedżera ds. kontaktu z klientami firmy wynika, że prace trwają już od pewnego czasu. Powinna ona usunąć większość z błędów, o których dyskutują na forach gracze z całego świata. Wśród nich poważne, jak znikanie niektórych NPC, czy zawieszanie się gry, a także drobniejsze, wśród których najczęściej wymieniane są problemy związane z oprawą graficzną, czy też zatrzymywaniem się postaci na elementach otoczenia.

 

Patch powstaje w trzech wersjach. Będą z niego mogli skorzystać posiadacze komputerów osobistych oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3. Więcej informacji na jego temat poznamy już wkrótce. Dotyczy to m.in. daty jego publikacji. Miejmy nadzieję, że dojdzie do niej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Wiele osób wstrzymało się bowiem z zakupem F3 właśnie z nadzieją na szybką premierę łatki.

Oby latka wyeliminowala losowe CTD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co to sie teraz porobiło. Nawet na konsolach trzeba uaktualniać system, sciągac patche. Co za czasy. Kiedys kupiło sie PSX-a, nic sie w nim nie uaktualniało, do gierek sie patchy nie sciagało i wszystko smigało bezbłędnie jak ta lala przez długie lata, dopóki era tej konsoli nie minęła. Coraz gorzej sie robi w tym swiecie gier. :huh:

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "spoiler"
Musisz przejść szkolenie w Cytadeli, a żeby się tam dostać musisz popchnąć główny wątek do momentu w którym uciekasz przed Enclave do Cytadeli.

EDIT:co muszę zrobić (gdzie) żeby założyć pancerz wspomagany??

Edytowane przez Koen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przydatny mod:

Magic Pip-Light - A Pip-Boy 3000 Mod

 

Nazwa może mylić. Po prostu lepiej świecąca lampka w pipboy'u ;p. W paczce kila .esp z różnymi ustawieniami brightness (15 to def a w paczce są pliki od 20 do 95 aż po nightvision ;d). Ja używam 30 i mi styka. O niebo lepiej niż na def ;d.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=47540

 

- The Fallout 3 Compendium

 

Dziwne ze tego moda nie ma na nexusie. Po testuje i opowiem co i jak ale powoli zaczyna mnie F3 nużyć ;]. Denerwujące są co chwila powtarzający sie wygląd lokacji (szczególnie stacje metra - nudno w nich ze aż głowa boli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nic nie zapętla i nic nie kraszuje:)

 

Za to zaliczyłem kilka innych fireworków:

 

Dołączona grafika Jak go jeden granat wyrzucił w powietrze, tak już tam został...

Dołączona grafikaNawet trupa na pustkowiu nie przeszukasz, bo ci karma spadnie:/

Dołączona grafikaTen facet mnie prześladuje! Nawet w Megatonie!

Dołączona grafikaCicho-ciemni wrogowie...

Dołączona grafika Panienka jest tak brudna czy raczej ma włosy na klacie?

 

Wiecie może co zrobić, żeby nie mieć tych debilnych makro kwadratów przy oświetleniu? Miałem to samo w Wiedźminie, ale tam wystarczyło wyłączyć DoF Dołączona grafika

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...